Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАІКІНА$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=ЛЕОНІДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Інфраструктурне забезпечення військ (сил) Збройних Сил України : навч. посіб. для слухачів ун-ту / Ю. В. Тимченко, І. О. Власов, О. М. Воробйов, В. С. Кивлюк, О. І. Угринович, Ю. О. Ганненко, В. О. Ізрайлов, С. М. Кондратюк, В. І. Лазоренко, В. В. Ткаченко, М. М. Підгородецький, О. В. Крот; Національний університет оборони України. - Київ : Вид. ун-ту НУОУ, 2024. - 208 c. - Бібліогр.: с. 206-207 - укp.

Викладено фундаментальні положення теорії і практики інфраструктурного забезпечення військ (сил), що розроблені на підставі досвіду інфраструктурного забезпечення військ в ході операції Об'єднаних сил (антитерористичної операції), сучасної діяльності органів та сил інфраструктурного забезпечення передових країн світу та участі підрозділів Збройних Сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Сформовано загальне уявлення про інфраструктурне забезпечення, окреслено роль і місце в системі забезпечення Збройних Сил України та інших складових сил оборони, наведено загальні положення, призначення, структуру, систему керівництва, забезпечення застосування, перспективи подальшого розвитку та визначено основні напрямки розвитку та порядок функціонування інфраструктурного забезпечення Збройних Сил України, загальні положення щодо управління інфраструктурним забезпеченням у мирний час та особливий період. Розкрито основні завдання квартирно-експлуатаційних органів з організації та здійснення інфраструктурного забезпечення військ Збройних Сил України у мирний і воєнний час, під час підготовки та у ході ведення операцій (бойових дій), основні положення з планування, забезпечення проектно-кошторисною документацією, фінансування та виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів, забезпечення військових частин інженерно-інфраструктурним майном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)46 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Комплексні методики кількісної оцінки здоров'язбережувальної діяльності закладів освіти : монографія / І. О. Калиниченко, М. Ю. Антомонов, Г. О. Латіна, Ю. Л. Тонкопей , Г. Л. Заікіна; ред.: І. О. Калиниченко ; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Суми : Цьома С. П., 2021. - 235 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Представлено сучасний підхід щодо комплексних оцінок ефективності впровадження здоров'язбережувапьних технологій в умовах реальної здоров'язбережувальної діяльності у закладах освіти, охорони здоров'я та соціального захисту населення. Використано міжгалузевий підхід щодо розробки інтегральних оцінок з використанням показників фізичного розвитку, функціональних можливостей організму, неспецифічної резистентності організму, психологічних особливостей особистості, гігієнічної оцінки внутрішньошкіпьного середовища, умов життєдіяльності різних груп населення та медико-генетико-демографічних показників. Висвітлено теоретичні і практичні аспекти застосування здоров'язбережувальних технологій для різних груп населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Р128.94-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Перекрестов В. І. 
Закономірності структуроутворення та фізичні властивості багатошарових композитів на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / В. І. Перекрестов, Ю. О. Космінська, Ю. В. Ганніч, Г. С. Корнющенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 2. - С. 347-354. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Космінська Ю. О. 
Отримання та фізичні властивості покриттів багатокомпонентних систем на основі W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al та C / Ю. О. Космінська, Г. С. Корнющенко, Ю. В. Ганніч, В. І. Перекрестов // Надтверді матеріали. - 2020. - № 6. - С. 30-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розроблено новий технологічний підхід одержання багатокомпонентних покриттів іонним розпиленням стрижня, що складений із шайб таких елементів, як W, Ta, Hf, Ti, Mo, Cr, Al і C, та співвісно розташований у трубі з внутрішнім діаметром 39 мм. За концентрацій у покриттях 41 - 55 % (ат.) вуглецю і 34 - 37 % (ат.) титану формується ГЦК-фаза з близькими до сполуки TiC параметрами гратки, а за максимального значення концентрації Ta, Hf, Ti, Mo, Cr і W відбувається перехід до аморфного стану з одночасним підвищенням мікротвердості до 21 ГПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заікіна Д. П. 
Міжнародне співробітництво в галузі захисту навколишнього середовища: впровадження та тенденції становлення в Україні / Д. П. Заікіна // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 118-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз правової природи екологічної безпеки за допомогою джерел міжнародного екологічного права. Для досягнення поставленої мети використано формально-логічний метод, метод системного аналізу та метод тлумачення правових норм. Застосування даних методів сприяє обгрунтуванню пропозицій щодо вдосконалення положень чинного законодавства України в досліджуваній сфері. У даній роботі підведено підсумки сучасних досягнень у галузі міжнародного екологічного права та вивчено положення, концепції, аналітичні інструменти і ключові проблеми, що використовуються для досягнення екологічних цілей. Проведений за методом логічного узагальнення аналіз свідчить, що застосування міжнародного екологічного права залишається злободенним питанням як на національному, так і на міжнародному рівнях. У багатьох країнах національне застосування стримується відсутністю відповідного національного законодавства, фінансових ресурсів, екологічно безпечних технологій та інституційного потенціалу. Національне застосування можна вдосконалити за рахунок підвищення актуальності природоохоронних міркувань в інших секторах і розширення участі недержавних суб'єктів у прийнятті рішень та застосування. Наукова новизна полягає в авторському підході визначення пріоритетних напрямків оптимізації застосування міжнародного права у сфері охорони довкілля, що вимагає використання регулюючих комбінацій, економічних, добровільних та інформаційних інструментів, при цьому набір заходів політики визначається на основі наявних даних про ефективність витрат. Практична значимість полягає у тому, що наукове дослідження чітко, зрозуміло і послідовно доводить нагальну необхідність використанні складних режимів регулювання, які передбачають більш гнучкі і динамічні процеси встановлення стандартів, що зумовлює необхідність застосування прагматичного і далекоглядного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1ж

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ганношина І. М. 
Метод автоматизації процесу визначення маршруту судна при плануванні переходу / І. М. Ганношина, О. А. Дакі // Системи оброб. інформації. - 2019. - Вип. 2. - С. 84-89. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано підхід до автоматизації процесу визначення маршруту судна, що враховує маневрені характеристики судна, потреби в паливі та вплив факторів навігаційно-гідрографічної обстановки для підвищення якості планування переходу. З метою підвищення обгрунтованості та оперативності планування переходу судна пропонується для кожного з варіантів плану переходу судна автоматизовано визначити маршрут руху судна. Багатокритеріальна задача вибору варіанта маршруту судна з певної кількості варіантів вирішується із застосуванням методу аналізу ієрархій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О471-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ганношина І. М. 
Оцінка обгрунтованості прийняття рішень при автоматизованому визначенні маршруту переходу судна / І. М. Ганношина, Ю. Г. Ковальов, М. П. Долина // Системи озброєння і військ. техніка. - 2019. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено оцінку обгрунтованості прийняття рішень при автоматизованому визначенні маршруту переходу судна, в якому багатокритеріальна задача вибору варіанту маршруту судна з певної кількості варіантів, що сформовані автоматизовано, вирішується з застосуванням методу аналізу ієрархій. Для автоматизації процесу визначення маршруту судна при плануванні переходу пропонується використати метод, що враховує маневрені характеристики судна, потреби в паливі та вплив факторів навігаційно-гідрографічної обстановки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-925.2 + О471.112.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ганношина М. 
Метод розрахунку траєкторії руху судна при автоматизованому визначенні маршруту / М. Ганношина, Д. О. Пархоменко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Аналіз процесу визначення траєкторії руху судна показав необхідність забезпечення властивостей траєкторії: обмеження на максимальну кривизну траєкторії; безперервність траєкторії та її двох перших похідних, щоб планована траєкторія в просторі була гладкою; можливість локально корегувати траєкторію в реальному масштабі часу, тобто на певній ділянці, без перерахунку всієї траєкторії. Мета статті - розробка методу розрахунку траєкторії руху судна при автоматизованому визначенні маршруту, в якому траєкторія руху судна знаходиться у вигляді кривої що проходить крізь елементи простору (або точки простору), які відібрані автоматизованим методом вибору маршруту судна при плануванні переходу та забезпечує можливість її корекції в реальному масштабі часу. Запропоновано метод розрахунку траєкторії руху судна при автоматизованому визначенні маршруту, в якому траєкторія руху судна знаходиться у вигляді кривої що проходить крізь елементи простору (або точки простору), які відібрані автоматизованим методом вибору маршруту судна при плануванні переходу. Запропоновано будувати криву з послідовності поліномів. В якості сегментів обираються раціональні криві Безьє 7-го ступеня, на які накладаються додаткові умови кривини в початковій та кінцевій точках, для забезпечення безперервності кривини траєкторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Писарчук О. О. 
Технологія колективної розробки системи підтримки прийняття рішень керівника аптечної мережі / О. О. Писарчук, Д. В. Котенко, Д. О. Ткачук, І. М. Ганношина // Наукоєм. технології. - 2018. - 40, № 4. - С. 423-427. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Існують проблеми, що виникають при розробці системи підтримки прийняття рішень, яка включає у тому числі спільну роботу команди, управління й хід роботи, безперервну інтеграцію, розробку проекту декількома людьми і роботу над єдиним початковим кодом. Ці проблеми з'являються в кожній команді і заважають правильній роботі, тому підходи до їх рішення повинен знати кожен інженер-програміст. Описано, як вирішити ці проблеми на прикладі групової розробки проекту під назвою "Система підтримки прийняття рішень для менеджера аптечної мережі". Мета роботи - аналіз існуючих практик колективної розробки систем підтримки прийняття рішень і визначення передових практик, що дозволяють спільною роботою команди створити найбільш ефективні системи підтримки прийняття рішень будь-якої складності. Для системи підтримки прийняття рішень дуже важливе питання вибору технологій розробки. Тобто необхідно розробити систему для використання у веб-браузері і мобільних телефонах і ноутбуках з різними мобільними операційними системами - Android, IOS, Windows або Mac OS. Як наслідок, розробка ведеться з використанням різних мов програмування і залучення фахівців з різними навичками. Показано ключові проблеми розвитку багатофункціональної команди та визначено основні шляхи їх запобігання, а також підвищення продуктивності команди. Освітлено ключові проблеми, що виникають при розробці систем підтримки прийняття рішень міжфункціональними командами, а також представлені інструменти і підходи для поліпшення і зниження витрат на розробку і супровід на прикладі менеджера аптечної мережі. Описаний підхід до розробки систем підтримки прийняття рішень з командою розробників, які мають різні знання технологій і мов програмування і різні навички роботи з автоматизованими середовищами. Ці підходи і інструменти можуть значно поліпшити якість продукту, що розробляється, поліпшити взаємодію усередині команди, скоректувати завдання і розвинути функціональність в заплановані терміни.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 + У9(4УКР)421.525.1-210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Швагер Н. Ю. 
Аналіз професійної захворюваності на гірничодобувних підприємствах Кривбасу / Н. Ю. Швагер, Д. П. Заікіна // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 46. - С. 99-104. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз стану професійної захворюваності на підприємствах, щодо визначення подальших напрямків процедури ідентифікації та оцінки небезпек, котрий дозволить мінімізувати травматизм на виробництві. Використано узагальнення та аналіз літературних джерел і статичної інформації за умовами праці на залізорудних шахтах. Аргументовано необхідність в реконструкції та оснащенні сучасним обладнанням ряду виробництв, так як виробничі фонди характеризуються позамежним зносом, використовуються застарілі технології та обладнання. Обгрунтування вибору методів аналізу виявлених причин. Сучасна технологія підземного і відкритого видобутку руди, виробництва металу неминуче пов'язана з забрудненням повітря робочої зони шкідливими речовинами, наявністю на робочих місцях шумо- і вібронебезпечного обладнання, немеханізованого або маломеханізірованного трудового процесу. Динаміка професійної захворюваності не проглядається певною тенденцією до зниження або до збільшення, що затрудняє виявлення основних, можливо прихованих, причин явища. Статистика свідчить, що отримують професійні захворювання, здебільшого, працівники, що мають вік за 40 років, стаж роботи яких, в гірничий промисловості, перевищує 15 - 20 років і зайняті управлінням або обслуговуванням гірничо-транспортного обладнання, що вичерпав ресурс роботи. Рівень професійної захворюваності по місту значно перевищує аналогічні показники захворюваності по Дніпропетровській області та Україні. Вимагають вирішення основні проблемні питання професійної захворюваності: поліпшення умов праці на виробництві шляхом впровадження сучасних технологій; залучення наукового потенціалу міста до вирішення проблемних питань поліпшення умов праці; розробку сучасних комплексних планів оздоровчих заходів на виробництві з урахуванням конкретних показників професійної захворюваності; підвищення якості профпатологічної допомоги працюючому населенню міста. Перераховані в статті порушення та недоліки виробничого процесу свідчать про необхідність: правильної постановки системи управління охороною праці; розробки нових методів навчання керівників підприємств; проведення спеціальних опитувань і досліджень з виявлення проблем в організації безпечної праці працівників гірничорудної промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + Р124.504

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Швагер Н. Ю. 
Аналіз систем управління охороною праці зарубіжних країн / Н. Ю. Швагер, Д. П. Заікіна // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 75-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - розгляд підходів до удосконалення управління охороною праці на українських промислових підприємствах за рахунок аналізу існуючих систем управління охороною праці на основі кращих світових практик. В основі підходу до визначення цілей модернізації системи управління охороною праці в промислово розвинених країнах лежить розуміння того, що жодне підприємство не може обмежуватися турботою про виробництво товарів або послуг, не турбуючись про умови безпеки праці, здоров'я і благополуччя своїх працівників. і це відбувається не тільки через гуманні міркування, але також через розуміння прямого або непрямого впливу умов праці на ефективне функціонування працівників. Проведено порівняльний аналіз систем управління охороною праці зарубіжних країн. Кількість нещасних випадків та професійної захворюваності є основним компонентом, який показує ефективність функціонування системи управління охороною праці на виробництві. Обгрунтування вибору методів удосконалення управління охороною праці. Аналіз організації роботи з охорони праці на рівні підприємств свідчить про те, що вона складається на базі спільних зусиль адміністрації та працюючих. У розвинених країнах відповідальність за законом за створення безпечних умов праці лежать на першому керівнику, який видає накази, організовує і контролює всю діяльність на підприємстві, в тому числі і з охорони праці. Перший керівник делегує свої владні повноваження з питань охорони праці конкретній особі з управлінського персоналу, який повинен організовувати роботу з охорони праці. Крім того, створюються спеціальні служби безпеки та гігієни праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.8-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ганніченко Т. А. 
English: Focus on Agriculture : навч. посіб. / Т. А. Ганніченко, О. В. Артюхова; Миколаїв. нац. аграр. ун-т. - Миколаїв : МНАУ, 2018. - 150 c. - Бібліогр.: с. 149 - укp. - англ.

Наведено професійно спрямовані тексти, лексико-граматичні вправи та завдання, спрямовані на розвиток у майбутніх аграріїв навичок усного мовлення, роботи з фаховими текстами, а також на практичне засвоєння нових лексичних одиниць за професійним спрямуванням і закріплення граматичних конструкцій у поєднанні з фаховою лексикою. Додатково наведено глосарій та англо-український словник термінів. Матеріал подано англійською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Заікіна Д. П. 
Розроблення уніфікованої методики моніторингу професійних ризиків гірничих підприємств Кривбасу (Україна) / Д. П. Заікіна // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/10. - С. 18-27. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено можливості усунення або зменшення рівня професійних ризиків. Запропоновано новий підхід до процедури ідентифікації та оцінки виробничих ризиків. У розробленому алгоритмі, на відміну від існуючих, впроваджено показник шкідливих і небезпечних виробничих факторів і структурований етап оцінки ризиків, який надасть можливість підвищити точність визначення рівня виробничих ризиків на гірничих підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + У9(4УКР)305.41-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ганник Н. И. 
Исследование процесса коррозии арматуры в полимербетонах / Н. И. Ганник, П. И. Несевря, Р. Б. Папирнык // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 32. - С. 23-29. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Приведены результаты исследования коррозионной стойкости арматурной стали в полимербетоне на щебне из боя кислотоупорного кирпича и на гранитном щебне. Получены данные по скорости коррозии, что является основой для прогнозирования и определения сроков службы армополимербетонных конструкций, эксплуатируемых в агрессивных средах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н363 + Н53-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бадаєв Ю. І. 
Проектування просторової кривої з урахуванням кривини та скруту у вузлах інтерполяції / Ю. І. Бадаєв, І. М. Ганношина // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2016. - № 4. - С. 80-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто побудову поліноміальної просторової кривої, заданою двома точками і заданими в них величинами кривини і скруту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Швагер Н. Ю. 
Аналіз професійної захворюваності на гірничовидобувних підприємствах Кривбасу / Н. Ю. Швагер, Д. П. Заікіна // Гірн. вісн.. - 2016. - Вип. 101. - С. 88-93. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сучасна технологія підземного і відкритого видобутку руди, виробництва металу неминуче пов'язана з забрудненням повітря робочої зони шкідливими речовинами, наявністю на робочих місцях шумо- і вібронебезпечного обладнання, немеханізованого або маломеханізованого трудового процесу. Необхідно відзначити, що динаміка професійної захворюваності не проглядається певною тенденцією до зниження або до збільшення, що затрудняє виявлення основних, можливо прихованих, причин явища. Статистика свідчить, що отримують професійні захворювання, здебільшого, працівники, що мають вік за 40 років, стаж роботи яких, в гірничий промисловості, перевищує 15 - 20 років і зайняті управлінням або обслуговуванням гірничо-транспортного обладнання, що вичерпав ресурс роботи. Рівень професійної захворюваності по місту значно перевищує аналогічні показники захворюваності по Дніпропетровській області та Україні. Вимагають вирішення основні проблемні питання професійної захворюваності: поліпшення умов праці на виробництві шляхом впровадження сучасних технологій; залучення наукового потенціалу міста до вирішення проблемних питань поліпшення умов праці; розробку сучасних комплексних планів оздоровчих заходів на виробництві з урахуванням конкретних показників професійної захворюваності; підвищення якості профпатологічної допомоги працюючому населенню міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + Р124.504-4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Швагер Н. Ю. 
Аналіз систем управління охороною праці зарубіжних країн / Н. Ю. Швагер, Д. П. Заікіна // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 41. - С. 69-73. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз систем управління охороною праці зарубіжних країн. Кількість нещасних випадків та професійної захворюваності є основним компонентом, який показує ефективність функціонування системи управління охороною праці на виробництві. В основі підходу до визначення цілей модернізації системи управління охороною праці в промислово розвинених країнах лежить розуміння того, що жодне підприємство не може обмежуватися турботою про виробництво товарів або послуг, не турбуючись про умови безпеки праці, здоров'я і благополуччя своїх працівників. І це відбувається не тільки через гуманні міркування, але також через розуміння прямого або непрямого впливу умов праці на ефективне функціонування працівників. Аналіз організації роботи з охорони праці на рівні підприємств свідчить про те, що вона складається на базі спільних зусиль адміністрації та працюючих. У розвинених країнах відповідальність за законом за створення безпечних умов праці лежать на першому керівнику, який видає накази, організовує і контролює всю діяльність на підприємстві, в тому числі і з охорони праці. Перший керівник делегує свої владні повноваження з питань охорони праці конкретній особі з управлінського персоналу, який повинен організовувати роботу з охорони праці. Крім того, створюються спеціальні служби безпеки та гігієни праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.8-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Швагер Н. Ю. 
Сертифікація системи управління охороною праці як основа успішної політики в галузі охорони праці на підприємстві / Н. Ю. Швагер, Д. П. Заікіна // Гірн. вісн.. - 2015. - Вип. 99. - С. 111-115. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано значущість розроблення СУОП за вимогами стандарту OHSAS 18001. Відповідальність за ефективну роботу в галузі охорони праці та профілактики професійної патології лежить на керівництві підприємства, за яким закріплені зобов'язання за надання ресурсів, необхідних для впровадження, контролю та удосконалення СУОП. Даний стандарт застосовується відносно будь-яких підприємств, які бажають виключити або звести до мінімуму ризики і небезпеки для своїх співробітників і зацікавлених сторін, які у зв'язку зі своєю професійною діяльністю піддають ризику своє здоров'я і безпеку. Перехід України до ринкової економіки, задекларування курсу на інтеграцію з країнами ЄС, вимагає від підприємств усіх форм власності переходу на європейські стандарти у всіх сферах діяльності, в тому числі охорони праці. Вимоги OHSAS 18001 легко з'єднуються з вимогами інших міжнародних стандартів, такими як ISO 9000 та ISO 14000. Крім того, стандарт OHSAS 18001 є загальнотехнічним стандартом, що дозволяє впроваджувати його в будь-яку сфері виробництва і будь-якому секторі економіки. На підставі цього запропоновано сертифікування СУОП, що дозволить об'єктивно оцінити результативність її функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заікіна Г. В. 
Гельмінтозно-протозойні інвазії сільськогосподарської птиці (поширення, скринінг дезінвазійних засобів) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / Г. В. Заікіна; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Висвітлено проблеми поширення гельмінтозних та еймеріозних інвазій різних видів сільськогосподарської птиці у господарствах Дніпропетровської області. Визначено видовий склад збудників, екстенсивність та інтенсивність кишкових інвазій з урахуванням способу утримання птиці, сезонності спалахів та вікової динаміки. Запропоновано спосіб визначення овоцидної активності хімічних з'єднань на яйцях \i Ascaridia galli \i0 та спосіб визначення життєздатності збудників кокцидіозів курей у разі скринінгу хімічних препаратів як дезінвазійних засобів. Надано порівняльне оцінювання дезінвазійних властивостей дезінфекційних препаратів (біодез Р, делаксон, ДЗПТ-2, кристал 900, неохлор, максисан, медикарін та ін.) щодо яєць \i Ascaridia galli \i0 і ооцист еймерій (\i Eimeria tenella \i0, \i Eimeria maxima \i0, \i Eimeria acervulina \i0, \i Eimeria necatrix \i0) курей, досліджено дезінвазійну ефективність розчинів препаратів. Відзначено дезінфекційні засоби, зокрема ДЗПТ-2, максисан і неохлор, які в 5 %-ній концентрації виявили високий рівень дезінвазійної ефективності щодо яєць аскаридій та ооцист еймерій курей. Розроблено нові режими застосування дезінфекційних препаратів ДЗПТ-2, максисан і неохлор з метою дезінвазії об'єктів птахівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-961-8 + П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ганнова Ю. М. 
Визначення умов утворення оксигованих комплексів в системі кобальт (II) - гліцилаланін - дипіридил / Ю. М. Ганнова, О. В. Фурман, В. В. Катишева // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Хімія і хім. технологія. - 2013. - Вип. 2. - С. 83-91. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278.12-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського