Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КРЕМЗИКОВ$<.>+<.>A=СВЕТЛАН$<.>+<.>A=ЕФИМОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кремзикова С. Ю. 
Моделі діяльнісних ситуацій та їх вербалізація у старофранцузький період : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.05 / С. Ю. Кремзикова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 32 c. - укp.

Вперше обгрунтовано концепцію діяльнісної ситуації як універсальної категорії, яка охоплює лексичну семантику та словотвір, взаємодіє з категоріями тексту та дискурсу. Проаналізовано лінгвокреативні особливості мови в організації дискурсу як синтезу різних типів діяльності (мовленнєвої, когнітивної, комунікативної, соціальної). Запропоновано інтегративний підхід до аналізу матеріалу, окресленого хронологічними рамками початкового стану розвитку французької мови, який поєднує структурну та функціонально-прагматичну методики пошуку. Поняття діяльнісної ситуації витлумачено в контексті основних детермінаторів як онтологічний, категоріальний, когнітивний та комунікативний аспекти ситуації. Вивчення діяльнісних ситуацій та ступінь їх відтворюваності в дискурсах досліджено моделюванням парадигматичних і синтагматичних проекцій, які відбивають морфологічні, дериваційні та синтаксичні процеси. Увагу приділено вивченню механізмів формування та функціонування дискурсивних складників, зокрема лексики, вторинної за походженням, її систематизації за номінативними та дериваційними значеннями, встановленню пріоритетів різноструктурних словотвірних одиниць у реалізації типових діяльнісних ситуацій дискурсів старофранцузького періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-070

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кремзикова С. Ю. 
Словотвір та дискурс: діяльність ситуації у старофранцузькій мові : монографія / С. Ю. Кремзикова. - К. : Вид. дім Дмитра Бураго, 2010. - 512 c. - укp.

Розглянуто лінгвокреативні механізми у мові старофранцузського періоду, їх роль в організації дискурсу як синтезу різних типів діяльності (мовленнєвої, когнітивної, комунікативної, соціальної). Досліджено проблему формування та функціонування лексико-семантичних мереж як дискурсивних складників (словотвірних, словозмінних, синонімічних, антонімічних серій слів). Увагу приділено встановленню пріоритетів різноструктурних словотвірних одиниць, їх систематизації за номінативними та дериваційними значеннями та їх ролі у вербалізації типових діяльнісних ситуацій.

Рассмотрены лингвокреативные механизмы в языке старофранцузского периода, их роль в организации дискурса как синтеза различных типов деятельности (языковой, когнитивной, коммуникативной, социальной). Исследована проблема формирования и функционирования лексико-семантических сетей как дискурсивных слагаемых (словообразующих, словоизменяемых, синонимических, антонимических серий слов). Уделено внимание установлению приоритетов разноструктурных словообразующих единиц, их систематизации по номинативным и деривационным значениям и их роли в вербализации типовых деятельностных ситуаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-022.11 + Ш147.11-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кремзикова С. 
Морфологічні характеристики твірних основ та їх вплив на реалізацію багатоланкових словотвірних рядів (на матеріалі старофранцузького періоду) / С. Кремзикова // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2005. - Вип. 12. - С. 176-183. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто структурно-семантичні особливості багатоланкових словотвірних рядів, мотивованих дієсловом, та проблему їх варіативності у словотвірній підсистемі і дискурсах старофранцузького періоду. Проаналізовано структурні типи словотвірних рядів, вихідними словами яких є різні форми дієслова: основа інфінітиву, основа множини, дієприкметник минулого часу. На аналізі конкретних прикладів показано вплив морфологічних особливостей базової лексеми на структуру словотвірних формувань, взаємодію морфологічних, синтаксичних, лексичних моментів похідних одиниць та їх комунікативної функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.0 + Ш147.11-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського