Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лобачова І. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Лобачова І. М. 
Лінгвостилістичні особливості українських перекладів Біблії у XX ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. М. Лобачова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2011. - 20 c. - укp.

На матеріалі україномовних перекладів Святого Письма (Нового Завіту) І. Огієнка та І. Хоменка з урахуванням основних напрямів розвитку словникового складу (синонімічних і антонімічних лексем, біблійних фразем) та стилістичних можливостей української літературної мови XX ст. проведено комплексний аналіз і визначено зв'язок Біблії з правописною системою української мови. Проаналізовано специфіку конфесійного стилю. Виокремлено синонімічні й антонімічні пари іменників і дієслів, які переважно функціонують в одній строфі чи в одному реченні, як центральні лексеми вираження біблійної думки, що увиразнюють та естетизують зміст Святого Письма. Проаналізовано найвідоміші біблійні фразеологічні одиниці. Досліджено тропіку україномовних текстів Біблії XX ст. та визначено стилістичну й естетичну функції кожного тропа у співвідносних контекстах Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-775:Э37 + Э37-200.212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лобачова І. М. 
Синоніміка українських текстів Святого Письма у ХХ столітті / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 4. - С. 56-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Виокремлено та проаналізовано синонімічні пари іменників, які були використані в українських перекладах Біблії І. Огієнка та І. Хоменка у співвідносних контекстах. З'ясовано особливості вживання цих пар, визначено стилістичну диференціацію лексики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобачова І. М. 
Синекдоха як один із засобів творення тропеїчної образності в українських текстах Біблії / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2014. - 6, № 1. - С. 103-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено функціонування синекдохи в українськомовних текстах Біблії XX ст. Виокремлено лексичні групи іменників, що найчастіше вступають у кількісно-замінні відношення в українських перекладах Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка. З'ясовано тотожність і відмінність у вживанні синекдохи в співвідносних біблійних контекстах зазначених авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лобачова І. М. 
Лінгвостилістичні особливості українських перекладів Біблії у XX столітті / І. М. Лобачова // Філол. трактати. - 2015. - 7, № 2. - С. 89-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено стилістичні механізми семантизації та естетизації українськомовних Біблій І. Огієнка та І. Хоменка. Визначено індивідуально-авторські особливості перекладу Святого Письма обраних авторів. Проаналізовано синонімічні й антонімічні пари лексем (іменників і дієслів) та охарактеризовано тропеїстику (асонанс, епітет, метафора, порівняння, оксиморон тощо) українських біблійних текстів XX ст. З'ясовано, що переклади Святого Письма І. Огієнка та І. Хоменка відзначаються взірцевою українською літературною мовою, добором власне українських лексичних засобів і тропів, що насамперед оптимізує емоційно-експресивний вплив на свідомість читача чи слухача. Доведено, що переклади Біблії І. Огієнка та І. Хоменка є стилістично й лексично самодостатніми та відзначаються насиченням мовно-виразових засобів, а це відіграє значну роль у творенні мовної картини світу українського народу та відтворює мовні традиції певного часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Э37-200.212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського