Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Зінченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 164
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Правова карта сучасного світу : навч. посіб. для студентів юрид. закл. вищ. освіти і ф-тів / О. В. Петришин, Д. В. Лук'янов, Є. А. Гетьман, О. С. Гиляка, О. В. Зінченко. - 2-ге вид., змін. та допов. - Харків : Право, 2023. - 477 c. - Бібліогр.: с. 475-477 - укp.

Розглянуто сучасну правову карту світу, особливості функціонування національних правових систем, що входять і походять з основних правових сімей сучасності - романо-германського, англо-американського, традиційного та релігійного права, і правові системи груп латиноамериканського та скандинавського права. Висвітлено коло питань, що стосуються формування і функціонування національних правових систем сучасності, особливостей їх форми держави, специфіки системи джерел права, системи органів державної влади, особливостей правового статусу особи в національних правових системах. Можна використовувати при вивченні курсів "Теорія держави і права", "Порівняльне правознавство", "Сучасні правові системи", "Історія держави і права зарубіжних країн", "Міжнародне право", "Конституційне право зарубіжних країн", "Парламентське право", "Країнознавство" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Зінченко О. А. 
Європейський зелений курс на шляху реалізації національних економічних інтересів / О. А. Зінченко, С. С. Апальков // Проблеми економіки. - 2023. - № 1. - С. 42-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Обгрунтовано напрями реалізації Європейського зеленого курсу в системі забезпечення національних економічних інтересів. Наведено характеристику Європейського зеленого курсу та визначають актуальні напрями його реалізації за умов повоєнної розбудови України. Серед національних економічних інтересів щодо відбудови України у векторі Європейського зеленого курсу автори виділяють "зелену" відбудову, забезпечення сировинної та енергетичної безпеки, "зелений" перехід, відновлення промисловості на засадах циркулярної економіки, подолання негативних екологічних наслідків воєнних дій, поширення засад свідомого споживання та соціальної відповідальності, забезпечення продовольчої стабільності з дотриманням екостандартів, підтримку "зелених" проєктів у всіх сферах суспільної діяльності, "зелену" освіту та екологічну культуру у вихованні молоді, ефективне функціонування та прозоре використання цільових і донорських фондів розбудови "зеленої" економіки, децентралізацію управління та залучення громадськості та громад до прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано кожен з цих напрямів, визначаються поточний стан і перспективи його реалізації. Доведено, що для успішності відновлювальних процесів необхідна зміна парадигми мислення від егоцентричного ставлення до природи до свідомого споживання та соціальної відповідальності. А активна участь громадськості в обговоренні концепції відбудови країни, залучення громад до прийняття важливих рішень відновлення територій, інформаційна прозорість та інклюзивність влади є запорукою прийняття суспільством всіх подальших адміністративних, економічних, соціальних змін на шляху реалізації Європейського зеленого курсу. У якості перспективних напрямів майбутніх досліджень автори виділяють розробку механізмів реалізації "зеленого" курсу з ракурсом на повоєнне відновлення, методологічне наповнення цих механізмів, розробку їх інструментарію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)280-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зінченко О. В. 
Сучасне африканське право : навч. посіб. / О. В. Зінченко. - Харків : Право, 2023. - 171 c. - Бібліогр.: с. 166-171 - укp.

Розглянуто специфіку сучасного африканського права, яке поєднує елементи конституціоналізму в сфері публічного права і звичаєвого права в сфері приватного права. Частину першу присвячено висвітленню проблем конституційного права африканських держав: особливостей гарантування прав і свобод громадян конституціями, соціального забезпечення, громадянства, статусу президентів, статусу вождів та палат вождів як елементу традиціоналізму, закріпленому на конституційному рівні. Окремо висвітлено питання конституціоналізму англомовних та франкомовних держав Африки тому, що конституціоналізм колишніх англійських та французьких колоній має суттєві відмінності, які пояснюються різними причинами: приналежністю колишніх метрополій до різних правових сімей, фактом наявності писаної конституції у метрополії та багатьма іншими. У другій частині розглянуто питання регулювання шлюбно-сімейних відносин, опікунства, спадкування та господарських відносин на основі звичаєвого африканського права, яке було оформлено у вигляді кодексів звичаєвого права. У сьогоденній Африці звичаєве право у жодному разі не є пережитковим інститутом або проявом етнічної самобутності. У різних країнах Африки його роль є різною, як різна й політика їхніх урядів стосовно традиційних інститутів. Навчальний посібник можна використовувати при вивченні курсів "Порівняльне правознавство", "Сучасні правові системи", "Історія держави і права зарубіжних країн", "Міжнародне право", "Міжнародне приватне право", "Порівняльне сімейне право", "Конституційне право зарубіжних країн", "Країнознавство", "Культурологія" та інших. Розкрито питання сучасного африканського права та африканської культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(6) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Теслюк Н. І. 
Удосконалення процесів мікроклонального розмноження Chrysanthemum x Koreanum Hort. з використанням Bacillus megaterium ONU500 / Н. І. Теслюк, О. Ю. Зінченко, М. Б. Галкін, Т. О. Філіпова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2023. - № 2. - С. 17-29. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Одеський національний технологічний університет: 20 жовтня 1902 р. - 20 жовтня 2022 р. Кращі традиції інженерної освіти з 1902 року : [монографія] / О. М. Кананихіна, А. О. Соловей, Н. П. Білявська, В. П. Мельникова; ред.: Б. В. Єгоров; Одеський національний технологічний університет. - Одеса : Бондаренко М. О., 2023. - 383 c. - укp.

Монографія присвячена Одеському національному технологічному уні¬верситету, який є одним з кращих вищих навчальних закладів України, визнаним лідером у розробці інноваційних технологій та підготовці ви¬сококваліфікованих інженерних кадрів для харчової та зернопереробної про¬мисловості, для сфери відпочинку й туризму, індустрії штучного холоду та всіх суміжних галузей економіки. Монографія охоплює період від дня засну¬вання Одеської Школи мукомелів (20 жовтня 1902 р.) до 120-річного ювілею Одеського національного технологічного університету (20 жовтня 2022 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірка кейсів. Європейські практики екологічної відповідальності та свідомого споживання / О. А. Зінченко, І. Ю. Приварникова, В. Є. Редько, О. В. Пащенко, В. С. Яковенко; Проєкт Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ "Європейський зелений курс як перспектива сталого економічного розвитку". - Дніпро : Формат А+, 2023. - 177 c. - Бібліогр.: с. 176-177 - укp.

Звернено увагу на проблему європейського зеленого курсу та стандарти свідомого споживання. Розглянуто європейські практики соціальної відповідальності бізнесу та «зелений» HR-менеджмент. Охарактеризовано менеджмент та маркетинг «зелених» інвестицій, екостартапи на шляху просування свідомого бізнесу. Наведено творчі завдання з розробки еко-стартапів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б12 я43 + У9(4УКР)281 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Штеніков М. Д. 
Антагоністична активність морських бактерій родів Bacillus, Priestia і Paenibacillus різних термотипів / М. Д. Штеніков, О. Ю. Зінченко, В. В. Болдирєва // Мікробіологія і біотехнологія. - 2022. - № 2. - С. 50-65. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*80 + Е40*85:Д22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Зінченко О. В. 
Аналітичне моделювання SDN/NFV / О. В. Зінченко, В. В. Вишнівський, В. М. Гладких, С. В. Прокопов, О. С. Звенігородський // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2021. - Вип. 2. - С. 136-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Традиційні телекомунікаційні мережі проектувалися в розрахунку на використання спеціалізованих апаратних пристроїв (маршрутизаторів, Ethernet-комутаторів та ін.). Ці пристрої створювалися на базі специфічних апаратних і програмних платформ окремих вендорів. Розгортання таких мережевих пристроїв призводило до тривалих циклів проектних і пусконалагоджувальних робіт, а, отже, і до уповільнення виведення на ринок нових продуктів і послуг. Обслуговування та управління мереж такого типу було і залишається досить неефективним і дорогим. Спільне використання SDN та NFV змінює традиційну парадигму будівництва мережі, яка полягає в тому, як оператор проектує, розвиває, адмініструє мережу, і надає продукти і послуги користувачам. Така зміна парадигми може дати багато технологічних і операційних переваг. Зрушення парадигми націлене на фундаментальне переосмислення структури витрат оператора і режиму його операційних процесів. Цей зсув, при його відповідному використанні, також здатний забезпечити швидку і гнучку розробку послуг на вимогу, що підвищує конкуренто-спроможність оператора на ринку телекомунікаційних і інформаційних послуг. Наведено аналіз переваг впровадження сучасних технологій віртуалізації мережевих функцій. Об'єднання SDN з NFV надає великі переваги, однак проблема полягає в їх інтеграції. В цілому стаття присвячена дослідженню способів інтеграції віртуалізованих мережевих функцій та контролера SDN. Для такої інтеграції є дві можливі архітектури: контролер SDN взаємодіє з віртуалізованими мережевими функціями (VNF) або комутатор взаємодіє з VNF. Наведено аналітичний опис обох варіантів. Таким чином, стаття спрямована на створення математичної моделі для аналітичного моделювання SDN з NFV та в кінцевому підсумку підвищенню продуктивності та прискоренню впровадження сучасних мережевих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зінченко О. А. 
Адаптивні стратегії підприємств у цифровому середовищі / О. А. Зінченко // Проблеми економіки. - 2021. - № 3. - С. 110-116. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування основ адаптивного управління в цифровому середовищі. Висунуто та доведено тезу щодо необхідності розвитку адаптивного стратегічного управління в умовах цифрової трансформації бізнесу на основі agile-принципів, які надають можливість максимально повно реалізувати клієнтоорієнтований підхід. Наведено авторське визначення адаптивної стратегії в цифровому середовищі як моделі пристосування компанії до цифровізації взаємодії з клієнтами, партнерами, конкурентами й іншими контактними аудиторіями. Висунуто та доведено припущення, що адаптивні стратегії за своєю природою є конкурентними. На базі цієї гіпотези систематизовано адаптивні стратегії за ступенем їх актуальності в умовах цифрового середовища. Розглянуто стратегії оптимізації витрат, диференціації, фокусування в контексті цифровізації бізнесу. Розширено адаптивний інструментарій цих стратегій за рахунок більш гнучких методів і підходів. Доведено, що завдяки таким інструментам, як моделі автоматизації бізнесу, віртуальні ланцюги випуску продукції, об'єднання реального та віртуального контентів процесів виробництва (Building Information Model, блокчейн-технології), моделі smart working, реалізується стратегія оптимізації витрат. Ефективно диференціювати свої продукти та послуги надають змогу цифровізація існуючих та створення нових продуктів і послуг, конвергенція очікувань споживачів на базі SMAC (Social, Mobility, Analytics, Cloud) технологій, омніканальність обслуговування різних груп клієнтів. Установлено, що завдяки digital-маркетингу та таких технологій, як автентична взаємодія, контент-маркетинг, маркетинг у соціальних мережах, перформанс-брендинг, партнерський (афілійований) маркетинг компанія може посилити свої позиції в певному сегменті ринку (або ніші) та реалізувати клієнтоорієнтований підхід. Перспективами подальших досліджень запропоновано ризик-менеджмент при проєктуванні адаптивних стратегій у цифровому середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Річний звіт про стан дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у 2020 році / Т. Кремінь, А. Вітренко, О. Голюк, О. Зінченко, Ю. Зубко, А. Рибалко, С. Рябенко, С. Сиротенко, Ю. Сурганова, А. Шпак. - Київ : К.І.С, 2021. - 175 c. - укp.

Зазначено, що пропоноване видання є першим і на цей час єдиним комплексним дослідженням питань функціонування української мови як державної з моменту вступу Закону в дію в липні 2019 року. У звіті узагальнено інформацію стосовно реалізації мовної політики в Україні в різних галузях і сферах суспільного життя, а також акумульовано статистичні, соціологічні й адміністративні дані, підсумки діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, аналіз нормативної бази та судової практики, результати моніторингу виконання законодавства про державну мову та проведеної аналітичної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) е(4УКР) л + Ш141.14 е(4УКР) л

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Галай Я. О. 
Розроблення системи оцінювання безпеки розумних будинків на основі IoT / Я. О. Галай, А. П. Бондарчук, О. М. Ткаленко, О. В. Полоневич, О. В. Зінченко // Зв'язок. - 2021. - № 1. - С. 55-58. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропновано розроблення системи оцінювання безпеки розумних будинків, які використовують технології Internet of Things. Інтернет речей (IoT) - це парадигма, що зароджується, зосереджена на взаємозв'язку речей або пристроїв між собою та користувачами. З часом в Інтернеті речей більшість наявних зв'язків "людина взаємодіє з речами" набувають розуміння зв'язку "речі взаємодіють із речами". Очікується, що ця технологія стане важливою віхою в розвитку розумних будинків, аби забезпечити зручністю та ефективністю наше життя та наші будинки. Проте введення технології IoT у наші будинки матиме важливе значення для безпеки цих технологій. Підімкнення всіх розумних об'єктів усередині будинку до мережі Інтернет та між собою може призвести до нових проблем безпеки та конфіденційності, наприклад приватності, автентичності та цілісності даних, що сприймаються та обмінюються об'єктами. Ці технології дуже вразливі до різних атак небезпеки, які розумний дім на базі IoT ставлять під загрозу для проживання, тому для оцінювання ситуації розумних будинків потрібно визначити ризики безпеки. Щоб будь-яка технологія мала успіх і досягла широкого використання, вона повинна здобути довіру користувачів, забезпечивши достатню безпеку та конфіденційність. Оскільки будинки дедалі більше комп'ютеризуються та наповнюються пристроями, потенційні атаки комп'ютерної безпеки та їх вплив на мешканців потребують дослідження. Запропоновано методологію, сфокусовану переважно на інформаційних активах, і яка розглядає контейнери (технічні, фізичні та людські) та проводить оцінювання ризику безпеки з метою висвітлення різних недоліків безпеки в розумному домі на базі Інтернету речей, їх наслідків та пропонує заходи щодо виявлених проблем, які задовольняють більшість вимог безпеки. Надано рекомендації для користувачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Леонтьєв І. О. 
Аналіз технології 5G для ігор і комунікацій / І. О. Леонтьєв, І. М. Срібна, О. С. Панкратова, О. В. Зінченко // Зв'язок. - 2021. - № 2. - С. 30-33. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

П'яте покоління мобільних мереж (5G) є, безсумнівно, одним із найбільш захоплюючих досягнень у галузі мобільних технологій, пропонуючи користувачам набагато більш високі швидкості і більш надійні з'єднання, ніж будь-коли раніше. Додатки практично безмежні, з незліченними секторами, на які чекають потрясіння, і головний з них - гра. Завдяки спільній роботі компаній галузі на ринок уже виходять нові пристрої і відбувається активне розгортання мереж та інфраструктури 5G. Запропоновано огляд деяких нових можливостей, які здатна дати людям епоха 5G, зокрема роль, яку вона відіграватиме для ігор і комунікацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Глобальна економіка: актуальні проблеми та вектори розвитку : монографія / С. С. Апальков, О. О. Бененсон, О. В. Булатова, Н. В. Волкова, Ю. М. Голей, О. Є. Джур, О. А. Джусов, Г. В. Довгаль, О. А. Довгаль, О. С. Зайковський, О. А. Зінченко, Н. О. Корх, О. П. Крупський, Т. В. Марена, Л. В. Махова, Н. П. Мешко, М. Є. Ніколаєв, А. С. Ніколаєнко, Л. І. Панкова, Л. Р. Пономаренко, І. Ю. Приварникова, А. О. Самойленко, Т. А. Смирнова, Ю. М. Стасюк; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро : ДНУ, 2021. - 426 c. - Бібліогр.: с. 375-424 - укp.

Комплексно проаналізовано актуальні проблеми розвитку глобальної економіки в умовах кризи 2020 р. і процеси трансформації міжнародного бізнесу на засадах цифрових технологій. Розкрито сутність глобальних викликів і можливі сценарії постковідного розвитку національних економік. Значну увагу приділено аналізу структурних змін в управлінні приватним капіталом та інструментам прогнозування домінуючих тенденцій на міжнародних фінансових ринках. Висвітлено сучасні парадигми управління інноваційною діяльністю міжнародних бізнес-структур в умовах глобальної конкуренції та науково-технічні тренди світового високотехнологічного сектору економіки. Розглянуто еволюцію розвитку корпоративної соціальної відповідальності бізнесу в контексті нових ціннісних парадигм. Визначено сучасні тенденції трансформації людського капіталу в умовах глобальної цифровізації та їх вплив на розвиток вищої освіти. Обґрунтовано сутність комерціалізації інноваційних проєктів у кластерній політиці регіонів і застосування сучасного інструментарію менеджменту в операційній та експортній діяльності компаній.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У50-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Зінченко О. В. 
Релаксаційна і сорбційна поведінка термочутливих гідрогелів на основі зшитого ПВС, полі(2-етил-2-оксазоліну) та анізотропних структур срібла / О. В. Зінченко, В. Д. Єжова, О. Л. Толстов // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 133-142. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Зінченко О. І. 
Оцінка можливості застосування електроавтобусів у м. Харків / О. І. Зінченко, О. В. Крахмальов, О. О. Островерх, В. М. Краснокутський, Л. В. Разарьонов // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 95. - С. 89-97. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано головні характеристики електричних автобусів з точки зору енергоефективності, екологічності, зручності для пасажирів. Це дає змогу говорити про перевагу екологічних транспортних засобів перед транспортними засобами на традиційному виді палива. Розглядаючи питання раціонального використання електроавтобусів у містах, можна посилатись на позитивний досвід європейських міст. Все більше і більше розвинутих країн всього світу використовують на міській мережі екологічний транспорт. На прикладі розглянутих польських міст, зокрема м. Катовіце, простежується позитивна тенденція збільшення числа електричних автобусів на транспортній мережі міста, що дає змогу говорити, що м. Харків також має великий технічний потенціал для впровадження електричних автобусів у міську маршрутну мережу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О802.2-042 + О335.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Киричок Р. 
Удосконалений метод автоматичного активного аналізу захищеності корпоративної мережі / Р. Киричок, О. Зінченко, І. Срібна, В. Марченко, О. Кітура // Захист інформації. - 2021. - 23, № 2. - С. 83-89. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано удосконалений метод автоматичного активного аналізу захищеності корпоративної мережі. В основу даного методу покладено синтез математичної моделі аналізу кількісних характеристик процесу валідації вразливостей, методики аналізу якості роботи механізму валідації виявлених вразливостей корпоративної мережі та методу побудови нечіткої бази знань для прийняття рішень при валідації вразливостей програмних та апаратних платформ. Зокрема математична модель аналізу грунтується на поліномах Бернштейна та дозволяє описати динаміку процесу валідації вразливостей. Методика аналізу якості роботи базується на інтегральних рівняннях, що враховують кількісні характеристики досліджуваного механізму валідації вразливостей в певний момент часу, що дозволяє будувати закони розподілу показників якості процесу валідації вразливостей та кількісно оцінювати якість роботи механізму валідації виявлених вразливостей. Метод побудови нечіткої бази знань базується на використанні нечіткої логіки, що в свою чергу, дає можливість забезпечити отримання достовірної інформації про якість механізму валідації вразливостей непрямим шляхом та дозволяє формувати вирішальні правила прийняття рішень щодо реалізації тієї чи іншої атакуючої дії під час проведення активного аналізу захищеності корпоративної мережі. Це дозволяє, на відміну від існуючих підходів щодо автоматизації активного аналізу захищеності, абстрагуватися від умов динамічної зміни середовища, тобто постійного розвитку інформаційних технологій, що призводить до зростання кількості вразливостей та відповідних векторів атак, а також зростання готових до використання експлойтів вразливостей та їх доступності, і враховувати лише параметри якості самого процесу валідації вразливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Полоневич О. В. 
Розроблення мережної інфраструктури для системи "Розумний будинок" з використанням Z-Wave технології / О. В. Полоневич, А. Р. Ковтун, О. В. Зінченко // Зв'язок. - 2020. - № 3. - С. 33-35. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано готові вирішення для побудови мережної інфраструктури системи "Розумний будинок", виявлено їх переваги та недоліки. Детально розглянуто використання Z-Wave технології під час побудови мережі для "Розумного будинку". Сформульовано план побудови нової мережної інфраструктури. З огляду на проведений аналіз було розроблено мережну інфраструктуру для системи "Розумний будинок" із використанням Z-Wave технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 + З970.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мішурняєв С. О. 
Дослідження та розробка радіоінтерфейсу системи взаємодіючих пристроїв платформи Інтернету речей / С. О. Мішурняєв, К. П. Сторчак, С. Р. Куфтеріна, О. В. Зінченко // Зв'язок. - 2020. - № 1. - С. 55-58. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто та досліджено розроблення радіоінтерфейсу системи взаємодіючих пристроїв платформи Інтернету речей. Мета роботи - дослідження структури радіоінтерфейсу системи домашньої автоматизації зі зручністю внесення змін у логіку роботи для непідготовленого користувача. Вивчено функціональність наявних комп'ютерних плат та наборів давачів, їх можливості та способи взаємодії. Проведено огляд і аналіз наявних вирішень шодо реалізації взаємодії компонентів та радіоінтерфейсів систем Інтернету речей. Розроблено підхід до отримання, оброблення і передавання інформації в рамках платформи Інтернету речей. Реалізовано прототип системи на основі розробленого підходу та радіоінтерфейсу. Актуальність даної теми пов'язана з тим, що нині ринок Інтернету речей стрімко зростає, широку популярність придбало впровадження "розумних будинків", призначених для автоматизації процесів щодо забезпечення комфортного проживання, безпеки та ресурсозбереження. Інтернет речей як термін і концепція з'явився порівняно недавно, у 1999 р. завдяки Кевіну Ештону (Массачусетський технологічний інститут). У своїй презентації він розповів про те, як всеохопне впровадження радіочастотних позначок змінить логістику в корпорації Procter & Gamble. З одного боку, створено вже досить багато програмних продуктів, поширюваних безкоштовно і призначених для широкого кола користувачів, що бажають впровадити домашню автоматизацію, а з другого - для того, аби модифікувати систему для своїх потреб, користувачеві необхідно володіти навичками програмування, що створює бар'єр для щоденного впровадження. Інтернет речей захопить практично кожний сегмент у сфері промисловості, бізнесу, охорони здоров'я і споживчих товарів. Важливо розуміти наслідки, а також те, чому ці абсолютно різні галузі будуть змушені змінити свій підхід до виробництва товарів і надання послуг. Для електронної промисловості і сфери інформаційних технологій ці дані мають велике значення, оскільки щорічний приріст населення Землі наразі становить приблизно 0,9 - 1,09 %. Темп зростання населення Землі досяг свого піку в 1962 р., коли він становив 2,6 % на рік, і з того часу під впливом низки факторів повільно знижується.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312 + З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зінченко О. Ю. 
Оцінка потенційної противірусної активності похідних N-бензімідазол-сульфонаміду на моделі "фаг-бактерія" / О. Ю. Зінченко, Т. О. Філіпова, Л. Г. Клочко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2020. - № 1. - С. 48-59. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення потенційної противірусної активності похідних N-бензімідазол-сульфонаміду на моделі "фаг-бактерія". У роботі використано 5 похідних N-бензімідазол-сульфонаміду. З використання методу серійних розведень визначено їх антибактеріальні властивості щодо Staphylococcus aureus АТСС 25923 та Pseudomonas aeruginosa АТСС 27853. За допомогою миодифікованого методу Граціа визначено вплив похідних на літичну активність комерційних фагів, специфічних щодо бактерій тест-штамів. У досліджених сполук виявлено здатність до пригнічення росту Staphylococcus aureus АТСС 25923 на 41 - 45 % та Pseudomonas aeruginosa АТСС 27853 - до 35 % у середовищі Luria-Bertani. N-(1H-бензімідазол-2-іл)-бензенсульфонамід та N-(1H-бензімідазол-2-іл)-4-бромо-бензенсульфонамід знижували літичну активність як стафілококового, так і псевдомонадного фагів. N-(1H-бензімідазол-2-іл)-4-нітро-бензенсульфонамід викликав збільшення кількості негативних колоній стафілококового та псевдомонадного фагів на 28,4 та 35,5 % відповідно. Висновок: N-(1H-бензімідазол-2-іл)-бензенсульфонамід та N-(1H-бензімідазол-2-іл)-4-бромо-бензенсульфонамід володіють потенційною противірусною активністю щодо ДНК-вірусів. N-(1H-бензімідазол-2-іл)-4-нітро-бензенсульфонамід посилює продукцію фагових часток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Моргулець О. Б. 
Впровадження аутсорсингу бізнес-процесів на підприємстві / О. Б. Моргулець, О. В. Нишенко, О. В. Зінченко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 3. - С. 283-292. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено передумови виникнення управлінської ситуації, яка потребує вирішення щодо аутсорсингу. Доведено недостатню розробленість методичних положень обгрунтування управлінського рішення (УР) щодо впровадження аутсорсингу на підприємстві, які б комплексно враховували фінансово-економічний стан підприємства, доцільність і його готовність до діяльності на основі аутсорсингу. Науковою новизною дослідження є методичний комплексний підхід до обгрунтування УР щодо впровадження аутсорсингу бізнес-процесів (БП) на підприємстві, основні положення якого узагальнено у відповідній моделі. Практичну цінність мають запропоновані методичні положення, які доведені до рівня конкретних методик і практичних рекомендацій і можуть бути використані у практичній діяльності підприємств, які використовують аутсорсинг БП у господарській діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського