Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Коротун О. П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Коротун О. П. 
Вікові аспекти гігієнічної оцінки біомаркерів ефекту та схильності до нітратної інтоксикації / О. П. Коротун, Л. І. Власик // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 3. - С. 122-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В експерименті на нелінійних білих щурах молодого та статевозрілого віку з різним типом метаболізму вивчено особливості нітратної інтоксикації на рівні порогових доз. Показано, що тварини молодого віку є більш схильними до впливу нітрату натрію. "Швидкий" тип метаболізму є біомаркером схильності до розвитку метгемоглобінемії незалежно від віку. Для "повільних" метаболізаторів додатковим маркером нітратної інтоксикації може слугувати концентрація середніх молекул у крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.442.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коротун О. П. 
Гігієнічна оцінка індивідуальної схильності до ізольованого та комбінованого впливу диметоату та нітрату натрію / О. П. Коротун, Л. І. Власик // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 1. - С. 109-113. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В експерименті на статевозрілих білих щурах із різним типом ацетилювання вивчено особливості інтоксикації диметоатом, нітратом натрію та їх комбінованої дії на рівні порогових доз. Показано, що "швидкий" тип метаболізму є біомаркером схильності до інтоксикацій вказаними сполуками, що проявляється більшою метгемоглобінемією, пригніченням активності холінестерази та ознаками ураження печінкової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.46-29 + Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коротун О. П. 
Гігієнічна оцінка комбінованого шкідливого впливу імідаклоприду, диметоату та нітрату натрію на щурів з різним типом ацетилювання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. П. Коротун; НАМН України, Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М. Марзєєва. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вивченню гігієнічного значення індивідуальної схильності до шкідливих ефектів, спричинених ізольованим і комбінованим впливом імідаклоприду, диметоату та нітрату натрію, а також пошуку на цій основі показників і критеріїв, які можуть виступати біомаркерами ефекту та схильності до даних інтоксикацій, та ефективності засобів біологічної профілактики. З'ясовано особливості індивідуальної та вікової схильності до імідаклоприду, диметоату та нітрату натрію, а також характер їх комбінованої дії. Запропоновано біомаркери ефекту для оцінки шкідливого впливу наведених токсикантів у залежності від швидкості ацетилювання. Проведено оцінювання профілактичних властивостей настоянки ехінацеї пурпурової за умов комбінованого впливу імідаклоприду та нітрату натрію, а також диметоату та нітрату натрію у тварин з різним фенотипом ацетилювання. Набула подальшого розвитку концепція екогенетичного підходу в гігієні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6 + Р419.46-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коротун О. П. 
Гігієнічна оцінка перорального впливу імідаклоприду на статевонезрілих тварин з різною швидкістю ацетилювання / О. П. Коротун, Л. І. Власик // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 2. - С. 7-11. - укp.

Мета роботи - гігієнічна оцінка шкідливого впливу імідаклоприду на зростаючий організм залежно від швидкості ацетилювання. Дослідження проводили на 60-ти білих статевонезрілих самцях щурів. Швидкість ацетилювання визначали за допомогою амідопіринового тесту. Імідаклоприд вводили у шлунок у дозі 50 мг/кг протягом 14-ти днів. Інтоксикація імідаклопридом на рівні порогових доз викликає у статевонезрілих тварин затримку приросту маси тіла та підвищення рівня метгемоглобіну крові. Рівень метгемоглобіну у крові є важливим додатковим біомаркером ефекту імідаклоприду на статевонезрілих щурів. У молодих тварин з "швидким" типом ацетилювання відзначали також пригнічення поведінкових реакцій, активності АлАТ, збільшення рівня малонового альдегіду і активності каталази крові, а у "повільних" ацетиляторів - збільшення рівня середніх молекул у плазмі крові. Статевонезрілі тварини з "швидким" типом ацетилювання більш схильні до перорального впливу імідаклоприду на рівні порогових доз.

Цель работы - гигиеническая оценка вредного воздействия имидаклоприда на растущий организм в зависимости от скорости ацетилирования. Эксперимент проводился на 60-ти белых неполовозрелых самцах крыс. Скорость ацетилирования определяли нагрузочным тестом с амидопирином. Имидаклоприд вводили внутрижелудочно в дозе 50 мг/кг на протяжении 14-ти дней. Интоксикация имидаклопридом на уровне пороговых доз вызывает у неполовозрелых животных задержку прироста массы тела и повышения уровня метгемоглобина крови. Уровень метгемоглобина в крови является важным дополнительным биомаркером эффекта имидаклоприда на неполовозрелых животных. У молодых животных с "быстрым" типом ацетилирования отмечали также угнетение поведенческих реакций, активности АлАТ, увеличение уровня малонового альдегида и активности каталазы крови, а у "медленных" ацетиляторов - увеличение уровня средних молекул в плазме крови. Неполовозрелые животные с "быстрым" типом ацетилирования более восприимчивы к пероральному воздействию имидаклоприда на уровне пороговых доз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6 + Р124.432.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ринок небанківських фінансових послуг: теорія, функціонування, стратегія економічного розвитку : монографія / О. Б. Конарівська, О. І. Кузьмак, О. М. Кузьмак, О. П. Коротун; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2016. - 252 c. - Бібліогр.: с. 198-232 - укp.

Вивчено теоретико-методологічні аспекти економічного розвитку ринку небанківських фінансових послуг. Досліджено кон'юктуру ринку небанківських фінансових послуг. Оцінено діяльність небанківських фінансових установ на ринку небанківських фінансових послуг. Виконано векторний аналіз трансформацій ринку зазначених послуг. Проаналізовано економічні напрями стратегічного розвитку ринку небанківських фінансових послуг в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скорина Т. М. 
Міжнародна конкурентоспроможність готельних підприємств на ринку України : монографія / Т. М. Скорина, С. І. Коротун, О. П. Коротун, О. Б. Конарівська; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : Зень О., 2019. - 170 c. - Бібліогр.: с. 133-153 - укp.

Розглянуто теоретичні, методико-практичні засади прогнозування міжнародної конкурентоспроможності готельних підприємств, спрямовані на удосконалення процесу прогнозування і підвищення експортного потенціалу країни шляхом утвердження її позитивного міжнародного іміджу, розвитку міжнародної торгівлі у сфері готельних послуг та подальшої інтеграції до світового співтовариства. Проаналізовано міжнародну конкурентоспроможність вітчизняних готельних підприємств на ринку України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)844.135.7-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коротун О. П. 
Формування стратегії розвитку туристичної галузі : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. П. Коротун; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 21 c. - укp.

Обґрунтовано сутність та значення туризму як галузі національної економіки. Узагальнено показники та методи оцінювання ефективності діяльності туристичної галузі. Розглянуто правові основи й інституційне забезпечення розвитку туристичної галузі. Визначено проблеми туристичної діяльності. Проаналізовано ефективность діяльності такої галузі в структурі національної економіки. Проаналізовано взаємозв'язки кількісних показників діяльності туристичної галузі. Проведено оцінювання якості туризму в Україні. Визначено основні напрями розвитку туризму, перспективні напрями розвитку внутрішнього туризму. Побудовано модель формування стратегії розвитку туристичної галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449449 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського