Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕЙЗЕРСЬК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=СЕВЕРИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мейзерська І. В. 
Лексикографічна параметризація: структурний та функціональний аспекти (на прикладі Великого тлумачного словника сучасної української мови) / І. В. Мейзерська // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - 1, № 1. - С. 151-155. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основні принципи лексикографічної параметризації, засновані на поєднанні структурного (лексемоцентричного) та функціонального (антропоцентричного) підходів. Проаналізовано засади надання лексичного матеріалу з точки зору різних параметрів у Великому тлумачному словнику сучасної української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104.0 + Ш141.4-420

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мейзерська Т. С. 
Роль композиції в онтологічній версії брехні: п'єса "Брехня" В. Винниченка / Т. С. Мейзерська // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - № 2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що п'єса "Брехня" по-справжньому залишається однією з перлин драматичної творчості В. К. Винниченка. ЇЇ сюжетна інтрига провокує неоднозначність і відкритість інтерпретацій, що надає твору якогось особливого утаємниченого статусу. Аналіз композиційних особливостей драми дає можливість для більш глибокої експлікації закладеного в неї смислу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мейзерська І. В. 
Прийменник в українській тлумачній лексикографії II половини XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. В. Мейзерська; Ін-т укр. мови НАН України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Досліджено прийменники сучасної української мови на засадах системної лексикографії. Обгрунтовано статус прийменника як службової частини мови з власною системою семантичних і граматичних характеристик і широкими зв'язками в мові, що потребують лексикографічного опрацювання. Проаналізовано у складі прийменників сучасної української мови підсистему первинних і давніх вторинних прийменників, що належать до питомого лексичного шару. Розглянуто підсистему складених прийменникових одиниць, що розвивається і постійно поповнюється, збагачує сферу номінації відношень. Вивчено досвід лексикографічного опрацювання прийменників в українській тлумачній лексикографії, осмислено його переваги та вади. Враховано їх у виробленні комплексної словникової моделі прийменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мейзерська І. В. 
Прийменники сучасної української мови у лексикографічному висвітленні : [монографія] / І. В. Мейзерська. - О. : Астропринт, 2012. - 253 c. - Бібліогр.: с. 159-172. - укp.

Комплексно досліджено прийменники сучасної української мови з позицій системної лексикографії. Вивчено досвід їх лексикографічного опрацювання в українському тлумачному словникарстві. Реєстр прийменників доповнено складеними одиницями, змодельовано систему параметрів, яка відображає семантичні, граматичні, прагматичні та синтагматичні особливості прийменника як частини мови. "Словник прийменників сучасної української мови", поданий у додатку, пропонує комплексну лексикографічну модель прийменникової системи на сучасному етапі її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мейзерська Т. С. 
Роман Сергія Жадана "Месопотамія": жанрова своєрідність та ідейний зміст / Т. С. Мейзерська // Проблеми сучас. літературознавства. - 2016. - Вип. 22. - С. 139-150. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Звернуто увагу на жанрову невизначеність роману С. Жадана в сучасному українському літературознавстві (роман у новелах; збірка оповідань, доукомплектована віршами; цикл ліризованих оповідань; експериментальна форма на зразок урбаністичної симфонії; невеличка повість). Відштовхуючись від свідчення письменника про його прагнення витворити "приватну міфологію" м. Харків "в універсальному міфологічному контексті", авторка означує твір як системно організовану за принципом художнього міфотворення структуру, виділяючи основі її риси: універсалізація художнього мовлення, яка здійснюється завдяки сплаву мови прози та поезії; прийом прихованого притчевого начала; логіка повторювання; уникнення імені, його прогностичне метонімічне заміщення, що будується за принципом загадки. Аналізуючи жанрову специфіку твору, авторка констатує органічне злиття епічної форми з жанровими формами архаїчної лірики: псалмів, гімнів, духовних пісень протестантської релігії (гостел і спірічуелс), блюзових і джазових композицій. Центральну ідею роману розглянуто як наскрізну для всієї творчості Жадана, що репрезентує основне повторюване ядро його авторської міфології: вибір і поведінка людини в кризові часи, її здатність до самоорганізації, її усвідомлення "вдячності і відповідальності". Цей ідейний задум письменника у роботі напряму прив'язано до глибоко прихованої смислотворчої ролі заголовку твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Історія української літератури : у 12 т. Т. 9, кн. 1. Література кінця XIX - початку XX (1890–1910-ті роки) / О. Бартко, М. Бондар, О. Брайко, Г. Бурлака, В. Гуменюк, М. Ільницький, О. Камінчук, С. Кирилюк, Л. Крикун, Н. Малютіна, А.-Г. Матусяк, Т. Мейзерська, М. Моклиця, М. Москаленко, В. Панченко, Р. Піхманець, Я. Поліщук, Т. Свербілова, Г. Сиваченко, О. Тетеріна, Н. Шумило; ред.: О. Брайко, Н. Шумило. - Б.м., 2023. - 762, [17] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

На основі багаторічних досліджень літературознавців із залученням нових, раніше недоступних, джерел розкривається розгорнута панорама зародження і розвитку національної писемності від X до початку XXI ст., від перших перекладних богослужбових книг і "Слова о полку Ігоревім" до прози Ю. Андруховича і поезій Ліни Костенко. Дев’ятий том висвітлює період раннього модернізму в українській літературі межі XIX - XX ст. та інші явища і течії у вітчизняному письменстві цього часу. Висвітлено становлення модернистських художніх тендерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-3,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355112/9.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іванова Л. 
Діагностичний помічник розпізнавання механізмів психологічних захистів (МПЗ) / Л. Іванова; ред.: М. Мейзерський. - Одеса : Бондаренко М. О., 2024. - 113 c. - Бібліогр.: с. 105-110 - укp.

Розпізнавай створений як настільний довідник механізмів психологічних захистів, їх характеристики, причини та впливи розкриваються за допомогою простих цитат з різних джерел - психологічних, психотерапевтичних, психоаналітичних та філософсь¬ких. Саме такий «калейдоскопічний» виклад інформації є, на нашу думі^, найбільш на¬очним, простим для пошуку та зручним для запап’ятовування способом розкриття теми захистів у розмаїтті їх форм та відтінків. Розуміння механізмів психологічних захистів є важливою складовою як на етапі діагностування, так і протягом усього терапевтичного процесу. Це дозволяє не просто зазирнути у внутрішній світ клієнта, а й виокремити універсальні механізми його реак¬цій, вчинків та станів, відстежити сценарії взаємодій зі світом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського