Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЕРНСТ$<.>+<.>A=ЗІГФРІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Ернст Т. К. 
Вплив педагогічно-антропологічних та психологічних факторів на проектування дитячих освітньо-виховних закладів / Т. К. Ернст // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2005. - № 6. - С. 12-22. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто архітектурно-просторові та містобудівні аспекти планування дитячих освітньо-виховних закладів з точки зору їх залежності від засадничих ідей педагогів та психологів.

Рассмотрены архитектурно-пространственные и градостроительные аспекты планировки детских образовательно-воспитательных заведений с точки зрения их зависимости от основополагающих идей педагогов и психологов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.3-022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ернст Т. К. 
Колір в архітектурі дитячих освітньо-виховних закладів / Т. К. Ернст // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2006. - № 4. - С. 19-27. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

На підставі вчення про кольори видатних психологів, філософів, антропологів і митців розглянуто вплив кольору на людину. Наведено кілька прикладів сучасного кольорового оформлення будівель дитячих закладів.

На основании учения о цветах выдающихся психологов, философов, антропологов рассмотрено влияние цвета на человека. Приведены несколько примеров современного цветового оформления строений детских заведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.3-022.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ернст Т. К. 
Колір в архітектурі дитячих освітньо-виховних закладів / Т. К. Ернст // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2006. - № 3. - С. 20-28. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

На підставі вчення про кольори видатних психологів, філософів, антропологів розглянуто вплив кольору на людину. Наведено кілька прикладів сучасного кольорового оформлення будівель дитячих закладів.

На основании учения о цветах выдающихся психологов, философов, антропологов рассмотрено влияние цвета на человека. Приведены несколько примеров современного цветового оформления строений детских заведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.3-022.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ернст Т. К. 
Особливості сучасного планування присадибної ділянки дитячих закладів / Т. К. Ернст // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 568. - С. 202-207. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто особливості сучасного планування присадибних ділянок дитячих закладів та вимоги психологів і педагогів щодо поділу зовнішнього простору дитячого закладу на зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н872.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ернст Т. К. 
Принципи формування архітектурного середовища дитячих освітньо-виховних закладів : Автореф. дис... канд. архіт. / Т. К. Ернст; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади формування архітектурного середовища дитячих освітньо-виховних закладів з урахуванням психосоматичних особливостей дитини. На підставі дослідження дитячих закладів у Європі й Україні з урахуванням сучасних соціально-психологічних, педагогічних, філософських, антропософських й екологічних досягнень, а також результатів архітектурно-соціологічного опитування (проведеного у 2005 - 2006 рр. у 4-х європейських країнах) встановлено вимоги щодо формування середовища дитячих закладів. На підставі одержаного фактичного матеріалу визначено нові принципи формування архітектурного середовища дитячих закладів, запропоновано методи та способи їх впровадження у практику архітектурного проектування. Результати наукового дослідження використано під час підготовки спеціального курсу лекцій для студентів 4-го курсу архітектурного факультету НАОМА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.3-022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Більяна Зоколь .  
Підняття висоти прикусу за допомогою новітніх естетичних шин / . Більяна Зоколь, . Зігфрід М. Хекманн, . Манфред Г. Віхманн, . Штефан Айтнер // Новини стоматології. - 2010. - № 2. - С. 42-46. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Втрата вертикального розміру може мати різні причини: некаріозна втрата твердих тканин зуба через абразію, стирання, ерозію або втрата опорних зон внаслідок карієсу та пародонтопатій. Втрата твердих тканин зуба та опорних зон зумовлює зміни первинної позиції контакту зуба і спричиняє порушення в оклюзії аж до конфігурацій вимушеного прикусу та накусування ясен протилежної щелепи. Великі відкриті поверхні дентину за відсутності емалевого шару внаслідок абразії та ерозій викликають гіперчутливість та болі. Лише точне планування та структуровані методики, застосовувані протягом тривалого часу, дозволяють розраховувати на успіх лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Михайленко В. В. 
Математична модель напівпровідникового формувача розрядних імпульсів у високочастотній електротехнологічній системі / В. В. Михайленко, С. А. Абдулаєв, В. В. Ернст // Адапт. системи автомат. упр.. - 2014. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто математичну модель електромагнітних процесів у тиристорних формувачах, які використовують схеми заряду, розряду й додаткового перезаряду накопичувальних конденсаторів на електроіскрове навантаження. Обгрунтовано можливість регулювання вихідної напруги зазначених формувачів за рахунок використання зарядного дросело й зміни часового інтервалу між включеннями тиристорів для перезаряцу конденсатору та його наступного заряду. Виявлено, що для комп'ютерного моделювання електромагнітних процесів у електричних колах, ланки яких мають велику кількість незалежних реактивних елементів, поширюється використання розрахункової системи Matlab разом з пакетом програм Simulink і пакетом розширення SimPowerSystems, які, крім обширної бібліотеки електротехнічних елементів і блоків, мають блоки для моделювання напівпровідникових комутаторів та алгоритмів управління ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: З847.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Михайленко В. В. 
Математична модель напівпровідникового перетворювача з п'ятизонним регулюванням вихідної напруги та електромеханічним навантаженням / В. В. Михайленко, С. А. Абдулаєв, В. В. Ернст, В. В. Чупак // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2015. - № 2. - С. 129-135. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Робота спрямована на виконання аналізу електромагнітних процесів в електричних колах із напівпровідниковими комутаторами. Розроблено нові математичні моделі та визначено функції та алгоритми рівнянь для аналізу усталених та перехідних процесів в електричних колах змінної структури. Досліджено математичні моделі з напівпровідниковими комутаторами та ланками, в яких виникають синусоїдні, постійні й імпульсні напруги. Створено математичну модель напівпровідникового перетворювача з електромеханічним навантаженням. Показано, що поява нелінійних елементів суттєво ускладнює задачі розрахунку та дослідження виникаючих у колах електромагнітних процесів. Розроблено нові математичні моделі електромагнітних процесів у трифазних електричних колах напівпровідникових перетворювачів із багатоканальним зонним регулюванням фазних напруг для швидкого оцінювання впливу параметрів навантаження на рівень та форму вихідної напруги. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених та перехідних процесів у розгалужених електричних колах із напівпровідниковими комутаторами та реактивними елементами, в напрямку врахування особливостей використання фазних напруг мережі електроживлення. Обгрунтовано, що використання методу багатопараметричних модулювальних функцій в електричних колах змінної структури є доцільним, якщо в їх ланках не більше трьох незалежних реактивних елементів. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів в електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення. Створено нові схемотехнічні рішення напівпровідникових комутаторів із високочастотним широтноімпульсним регулюванням вихідної напруги за зміни параметрів навантаження в широких межах. Це дозволило підвищити швидкодію електротехнологічних систем. Розроблено нові методики аналізу усталених та перехідних процесів в електричних колах напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з постійними вихідними напругами та з різними видами модулювальних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.130.25 + З264.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Настич О. І. 
Відмінності бактеріологічних, біологічних та імунологічних аспектів пародонтальної та періімплантитної патологій. Огляд літератури. Ч. 2 / О. І. Настич, І. Д. Мельничук, B. Пришляк, М. Ю. Гончарук-Хомин, Л. Зігфрід // Новини стоматології. - 2016. - № 3. - С. 24-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі даних ретроспективного огляду літератури провести диференційне порівняння впливу низки біологічних, бактеріальних та імунних факторів на особливості розвитку та предикції патологій пародонтиту та періімплантиту; порівняти результати попередніх досліджень щодо ризику виникнення періімплантитного ураження у пацієнтів із патологією пародонта в анамнезі та на основі проаналізованих даних визначити вплив пародонтиту на успішність дентальної імплантації. Ретроспективний аналіз літературних джерел проводився з використанням пошукових систем та баз даних (PubMed, BIOSIS Previews via ISI Web of Science, ISI Citation via ISI Web of Science та GoogleScholar) за принципом формування вибірки відповідних даних за ключовими словами. Розгляд публікацій проводився з використанням методу контентаналізу. Систематизацію даних проводили з використанням принципів типологічного, структурного та аналітичного групування результатів дослідження (Predictive Analytics SoftWare Statistics, PASWS 18.0.2, SPSS). Диференційний підхід до оцінки пародонтальних та періімплантитних уражень обумовлений низкою принципових відмінностей підтримуючих структур навколо власних зубів та поверхні титанової інфраконструкції, хоча при кожній із патологій відбувається ураження та втрата суміжних тканин. На основі проведеного ретроспективного аналізу літературних джерел вдалось встановити, що дані попередніх досліджень свідчать про значиму різницю у характері біологічних реакцій організму при наявності патологій продонтиту та періімплантиту. Висновки: періімплантитні та пародонтальні ураження характеризуються конкретними бактеріальними, біологічними та імунологічними маркерами, що можуть бути використані для визначення ступеня ураження, прогнозу розвитку та вибору адекватного методу лікування. Під час аналізу фахових публікацій у більшості з них був підтверджений факт підвищення ризику виникнення періімплантитних патологій у хворих з пародонтитом в анамнезі, що свідчить про необхідність детальної верифікації мікробіологічного пейзажу порожнини рота та її адекватної корекції перед початком ятрогенного втручання з приводу встановлення дентальних імплантатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського