Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ДРЬОМІНА$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Дрьоміна Н.  
Тероризм і проблеми екстрадиції / Н. Дрьоміна // Право України. - 2000. - № 9. - С. 98-101. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дрьоміна Н. В. 
Юрисдикція міжнародних кримінальних судів і трибуналів : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Н. В. Дрьоміна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 17 c. - укp.

Досліджено генезис, доктринальні підстави, юридичну природу, зміст і умови здійснення юрисдикції міжнародних кримінальних судів і трибуналів, виявлено основні тенденції та оптимальний механізм її розвитку. Розглянуто юрисдикцію Нюрнберзького та Токійського трибуналів, а також міжнародних трибуналів щодо колишньої Югославії та Руанди, Спеціального суду для Сьерра-Леоне, постійного міжнародного кримінального суду. Розкрито сутність поняття юрисдикційного режиму, визначено його базові принципи, серед яких виділено вимоги легітимності, цілісності та єдності. Показано специфіку двох видів міжнародної кримінальної юрисдикції: загальнообов'язкової, здійснюваної ім'ям світового співтовариства, та мультинаціональної (договірної), що реалізується на підставі угоди держав, що засновують міжнародний суд. Доведено, що за сучасних умов з метою протистояння культурі безкарності світовому співтовариству необхідно використовувати обидва механізми міжнародної кримінальної юрисдикції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.821 + Х917.122.3 + Х917.122.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дрьоміна-Волок Н. В. 
Імперативізація міжнародного права і становлення концепції расової дискримінації як jus cogens delict : монографія / Н. В. Дрьоміна-Волок. - Одеса : Юрид. літ., 2014. - 390 c. - Библиогр.: с. 348-390 - укp.

Сформульовано концепцію імперативізації міжнародного права, яку визначено як тенденцію до збільшення ролі імперативних елементів у механізмі міжнародно-правового регулювання - феномена, який переконливо демонструє, з одного боку, його матеріально-правовий компонент - набуття певними нормами статусу імперативних (\i jus cogens\i0) та підвищення ролі таких норм у міжнародно-правовій, за природою диспозитивній, нормативній системі; з іншого - юрисдикційний компонент (зокрема, розширення сфери універсальної юрисдикції держав, а також імперативної юрисдикції міжнародних судів). Досліджено становлення цінності орієнтованої міжнародно-правової концепції норм \i jus cogens\i0 як втілення вищої етико-правової сили справедливості. На основі вивчення міжнародно-правової доктрини та судової практики доведено, що когентність іматентно властива забороні расової дискримінації, запропоновано використання поняття \i jus cogens delict\i0 для визначення. Увагу приділено поняттю \i jus cogens crime\i0 і проблемам його практичного застосування в цілях боротьби з безкарністю, зокрема, здійсненню універсальності кримінальної юрисдикції держав, дотриманню принципу "видай або суди" як \i obligatio erga omnes\i0 стосовно злочинів \i jus cogens\i0, імперативізації міжнародної кримінальної юрисдикції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дрьоміна-Волок Н. В. 
Концепція расової дискримінації у міжнародному антидискримінаційному праві : монографія / Н. В. Дрьоміна-Волок. - Одеса : Юрид. літ., 2015. - 539 c. - Бібліогр.: с. 487-539 - укp.

Розглянуто концепцію "расова дискримінація" в її правозахисній та деліктній модифікаціях. Обгрунтовано концепцію міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано концептуальне визначення поняття "расова дискримінація" через призму концепту "фундаментальна рівність". Зазначено, що у сучасному міжнародному праві важливе місце посідає дистриб'ютивна парадигма міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано поняття "дистриб'ютивна дискримінація". Розглянуто процес імперативізації міжнародного права. Проаналізовано "стандарт належної обачності" (due diligence standard) як основу позитивних зобов'язань держав щодо протидії расовій дискримінації, зокрема, її кримінального прояву - злочинам на грунті ненависті (hate crimes).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дрьоміна-Волок Н. В. 
Концепція расової дискримінації у міжнародному праві : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.11 / Н. В. Дрьоміна-Волок; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Викладено цілісну міжнародно-правову концепцію расової дискримінації, сформовану на основі парадигмоутворювального концепту "фундаментальна рівність", розглянуто її генезис і філософсько-доктринальні засади. Доведено, що розуміння расової дискримінації як порушення фундаментальної рівності стосовно расово категоризованих і прирівняних до них осіб і соціальних груп відображає єдність цього феномена у різноманітті його інтерпретацій. Запропоновано дуалістичний підхід до тлумачення поняття расової дискримінації як міжнародно-правової категорії, що дозволяє виокремити її "правозахисну" і "деліктну" модифікації. Визначено поняття міжнародного антидискримінаційного права, досліджено його егалітарну сутність та процес інституціоналізації. Розглянуто дистрибутивну парадигму міжнародного антидискримінаційного права та запропоновано його ретрибутивну парадигму. Досліджено юрисдикційну складову імперативізації міжнародного права, викладено зобов’язання держав співпрацювати у боротьбі з расовою дискримінацією як jus cogens crimes.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420786 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського