Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лях Ю. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Солоничний Я. В. 
Оцінка неспіввісності елементів бурильної колони в різьбових з'єднаннях / Я. В. Солоничний, В. М. Вакалюк, Ю. М. Лях // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2007. - № 3. - С. 59-61. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено оцінку впливу неспіввісності елементів бурильної колони (ЕБК) в різьбових з'єднаннях в процесі буріння свердловини на експлуатаційні показники самої бурильної колони. Розроблено математичну модель неспіввісності ЕБК та запропоновано методику і пристрої для визначення неспіввісності ЕБК в різьбових з'єднаннях в процесі їх виготовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Солоничний Я. В. 
Напружено-деформований стан композиційних матеріалів / Я. В. Солоничний, В. М. Вакалюк, Ю. М. Лях, Д. Ю. Журавльов // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 2. - С. 28-30. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що високопродуктивний породоруйнівний інструмент виготовляється з конструкційних матеріалів, яким притаманні значні твердість та пластичність. Такі властивості мають двофазні композиційні матеріали, які одержують у разі застосування обертових ливарних форм (ОЛФ). Під час заливання в ОЛФ, в струмину розплавленого металу засипають твердосплавні гранули. Завдяки відцентровим силам вони переміщуються в розплавленій металевій матриці до зовнішньої робочої поверхні деталі. Під час її охолодження від температури кристалізації металу до кімнатної в об'ємі одержаного виробу внаслідок різниці термічних коефіцієнтів лінійного розширення матеріалів в'язкої матриці та гранул армітора зі значною твердістю виникає напружено-деформований стан (НДС). Досліджено особливості НДС композиційних матеріалів і розроблено метод розрахунку механічних напружень системи металозв'язка - сферична гранула армітора.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вакалюк В. М. 
Метод розрахунку напруженого стану композиційних матеріалів / В. М. Вакалюк, Ю. М. Лях, Я. В. Солоничний, А. В. Вакалюк // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2016. - № 4. - С. 43-46. - укp.

Зазначено, що високопродуктивний буровий інструмент виготовляють із конструкційних матеріалів, яким притаманна велика твердість та значна пластичність. Такі властивості мають двофазні композиційні матеріали, які одержують у разі застосування обертових ливарних форм. В струмину розплавленого металу засипають твердосплавні гранули. Завдяки відцентровим силам вони переміщуються в розплавленій металевій матриці до зовнішньої робочої поверхні деталі. Під час її охолодження від температури кристалізації металу до кімнатної температури в об'ємі отриманого виробу виникає напружений стан внаслідок різниці термічних коефіцієнтів лінійного розширення матеріалів в'язкої матриці та гранул армітора зі значною твердістю. Зменшення напруг в матриці і гранулі можна досягти покриттям гранул плакувальним шаром. Розроблено метод розрахунку механічних напружень системи "металозв'язка - плакуючий шар - сферична гранула армітора".


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-5-034

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Майстренко В. В. 
Аналіз стану безпеки працівників у харчовій промисловості / В. В. Майстренко, Ю. М. Лях, О. В. Євтушенко, Г. В. Демчук // Харч. пром-сть. - 2019. - № 25. - С. 133-140. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано дані про стан виробничого травматизму у харчовій промисловості з використанням даних інформаційної системи "Повідомлення". Наведено основні характеристики цієї системи та її функціональні можливості. Запропоновано методичний підхід до аналізу виробничого травматизму, який базується на виявленні причин виникнення нещасних випадків, подій, які до них призводять, визначення найбільш травмонебезпечних професій у харчовій промисловості тощо. За результатами проведених досліджень можливо визначити найбільш травмонебезпечні ділянки виробництва на підприємствах харчової промисловості та розрахувати ймовірності виникнення на них випадків травмування працівників, що дає змогу оцінити економічні та соціальні втрати і ризик виникнення нещасних випадків для підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л8/9 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського