Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Заярна О. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Заярна О. Ю. 
Ефективність застосування біопрепаратів і регуляторів росту рослин проти кореневих гнилей ячменю ярого / О. Ю. Заярна // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 174-177. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478 + П491.127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Заярна О. Ю. 
Насіннєва інфекція ячменю ярого та оптимізація заходів захисту у Східному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. Ю. Заярна; Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва. - Харків, 2019. - 24 c. - укp.

Установлено поширення грибних інфекцій насіння ячменю ярого в Харківській області (Барвінківському, Валківському, Вовчанському та Харківському районах). Визначено, що на території Східного Лісостепу України насіннєва інфекція представлена в основному фітопатогенами: Ustilago nigra, Ustilago hordei, Drechslera sorokiniana Subram. & Jain., Drechslera teres Ito. Виявлено відносно стійкі до сажкових хвороб і гельмінтоспоріозів сорти ячменю ярого: Мономах, Докучаєвський і Джерело. Зазначено, що стійкий до хвороб сорт Мономах у польових умовах відрізнявся підвищеною активністю пероксидази в листках. Активність пероксидази в менш стійких сортах виявилася майже вдвічі меншою. Установлено чітку кореляцію між стійкістю сортів ячменю ярого до зараження збудником темно-бурої плямистості й активністю окиснювально-відновлювальних процесів. Доведено, що розвиток гельмінтоспоріозної кореневої гнилі і темно-бурої плямистості ячменю ярого безпосередньо залежить від погодних умов вегетаційного періоду та посилюється при значній кількості опадів, за високої вологості повітря (60 - 80 %), помірної температури (19 - 20 °С), ГТК 0,7 - 1,2. Розвиток цих хвороб в умовах східної частини Лісостепу України відбувається динамічно, зі значним наростанням у більш пізні фази вегетації рослини-живителя. Визначено токсичність фунгіцидного протруйника, біофунгіцидів і регуляторів росту рослин до чистих культур гриба Drechslera sorokiniana Subram. & Jain. Виділено найбільш ефективні біофунгіциди та регулятори росту рослин для обробки насіння (Агат-25К, т. п., 40 г / т та Вимпел, 80 % p., 0,26 л / т) в суміші з протруйником Вітавакс 200 ФФ, 40 % в.с.к., (1,5 л / т) проти сажкових хвороб і кореневих гнилей. Доведено можливість зменшення норм витрат протруйників за рахунок включення в систему захисту біофунгіцидів і регуляторів росту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-449 + П491.127.07 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського