Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>A=КНИЖНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Паращич І. М. 
Компоненти крові: характеристика, показання до застосування, побічні ефекти / І. М. Паращич, Л. О. Ковалкіна, В. О. Книжник, І. М. Константинова // Медицина залізнич. трансп. України. - 2003. - № 1. - С. 105-109. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлена номенклатура современных компонентов донорской крови, дана их характеристика и определены основные показания к трансфузии. Показаны побочные эффекты, которые могут возникнуть в результате гемотрансфузий, а также способы снижения или предупреждения развития таких эффектов.


Ключ. слова: донорська кров, еритроцитовмісні середовища, концентрат тромбоцитів, свіжозаморожена плазма, гемотрансфузійний ризик, лейкоцитарні фільтри
Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Книжникова И. С. 
Спектральные и фотовольтаические характеристики нанокомпозитов на основе полифениленвинилена и сульфамидного фталоцианина цинка / И. С. Книжникова, В. Г. Сыромятников, Я. И. Верцимаха, А. Б. Вербицкий // Теорет. и эксперим. химия. - 2012. - 48, № 3. - С. 143-146. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Исследованы спектральные и фотовольтаические свойства полимерных нанокомпозитов на основе полифениленвинилена и растворимых фталоцианинов. Показано, что наночастицы образуются за счет агрегации последних в полимерной матрице, что приводит к батохромному сдвигу поглощения композита и повышению его светочувствительности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кучеренко Д. Ю. 
Оптимізація амперометричного біосенсора для оцінки швидкості накопичення глутамату ізольованими нервовими терміналями мозку / Д. Ю. Кучеренко, І. С. Кучеренко, Д. В. Седюко, Д. В. Книжникова, О. О. Солдаткін, А. А. Борисов, А. Г. Назарова, Н. В. Крисанова, Т. О. Борисова, О. П. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2016. - 13, № 1. - С. 98-113. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Е60*739.177*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кучеренко Д. Ю. 
Оптимізація холін-чутливого біосенсора для роботи в біологічних рідинах / Д. Ю. Кучеренко, Д. В. Сєдюко, Д. В. Книжникова, І. С. Кучеренко, О. О. Солдаткін, О. П. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2016. - 13, № 4. - С. 50-60. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Е. с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Топольнікова Я. В. 
Розробка амперометричної біосенсорної системи для одночасного вимірювання пірувату і лактату / Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, І. С. Кучеренко, С. В. Дзядевич, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2017. - 14, № 4. - С. 13-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано розробку біосенсорної системи, що складається з двох монобіосенсорів на основі піруватоксидази та лактатоксидази для визначення пірувату та лактату, відповідно. Для іммобілізації ензимів у складі біоселективної мембрани було використано метод захоплення в полімер PVA-SbQ на поверхні амперометричного перетворювача. Як перетворювачі виступали платинові дискові електроди. В роботі було підібрано єдині умови виготовлення та функціонування монобіосенсорів для поєднання їх у біосенсорну систему. Було досліджено оптимальні умови іммобілізації ензимів та параметри буферного розчину для одночасної роботи біосенсорів, зокрема pH, буферну ємність та іонну силу. Перевірено перехресний вплив субстратів та кофакторів на роботу ензимів. Біосенсорна система характеризувалась гарною операційною стабільністю та відтворюваністю відгуків на піруват та лактат. Одержані аналітичні характеристики біосенсорної системи свідчать про можливість її використання для аналізу лактату та пірувату в реальних біологічних рідинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Книжникова Д. В. 
Розробка амперометричного біосенсора для визначення ацетилхоліну в біологічних зразках / Д. В. Книжникова, І. С. Кучеренко, О. О. Солдаткін, С. В. Дзядевич, О. П. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 2. - С. 28-38. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено амперометричний біосенсор для визначення ацетилхоліну в біологічних розчинах. Порівняно різні варіанти коіммобілізації холіноксидази та ацетилхолінестерази, та обрано двошаровий метод іммобілізації (першим шаром наносили мембрану з ацетилхолінестеразою, а другим шаром - мембрану з холіноксидазою). Досліджено вплив параметрів розчину (буферна ємність, іонна сила, pH) на аналітичні характеристики біосенсора. Показано, що біосенсор характеризується гарною відтворюваністю сигналу та операційною стабільністю. Перевірено селективність біосенсора на речовини, які можуть бути присутніми в біологічних зразках, та досліджено основні аналітичні характеристики біосенсора: чутливість, лінійний діапазон роботи, мінімальну межу визначення, шум, дрейф та ін. Доведено, що розроблений біосенсор можна використовувати для визначення концентрацій ацетилхоліну в біологічних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кучеренко Д. Ю. 
Масив ферментних біосенсорів для визначення концентрацій нейротрансмітерів та метаболітів / Д. Ю. Кучеренко, І. С. Кучеренко, О. О. Солдаткін, Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, С. В. Дзядевич, О. П. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 2. - С. 39-53. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - перевірка можливості створення масиву ферментних біосенсорів для одночасного визначення шістьох речовин у водних розчинах. Ферменти, селективні до глутамату, глюкози, холіну, ацетилхоліну, лактату та пірувату, було іммобілізовано на поверхнях амперометричних перетворювачів. Досліджено вплив pH, іонної сили та буферної ємності розчину на відгуки біосенсорів; оптимізовано умови одночасної роботи всіх біоселективних елементів. Одержано дані про відсутність перехресного впливу субстратів всіх використаних ферментативних систем; показано високу селективність біосенсорів і відсутність впливу інтерферуючих речовин на їх роботу. Створений масив біосенсорів мав хорошу відтворюваність відгуків та стабільність під час зберігання. Використання однакових перетворювачів і схожих умов іммобілізації ферментів роблять біосенсорний масив перспективним для масового виготовлення. Біосенсорний масив придатний для одночасного, швидкого та простого визначення речовин у водних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кучеренко І. С. 
Оптимізація процедури визначення лактату та пірувату у сироватці крові за допомогою біосенсорної системи / І. С. Кучеренко, Я. В. Топольнікова, Д. В. Книжникова, О. О. Солдаткін // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2018. - 15, № 3. - С. 31-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - оптимізація процедури одночасного визначення концентрацій лактату та пірувату в сироватці крові людини з використанням біосенсорної системи. Система складалась з двох амперометричних біосенсорів на основі піруватоксидази та лактатоксидази відповідно, що підключались до однієї вимірювальної схеми та одночасно працювали в єдиній вимірювальній комірці. Перевірено залежність відгуків біосенсорної системи від ступеня розведення сироватки крові в робочій комірці. Досліджено відтворюваність відгуків і зміну калібрувальних кривих біосенсорної системи у разі роботи з сироваткою крові. Визначено концентрації лактату, пірувату та їх співвідношення в зразках сироватки крові і показано високу кореляцію одержаних результатів з даними контрольного методу. Доведено, що запропонована біосенсорна система придатна для швидкого визначення лактату, пірувату та їх співвідношення і може бути використана під час медичної діагностики відповідних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського