Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лозинський В. А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Кравець І. А. 
Методичні основи теорії і практики наукового інженерного експерименту / І. А. Кравець, А. І. Донченко, В. А. Лозинський // Пробл. тертя та зношування. - 2010. - Вип. 52. - С. 5-18. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено матеріали методики проведення інженерного експерименту. Розглянуто питання підготовки до проведення експерименту, його моделювання (математичного, фізичного, хімічного і т.ін.) та відтворення аналізу одержаних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.с101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лозинський В. А. 
Методика визначення об'єму Львівського полігону ТПВ з використанням архівних картографічних матеріалів та БПЛА TRIMBLE UX-5 / В. А. Лозинський, В. І. Нікулішин, К. Р. Третяк, Є. О. Шило // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2016. - Вип. 83. - С. 64-82. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Лозинський В. А. 
Ретроспективно-географічний аналіз Львівського міського полігону ТПВ / В. А. Лозинський, І. З. Колб, Т. Я. Ільків // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2017. - Вип. 86. - С. 45-57. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Щорічне зростання об'ємів сміття, що захоронюються на полігонах твердих побутових відходів (ТПВ), призводить до необхідності контролювати діяльність таких комунальних і приватних підприємств і проводити як екологічний, так і інженерний моніторинг їх діяльності. Серед контрольованих параметрів під час інженерного моніторингу є геометричні розміри земельних ділянок, розміри та динаміка тіла складу відходів, контроль поширення стічних вод та інші числові параметри, що їх можна отримати геодезичним методом та за допомогою неконтактних вимірювань. Для встановлення особливостей функціонування ТПВ у минулому важливим джерелом даних є архівні паперові карти та матеріали аерофотозйомки. Ці матеріали можна застосувати для вирішення низки наукових і практичних задач, а отже є потреба у побудові коректного представлення архівних даних у геоінформаційних системах і створення технології добування геоданих з архівних карт і знімків сучасними засобами. Мета роботи - встановлення просторово-часових особливостей функціонування Львівського міського полігону ТПВ за останні 60 років його діяльності. Відповідно до поставленої мети зібрано та проаналізовано архівні картографічні матеріали, які створені впродовж 1950 - 2006 рр. на території Львівського міського полігону ТПВ. Використовуючи топографічні карти станом на 1972, 1985, 1991 рр., створені в масштабі 1:10 000, 1:25 000, встановлено площі ділянки складування відходів на відповідний період, виявлено просторово-часові особливості функціонування полігону. Опрацьовано архівні аерофотознімки 1988 р., на основі яких планується в подальшому побудувати цифрову модель рельєфу. На базі топографічного плану 2006 р. побудовано цифрову модель рельєфу, визначено кількісні параметри Львівського полігону ТПВ, а саме: площу та об'єм. Вперше в Україні проведено ретроспективно-географічний аналіз Львівського міського полігону ТПВ у період з 1950 - 2006 рр. на базі архівних матеріалів. Результати цього аналізу надають змогу встановити тенденції зміни просторово-часових особливостей функціонування, яка містить побудову цифрових моделей рельєфу та встановлення геометричних параметрів полігону ТПВ. Отримані результати геоінформаційного моделювання можуть слугувати фахівцям у сфері поводження з відходами (спеціалісти житлово-комунального господарства, екологічної інспекції та науково-дослідних організацій) для контролю за дотриманням правил експлуатації полігонів ТПВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103-4 + Д17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозинський В. А. 
Геоінформаційний моніторинг полігонів твердих побутових відходів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / В. А. Лозинський; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2019. - 22 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретико-методичних засад проведення геоінформаційного моніторингу територій розміщення відходів функціонуючих урбосистем та її апробації на прикладі Львівського міського полігону твердих побутових відходів (ТПВ). Розроблено комплексний підхід до ведення геоінформаційного моніторингу таких об'єктів, що охоплює всі періоди функціонування полігону ТПВ. Розроблено класифікацію методів і способів одержання даних для визначення площ та об'ємів об'єктів розміщення відходів. Геоінформаційний моніторинг об'єктів розміщення відходів відповідно до періодів їх життєвих циклів включає такі види моніторингу: ретроспективно-географічний аналіз архівних картографічних матеріалів, моніторинг складування ТПВ, температурних режимів, утворення біогазу та фільтрату; моніторинг просторового зміщення тіла полігону; екологічний моніторинг. Розроблено технологію проведення геоінформаційного моніторингу динаміки функціонування ЛМП ТПВ, яка передбачає застосування комплексного підходу з використанням архівних аеро- та картографічних матеріалів. Розроблено й апробовано універсальну методику визначення об'єму об'єктів розміщення відходів з використанням архівних картографічних матеріалів і матеріалів знімань БПЛА. Розроблено методику оцінки точності обчислення об'єму тіла полігону та ярів за квадратурними формулами. Розроблено технологію геодезичного моніторингу зсувонебезпечних ділянок об'єктів розміщення відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського