Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МАНІВЧУК$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Манівчук Ю. В. 
Екологічно ефективні системи підвищення продуктивності лучних біогеоценозів Карпат : Моногр. / Ю. В. Манівчук. - К. : Наук. думка, 2003. - 294 c. - Бібліогр.: с. 266-291. - укp.

Розглянуто фундаментальні та прикладні аспекти функціонування лучних біогеоценозів Карпат, а також причини появи екологічних дисбалансів і напрями їх подолання. Наведено технологію виробництва та використання біогенних добрив (біокомпостів) для біомеліорації гірських грунтів як основи виробництва екологічно безпечної, біологічно повноцінної та конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції.

Рассмотрены фундаментальные и прикладные аспекты функционирования луговых биогеоценозов Карпат, а также причины появления экологических дисбалансов и направления их преодоления. Приведена технология производства и применения биогенных удобрений (биокомпостов) для биомеллиорации горных почв как основы производства экологически безопасной, биологически полноценной и конкурентоспособной сельскохозяйственной продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221.82(4УКР3) + Е0*806.3(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Манівчук Ю. В. 
Екологічна стійкість лучних біогеоценозів Карпат та шляхи її посилення в умовах зростаючого антропогенного навантаження / Ю. В. Манівчук // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Біологія. - 2006. - Вип. 18. - С. 153-156. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Экологическая устойчивость луговых биогеоценозов Карпат под влиянием природных и антропогенных факторов снижается. Об этом свидетельствует сужение видового разнообразия фитоценозов, снижение продуктивности и появление оголенных эрозией участков. Совокупностью биомелиоративных мероприятий (главным образом, внесением биокомпостов) удается улучшить трофичность, влагоемкость и фитопродукционную способность почвы, расширить видовой состав травостоев и формировать более высокую кормопротеиновую продуктивность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*805.9-658.1-09(4Укр3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/біол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Манівчук Г. В. 
Механізми відновлення саморегуляції, підвищення продуктивності, охорони та раціонального використання лучних агробіогеоценозів Українських Карпат : автореф. дис... д-ра біол. наук / Г. В. Манівчук; Ін-т агроекології УААН. - К., 2007. - 39 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні засади відновлення механізмів саморегуляції біотичних зв'язків у лучних агробіоценозах, втрачених під впливом певної сукупності антропогенних і природних чинників, з метою підвищення їх продуктивності й охорони видового різноманіття, що зумовлюють стікість до водної ерозії та трофічних зв'язків всієї гірської екосистеми. Обгрунтовано систему біомеліоративних заходів, спрямованих на підвищення біотичної активності грунтів, реанімації деградованих гірськолучних і високогірно-полонинських угідь. Сформовано концепцію виробництва та використання біогенних добрив на базі місцевих ресурсів органіки та популяцій педобіонтів-редуцентів для їх переробки у біокомпости. Як вид біогенних добрив біокомпости насичені біофільними елементами та популяціями живої грунтової біоти, здатної до активної біодеструкції відмерлих решток у грунті, відповідно поліпшення трофічних умов у ньому. На цій базі розвинуто теорію замкнутого кругообігу біофільних елементів у агроекосистемі та показано можливість переходу на природозберігаючої системи ведення лучнопасовищного господарства та виробництва безпечної для здоров'я людини та конкурентоздатної продовольчої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221.82(4УКР3) + Е0*806.3(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Манівчук Ю. В. 
Екологічні погляди на систему охорони та перспективи господарського використання лучних біогеоценозів Українських Карпат / Ю. В. Манівчук // Агроекол. журн.. - 2007. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Лучні біогеоценози як унікальні локалітети мозаїки видового складу педобіонтів фіто- і зооценозів потребують надійної системи охорони їх біорізноманіття. Досягти цього можливо в результаті переходу на екологічно ефективні системи і технології відтворення родючості грунтів, шляхом виробництва і використання біогенних добрив, і зокрема біокомпостів. Під впливом їх поверхневого внесення видовий склад фітоценозів розширюється від 17 до 38 видів, з яких бобові розширилися від 3 до 21 виду, а злакові - від 3 до 9 видів. Це дає можливість формувати інноваційні підходи до їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*805.9-658.1-09(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Манівчук Ю. В. 
Екологічні інновації в систему охорони і використання агробіогеоценозів Карпат / Ю. В. Манівчук // Агроекол. журн.. - 2007. - № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розроблено засоби і технології впровадження у Карпатах екологічних інновацій завдяки використанню в агробіоценозах біогенних добрив. Підкреслено необхідність створення фермерських екогосподарств, агропромислових екофірм, біопідприємств; екологічної модернізації виробництва. Це сприятиме підвищенню біотичної активності, гідроакумулюючої і трофічної здатності грунтів, виробництву екологічно безпечної м'ясо-молочної продукції, дотриманню норм екобезпеки та охорони довкілля, досягненню екологічного комфорту у регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Манівчук В. В. 
Шляхи підвищення ефективності автотранспортних підприємств залізниць : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Манівчук; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. - Харків, 2013. - 19 c. - укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності роботи комбінованих видів транспортних перевезень. Запропоновано впровадження нових форм перевезення з метою розвитку транспортного ринку держави. Проаналізовано питання контрейлерних перевезень залізничним та автомобільним транспортом. Розроблено методологічні підходи щодо комплексного оцінювання ефективності перевезень в Україні. Розкрито вітчизняний та закордонний досвід комбінованих видів доставки вантажу. Зазначено, що застосування логістики у країнах з ринковою економікою супроводжується зміною політики в галузі транспорту. Розглянуто динаміку основних показників роботи автотранспортних підприємств залізничного транспорту з метою надання загального оцінювання щодо його діяльності. Проаналізовано основні відомості про роботу транзиту, що враховано у випадку вибору виду транспорту, а також структуру витрат за видами транспорту. Розроблено методологічні підходи щодо комплексного оцінювання ефективності перевезень. Надано моделі різних видів перевезень з використанням залізничного та автомобільного транспорту з техніко-економічним обгрунтуванням раціонального розподілу перевезень вантажів між залізничним та автомобільним транспортом. Запропоновано методику оцінювання економічного ефекту від зниження шкоди, що завдається навколишньому середовищу великовантажними автомобілями у випадку контрейлерних перевезень. Надано оцінювання економічної ефективності контрейлерних перевезень. Охарактеризовано основні передбачувані маршрути організації контрейлерних перевезень з визначенням розрахункових обсягів перевезення на період впровадження нової системи. Обгрунтовано рівень залізничних тарифів по маршруту контрейлерних перевезень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-813 + У9(4УКР)373.31-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402374 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського