Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРИНІВ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринів В. І. 
Трансформація навчального процесу в умовах пандемії COVID-19: кейс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого / В. І. Маринів, К. Є. Соляннік, М. І. Демура // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр. - 2022. - № 3. - С. 99-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження трансформації навчального процесу в умовах пандемії COVID-19 на прикладі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, в ході якого виокремлено чотири основні напрями такої трансформації. Переведення освітнього процесу з аудиторних занять на заняття в онлайн-режимі з використанням Порталу навчальних електронних інформаційних комплексів. На цьому напрямі досліджень інтерпретовано результати даних, отриманих від Центру інформаційних технологій університету, порівняно кількість звернень студентів до порталу, надано власне бачення отриманих результатів. Трансформація роботи наукової бібліотеки. Встановлено, що в умовах карантинних обмежень, пов'язаних із пандемією COVID-19, бібліотека оперативно адаптувалася до змін в організації науково-освітніх процесів в університеті, забезпечила широкий спектр бібліотечно-інформаційних сервісів та послуг, заходів у форматі online / offline. Проаналізовано загальну кількість користувачів за єдиним обліком, кількість звернень студентів по довідки, кількість "фізичних звернень" до наукової бібліотеки в період впровадження дистанційного навчання. 3. Підвищення цифрових компетентностей викладачів для забезпечення якісного освітнього процесу стало третім напрямом дослідження. Встановлено, що цифрові компетентності викладачів в умовах викликів, що постали у зв'язку із пандемією COVID-19, набули важливого значення з огляду на необхідність забезпечення якісного освітнього процесу і неможливість застосування звичайних форм навчання (викладання дисциплін в аудиторному форматі, перевірка робіт в паперовому вигляді тощо). Проведено опитування студентів різних курсів та факультетів щодо їх оцінки цифрових компетентностей викладачів. Вибірка становила 509 респондентів, які представляли три факультети: факультет прокуратури, факультет юстиції, факультет адвокатури. Отримані результати свідчать, що загалом студенти оцінюють цифрову грамотність викладачів вище середнього. Підвищення цифрових компетентностей студентів для отримання знань визначено четвертим напрямом дослідження. Його результати свідчать про важливість опанування викладачами та студентами освітнього закладу цифровими компетентностями, необхідність їх постійного вдосконалення, а також про актуальність зазначених питань.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фінансове право : підручник / Є. О. Алісов, С. В. Брояков, М. І. Дамірчиєв, О. А. Дмитрик, Д. А. Кобильнік, А. М. Котенко, О. А. Лукашев, Н. А. Маринів, А. С. Овчаренко, Є. М. Смичок, Л. В. Товкун, К. О. Токарєва, М. С. Шаренко; ред.: О. О. Дмитрик; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Одеса : Юридика, 2022. - 464 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Розкрито зміст основних фінансово-правових понять. З урахуванням положень чинного законодавства проаналізовано інститути фінансового права. Досліджено фінансове право в системі права України. Розглянуто фінансово-правові норми та відносини. Проаналізовано систему грошей та грошовий обіг як об’єкти фінансово-правового регулювання. Увагу приділено поняття валюти та валютних цінностей. Охарактеризовано рівень відповідальність за порушення законодавства у сфері грошового обігу та розрахунків. Досліджено основні засади здійснення та процедури публічних закупівель. Розглянуто форми, способи і методи бюджетного контролю. Наведено основні засади встановлення податків і зборів. Охарактеризовано поняття строків давності та порядок їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Металеві конструкції : [підручник]. Т. 2. Конструкції металевих каркасів промислових будівель / С. І. Білик, О. В. Шимановський, О. О. Нілов, Л. І. Лавріненко, В. О. Володимирський; ред.: О. В. Шимановський, С. І. Білик, О. О. Нілов. - Кам'янець-Подільський , 2021. - 455 c. - Бібліогр.: с. 455 - укp.

Розглянуто питання компонування та проектування будівель із сталевим каркасом. Широко представлено одноповерхові каркаси з опорними мостовими кранами, у тому числі будівлі із застосуванням суцільних рам. Детально подано розрахунок і конструювання колон та наскрізних ригелів промислових будівель, а також підкранових конструкцій. Окремо розглянуто полегшені конструкції одноповерхових рамних каркасів і багатоповерхові каркаси малої та середньої поверховості для промислових будівель. Усі розрахункові положення проілюстровано числовими прикладами. Додатки у вигляді таблиць містять нормативні матеріали, необхідні для навчального проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н720.210.34 я73 + Н720.120.34 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358491/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грошевий Юрій Михайлович : біобібліографія (до 90-річчя від дня народж.) / уклад.: О. В. Капліна, В. І. Маринів, О. І. Самофал; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2021. - 90 c. - (Харківська школа кримінального процесуального права). - укp.

Бібліографію підготовлено до 90-річчя від дня народження видатного українського вченого-правознавця в галузі кримінального процесу та судоустрою, академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Юрія Михайловича Грошевого. Окрім бібліографії праць у виданні вміщено біографічні дані вченого, наведено перелік дисертаційних досліджень, здійснених під науковим керівництвом Юрія Михайловича Грошевого, а також публікації, у яких згадується про життя, наукову та педагогічну діяльність ученого. Зазначено, що Юрій Михайлович Грошевий за прожиті роки пройшов гідний поваги та наслідування шлях, народився 10 листопада 1931 р. в Харкові, у 1949 р. вступив до Харківського юридичного інституту (нині - Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), а після його закінчення в 1953 р. навчався в аспірантурі інституту на кафедрі кримінального процесу. Задокументовано, що закінчивши аспірантуру, молодий правник вирішує спробувати себе на практиці та поступає на службу до слідчого відділу УКДБ при РМ СРСР по Бєлгородській області, де три роки працює на посаді слідчого. З 1960 по 1963 р. Юрій Михайлович обіймає посаду державного арбітра Дніпропетровського обласного державного арбітражу, працює начальником юридичного бюро Дніпропетровського шинного заводу, суддею Дніпропетровського обласного суду. Втім повага до науки, до свого вчителя - засновника харківської школи кримінального процесуального права, доктора юридичних наук, професора М. М. Гродзинського повернули Юрія Михайловича до alma mater, з якою з 1966 р. і до останнього подиху були тісно пов’язані життя та діяльність Ю. М. Грошевого, який пройшов поступовий шлях від старшого викладача, доцента, декана вечірнього факультету, старшого наукового співробітника до професора, завідувача кафедри кримінального процесу (1979-1982 pp., 1992-2008 pp.), завідувача кафедри правосуддя і прокурорського нагляду (1982-1992 pp.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)Грошевий,Ю. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванович М. 
Сингулятиви у сучасній українській мові / М. Іванович // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 40, т. 1. - С. 36-49. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто засоби вираження сингулятивності у сучасній українській мові. Окрім словотвірних сингулятивів, виділяються і засоби на інших мовних рівнях: лексичному, лексико-синтаксичному та граматичному. Найбільше уваги приділено центральним засобам - словотоворчим і лесксико-синтаксичним. Запропоновано семантичну класифікацію словотвірних сингулятивів на власне сингулятиви, сингулятиви-фрагментизатори, парні сингулятиви та сингулятиви-підсилювачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лойко В. В. 
Забезпечення фінансової спроможності об'єднаних територіальних громад / В. В. Лойко, В. О. Величко, А. В. Маринів, Т. В. Стешенко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 2. - С. 194-204. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

За умов проведення реформи децентралізації питання забезпечення фінансової спроможності об'єднаних територіальних громад (ОТГ) залишається актуальним і потребує додаткового вивчення. Досліджено сучасний стан і джерела забезпечення фінансової спроможності ОТГ України за наявних умов господарювання. Досліджено взаємозв'язок реформи децентралізації влади і реформи децентралізації бюджетної системи країни, який сприяє фінансовій автономії регіонів і створених на їхніх територіях ОТГ. Проаналізовано склад і структуру доходів і видатків місцевих бюджетів України за 2014 - 2018 рр., які становлять основу фінансування бюджетів ОТГ. Виявлено, що у структурі доходів місцевих бюджетів основну частку становлять офіційні трансферти з державного бюджету. Зроблено висновок щодо поступового нарощування дохідної частини місцевих бюджетів за період реформи. Проведено аналіз джерел фінансових ресурсів ОТГ та доходів і видатків за групами ОТГ, створених на території України, за 2019 р. Виявлено значну диференціацію щодо доходів і видатків у групах ОТГ, що свідчить про економічну нерівномірність у розвитку територій і ресурсному забезпеченню ОТГ і відображається на обсягах та якості публічних послуг, які отримують мешканці у відповідних ОТГ. Обгрунтовано необхідність вивчення та впровадження позитивного досвіду країн ЄС щодо проведення реформ місцевого самоврядування. Підкреслено, що створення в Україні Державного фонду регіонального розвитку надало можливість мінімізувати корупційну складову під час розподілу коштів із державного бюджету до місцевих бюджетів на основі конкурсного відбору проєктів для фінансування. Обгрунтовано недостатність бюджетних коштів для фінансового забезпечення ОТГ. Запропоновано розширити коло джерел для забезпечення фінансової спроможності ОТГ, додавши до них інвестиційну, кредитну, грантову складові та розвиток стартап-проєктів на території ОТГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Податкове право України : підручник / О. О. Головашевич, А. М. Котенко, Є. М. Смичок, Д. О. Білінський, І. М. Бондаренко, М. І. Дамірчиєв, П. М. Дуравкін, Д. А. Кобильнік, І. Є. Криницький, М. П. Кучерявенко, Н. А. Маринів, Л. В. Товкун, М. С. Шаренко, Т. М. Шульга; ред.: М. П. Кучерявенко, Н. А. Маринів; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2019. - 438 c. - укp.

На основі системного аналізу розкрито зміст основних понять і категорій, які застосовуються під час регулювання оподаткування. Висвітлено особливості податкових правовідносин і податково-правових норм. Подано інформацію про виникнення, зміну та припинення податкового обов'язку. На підставі чинного законодавства висвітлено найактуальніші питання діяльності держави й органів місцевого самоврядування в галузі правового регулювання оподаткування в Україні. Окрему увагу приділено кожному з інститутів податкового права. Розкрито особливості сплати податку на прибуток підприємств в умовах дії угоди про розподіл продукції. Розписано порядок реєстрації й анулювання реєстрації платників єдиного податку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фінансове право : підручник / О. О. Дмитрик, І. Є. Криницький, О. А. Лукашев, Д. О. Білінський, І. М. Бондаренко, О. О. Головашевич, Т. В. Шульга, М. І. Дамірчиєв, А. М. Котенко, К. О. Токарєва, М. С. Шаренко, П. М. Дуравкін, Д. А. Кобильнік, М. П. Кучерявенко, Н. А. Маринів, Л. В. Товкун, Є. М. Смичок; ред.: М. П. Кучерявенко, О. О. Дмитрик; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2019. - 414 c. - укp.

Розкрито зміст основних фінансово-правових понять. З урахуванням положень чинного законодавства проаналізовано інститути фінансового права. Розглянуто грошовий обіг як об’єкт фінансово-правового регулювання, охарактеризовано платіжні системи. Висвітлено правове регулювання обігу валютних цінностей та фінансово-правове регулювання обігу віртуальних валют.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Право Європейського Союзу: основи теорії : підручник / Т. М. Анакіна, С. Р. Асірян, Я. С. Бенедик, Д. С. Бойчук, Є. М. Білоусов, В. О. Галан, А. А. Донець, І. М. Жуков, Т. В. Комарова, І. І. Маринів, М. Г. Окладна, О. О. Петришин, В. М. Стешенко, О. Я. Трагнюк, Ж. В. Чевичалова, Ю. В. Щокін, І. В. Яковюк; ред.: І. В. Яковюк; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2019. - 357, [1] c. - укp.

Викладено основи правової системи й інституційного механізму ЄС. Розкрито зміст права ЄС, його принципів і джерел. Висвітлено правову природу та компетенції ЄС, визначено роль національних парламентів у функціонуванні ЄС. Розглянуто особливості правового статусу людини та громадянина у праві ЄС. Подано інформацію щодо співробітництва судових і правоохоронних органів держав - членів ЄС у кримінальних і цивільних справах. Проаналізовано основні положення Угоди про асоціацію як правову основу співробітництва між Україною і ЄС на сучасному етапі та шляхи її імплементації у правову систему України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Маринів А. В. 
Системно-структурна організація місцевого самоврядування у Французькій Республіці : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. В. Маринів; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена дослідженню системно-структурної організації місцевого самоврядування у Французькій республіці, а також визначенню шляхів використання її досвіду у межах реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Охарактеризовано історичний розвиток системно-структурної організації місцевого самоврядування Франції (I - V Республіки), з'ясовано її сучасну правову основу. Охарактеризовано ґенезу та сучасний стан муніципально-правової доктрини та її вплив на децентралізацію і місцеве самоврядування у Франції. Розкрито зміст конституційно-правового статусу територіальних колективів у Франції. З'ясовано систему, порядок формування, компетенцію представницьких і виконавчих органів місцевого самоврядування у Франції. Визначено можливості вдосконалення системно-структурної організації місцевого самоврядування в Україні з погляду використання французького досвіду децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ФРА)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Регіональний ландшафтний парк "Надслучанський": еколого-економічні передумови раціонального природокористування : монографія / Т. М. Микитин, В. О. Володимирець, Б. М. Берташ, А. Ю. Якимчук. - Рівне : Волин. обереги, 2017. - 246, [8] c. - Бібліогр.: с. 237-246 - укp.

Досліджено властивості лісового та садово-паркового господарства, вплив на екологію на території парку, системи управління діяльністю парку. Висвітлено питання розробки стратегій раціонального природокористування природно-заповідних територій, зокрема, регіональних ландшафтних парків (РЛП), на прикладі регіонального ландшафтного парку ’’Надслучанський". Наведено детальну характеристику РЛП, запропоновано заходи, які покращать охорону території та збільшать фінансування установ природно-заповідного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*889(45УКР-4РІВ) л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА813740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кримінальний процес : навч. посіб. для підгот. до іспиту / О. В. Капліна, М. О. Карпенко, В. І. Маринів, В. М. Трофименко, А. Р. Туманянц, О. Г. Шило. - Харків : Право, 2016. - 286 c. - укp.

Наведено зразковий перелік питань, що виносяться на іспит з навчального курсу, стислий виклад відповідей на них із врахуванням чинного законодавства України станом на 1 грудня 2015 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Судовий контроль під час досудового розслідування у кримінальному провадженні : навч. посіб. для підгот. до заліку / О. В. Капліна, М. О. Карпенко, В. І. Маринів, В. М. Трофименко, А. Р. Туманянц, О. Г. Шило. - Харків : Право, 2016. - 95 c. - укp.

Наведено зразковий перелік питань, що виносяться на залік з навчального курсу, короткий виклад відповідей на них із врахуванням чинного законодавства України станом на 1 січня 2016 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коритнюк Р. С. 
Технологія приготування іонно-ацетатного розчину і постадійний контроль в умовах аптек / Р. С. Коритнюк, В. І. Володимирець, Л. Л. Давтян, Аль-Шадат Нур Альхуда Ахмад // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 492-498. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В інтенсивній терапії використовується великий асортимент інфузійних розчинів, склад яких під час лікування має бути максимально наближений до патології кожного хворого. Деякі з таких розчинів використовуються у невеликій кількості і виготовляти їх за промислових умов економічно недоцільно. "Законом про ліки" дозволено виготовляти лікарські засоби екстемпорально в аптеках за рецептами лікарів. Об'єктом дослідження був іонноацетатний інфузійний розчин, що містить натрій, калій, кальцій, магній, хлорид і ацетат-іони. Використано такі методи дослідження: бібліосемантичний, фармако-технологічний, аналітичний, статистичний. Розроблена технологічна схема виготовлення іонно-ацетатного розчину надала змогу одержати якісний інфузійний розчин за умов аптек. Визначено критичні точки та методи технологічного контролю. Результати проведеного експерименту слугували основою для розробки технологічної інструкції для виготовлення інфузійного іонно-ацетатного розчину за умов аптек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельник В. І. 
Saxifraga granulata (Saxifragaceae) В Україні / В. І. Мельник, О. Р. Баранський, В. О. Володимирець, І. П. Логвиненко, С. В. Гуцман // Укр. ботан. журн.. - 2014. - 71, № 4. - С. 517-521. - Бібліогр.: 521 назв. - укp.

Saxifraga granulata L. - редкий вид флоры, который в Украине находится на восточной границе ареала. Изучено географическое распространение, условия местопроизрастания и состояние популяций Saxifraga granulata в Украине. Описаны новые местонахождения вида в Ровенской и Волынской областях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11 Sax

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Капліна О. В. 
Кримінальний процес : навч. посіб. для підгот. до іспиту / О. В. Капліна, М. О. Карпенко, В. І. Маринів, В. М. Трофименко, А. Р. Туманянц. - Харків : Право, 2014. - 257 c. - укp.

Розкрито зміст поняття та сутність кримінального процесу, охарактеризовано його завдання та роль у державному механізмі запобігання злочинності та охороні прав особи. Обгрунтовано співвідношення кримінального процесу з іншими галузями права та суміжними науками. Подано інформацію про законність кримінального провадження. Розглянуто функції та повноваження суду. Приділено увагу підставам для відводу прокурора, слідчого, захисника, представника, спеціаліста, перекладача та ін. Надано відомості про накладання грошового стягнення як захід забезпечення кримінального провадження. Викладено процесуальний порядок проведення слідчого експерименту як слідчої (розшукової дії). Висвітлено зміст повідомлення про підозру та зміну такого повідомлення. Наведено види рішень суду апеляційної інстанції. Проаналізовано підстави для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції. Охарактеризовано тимчасовий та екстрадиційний арешт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Маринів І. І. 
Конституційний контроль у Республіці Польща : монографія / І. І. Маринів; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2013. - 159 c. - Бібліогр.: с. 143-159 - укp.

Досліджено інститут конституційного контролю у Республіці Польща, який не знайшов достатнього висвітлення у доктрині конституційного права України. Розглянуто історичний процес становлення цього інституту, у зв'язку з чим встановлена періодизація на підставі обставин політичного характеру, що відображали загальний розвиток Польської держави у ХХ ст. Увагу приділено аналізу місця Конституційного Трибуналу в системі вищих органів державної влади, порядку формування, структурі та правовому статусу суддів Конституційного Трибуналу. Зазначено, що розгляд повноважень польського Конституційного Трибуналу дозволив сформулювати висновки та рекомендації щодо удосконалення діяльності Конституційного Суду України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Володимир (Сабодан, Віктор Маркіянович ; митр. Киівський і всієї України УПЦ МП) 
1150-річчя заснування Української Православної Церкви (з центром Митрополії в Києві): духовно-історичні передумови та цивілізаційна спадщина : монографія / Володимир (Сабодан, Віктор Маркіянович ; митр. Киівський і всієї України УПЦ МП), Л. В. Губерський, Віктор (Бедь В. В. ; архім.), М. І. Обушний, М. Г. Артьомова; ред.: Віктор (Бедь В. В. ; архім.), М. І. Обушний; Укр. Православ. Церква з питань вищ. освіти і науки, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ужгород. Укр. богосл. акад. ім. святих Кирила і Мефодія, Карпат. ун-т ім. Августина Волошина, Міжнар. акад. богосл. наук. - Ужгород : Патент, 2013. - 343 c. - укp.

Проаналізовано початки й етапи християнізації та церковного будівництва в Україні (І - ХХ ст.). Досліджено зародження та поширення християнства на давньоукраїнських землях Русі - України. Розкрито історико-концептуальні засади християнізації Русі - України за часів блаженного князя Київського Оскольда. Вивчено розвиток церковних та державних інституцій на давньоукраїнських землях у контексті заснування української православної церкви (з центром Метрополії в Києві). Визначено проблеми цивілізаційної ідентичності східного слов'янства у контексті Оскольдового хрещення Русі. З'ясовано вплив християнства на формування сакральної культури Київської Русі. Розглянуто сакральну писемність Київської Русі як факт перенесення Візантійської культури на східнослов'янський грунт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Маринів І. І. 
Конституційний контроль у Республіці Польща : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. І. Маринів; МОНМС Україна, Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого" . - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти конституційного контролю в Республіці Польща. Досліджено погляди щодо дефініції конституційного контролю та конституційного правосуддя. Розглянуто процес становлення конституційного контролю в Польщі, у зв'язку з чим виділено чотири періоди його розвитку. З'ясовано місце Конституційного Трибуналу Республіки Польща в системі вищих органів влади. На підставі аналізу правового статусу Конституційного Трибуналу сформульовано авторске бачення можливості визнання спеціалізованого органу конституційної юрисдикції як органу конституційного правосуддя. Розкрито питання, пов'язані з порядком формування, структурою та правовим статусом суддів Конституційного Трибуналу. Досліджено особливості вичерпного переліку повноважень Конституційного Трибуналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393418 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського