Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КИШ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 256
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кишакевич Б. Ю. 
Методи регуляторного впливу на малий і середній бізнес у країнах Європи / Б. Ю. Кишакевич, Б. Т. Демедюк, М. М. Биців // Бізнес Інформ. - 2023. - № 11. - С. 38-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано важливість регуляторної політики в контексті підтримки та розвитку малих і середніх підприємств (МСП) в Європі. Автори продемонстрували, як різні регуляторні інструменти впливають на МСП у міжнародному контексті, особливо в умовах швидких глобальних і технологічних змін. Наголошено, що МСП є ключовими гравцями в економіках Європи, які створюють значну кількість робочих місць і сприяють інноваціям. Оскільки регуляторна політика безпосередньо впливає на стабільність і передбачуваність бізнес-середовища, її роль у формуванні умов для МСП є вирішальною. Підкреслено важливість гармонізації норм у Європейському Союзі та її вплив на транскордонну діяльність МСП. Проаналізовано особливості застосування різних інструментів оцінки регуляторного впливу, включно з RIA (Regulatory Impact Assessment), опитування IREG (International Regulatory Evaluation Group) та Regulatory Quality Index. Показано, що суттєвою перевагою Regulatory Quality Index над іншими методами є врахування широкого кола аспектів регуляторної політики та можливість генерації числового вираження якості регуляторної політики, що дає змогу порівнювати країни та регіони. Кожен із цих інструментів розглядається з точки зору його потенціалу, переваг та обмежень у контексті аналізу впливу регуляторної політики на МСП. Підкреслено необхідність комбінації різних методів оцінки для отримання повного та збалансованого уявлення про якість регуляторної політики, що представляє собою багатогранний підхід для розуміння та вдосконалення регуляторного середовища, яке сприяє розвитку та конкурентоспроможності МСП в Європі. Показано, що регуляторна політика Європейського Союзу та України стосовно малого та середнього бізнесу має ряд відмінностей, які можна пояснити різними інституційними рамками, рівнем економічного розвитку та історичними чинниками.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Кишакевич Б. Ю. 
Оцінка ефективності лізингових операцій у випадку ануїтетної схеми розрахунку лізингових платежів / Б. Ю. Кишакевич, О. О. Мігулка // Бізнес Інформ. - 2022. - № 8. - С. 75-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано метод оцінки ефективності лізингових операцій у випадку ануїтетної схеми розрахунку лізингових платежів, який грунтується на зіставленні лізингу із кредитом, який є близьким за економічною сутністю методом фінансування реальних інвестицій. Такий підхід часто використовують лізингові компаній та інші учасники ринку лізингу у США при оцінюванні ефективності лізингових угод. При розробленні математичного інструментарію авторами було враховано особливості оподаткування та функціонування всіх сторін лізингових контрактів в Україні та чинні законодавчі й інші нормативно-правові документи в цій сфері. Даний підхід до оцінки ефективності лізингової угоди грунтується на тому факті, що два грошових потоки, виплати по яких відбуваються в різні моменти часу, вважатимуться еквівалентними, якщо їх поточні вартості (або нарощені суми), обчислені за однаковими ставками дисконтування, виявляться однаковими. При визначенні дисконтованої вартості грошових потоків за лізинговою угодою було враховано, що лізингові платежі, крім мінімальних орендних платежів, включають також вартість послуг, що підлягають сплаті лізингодавцю, податки та непередбачені лізингові платежі. Таким чином, якщо теперішня вартість грошових потоків підприємства при лізингу буде більшою від теперішньої вартості грошових потоків цього ж підприємства при кредиті, тоді можна стверджувати, що купівля обладнання через кредитні запозичання для підприємства буде більш вигідним. І навпаки, якщо теперішня вартість грошових потоків підприємства при лізингу буде меншою від теперішньої вартості грошових потоків цього ж підприємства при кредиті, тоді вартість обладнання, отриманого через лізинг, буде меншою порівняно з купівлею через кредитування, а отже, підприємству доцільніше зупинитись на лізинговій угоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Міхеєва Т. Л. 
Технології інтерпретації геофізичних даних при дослідженні та розвідці нафтогазових родовищ / Т. Л. Міхеєва, О. П. Лапіна, Т. М. Кишман-Лаванова, Т. І. Причепій // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 5. - С. 106-122. - Бібліогр.: 120 назв. - укp.

Наведено результати наукових досліджень зі створення комп'ютерної технології інтерпретації даних геофізичних полів при розвідці нафтогазових родовищ України. Розроблено теоретичні, інформаційні, технологічні і методичні основи для підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт у результаті поглибленого вилучення інформації з геолого-геофізичних даних на підставі їх комплексної інтерпретації у межах нових математичних моделей. Тривимірне гравітаційне та магнітометричне моделювання може бути спрямовано на виявлення зон розущільнення і на трасування тектонічних порушень у консолідованій корі, без яких неможливе існування каналів транспортування вуглеводнів. Описано практичне застосування прикладів кількісної інтерпретації даних трикомпонентного магнітного знімання, що суттєво сприяє виявленню і локалізації покладів вуглеводнів. Розвинуто і розширено програмний комплекс інтерпретації магнітотелуричних даних на підставі використання граничних умов імпедансного типу. Методику призначено для візуалізації даних МТЗ на етапі якісної інтерпретації паралельно з методом тензора імпедансу і векторів Візе. Безумовною перевагою такого підходу є незалежність від умови плоскої падаючої хвилі і використання всіх шести компонент електромагнітного поля (зокрема Z-компоненти електричної складової МТ-поля). Комплексування статистичних і детерміністичних методів при інверсії геофізичних даних надає можливість підвищити достовірність одержуваних геологічних результатів. Актуальність і важливість результатів, наведених у роботі, визначається концептуальною новизною методів і засобів для прогнозування нових перспективних ділянок, а також переоціненням запасів відомих родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Кишакевич Б. Ю. 
Детермінанти ефективності масштабу функціонування лізингових компаній України / Б. Ю. Кишакевич, О. О. Мігулка // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 165-171. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Побудовано регресійну модель оцінювання середнього значення ефективності масштабу функціонування лізингових компаній України на основі DEA- аналізу. Для визначення чинників, які спричиняють статистично значущий вплив на показники ефективності, отримані на основі DEA-аналізу, скористаємось відповідними регресійними моделями для панельних даних. Для оцінки ефективності масштабу українських лізингових компаній за аналізований період було використано орієнтовані на вхід DEA-моделі зі змінним VRS і сталим CRS ефектами масштабу. Сформовано статистичну вибірку із показників діяльності 21 лізингової компанії України, яку отримано з їх фінансової та бухгалтерської звітності за 2019 - 2020 рр. У зв'язку зі значною чутливістю ефективності масштабу SE до вхідних і вихідних змінних було запропоновано використовувати середнє значення ефективності масштабу на основі восьми різних DEA-моделей. Відзначено, що якщо CCR-модель визначає успішність менеджменту лізингової компанії у трансформації вхідних ресурсів на вихідні, то ефективність масштабу оцінює коректність вибору масштабу діяльності лізингової компанії. Аналіз показав, що ефективність масштабу діяльності лізингодавця в більшості випадків залежить від таких детермінантів, як адміністративні витрати, основні засоби та чистий прибуток таких компаній. Отримані результати свідчать про те, що зі зростанням розміру лізингової компанії зменшується ефективність масштабу їх активних операцій, оскільки зі збільшенням розміру основних засобів та обсягу адміністративних витрат зменшується середня ефективність масштабу їх діяльності. Показано, що чим більшим є чистий прибуток, тим ближче лізингові компанії працюють до оптимального для них масштабу діяльності, який визначається обсягом довгострокової дебіторської заборгованості лізингодавця та розміром його активів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21 + У9(4УКР)262.25-072

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Кишакевич Б. Ю. 
Сучасні підходи до оцінювання енергоефективності національної економіки / Б. Ю. Кишакевич, С. Є. Настьошин // Бізнес Інформ. - 2022. - № 9. - С. 34-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Відзначено, що енергоефективність не може бути просто розпливчастим і двозначним поняттям, яке не має точних методів оцінювання. Вона повинна мати чіткі виміри та методи оцінки. Коли виникає питання про її вимірювання або оцінку, відсутність чіткого визначення енергоефективності може призвести до того, що результати будуть відрізнятися, і їх буде важко порівняти залежно від потреб або цілей. Відзначено необхідність вироблення точного й уніфікованого визначення енергоефективності, а також її класифікації та розроблення методів вимірювання. Наголошено на тому, що високорозвинуті країни світу мають значний досвід у досягненні високого рівня енергоефективності національних економік, проте в них теж на сьогодні не розроблено уніфікованої системи показників енергоефективності на національному рівні, методів їх оцінювання та аналізу. Енергоємність ВВП виступає чи не єдиним універсальним інструментом, за допомогою якого уможливлюються міжнародні та регіональні порівняння рівнів енергоефективності національних економік. Показано, що протягом останніх років в Україні спостерігається чітка тенденція до зниження енергоємності національної економіки практично в усіх сферах. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України розробило таблиці первинних даних і методику обчислення показників енергоефективності української економіки. Первинні дані та розрахункові показники сформовано за такими секторами, як промисловість, транспорт, житло, сільське господарство, послуги. Показано, що останнім часом популярним інструментом оцінки енергоефективності стали методи оцінювання ефективності на основі моделювання границі ефективності, а саме, DEA- та SFA-моделі. Незважаючи на цілу низку своїх переваг, DEA-метод не бере до уваги статистичні шуми. На противагу DEA-моделям SFA-моделі використовують функцію відстані Шепарда для визначення індексу енергоефективності та враховує статистичні шуми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554.081 + У9(4УКР)0-554.081

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кишакевич Б. 
Оцінка ефективності за витратами та прибутком лізингових компаній України на основі SFA-моделей / Б. Кишакевич, Н. Максишко, Р. Іванов, О. Мігулка // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 5. - С. 195-208. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запропоновано низку SFA (Stochastic Frontier Approach) моделей оцінювання ефективності за витратами та прибутком, які побудовано на основі показників діяльності найбільших українських лізингових компаній. Оскільки SFA-моделі є чутливими до вибору незалежних змінних, запропоновано при аналізі ефективності функціонування лізингових компаній використовувати середнє значення отриманих оцінок на базі побудованих SFA-моделей. Такий підхід надає змогу отримати більш комплексну та повну оцінку ефективності, яка враховує значно більше аспектів ведення бізнесу лізинговими компаніями. Аргументовано, що головна проблема в застосуванні SFA-підходу з більшою кількістю незалежних змінних для оцінювання ефективності функціонування українських лізингових компаній полягає в нестачі статистичних даних, адже лише недавно вони почали оприлюднювати свою фінансову звітність для загального доступу. Побудова SFA-моделей потребує розроблення відповідних економетричних моделей і належної статистичної вибірки. У ролі залежних змінних було взято сукупні витрати лізингових компаній та їхній чистий прибуток. Незалежні змінні вибирались із таких показників діяльності лізингових компаній, як чистий дохід від реалізації продукції, інші операційні доходи, основні засоби, адміністративні витрати, інші операційні витрати, довгострокова дебіторська заборгованість. Проведено перевірку наявності ефекту неефективності українських лізингових компаній і визначення типу функції, яка найкраще апроксимує меж ефективності. Перевірку цих гіпотез зроблено на базі узагальненого тесту відношення правдоподібності на 95 % довірчому інтервалі для всіх чотирьох моделей. Нульові гіпотези були відхилені для всіх чотирьох побудованих моделей, тобто для апроксимації межі ефективності використано транслогарифмічну функцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кишакевич Б. Ю. 
Оцінювання ефективності функціонування лізингових компаній України з допомогою DEA моделей / Б. Ю. Кишакевич, Ю. Я. Вовк, І. О. Ворончак, О. О. Мігулка // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 2. - С. 175-181. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано цілу низку орієнтованих на вхід DEA (data envelopment analysis) моделей із змінним VRS (variable returns to scale) і сталим CRS (constant returns to scale) ефектами масштабу для оцінювання ефективності функціонування українських лізингових компаній. На базі отриманих DEA моделей проведено аналіз ефективності масштабу функціонування цих компаній. Оцінки ефективності на базі DEA методології отримано за допомогою пакета Efficiency Measurement System (EMS). Аналіз показав, що оцінка ефективності функціонування лізингових компаній на базі DEA моделей є чутливою до вибору вхідних і вихідних змінних. У зв'язку з цим для отримання комплексної оцінки ефективності використано середнє значення відповідних значень технічної ефективності для різних наборів вхідних і вихідних змінних. У ролі вихідних змінних для різних DEA моделей взято коефіцієнт поточної ліквідності, дебіторську заборгованість, сукупні активи та показники прибутковості, а саме, чистий дохід від реалізації продукції, чистий прибуток та інші операційні доходи. Вхідними змінними слугували сукупні активи, адміністративні витрати та інші операційні витрати, основні засоби та нематеріальні активи, собівартість реалізованої продукції та інші витрати. Аргументовано, що орієнтовані на вхід DEA моделі більше підходять для аналізу ефективності лізингового бізнесу, оскільки керівництво таких компаній має значно більше важелів контролю над вхідними ресурсами, такими як трудові ресурси, витрати, процентна політика, власний капітал тощо, ніж над вихідними (сукупна сума лізингових угод, дохід компанії тощо). Для отримання оцінок ефективності на підставі побудованих DEA моделей сформовано статистичну вибірку на основі бухгалтерської та фінансової звітності вітчизняних лізингових компаній - учасників асоціації "Українське об'єднання лізингодавців" за 2019 і 2020 рр. Аналіз на базі отриманих DEA моделей показав, що попри високі темпи зростання обсягів лізингових операцій у другій половині 2020 р. лізингові компанії 2019 р. продемонстрували дещо вищу ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21 + У052.9(4УКР)232.1-145.711.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кишневский В. А. 
Системы обработки воды в энергетике. Расчеты и проектирование : учеб. пособие : для студентов специальностей "Атомная энергетика", "Теплоэнергетика" / В. А. Кишневский, В. В. Чиченин; Государственный университет "Одесская политехника". - Одесса : Экология, 2021. - 139 c. - Бібліогр.: с. 135-136 - рус.

Розглянуто питання вибору та розрахунку систем обробки природних вод різного фізико-хімічного складу для підживлення основних і допоміжних циклів енергопідприємств ТЕС і АЕС. Наведено основи розрахунку технологічних схем вапнування, содування, магнезійного знекремнювання, коагуляції, механічної фільтрації, пом’якшення, іонного обміну, ультрафільтрації, зворотного осмосу. Звернено увагу на основи розрахунку устаткування і критерії вибору реагентів та матеріалів, що використовуються. Розглянуто методики розрахунків водно-хімічних режимів теплових мереж і оборотних систем охолодження ТЕС і АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.120.4 я73-1

Шифр НБУВ: ВА856714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кишневський В. П. 
Мембранні методи обробки води в енергетиці : навч. посіб. для студентів за спец. "Атомна енергетика", "Теплоенергетика" / В. П. Кишневський; Державний університет "Одеська політехніка" . - Одеса : Екологія, 2021. - 77 c. - Бібліогр.: с. 70 - укp.

Подано теоретичні і практичні рекомендації, необхідні для розрахунку і проектування гібридних водопідготовчих установок з використанням мембранних технологій. Розглянуто питання ефективного застосування мембранних технологій кондиціонування води значного сольового складу і заданої якості пермеату, показано специфічні проблеми, які виникають під час обробки води різного складу на стійку роботу мембранних елементів і водопідготовчої установки в цілому та методи їх подолання. Наведено теоретичні та практичні методики підвищення ефективності застосування мембранних технологій за рахунок використання їх в гібридному технологічному ланцюжку процесу повного знесолення води методами коагуляції, ультрафільтрації, пом’якшення, іонного обміну, електродеіонізації тощо. Широкий спектр розглянутих проблем і запропонованих методик дає змогу вибрати під час проектування гібридних ВПУ для заданого якісного кондиціонування різних класів вод, при мінімальному впливі на навколишнє середовище і прийнятній економічності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кишневский В. А. 
Гибридные технологии кондиционирования воды в энергетике : учебник / В. А. Кишневский; "Одесская политехника", государственный университет. - 2-е изд., испр. и доп. - Одесса : Экология, 2021. - 386 c. - Бібліогр.: с. 378-381 - рус.

Вміщено теоретичні і практичні рекомендації, необхідні для розрахунку і проектування водопідготовки, схем очищення конденсатів, нейтралізації стічних вод, ведення водно-хімічного режиму замкнутих систем електростанцій та промислових підприємств. Подано матеріал, що дозволяє засвоїти наукові основи та інженерні методи розрахунку та проектування технологічних схем підготовки води різної якості на прикладі водопідготовки для теплових та атомних електростанцій. Розглянуто процеси обробки води методами осадження, іонного обміну, зворотного осмосу та інші, що відображають сучасні науково-технічні досягнення у галузі підготовки та стабілізації води в енергетиці. Окреслено стабілізаційні методи обробки охолоджувальної води, способи підкислення та обробки води комплексними сполуками, а також вапнування додаткової води та реагентна обробка охолоджувальної води. Виокремлено дослідження швидкості корозії та відкладень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.120.4 я73-1 + Н761.220.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шевера М. В. 
Rudbeckia triloba (Asteraceae), новый вид адвентивных растений во флоре Украины / М. В. Шевера, А. А. Орлов, О. Д. Волуца, Р. Я. Киш // Чорномор. ботан. журн. - 2020. - 16, № 2. - С. 135-143. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Повідомлено про новий для флори України вид адвентивних рослин Rudbeckia triloba L. (Asteraceae). В Україні основними центрами його культивування є Донецький ботанічний сад НАН України (з 1982 року), Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України (з 1983 року), Ботанічний сад Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також численні приватні сади (наприклад, в Ужгороді з 1973 року, у Кривому Розі Дніпропетровської обл. з 2013 р. та населених пунктах Житомирської області з 2016 р.). У здичавілому стані рослини виду зафіксовані у наступних населених пунктах: місті Харкові (2010), селі Дачне Бахчисарайського району, місті Сімферополі (2012), селі Зарічне Сімферопольського району АР Крим (2018), місті Чернівці (2014), місті Одеса (2014), місті Лозова Харківської області (2014), місті Черняхів (2015), місті Малин (2017), селі Івниця Андрушівського р-ну Житомирської області (2019), місті Рахів (2016), між містом Перечин та селом Малий Березний Великоберезнянського району Закарпатської області (2018). Наведено таксономічну та морфологічну характеристики виду, відомості про тип, дані про первинний та вторинний ареали, еколого-ценотичну приуроченість. Вид має північноамериканське походження, за способом занесення - ергазіофіт, за ступенем натуралізації - ергазіофігофіт/колонофіт. У відомих локалітетах окремі особини або нечисленні їх групи, які відмічені у складі несформованих рослинних угруповань, лише на Житомирському Поліссі рослини зафіксовані у складі ценозів союзу Arrhenatherion elatioris Luquet 1926 (Arrhenatheretalia elatioris Tx. 1931, Molinio-Arrhenatheretea Tx. 1937) - у ксеромезофітних умовах при повному освітленні та союзу Aegopodion podagrariae Tx. 1967 (Circaeo lutetianae-Stachyetalia sylvaticae Passarge 1967, Epilobietea angustifolii Tx. et Preising ex von Rochow 1951) - у мезофітних умовах при значному затіненні. Подано картосхему поширення виду в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22*85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кишман-Лаванова Т. Н. 
Парето-оптимальные решения обратной задачи гравиметрии в классе трехмерных контактных поверхностей / Т. Н. Кишман-Лаванова // Геофиз. журн. - 2020. - 42, № 6. - С. 207-221. - Библиогр.: 217 назв. - рус.

В геофизических обратных задачах существует два подхода к инверсии данных. Первый - поиск ряда неизвестных посредством минимизации функции невязки. Второй - посредством вероятностного моделирования апостериори функции плотности вероятности в рамках Байесовской трактовки обратной задачи. В большинстве случаев соотношение данные - модель нелинейно, и соответствующая минимизация или моделирование становится сложным вследствие мультимодальности функции невязки. Рассмотрен подход, относящийся к невероятностным методам решения обратных задач геофизики. Его суть состоит в прямом моделировании параметрического пространства с дальнейшим поиском Парето-оптимальных решений на основе априорной информации. Априорная информация формализируется посредством нечетких множеств. На модельном примере продемонстрировано применение невероятностного прямого поиска и градиентного метода скорейшего спуска при решении нелинейной гравиметрической обратной задачи в классе трехмерных контактных поверхностей, а также дана оценка эффективности обоих методов. Анализ выполненных тестов показывает, что при наличии достаточной априорной информации оба метода дают вполне однозначный точный результат. Поиск Парето-оптимальных решений может иметь более быструю сходимость по сравнению с методом градиентного спуска, хотя она определяется многими факторами - количеством точек начальной популяции, пороговым значением е и требуемым уровнем соответствия данных. Алгоритм также обладает устойчивостью к попаданию в локальные минимумы, поскольку равномерно исследует параметрическое пространство. Алгоритм позволяет получить вполне удовлетворительные решения уже на стадии поиска начального Парето-множества. Это последствие выборочного моделирования под контролем априорной информации. Последующий прямой поиск в окрестностях Парето-оптимальных точек приводит к значительному уменьшению функции невязки и к отклонению некоторых локальных минимумов. В условиях недостатка априорной информации множество Парето-оптимальных решений может служить базисом для дальнейшего извлечения полезных данных об аномальных источниках с привлечением других геофизических методов интерпретации. Описанный подход к решению обратной задачи может представлять интерес и при решении широкого круга других оптимизационных геофизических задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Котець Г. І. 
Нова кормова добавка з цитрусових вичавок / Г. І. Котець, О. Й. Карунський, В. І. Гноєвий, І. В. Гноєвий, В. М. Гарлицький, О. К. Кишлали // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 47-52. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з вивчення технологічної лінії гранулювання цитрусових відходів, вивчено їх хімічний склад, визначено валовий вмісту білків, жирів, засвоєних вуглеводів, зокрема простих цукрів та виявлено ефективність використання в раціонах с.-г. тварин. Встановлено позитивний вплив технологічної лінії гранулювання цитрусових відходів, що надає змогу одержати гранули високої якості. Хімічний аналіз цитрусових гранул показав, що в 100 г міститься: білків - 6,15 г, жирів - 0,99 г, вуглеводів - 21,8 г, з них простих сахарів 14 г, енергетична цінність даної кормової добавки становить Ккал (кДж) - 120,7 (505,7).


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тесарівська У. І. 
Морфологічний склад крові і біохімічні процеси в організмі самиць щурів Fsub1/sub за довготривалого впливу лимонної кислоти / У. І. Тесарівська, Р. С. Федорук, С. Я. Мартиник, Т. В. Юринець, В. А. Смук, А. І. Кишко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 183-188. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-642 + Е60*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Кишинець Н. В. 
"Плазма для лабораторної діагностики in vitro" - нова національна індивідуальна монографія Державної Фармакопеї України / Н. В. Кишинець, О. В. Тимченко, В. О. Котляр, Ю. В. Меркулова, В. В. Яворський, О. І. Малігон, І. А. Безбородова, Ю. В. Кононюк, М. О. Мойсеєнко // Фармаком. - 2019. - № 4. - С. 16-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З огляду на жорсткі критерії до якості й умов зберігання свіжозамороженої плазми, призначеної для терапевтичного застосування, і більш лояльні вимоги до реактивів для лабораторної діагностики на основі плазми та її дериватів, розробка й введення до Державної Фармакопеї України національної індивідуальної монографії "Плазма для лабораторної діагностики in vitro" є цілком доречними й науково обгрунтованими. Монографія "Плазма для лабораторної діагносики in vitro" розроблена для регламентації показників якості плазми, яка не призначена для застосування людиною з лікувальною метою та для виробництва лікарських засобів для застосування людиною. Зазначено, що плазму для лабораторної діагностики in vitro застосовують для виготовлення медичних виробів для in vitro діагностичних цілей (тест-системи, тест-набори, тест-смужки, експрес-тести, діагностикуми, калібратори, контрольні речовини тощо). Для виробництва плазми для лабораторної діагностики in vitro можуть використовуватись продукти донорської крові, непридатні для терапевтичного застосування людиною, наприклад плазма, яка пройшла цикл(и) замороження-розмороження, в якої закінчився термін придатності, яка за будь-якими іншими показниками якості (окрім наявності інфекційних маркерів) не відповідає вимогам до лікарських засобів для застосування людиною; це продукти, зазначені в "Порядку контролю за дотриманням показників безпеки та якості донорської крові та її компонентів" (Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 09.03.2010 N 211) або інших чинних законодавчих актах. До них належать: плазма заморожена, плазма свіжозаморожена, плазма, збіднена кріопреципітатом, плазма лейкофільтрована, кріопреципітат заморожений. Уперше розроблена й науково обурунтована класифікація плазми для лабораторної діагностики in vitro, в якій врахована ціла низка параметрів (активність фактора згортання крові VIII, вміст загального білка, дані візуальної оцінки тощо) і регламентовані термін і умови зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кишкан П. Я. 
Тривимірне просторове моделювання гострого травмуючого предмета в судовій медицині / П. Я. Кишкан, І. Г. Савка // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Тілесні ушкодження, заподіяні гострими предметами, посідають друге місце в структурі смертності населення України, більшість серед яких складають травми, спричинені колюче-ріжучими знаряддями. І в кожному конкретному випадку перед судово-медичним експертом постає питання стосовно встановлення індивідуальних ідентифікуючих параметрів гострого травмуючого предмета (ГТП). Мета дослідження - вивчення можливості використання фотограмметрії та сучасних комп'ютерних технологій для розробки методу тривимірного просторового моделювання ГТП за колото-різаних ушкоджень м'яких тканин і паренхіматозних органів. За допомогою фотограмметрії та комп'ютерних програм для тривимірного просторового моделювання досліджено експериментальні моделі ушкоджень, спричинених ГТП та відтворено форму клинка експериментального ножа. Висвітлено можливості використання фотограмметрії та сучасних комп'ютерних технологій для розробки методу тривимірного просторового моделювання ГТП на моделі ранового каналу, спричиненого колюче-ріжучим знаряддям. Наведено алгоритм створення тривимірної комп'ютерної моделі ГТП, показано переваги та перспективи подальшого використання 3D технологій у судово-медичній практиці. Висновок: одержано модель знаряддя травми, яку можна досліджувати у трьох площинах під різними кутами, зберігати в електронному вигляді й друкувати на 3D принтері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кишкан П. Я. 
Судово-медична діагностика виду гострого травмуючого предмета в експертній практиці / П. Я. Кишкан, І. Г. Савка // Суд.-мед. експертиза. - 2019. - № 1. - С. 25-30. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні вітчизняні та закордонні джерела літератури стосовно висвітлення існуючих та пошуку нових перспективних методів судово-медичної діагностики виду гострого травмуючого предмета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кишинець Н. В. 
"Плазма для лабораторної діагностики in vitro" - нова національна індивідуальна монографія Державної Фармакопеї України / Н. В. Кишинець, О. В. Тимченко, В. О. Котляр, Ю. В. Меркулова, В. В. Яворський, О. І. Малігон, І. А. Безбородова, Ю. В. Кононюк, М. О. Мойсеєнко // Фармаком. - 2019. - № 4. - С. 16-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З огляду на жорсткі критерії до якості й умов зберігання свіжозамороженої плазми, призначеної для терапевтичного застосування, і більш лояльні вимоги до реактивів для лабораторної діагностики на основі плазми та її дериватів, розробка й введення до Державної Фармакопеї України національної індивідуальної монографії "Плазма для лабораторної діагностики in vitro" є цілком доречними й науково обгрунтованими. Монографія "Плазма для лабораторної діагносики in vitro" розроблена для регламентації показників якості плазми, яка не призначена для застосування людиною з лікувальною метою та для виробництва лікарських засобів для застосування людиною. Зазначено, що плазму для лабораторної діагностики in vitro застосовують для виготовлення медичних виробів для in vitro діагностичних цілей (тест-системи, тест-набори, тест-смужки, експрес-тести, діагностикуми, калібратори, контрольні речовини тощо). Для виробництва плазми для лабораторної діагностики in vitro можуть використовуватись продукти донорської крові, непридатні для терапевтичного застосування людиною, наприклад плазма, яка пройшла цикл(и) замороження-розмороження, в якої закінчився термін придатності, яка за будь-якими іншими показниками якості (окрім наявності інфекційних маркерів) не відповідає вимогам до лікарських засобів для застосування людиною; це продукти, зазначені в "Порядку контролю за дотриманням показників безпеки та якості донорської крові та її компонентів" (Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 09.03.2010 N 211) або інших чинних законодавчих актах. До них належать: плазма заморожена, плазма свіжозаморожена, плазма, збіднена кріопреципітатом, плазма лейкофільтрована, кріопреципітат заморожений. Уперше розроблена й науково обурунтована класифікація плазми для лабораторної діагностики in vitro, в якій врахована ціла низка параметрів (активність фактора згортання крові VIII, вміст загального білка, дані візуальної оцінки тощо) і регламентовані термін і умови зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кишкан П. Я. 
Судово-медична діагностика виду гострого травмуючого предмета в експертній практиці / П. Я. Кишкан, І. Г. Савка // Суд.-мед. експертиза. - 2019. - № 1. - С. 25-30. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні вітчизняні та закордонні джерела літератури стосовно висвітлення існуючих та пошуку нових перспективних методів судово-медичної діагностики виду гострого травмуючого предмета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кишакевич Б. Ю. 
Оцінювання ефективності масштабу діяльності українських банків за допомогою DEA-аналізу / Б. Ю. Кишакевич, Д. В. Мажаров // Проблеми економіки. - 2018. - № 4. - С. 233-240. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Побудовано DEA-моделі зі змінним (VRS) і сталим (CRS) ефектами масштабу, на основі яких вдалось визначити зміну ефективності при зміні масштабу операцій та оцінити ефективність масштабу українських банків за 2017 р. Банк вважався ефективним за масштабом, якщо обсяг його активних операцій був оптимальним або, інакше кажучи, якщо будь-які зміни їх обсягу зробили би його менш ефективним. Величину ефективності масштабу банку було отримано шляхом діленням CRS-ефективності на VRS-ефективність. Ефективність масштабу оцінює близькість розміру операцій банку до найбільш ефективного для нього розміру масштабу. Показано, що великі державні банки мають вище середнього значення VRS технічної ефективності порівняно з іншими групами банків. Проте великі державні банки показали найнижчий рівень ефективності масштабу SE, причому зі спадною віддачею від масштабу DRS. Це вказує на неефективне використання державними банками своїх ресурсів і необхідність зменшення масштабу операцій для досягнення свого найпродуктивнішого масштабу діяльності, який було одержано у статті на основі CRS-моделі. Крім цього, показано негативний вплив на банківський бізнес в Україні значних преференцій, які надані НБУ державним банкам, а саме: повна гарантія на вклади у них, доступ до фактично необмеженого рефінансування тощо. Аналіз показав, що більшість малих українських банків функціонували в зоні зі зростаючою віддачею від масштабу IRS, що вказувало на існування потенціалу економії масштабу та необхідність збільшення масштабу їх діяльності для одеражння максимальної віддачі при існуючих вхідних ресурсах. Одержано середні значення VRS, CRS та SE ефективностей для усієї банківської системи України за 2017 р. при прибутковому та посередницькому підходах та обчислено кореляції між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського