Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЮДКЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Судай В. Д. 
Вдосконалення методики розрахунку потреби господарства в робочих конях / В. Д. Судай, Г. І. Байдацька, Т. О. Людкевич // Питання підвищ. продуктивності тваринництва: Зб. наук. пр. / Вінниц. держ. с.-г. ін-т. - 1999. - Вип. 6. - С. 238-241. - укp.

Висвітлено деталізовану методику розрахунку потреби господарства в робочих конях. Методика відрізняється тим, що в ній передбачено визначення загальної потреби за найвищою потребою у відповідному сезоні року з умовою, що середня зайнятість одного робочого коня повинна бути не нижчою 210 робочих днів на рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Людкевич С.  
Дослідження, статті, рецензії, виступи. Т. 1 / С. Людкевич; АН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Вид-во М.Коць: Дивосвіт, 1999. - 496 c. - (Історія укр. музики; Вип.5). - укp.

Наведено перше повне зібрання музикознавчих і фольклористичних праць видатного українського композитора й музикознавця С.Людкевича, написані чи виголошені ним від кінця ХІХ до початку 70-х рр. ХХ ст. Запропоновано дослідження, статті та виступи з питань музичної естетики й стилістики; про музику й поезію; про українських та російських композиторів і виконавців. Включено праці з фольклористики, статті про церковну музику, висвітлено питання музичного шкільництва, педагогіки та теорії музики, а також наведено статті про музичне життя Західної України. Відтворено реальну картину музичного, культурного та суспільного розвитку Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 г(4УКР)6 д Людкевич + Щ313(0)6 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Людкевич С.  
Дослідження, статті, рецензії, виступи. Т. 2 / С. Людкевич; АН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Вид-во М.Коць: Дивосвіт, 2000. - 816 c. - (Історія укр. музики; Вип.5). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук) я44 + Щ313(4УКР)6-81 Людкевич С. + Щ312(4УКР) + Щ310,0 + Щ313(4УКР331)-69

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: В343217 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Штаблавий І. І. 
Трансформація структури при нагріванні та механізм термічного розширення евтектики Sn-Bi / І. І. Штаблавий, С. І. Мудрий, У. І. Людкевич // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 2. - С. 198-205. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

За допомогою методу високотемпературної рентгенівської дифрактометрії та обернененого методу Монте-Карло досліджено структуру ближнього порядку рідкої евтектики Sn-Bi в інтервалі температур 420 - 1120 К. Одержано температурні залежності міжатомних відстаней у межах першої координаційної сфери та об'ємного коефіцієнта термічного розширення. Використовуючи формалізм статистично-геометричного методу Вороного - Делоне досліджено зміну вільного об'єму зі зміною температури. Проведені дослідження надали змогу встановити наявність розмитого структурного перетворення рідкої евтектики та визначити температурну межу цього перетворення. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення технології формування паяних з'єднань в електроніці та інших суміжних галузях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.5 + К643-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Малачкова Н. В. 
Дослідження значення поліморфізму rs1107946 гена COL1A1 щодо розвитку міопії у дітей Подільського регіону України / Н. В. Малачкова, Д. А. Яценко, Г. П. Людкевич, В. М. Шкарупа // Архів офтальмології України. - 2019. - 7, № 1. - С. 35-39. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Серед механізмів патогенезу міопії важливе місце займають процеси, пов'язані з генетичними змінами структури і функції колагену. Колагенові волокна є найбільш численною складовою склери, на які припадає до 90 % сухої ваги фіброзної оболонки. При міопічному ремоделюванні склери експресія колагену, особливо колагену I типу, значно знижується. Частота алелей і розподіл генотипів за поліморфними варіантами rs1107946 гена COL1A1 серед досліджених дітей Подільського регіону України не відрізняються від середньоєвропейських значень цих показників. Частота варіантної алелі у дітей-міопів і дітей з еметропією становила 0,13 і 0,12 відповідно. Не виявлено вірогідної різниці в розподілі генотипів і частоті алельних варіантів rs1107946 гена COL1A1 між дослідженими групами. Для дітей Подільського регіону України поліморфізм rs1107946 гена COL1A1 не асоціюється з ризиком розвитку міопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Людкевич У. І. 
Вільний об'єм і структурні особливості термічного розширення металевих розплавів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / У. І. Людкевич; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2018. - 21 c. - укp.

Вивчено особливості температурної зміни структурних параметрів рідких металів Іn, Sn, Gа, Ві, а також їх розплавів ІnВі, Ві-Sn і Gа-Ві з різним типом діаграми фазової рівноваги. Досліджено структури ближнього порядку за допомогою методу дифракції X - променів із використанням комп’ютерного моделювання - оберненого методу Монте-Карло. Запропоновано використання температурної залежності структурних параметрів. Одержано з функції атомного розподілу для розрахунку коефіцієнта термічного розширення у рідкому стані та встановлення механізму термічного розширення. Зроблено спроби пов’язати особливості теплового розширення в межах першої координаційної сфери з макроскопічними значеннями цієї фізичної характеристики, оціненої з експериментальних даних по густині. Проаналізовано температурні залежності коефіцієнта термічного розширення та зроблено висновок щодо визначальння впливу вільного об’єму на механізм теплового розширення у металевих розплавах. Показано, що існують аномалії у температурних залежностях, які пов’язані зі структурними перетвореннями в рідкому стані. Суттєвий вплив флуктуаційного вільного об’єму виявлено у температурних інтервалах, в межах яких коефіцієнт термічного розширення є від’ємний. Дослідження температурних залежностей структури і розрахованих значень коефіцієнта теплового розширення в подвійних системах показало, що індивідуальні особливості чистих металів у розплавах не проявляються, що зумовлено формуванням хімічно впорядкованих кластерів з іншим характером атомного розподілу. Дані дифракційних досліджень підтверджено результатами комп’ютерного моделювання з використанням зворотного методу Монте-Карло.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Малачкова Н. В. 
Сучасний погляд на етіопатогенез вікової макулярної дегенерації та роль молекулярно-генетичних детермінант у ньому / Н. В. Малачкова, Г. П. Людкевич, Д. С. Сухань // Архів офтальмології України. - 2021. - 9, № 3. - С. 21-27. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Вікова дегенерація жовтої плями (вікова макулярна дегенерація) вражає переважно людей літнього віку і являє собою одну з найпоширеніших причин втрати зору, що швидко прогресує. Більш ніж за 150 років досліджень наукова спільнота пройшла шлях від розуміння макроскопічної картини ураження (ідентифікації друз як основного морфологічного прояву нозології) до детальних класифікацій і визначення ролі генетичних детермінант в етіопатогенезі захворювання - саме рання діагностика методом генетичного аналізу потребує найбільшої уваги спеціалізованих дослідницьких груп через високу специфічність, можливість превентивного аналізу та багато нез'ясованого у галузі генетичної діагностики очних хвороб. Мета роботи - систематизація інформації про можливі ланки патогенезу вікової макулярної дегенерації та виявлення потенційних поліморфізмів, що здатні ініціювати та модулювати активність цих ланок. Під час нашої роботи вдалось з'ясувати п'ять основних механізмів ураження власне судинної оболонки ока, на які впливають однонуклеотидні поліморфізми. Найбільшу спорідненість проявляли генетичні варіанти окремих ділянок CFH (rs1061170), HTRA1 (rs11200638), TNF (rs1800629), VEGF-A (rs2010963). Літературні дані, отримані з іноземних і вітчизняних джерел, що індексуються базами даних Scopus, Web of Science, зокрема за останні 5 років, приділяють виняткову увагу саме цим ділянкам як потенційним предикторам або модифікаторам патологічних процесів, що залучені в процес макулярної дегенерації. Попри велику кількість досліджень, що вивчають схильність, патогенез, діагностику та лікування вікової макулярної дегенерації і мають на меті зупинити поширення спровокованої нею втрати зору, лише декілька питань є досконало з'ясованими. Беручи до уваги успішні кейси застосування біологічної та генної терапії для лікування подібних пацієнтів, ми вбачаємо нові горизонти саме у детальному вивченні молекулярних взаємодій, що знаходяться в основі патології. Огляд знаходить підтвердження активної ролі поліморфізмів в одному з найактуальніших патологічних процесів людського ока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського