Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кадикало О. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Податки та право стосовно до банків : навч. посіб. / ред.: О. І. Кадикало; Нац. банк України. - К., 2007. - 202 c. - (Сертифік. укр. банк. аудитор; Т. 3). - Бібліогр.: с. 187. - укp.

Висвітлено основні теоретичні проблеми банківського права, зміст і принципи банківської діяльності. Розглянуто структурно-організаційну та функціональну характеристики банківської системи та її елементів, правове регулювання банківського нагляду, захист інтересів клієнтів банку. Проаналізовано нормативно-правові акти з господарського права (Господарський кодекс України, Господарсько-процесуальний кодекс України, антимонопольне та конкурентне законодавство, законодавство про банкрутство), банківського права (Закон України "Про Національний банк України"), податкового права (Закон України "Про систему оподаткування в Україні").

Освещены основные теоретические проблемы банковского права, содержание и принципы банковской деятельности. Рассмотрены структурно-организационная и функциональная характеристики банковской системы и ее элементов, правовое регулирование банковского контроля, защита интересов клиентов банка. Проанализированы нормативно-правовые акты по хозяйственному праву (Хозяйственный кодекс Украины, Хозяйственно-процессуальный кодекс Украины, антимонопольное и конкурентное законодательство, законодательство о банкротстве), банковского права (Закон Украины "О Национальном банке Украины"), налогового права (Закон Украины "О системе налогообложения в Украине").


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 я73 + Х839(4УКР)9-32 я73 + У9(4УКР)261.413 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кадикало О. І. 
Офіційне тлумачення норм Конституції і законів конституційними судами (на прикладі України та країн СНД) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. І. Кадикало; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Проаналізовано генезис теорії та практики офіційного тлумачення у державно-правовій думці, поняття, види, принципи, суб'єкти й об'єкти тлумачення. Досліджено проблему тлумачення норм Конституції та законів України, його загальнотеоретичних засад, юридичної природи, місця у правовій дійсності, методології, його видової характеристики, а також розроблено концепції тлумачення норм Конституції та законів, яке здійснюється конституційними судами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)111.1-383 + Х915.22(4/5СНД)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кадикало О. І. 
Відносини Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та банківських установ: дискусійні аспекти / О. І. Кадикало // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено особливості відносин Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із банківськими установами з моменту отримання установою банківської ліцензії й до моменту визнання банку неплатоспроможним, початком процедури його виведення з ринку та загалом ліквідації. Наголошено, що банк стає учасником Фонду в момент отримання банківської ліцензії і з цього моменту має сплатити початковий внесок та здійснювати регулярний річний внесок, за розрахунку розміру якого не відбувається диференціація залежно від ступеня ризикованості діяльності певної банківської установи. Такий підхід відрізняється від порядку розрахунку зазначеного показника в економічно розвинутих країнах. Здійснено деталізацію проблемних аспектів взаємодії Фонду та банків, визнаних неплатоспроможними, у процесі їх виведення з ринку. Зокрема, зауважено низьку якість діяльності тимчасових адміністрацій, які призначаються в непрозорий спосіб, недоліки процедур продажу активів банків під час ліквідаційних процедур, низький розмір гарантованої суми виплати вкладу тощо. Визначено наслідки, зумовлені зазначеними недоліками, а саме: поглиблення недовіри до банківської системи та її регулятора, підвищення неспроможності банків до кредитування, адже іпотечне кредитування перейшло у фазу стагнації. Окреслено недоліки чинного законодавства, котрі сприяють порушенню прав вкладників та провокують низький рівень довіри до національної банківської системи. Серед недоліків визначено відсутність фінансово-правового механізму забезпечення фінансової стабільності в частині, яка стосується усунення ризиків, пов'язаних із неплатоспроможністю філій іноземних (як наслідку неплатоспроможності головного банку в іншій державі). А також те, що, відповідно до чинного законодавства, Фонд не здійснює виведення з ринку філій іноземних банків, акредитованих на території України Національним банком України, що не передбачає відшкодування вкладникам таких установ. За результатами дослідження окресленої проблематики доведено необхідність удосконалювати чинне законодавство щодо гарантування банківських вкладів, що надасть змогу зміцнити банківську систему України та підсилити рівень довіри до неї вкладників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського