Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЖОЛУДЄВА$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Попович В. І. 
Клінічно-імунологічні можливості своєчасної діагностики раку носоглотки / В. І. Попович, В. І. Лешак, Н. Ю. Дячун, Л. О. Жолудєва, В. Р. Романчук, І. С. Цибран, В. М. Ванченко // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 3. - С. 221-225. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Протягом останніх років ріст захворюваності на рак носоглотки та його запізніла діагностика, що погіршує прогноз хвороби, зумовлюють актуальність даної теми. Сучасні дослідження демонструють наявність вірусу Епштейна - Барр у пацієнтів, хворих на рак носоглотки. Вивчено показники титрів IgG до VCA і NA вірусу Епштейна - Барр у пацієнтів із хронічним фарингітом і продемонстровано кореляційний зв'язок між високими титрами показників та наявністю доклінічної малігнізації в носоглотці. Одержані дані можуть допомогти під час формування групи ризику за раком носоглотки у хворих на хронічний фарингіт, що покращить показники своєчасної діагностики хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жолудєва І. Д. 
Грунтоутворення в техногенних ландшафтах Донбасу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.18 / І. Д. Жолудєва; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2009. - 24 c. - укp.

Встановлено, що молоді техногенні грунти закріплюють еволюційні зміни, що створюються в початковий період грунтоутворення, і набувають частину ознак, властивих зрілому зональному грунту. Виявлено, що саморозвиток грунтів на початковому етапі грунтоутворення відбувається інтенсивними темпами за зональним для Донбасу типом грунтоутворення, домінуюча роль в якому належить дерновому процесу. Визначено залежність темпів накопичення органічної речовини в молодих грунтах від виду рослинності та властивостей грунтоутворювальної породи. Уперше проведено кількісне оцінювання енергетичного стану молодих грунтів техногенних ландшафтів, що вказує на ступінь віддаленості їх від стабільного стану зональних грунтів. Розроблено модель саморозвитку профілю техногенних грунтів, що дозволяє зробити прогноз накопичення гумусу та його розподілу за профілем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.3 + П031

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408969 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського