Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Колесник Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Засядько А.А.  
К анализу эффективности алгоритмов и программ быстрых ортогональных дискретных преобразований / А.А. Засядько, Ю. В. Колесник, А. И. Литвин, О.В. Подгорный // Электрон. моделирование. - 1998. - 20, № 6 . - С. 109-112. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розглядаються та порівнюються засоби збільшення швидкодії алгоритмів швидких ортогональних дискретних перетворювань при використанні різноманітних резервів їх оптимізації, а також при реалізації їх на різних типах ЕОМ.


Ключ. слова: быстрые ортогональные дискретные преобразования, факторизация, оптимизация алгоритмов
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.200

Рубрики:


      
Категорія:    
2.

Колесник Ю. М. 
Стан окситоцинсинтезуючої системи гіпоталамуса щурів з цукровим діабетом, які піддавалися гіпоксичним тренуванням / Ю. М. Колесник, А. В. Абрамов, С. Д. Тржецинський, О. В. Ганчева // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 5. - С. 31-37. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

На крысах линии Вистар изучено состояние окситоцинсинтезирующей системы гипоталамуса, представленной супраоптическим, заднемедиальным и передним крупноклеточными субъядрами паравентрикулярного ядер гипоталамуса. Оценивали состояние этой системы при помощи морфометрических исследований и выявления окситоцинсинтезирующих нейронов методом непрямой иммунофлюоресценции с количественным определением в них и срединном возвышении гипоталамуса иммунореактивного окситоцина. Показано, что интервальные гипоксические тренировки оказывают корригирующее влияние на течение экспериментального сахарного диабета. В этом процессе активную роль играет усиление синтеза и секреции окситоцина. Интервальные гипоксические тренировки интактных животных вызывают повышение содержания иммунореактивного окситоцина в нейронах супраоптического (СОЯ), паравентрикулярного (ПВЯ) ядер и срединного возвышения гипоталамуса без изменений объемов ядрышек нейронов. При сахарном диабете концентрация окситоцина в нейронах увеличена в меньшей степени, однако объемы ядрышек были значительно увеличены. Интервальные гипоксические тренировки животных с диабетом вызывали наиболее выраженное повышение содержания окситоцина в нейронах и срединном возвышении гипоталамуса, что свидетельствовало о высоком уровне синтетической и секреторной активности окситоцинсинтезирующей системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сузанський В. Г. 
Силіконові гуми та організація їх виробництва в Україні / В. Г. Сузанський, А. П. Піднебесний, Ю. Р. Колесник // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 3. - С. 33-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто сфери використання силіконових гум на основі високомолекулярних силіконових каучуків і унікальні експлуатаційні характеристики матеріалів та виробів з них. Показано, що на основі вітчизняних високомолекулярних каучуків КП-СКТВ, КП-СКТВ-1 розроблено рецептури спеціальних гум технічного призначення та технологію їх виготовлення; проводяться заходи з організації виробництва гум низької горючості та димоутворення, гум, які вулканізуються в одну стадію, прозорих силіконових гум.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Осініна Т. П. 
Силоксанові композиції для маркування / Т. П. Осініна, Ю. Р. Колесник // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 51-52. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Створено маркувальний склад нового покоління для нанесення на вироби різного призначення, який відрізняється надійністю, довговічністю, простотою застосування. Основою композиції є рідкий силоксановий каучук, що дозволяє отримати плоскі, горельєфні та спінені відбитки з високою еластичністю, блиском, підвищеною адгезією до підкладки, стійкі до впливу морської води, пари з температурою до 250 °С і синтетичних мийних засобів.


Ключ. слова: маркувальний склад, виріб різного призначення, рідкий силоксановий каучук, висока еластичність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л725.92 + Ж607.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колесник Ю. М. 
Вплив окситоцину на стан beta-клітин острівців Лангерганса і показники вуглеводного обміну в інтактних щурів і щурів з діабетом / Ю. М. Колесник, С. Д. Тржецинський, А. В. Абрамов, О. В. Ганчева // Фізіол. журн. - 2000. - 46, № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Опыты проведены на крысах-самцах линии Вистар, которым на протяжении 10 сут вводили синтетический окситоцин интрацеребровентикулярно и интраперитониально. Состояние beta-клеток поджелудочной железы изучалось методом непрямой иммунофлюоресценции. В автоматическом режиме проводилось измерение площади островков и иммунофлюоресценции, определялось удельное содержание инсулина в островках Лангерганса. В крови изучали концентрацию инсулина и глюкозы. Центральное введение окситоцина интактным животным стимулировало синтез и секрецию инсулина без изменения площади островка. У животных с диабетом введение пептида приводило к торможению процесса деструкции, увеличению площади островков и содержанию в них и beta-клетках гормона. Эти изменения сопровождались снижением уровня гликемии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щекин А. Р. 
Замена традиционных энергоносителей в народном хозяйстве Украины за счет использования нетрадиционных и возобновляемых источников энергии / А. Р. Щекин, Ю. В. Колесник // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 6. - С. 113-120. - рус.

Обгрунтовано необхідність поповнення дефіциту традиційних джерел енергії нетрадиційними та відновлюваними джерелами енергії. Оцінено потенціал України щодо вказаних видів джерел енергії. Наведено приклади заміщення в Україні 1999 р. традиційних джерел енергії в різних напрямках використання нетрадиційної енергетики. Накреслено шляхи та перспективи подолання енергетичної кризи в Україні за рахунок використання даних джерел енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З6(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колесник Ю. М. 
Состояние NPY-эргической системы аркуатного ядра гипоталамуса у крыс с экспериментальным сахарным диабетом / Ю. М. Колесник, А. В. Траилин, А. В. Абрамов, М. А. Орловский // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 5. - С. 346-356. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

Проведено комплексне кількісне дослідження стану нейропептид Y (neuropeptide Y - NPY)-ергічної системи аркуатного ядра (АрЯ) гіпоталамуса у щурів у нормі та разі стрептозотоцин (СТЗ-) індукованого цукрового діабету. NPY-вмісні об'єкти ідентифікованого за допомогою методу непрямої імунофлуоресценції; використано система у цифрового аналізу зображення та спеціальне програмне забезпечення. Визначення морфометричних параметрів NPY-імунопозитивних об'єктів у зрізах АрЯ дозволило в автоматичному режимі класифікувати ці об'єкти як нейрони різних розмірів, волокна та терміналі, а також підрахувати кількість об'єктів кожного класу. Визначено інтенсивність флуоресценції об'єктів, що була прямо пропорційна концентрації та вмісту в них NPY. На підставі цих параметрів запропоновано критерії стану процесів синтезу та секреції NPY і NPY-ергічної іннервації в суб'ядрах АрЯ. У контрольних тварин найбільші кількість NPY-імунопозитивних нейронів і сумарний вміст NPY в нейронах і волокнах виявлено у вентролатеральному та дорсомедіальному суб'ядрах АрЯ (вл- і дмАрЯ відповідно), що вказувало на високу інтенсивність процесів синтезу та секреції NPY в цих структурах. Найбільший вміст NPY в нервових терміналях у зоні влАрЯ свідчив про найвищу інтенсивність NPY-ергічних аферентних впливів на зазначене суб'ядро. Висловлено думку, що запропонований підхід є досить адекватним для комплексної кількісної оцінки стану пептидергічних систем.

Розвиток СТЗ-індукованого діабету спричиняв зміни NPY-ергічної системи в різних суб'ядрах АрЯ; виявлені зміни відрізнялися певною специфікою. Зокрема, збільшення кількості імунопозитивних нейронів і сумарного вмісту NPY в нейронах влАрЯ та вентромедіального суб'ядра АрЯ (вмАрЯ), що говорить на користь активації синтезу нейропептиду, не супроводжувалось адекватним підвищенням його вмісту в терміналях, розташованих у досліджених суб'ядрах. Вміст NPY в серединному підвищенні також зменшувався. Одержані дані дозволяють висловити припущення про функціональну недостатність NPY-ергічної системи АрЯ у разі цукрового діабету.


Ключ. слова: нейропептид Y, аркуатное ядро гипоталамуса, сахарный диабет, компьютерный анализ изображений, срединное возвышение, реакция непрямой иммунофлуоресценции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Колесник Ю. І. 
Удосконалення газодозуючої системи автомобільного газодизеля та визначення її раціональних параметрів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.03 / Ю. І. Колесник; Нац. транспорт. ун-т. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено питання удосконалення та вибору раціональних конструктивних і регулювальних параметрів газодозувальної системи з подачею газу до впускного колектора під надлишковим тиском для поліпшення енергетичних і економічних показників газодизеля, зменшення димності відпрацьованих газів і викидів дисперсних часток. Газодозувальна система містить балони зі стиснутим природним газом, автоматичні регулятори високого та низького тисків газу, дозатор, розпилювач газу з соплом. Розроблено динамічну математичну модель газодозувальної сиcтеми газодизеля з подачею газу під надлишковим тиском. Визначено вплив різноманітних конструкційних і регульованих параметрів газодозувальної системи на її статичні та динамічні характеристики. За умов подачі газу до впускної труби газодизеля під надлишковим тиском годинна витрата газу не залежить від частоти обертання колінчастого вала газодизеля, тому циклічна подача збільшується зі зменшенням частоти обертання, через що виникає самокоригування подачі газу, яке за низьких частот обертання стає надмірним. Удосконалено систему дозування газового палива шляхом застосування негативного коректора подачі газу, ефективність якого перевірено розрахунками на математичній моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О355-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Степанова Н. В. 
Особливості впливу гіпоксичного тренування на серотонінергічну систему мозку / Н. В. Степанова, Ю. М. Колесник // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 33-34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Колесник Ю. М. 
Патофізіологічні основи застосування інтервальної гіпоксії для корекції проявів цукрового діабету в експериментальних і клінічних дослідженнях / Ю. М. Колесник, М. М. Середенко // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 122. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Колесник Ю. М. 
Різноманітність дії фрагментів холецистокініну на ендокринну функцію підшлункової залози при експериментальному цукровому діабеті / Ю. М. Колесник, А. В. Абрамов, М. О. Орловський, А. В. Траілін // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 108. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Гринев И. В. 
Полидиметилсилокси-$E alpha, $E omega-диуретандиизоцианаты: синтез, свойства, применение / И. В. Гринев, Ю. Р. Колесник, А. Б. Придатко // Вопр. химии и хим. технологии. - 2002. - № 5. - С. 64-68. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Досліджено властивості кремнієфункціональних поліуретанів. Визначено, що в силоксанових полімерних системах такі структури сприятливо впливають на властивості матеріалу.

Исследованы свойства кремнийфункциональных полиуретанов. Показано, что в силоксановых полимерных системах такие структуры благотворно влияют на свойства материала.

The properties of silicon - functional polyurethanes have been investigated. It has been shown that in siloxane polymer systems such structures positively effect on the properties of material.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41 + Г722.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Колесник Ю. М. 
Застосування ігрової форми тестування при проведенні занять з патофізіології / Ю. М. Колесник, А. В. Абрамов, В. О. Жулінський // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 132-133. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252р(4Укр)3-3

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Колесник Ю. М. 
Некласичні ефекти класичних нейрогормонів вазопресину та окситоцину / Ю. М. Колесник, А. В. Абрамов, В. О. Жулінський, О. В. Ганчева // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 109. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Колесник Ю. М. 
Вивчення проявів апоптозу при стрептозотоциновому цукровому діабеті / Ю. М. Колесник, А. В. Траілін, М. А. Орловський // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 5. - С. 82-88. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Изучены проявления апоптоза в поджелудочной железе, мозге и миокарде у крыс при развитии сахарного диабета 1-го типа. Для идентификации клеток, вступивших на путь апоптоза, с помощью TUNEL-метода определены специфические повреждения молекулы ДНК. После докрашивания срезов метиленовым зеленым наблюдались специфические для апоптоза изменения состояния хроматина и клеточных мембран. Кроме того, апоптотические и неапоптотические клетки дифференцировались автоматически с помощью системы компьютерного анализа изображения по показателю оптической плотности ядер. Применение указанного подхода позволило с высокой степенью достоверности установить, что у здоровых животных апоптотические клетки присутствуют во всех изученных тканях, однако возможность их выявления с помощью TUNEL-метода зависит от способа фиксации биоматериала. Развитие сахарного диабета сопровождается увеличением количества таких клеток, что свидетельствует о важной роли апоптоза в патогенезе диабета 1-го типа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Колесник Ю. М. 
Ефекти кон'юнктивальних інстиляцій холецистокініну 26-33 на ендокринну функцію підшлункової залози в нормі та при цукровому діабеті I типу / Ю. М. Колесник, М. О. Орловський, А. В. Абрамов, В. О. Жулинський // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 4. - С. 72-79. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.260.23-29

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Роль імунної, ендокринної та нервової систем в процесах морфогенезу та регенерації : Наук.-практ. конф. морфологів, м.Запоріжжя, 19 - 20 верес. 2003 р. / ред.: Ю. М. Колесник; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2003. - 333 с. - (Акт. питання фармац. та мед. науки та практики: Зб. наук. ст.; Вип. 11). - укp.

Описано будову органів імунної системи та проаналізовано їх роль в процесах морфогенезу та регенерації, зокрема, морфологічні зміни лімфатичного русла у разі патології нирки. Висвітлено динаміку ультраструктурних змін після трансплантації хоріальної оболонки під час лікування дисрегенерацій кісткової тканини, хондроцитів після трансплантації ембріональних клітин у разі остеоартрозу, ефективність використання імуномодулятора амізону в комплексному лікуванні хворих на рецидивний герпетичний стоматит. Розглянуто питання регенерації органів, описано нервові та ендокринні механізми її регуляції, особливості морфогенезу поверхневих вен головного мозку людини, судинно-нервових структур шлунка. Розкрито вплив функціональної пінеалектомії на адренергічну іннервацію серця, сучасні аспекти патогенезу прееклампсії.

Описана структура органов иммунной системы и проанализирована их роль в процессах морфогенеза и регенерации, в частности, морфологические изменения лимфатического русла при патологии почки. Освещены динамика ультраструктурных изменений после трансплантации хориальной оболочки при лечении дисрегенераций костной ткани, хондроцитов после трансплантации эмбриональных клеток при остеоартрозе, эффективность использования иммуномодулятора амизона в комплексном лечении больных с рецидивным герпетическим стоматитом. Рассмотрены вопросы регенерации органов, описаны нервные и эндокринные механизмы её регуляции, особенности морфогенеза поверхностных вен главного мозга человека, сосудисто-нервных структур желудка. Изучено влияние функциональной пинеалэктомии на адренергическую инервацию сердца, раскрыты современные аспекты патогенеза преэклампсии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бевз С. М. 
Забезпечення енергетичної безпеки України : Моногр. / С. М. Бевз, Д. В. Волошин, О. І. Закревський, І. М. Заремба, Ю. В. Колесник; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. - К. : НІМПБ, 2003. - 264 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти енергетичної безпеки (ЕБ) України, визначено рівні та наведено оцінку її стану. Проаналізовано особливості забезпечення ЕБ держави за умов трансформації економіки, запропоновано наукові засади формування енергетичної стратегії та політики країни. З урахуванням глобальної зміни клімату висвітлено проблеми розвитку енергетики.

Рассмотрены теоретико-методологические аспекты энергетической безопасности (ЭБ) Украины, определены уровни и приведена оценка ее состояния. Проанализированы особенности обеспечения ЭБ государства в условиях трансформации экономики, предложены научные основы формирования энергетической стратегии и политики страны. В контексте глобальных изменений климата освещены проблемы развития энергетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Абрамов А. В. 
Вплив нейропептиду $Egamma на структуру лімфоїдної популяції вилочкової залози при експериментальному цукровому діабеті / А. В. Абрамов, В. А. Любомирська, Ю. М. Колесник // Ендокринологія. - 2003. - 8, № 2. - С. 187-193. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Ключ. слова: нейропептид Y, вилочкова залоза, цукровий діабет
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Історія та перспективи розвитку фармацевтичної науки і освіти : Міжнар. наук. конф., присвяч. 100-річчю створення фармац. ф-ту Запоріз. держ. мед. ун-ту, Запоріжжя, 10 - 11 берез. 2004 р. / ред.: Ю. М. Колесник. - Запоріжжя, 2004. - 333 с. - (Акт. питання фармац. та мед. науки та практики: Зб. наук. ст.; Вип. 12, т. 3). - укp.

Розглянуто питання стандартизації та контролю якості лікарських засобів, розробки ефективного методу аналізу комплексного препарату цереброактивної дії. Висвітлено фотометричні методи кількісного визначення анапрілину. Наведено результати морфолого-анатомічних, фіто-хімічних та біофармацевтичних досліджень лікарської рослинної сировини. Проаналізовано імуномодулюючу дію полісахаридів та водних екстрактів вегетативних і генеративних органів. Описано елементний склад вегетативних органів представників деяких видів родів ліщини та берези.

Рассмотрены вопросы стандартизации и контроля качества лекарственных средств, разработки эффективного метода анализа комплексного препарата цереброактивного действия. Освещены фотометрические методы количественного определения анаприлина. Приведены результаты морфолого-анатомических, фито-химических и биофармацевтических исследований лекарственного растительного сырья. Проанализировано иммуномоделирующее действие полисахаридов и водных экстрактов вегетативных и генеративных органов. Описан элементный состав вегетативных органов представителей некоторых видов семейств лещины и березы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р28я431(0)

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського