Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОБРУЦЬК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко : монографія / С. С. Журавльова; ред.: Ю. А. Ігор (Ісіченко); Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ, 2012. - 237 c. - Бібліогр.: с. 145-164 - укp.

Досліджено джерела та жанрово-тематичну специфіку книги "Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича. Простежено індивідуальні особливості функціонування феноменів мучеництва та чуда в агіографічній поезії доби бароко. Зазначено, що своєрідність опрацювання аскетичної теми в агіографічних віршах книги свт. Іоана Максимовича полягає в поєднанні аскетичних програм східних Отців, ісихастського вчення про молитву розуму з ігнатіянськими концепціями духовного вдосконалення. Проаналізовано образ святого, представлений у поетичній книзі свт. Іоана Максимовича як відображення барокової антропології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Добруцький А. С. 
Вдосконалення методологічної основи системи казначейського обслуговування / А. С. Добруцький // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 27/1. - С. 209-211. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - розглянути існуючу нормативно-правову базу системи казначейського обслуговування, виокремити її ключові елементи і дослідити можливості її вдосконалення в Україні. У статті міститься інформація щодо нормативно-правової бази системи казначейського обслуговування розпорядників бюджетних коштів, сучасного стану системи в цілому та перспективи розвитку. Особливу увагу приділено процесу взаємодії органів Казначейства з розпорядниками коштів, та взаємодії Державної казначейської служби України з іншими учасниками бюджетного процесу. Проаналізовано основні нормативно-правові документи, якими керуються органи Казначейства в процесі своєї діяльності та наведено напрями вдосконалення законодавчої бази. Висновки: зрозуміло, що Державна казначейська служба України досягла певного рівня розвитку. Але говорити про досконалість робити Державної казначейської служби України ще не варто. На сьогодні склалася ситуація де є необхідність у подальшому розвитку Державного казначейства і з огляду на його функціональне навантаження, і з огляду на розширення охоплення казначейським обслуговуванням, виходячи з реальної ситуації. Державна казначейська служба України впродовж свого існування змушена була оперативно вирішувати проблемні питання, пов'язані і з охопленням у найкоротші терміни казначейським обслуговуванням якомога більше бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів, і з одержанням звітності, тобто створенням достовірної бази даних про виконання бюджету за допомогою різних механізмів з використанням сучасних технологій, у тому числі Національного банку України. Сучасна система казначейського обслуговування державного бюджету України потребує вдосконалення з урахуванням досвіду існуючих систем у розвинених країнах світу. Необхідність удосконалення функціонування казначейської системи казначейського обслуговування країни необхідно, перш за все, для оптимізації часу та удосконалення існуючої системи обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Проте багато аспектів залежить також від наповнення доходної частини бюджету, адже без фінансової складової нанівець зійде вся суть казначейського обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-212.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Молнар О. С. 
Концептуальні напрями трансформації банківської діяльності під впливом глобалізації / О. С. Молнар, О. С. Добруцький, В. В. Плиска, Е. О. Сорокін // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Однією з найважливіших сфер прояву глобалізаційних процесів є фінансова глобалізація, під якою розуміють вільний та ефективний рух капіталів між країнами і регіонами, функціонування глобального фінансового ринку, формування системи наднаціонального регулювання міжнародних фінансів. Розглянуто особливості діяльності банків на сучасному етапі розвитку глобальної економіки. Мета роботи - визначити і обгрунтувати напрями трансформації банківської діяльності на макро- та мікрорівні в умовах глобалізації. Визначена роль інформаційних і комунікаційних технологій у глобальних змінах банківського бізнесу. Охарактеризовано напрями трансформації банківської діяльності під впливом глобалізації, що проявляються на двох рівнях: на макрорівні - через зміни у діяльності центральних банків і на мікрорівні - через реструктуризацію та трансформацію діяльності ділових банків. Висновки: підсумовуючи відзначимо, що глобалізація фінансових ринків передбачає усунення бар'єрів між внутрішніми і міжнародними фінансовими ринками та розвитком багатоваріантних зв'язків між окремими секторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського