Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛИЧ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=БОГДАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дмитренко Н. І. 
Патоморфологічні зміни за туберкульозу птиці ряду курячих / Н. І. Дмитренко, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 126-128. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У разі патолого-анатомічного розтину встановлено, що основні макроскопічно виражені зміни локалізуються в печінці, легенях, селезінці, сліпих відростках кишечника та яєчниках. В паренхіматозних органах спостережено дистрофічні зміни та утворення множинних туберкул. Туберкульозні вузлики в переважній кількості випадків не мають сформованих зон з епітеліоїдних та лімфоїдних клітин. Відбувається руйнування слизової оболонки тонкого відділу кишечника внаслідок запальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-961-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колич Н. Б. 
Морфофункціональні особливості клоакальної сумки птахів : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. Б. Колич; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено морфофункціональні особливості клоакальної сумки свійських (курки, качки, гуски, індика, цесарки, перепелу) та диких (сороки, ворони, голуба) птахів у віці настання статевої зрілості: а у перепела також у постнатальному періоді онтогенезу. Установлено, що форма клоакальної сумки качки, гуски, перепела та цесарки видовжено-овальна, курки й індика - округла, сороки та ворони - серцеподібна, а голуба - куполоподібна. Абсолютна маса та розміри клоакальної сумки залежать, відовідно, від маси тіла птахів та їх розмірів. Слизова оболонка клоакальної сумки перепела, індика, курки, цесарки, гуски та качки утворює складки, які не виражені у сороки, ворони, голуба. Епітелій слизової оболонки клоакальної сумки між складками та в їх основі - простий кубічний або циліндричний, а на бічних поверхнях складок та їх верхівках він простий багаторядний. Останній локально інфільтрований лімфоїдними клітинами. У власній пластинці слизової оболонки розташовані лімфоїдні вузлики, в яких відбувається утворення B-лімфоцитів. Крім цих вузликів, у власній пластинці локально розташовані дифузна лімфоїдна тканина та вторинні лімфоїдні вузлики, характерні для периферичних органів імуногенезу. Клоакальна сумка постійно виявляється у перепела віком від вилуплення до 150-ти діб. У перепела віком 180 діб цей орган реєструється у 70 % особин, у 210-добових - у 50 %. У перепела віком 240 діб і старших клоакальна сумка не виявляється. Ріст такої сумки перепела завершується у 42-добовому віці, а розвитком її структур - у 21-добовому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П68-273.903

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Количева Т. В. 
Наукове і художнє пізнання: їх специфіка і взаємодія : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / Т. В. Количева; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 17 c. - укp.

Досліджено проблеми специфіки та взаємодії наукового та художнього пізнання як взаємного доповнення двох способів пізнання: логічного та емоційно-чуттєвого, що сумісно відтворюють його цілісність. Виявлено рушійні сили наукового та художнього пізнання - відповідно пізнавальну задачу суб'єкта, яка є винятково результатом роботи інтелектуальних операцій, і домінуючу потребу суб'єкта, що пізнає, яка випливає з його внутрішнього світу та є емоційно-чуттєвою. Виявлено, що пізнавальний процес - це науково-художнє моделювання суб'єктом об'єкта. Встановлено, що в реальному пізнавальному процесі логічне й образне мислення не вступають у протиріччя, а взаємодіють і доповнюють одне одного, й у цій взаємодії образне мислення допомагає сформулювати предметний зміст задачі, що змінюється і трансформується, а логічне мислення є інструментом розв'язання пізнавальної задачі. Доведено можливість розгляду емоцій як сполучної ланки між науковим і художнім пізнанням, а також їх здатність одночасно виступати у ролі цінності пізнавального акту як такого й у ролі оцінки можливості задоволення домінуючої потреби під час пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.8 + Ю935.131.1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нізімов В. Б. 
Динаміка режиму стабілізації вихідної напруги автономної генеруючої установки при вмиканні навантаження / В. Б. Нізімов, С. В. Количев, В. І. Хоменко // Електротехн. та комп'ют. системи. - 2011. - Вип. 3. - С. 296-297. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено вплив ємнісного нагромаджувача енергії в контурі збудження синхронного генератора з автоматичним регулятором збудження на процес стабілізації вихідної напруги автономного джерела електроенергії. Доведено, що швидкодія процесу форсування струму збудження з нагромаджувачем енергії значно вища в порівнянні з існуючими системами збудження.

Исследовано влияние емкостного накопителя энергии в контуре возбуждения синхронного генератора с автоматическим регулятором возбуждения на процесс стабилизации выходного напряжения автономного источника электроэнергии. Доказано, что быстродействие процесса форсировки тока возбуждения с накопителем энергии значительно выше по сравнению с существующими системами возбуждения.

Influence of the capacitor energy store in contour excitation for the synchronous generator with an automatic regulator of excitement on stabilisation process of output voltage of an autonomous source of the electric power is investigated. It has beenproved, that process rate of speeding up of excitation current with the energy store is considerable higher in comparison with existing systems of excitation.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Количева Т. В. 
Особливості наукового і художнього пізнання та їх взаємодія : монографія / Т. В. Количева; Укр. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2009. - 172 c. - Бібліогр.: с. 157-172. - укp.

Розглянуто особливості наукового та художнього пізнання, визначено принципи їх розмежування та механізми взаємного доповнення. Взаємодію наукового та художнього пізнання вивчено за допомогою принципу доповнюваності Н. Бора, який розглядає об'єкт у взаємозаперечних, додаткових системах опису. Показано, що цей принцип дозволяє виявити в об'єкті, що пізнається, різні визначеності, які досягаються пізнавальною задачею і логікою суб'єкта, а також його художньо-образним мисленням, керованим домінуючою потребою. Увагу приділено специфіці наукових понять і художніх образів, методу моделювання в пізнавальній діяльності, взаємодії логічного й образного мислення, ролі уяви в науковому та художньому пізнанні.

Рассмотрены особенности научного и художественного познания, определены принципы их размеживания и механизмы взаимного дополнения. Взаимодействие научного и художественного познания изучено при помощи принципа дополняемости Н. Бора, рассматривающего объект во взаимоотрицающих, дополнительных системах описания. Показано, что этот принцип позволяет выявить в познаваемом объекте разные определенности, достигаемые познавательной задачей и логикой субъекта, а также его художественно-образным мышлением, управляемым доминирующей необходимостью. Уделено внимание специфике научных понятий и художественных образов, методу моделирования в познавательной деятельности, взаимодействию логического и образного мышления, роли воображения в научном и художественном познании.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.23 + Ю225.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Количева Н. Л. 
Патогенетична роль катехоламінергічної системи надниркових залоз у розвитку експериментального цукрового діабету : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н. Л. Количева; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дмитренко Н. І. 
Окремі показники крові та клінічного стану собак за парвовірусного ентериту / Н. І. Дмитренко, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 113-115. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено прояв клінічних симптомів у собак за парвовірусного ентериту та наведено деякі показники крові за даного захворювання. Визначено, що хвороба вражає в більшості випадків молодих собак віком 2,5 - 8 місяців і проявляється пригніченням, повною відмовою від корму, а нерідко - і від води, відсутністю реакції на зовнішні подразники. Усі видимі слизові оболонки є блідими, сухими, сіро-білими, з недостатньо наповненими кровоносними судинами. Дослідженнями крові встановлено, що кількість еритроцитів коливається від 2,6 до 4,63 Т/л, лейкоцитів - 1,5 - 10,4 Г/л, рівень гемоглобіну - 180 - 220 г/л. Зміни морфологічних показників крові пов'язані з втратою організмом значної кількості рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панікар І. І. 
Патоморфологічні зміни за вірусного гепатиту м'ясоїдних / І. І. Панікар, Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 104-106. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За гострого перебігу вірусного гепатиту собак характерними є гепатит та паренхіматозна жовтяниця, в печінкових та кишкових лімфатичних вузлах - гіперпластичні процеси. За підгострого перебігу хвороби спостерігається гепатит, паренхіматозна жовтяниця, реактивні некрози слизової оболонки шлунка. В лімфатичних вузлах - розріджене розташування лімфоцитів у лімфатичних вузликах. При жовтяничній формі хвороби у внутрішніх органах, у слизових та серозних оболонках спостерігається відкладання білірубіну. При безжовтушній формі хвороби відкладання білірубіну зареєстровано лише в печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колич Н. Б. 
Патоморфологічні зміни при парвовірусному ентериті собак / Н. Б. Колич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 124-126. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Установлено, за парвовірусної інфекції собак внаслідок процесів, що розвиваються в кишковій трубці, виникають: ексикоз, лейкопенія, змішана аліментарна постгеморагічна анемія, інтоксикація та міокардит. Ексикоз супроводжується згущенням крові та жовчі, сухістю слизових оболонок. Запальні процеси в міокарді супроводжуються алергічним компонентом. У випадках підгострого перебігу відбувається атрофія паренхіми печінки та селезінки. Запалення кишкової трубки супроводжується гострим катарально-геморагічним запаленням. У клітинах кишкових залоз виявляються внутрішньоядерні поліморфні, частіше базофільні тільця включення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353.9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Количева Т. В. 
Самопізнання: розмаїття смислових меж / Т. В. Количева // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 95-101. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання, які стосуються смислових меж самопізнання. Проаналізовано ряд чинників, що впливають на ці смислові межі: свобода волі, самоідентичність суб'єкта, пластичність свідомості, а також, можливість самовідчуження з ціллю розуміння власної екзистенції. З'ясовано значення ірраціонального пізнання. Зроблено висновок щодо головної ролі діяльності внутрішньої сталої "Я - концепції" індивіда в формуванні меж самопізнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Курінний А. В. 
Обгрунтування оптимальної концентрації полігексаметиленгуанідину фосфату в кондитерських лікарських формах антимікробної дії для фармакотерапії й профілактики захворювань пародонта / А. В. Курінний, Н. Л. Количева, В. В. Гладишев, В. Г. Клементьєв, А. Д. Дюдюн // Запорож. мед. журн. - 2012. - № 2. - С. 100-103. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

В результате изучения антимикробной активности модельных систем леденцовой карамели для терапии и профилактики пародонтитов с полигексаметиленгуанидина фосфатом установлено, что его концентрация в лекарственной форме статистически значимо влияет на эффективность композиций и прямо пропорциональна степени антибактериальной и противогрибковой активности. Выявлено, что 0,1 % концентрация полигексаметиленгуанидина фосфата в леденцовой карамели обладает оптимальным сочетанием антимикробной активности и потребительских свойств с учетом необходимости незначительной коррекции вкуса данной кондитерской лекарственной формы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Л868

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Качура О. В. 
Індукційні реостати з покращеними масогабаритними показниками для асинхронних двигунів з фазним ротором : монографія / О. В. Качура, С. В. Количев, О. М. С'янов; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. - Дніпродзержинськ : ДДТУ, 2011. - 208 c. - Бібліогр.: с. 203-208 - укp.

Описано конструкції індукційних реостатів. Наведено математичні моделі індукційного реостата й асинхронного двигуна з індукційним реостатом. Модель індукційного реостата подано у вигляді рівнянь поля, а модель асинхронного двигуна у вигляді електричних кіл. Розкрито алгоритми дослідження математичних моделей та результати моделювання. Запропоновано конструкції індукційних реостатів з покращеними масогабаритними показниками. Вказано доцільні області їх застосування в промисловому електроприводі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.7,021 + З261.632-04,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Науменко В. Д. 
Рослинні ізофлавони: біосинтез, детектування та біологічні властивості / В. Д. Науменко, Б. В. Сорочинський, В. І. Количев // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 5. - С. 62-78. - Бібліогр.: 122 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.183.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Жуйков В. Я. 
Особенности перемежающихся хаотических процессов в кусочно-непрерывных системах / В. Я. Жуйков, А. В. Кириленко, М. Е. Количенко // Доп. НАН України. - 2011. - № 8. - С. 80-84. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розкрито структуру хаотичних коливань, характерну для кусково-неперервних систем, і показано, що виявлені процеси являють собою новий клас руху фізичних об'єктів із перемежованими хаотичними коливаннями, кожне з яких складається з цілочислової неперіодичної фрактальної послідовності та детермінованої хаотичної складової з властивою їй сталою процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618 + В317.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жуйков В. Я. 
Кластер хаотических колебаний / В. Я. Жуйков, М. Е. Количенко // Техн. електродинаміка. - 2013. - № 4. - С. 29-33. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Нізімов В. Б. 
Керування синхронними двигунами з ємнісними накопичувачами енергії : монографія / В. Б. Нізімов, С. В. Количев; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т. - Дніпродзержинськ : ДДТУ, 2014. - 253 c. - Бібліогр.: с. 242-253 - укp.

Розглянуто режими роботи синхронних двигунів з ємнісними накопичувачами енергії в контурі збудження, а також перехідні процеси пуску, самозапуску, форсування збудження та гасіння магнітного поля. Подано математичні моделі, структурні схеми, алгоритми та програми розрахунку режимів роботи синхронних двигунів з ємнісними накопичувачами енергії у контурі збудження. Викладено принципи побудови систем збудження та методику розрахунку статичних і динамічних характеристик в основних режимах роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З262.622-016

Шифр НБУВ: ВА787561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Панченко С. В. 
Порівняльна характеристика антимікробної дії ефірної олії IBValeriana stoloniferaD Czern і IBValeriana grossheimiiD Worosch. / С. В. Панченко, Н. Л. Количева, В. Г. Корнієвська, Ю. І. Корнієвський // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2011. - № 3. - С. 60-61. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Количев І. О. 
Вибір оптимального екстрагенту для створення нового лікарського засобу з листя чорниці звичайної / І. О. Количев, Т. О. Краснікова, О. М. Кошовий // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 287-291. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У народній і науковій медицині пагони та листя чорниці застосовуються як цукрознижуючий засіб у вигляді відварів і входять до складу цукрознижуючих зборів Арфазетин та Мірфазин. Тому доцільно було визначити оптимальний екстрагент для одержання нового лікарського засобу з листя чорниці звичайної. Мета робот - визначити оптимальний екстрагент для максимального виділення фенольних сполук з листя чорниці звичайної шляхом вивчення хімічного складу екстрактів, одержаних з використанням розчинників з різною діелектричною сталою. Для аналізу використовували листя чорниці звичайної, заготовлених в с. Яремче Івано-Франківської області. Якісний склад вивчали за допомогою паперової та тонкошарової хроматографії. Кількісне визначення основних груп БАР проводили за спектрофотометричним методом. З використанням методу паперової та тонкошарової хроматографії у екстрактах з листя чорниці звичайної встановлено наявність гідроксикоричних кислот, флавоноїдів, кумаринів, хлорофілів і встановлено їх вміст за спектрофотометричним методом. Висновки: встановлено, що вміст основних груп БАР в 50 та 70 % спиртових екстрактах найбільший, тому вони є оптимальними екстрагентами для одержання лікарських засобів на основі фенольних сполук листя чорниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Колич О. І. 
Філософсько-правові концепти полемістів Острозької Академії / О. І. Колич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 236-244. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Після прийняття Берестейської церковної унії 1596 р., яка повинна була об'єднати православну та католицьку церкви в Україні, розпочалася ідеологічно-релігійна боротьба, яка знайшла свій вияв у полемічній літературі. Піднімаючи актуальні на той час релігійні питання, українські полемісти надали їм суспільного та правового звучання. Для вирішення цих питань провідні українські мислителі зверталися до філософії та історії рідного народу. Однією з основних інституцій, де розвивалася полемічна література, була Острозька Академія. Проаналізовано філософсько-правові концепти видатних полемістів Острозької Академії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-4РІВ)44-620.323.2 + Ю252:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хоменко В. І. 
Підвищення стійкості роботи синхронної машини шляхом удосконалення системи збудження / В. І. Хоменко, В. Б. Нізімов, С. В. Количев // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 1/8. - С. 31-36. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив розроблених пристрої з ємнісними накопичувачами енергії в контурі збудження синхронної машини на якість перехідних процесів керування і підвищення надійності роботи машин за посадки напруги на статорі або за підключення споживачів значної потужності. Доведено, що швидкодія процесу форсування струму збудження та гасіння магнітного поля з накопичувачем енергії є значно вищою в порівнянні з існуючими системами збудження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.62-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського