Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МИЛЕНЬК$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Миленький А. В. 
Адаптация демодуляторов к межсимвольной интерференции сигналов / А. В. Миленький // Пр. УНДІРТ. Мережі та системи зв'язку. - 1999. - № 1(17). - С. 83-87. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассматривается формальное сходство межсимвольной интерференции сигналов и вероятностного описания смешанной выборки случайных величин. Задача демодуляции сигналов, искаженных межсимвольной интерференцией, формулируется с точки зрения статистической теории смесей как задача оценивания некоторых параметров распределения вероятностей смеси. Статья посвящена подготовительным операциям, позволяющим с помощью специальных последовательностей символов найти вероятностный "образ" сигнала и тем самым обеспечить адаптацию демодулятора к особенностям конкретного канала связи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-044.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Миленький М. А. 
Про окремі результати досліджень, спрямованих на адаптацію національного законодавства з питань безпеки та захисту здоров'я працівників до законодавства Європейського Союзу / М. А. Миленький // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 9-18. - укp.

Досліджено і зіставлено чинні правові норми та положення актів законодавства Європейського Союзу про безпеку і захист здоров'я найманих працівників у процесі роботи. На прикладі законопроектів "Про безпечність промислової продукції" та "Про державний нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці" розглянуто практичні аспекти адаптації національного законодавства до законодавства ЄС з цих питань, наведено конкретні пропозиції щодо змін і доповнень, які доцільно внести до наявної правової бази, щоб досягти зазначеної мети. Розкрито взаємозв'язок завдань адаптації законодавства, здійснюваних у межах європейської інтеграції, з розв'язанням проблеми наближення чинних правових норм до вимог відповідних міжнародних угод, зокрема конвенцій Міжнародної Організації Праці, що стосуються організації та функціонування системи інспекцій у сфері трудових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24-383.1(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Миленький М. А. 
Про шляхи поліпшення державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці / М. А. Миленький // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 3-11. - укp.

Досліджено обставини та причини, що вимагають розроблення новітніх правових норм для організації державного нагляду і контролю в галузі праці та охорони праці на сучасному етапі розвитку нашої держави. Запропоновано шляхи вдосконалення чинної системи нагляду і контролю, наведено аргументацію доцільності внесення змін до неї. Докладно викладено зміст цільового законопроекту, розробленого вперше за підсумками основного етапу науково-дослідної роботи з даного питання. Висвітлені матеріали мають вагоме практичне значення, оскільки їх покладено до основи проекту Закону України "Про державний нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці", що внесено на розгляд уповноважених центральних органів виконавчої та представницької влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24 + Ж.н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Миленький В. А. 
Суб'єкти підприємництва у національному законодавстві та охорона праці / В. А. Миленький, Гришко А., Р. В. Поляруш // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 123-130. - укp.

Досліджено чинні нормативно-правові акти про правові основи діяльності підприємств, товариств, кооперативів та інших суб'єктів підприємництва на відповідність основоположним принципам державної політики та положенням національного законодавства про охорону праці. Наведено приклади неузгодженості правових норм між собою та запропоновано конкретні зміни й доповнення до законів "Про підприємства в Україні", "Про підприємництво", "Про колективне сільськогосподарське підприємство", "Про селянське (фермерське) господарство", "Про господарські товариства", "Про сільськогосподарську кооперацію", які дозволяють усунути наявні недоліки та підвищити рівень правового забезпечення охорони праці в державі. Висловлено думку про необхідність внесення певних коректив у чинну систему нормопроектування, з метою підвищення якості національних законів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014.01 + Х879(4Укр)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мистулова Т.  
Использование методики стабилографии в спортивной тренировке и реабилитации / Т. Мистулова, С. Слива, С. Миленькая // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 24. - С. 74-82. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проанализирована методика контроля вестибуломоторной системы спортсменов на этапе формирования двигательных навыков с использованием компьютерного стабилоанализатора. Предложена схема тренировок на основе игр-тренажеров с обратной связью.

In the article, the method of monitoring of vestibular and motor system of the sportsmen at a stage of shaping of moving skills by means of use of the computer stabilography is analyzed. The scheme of training with the aid of computer simulators with the feedback is offered.


Ключ. слова: Вестибуломоторная система, центр давления тела спортсмена, методика стабилографии, метатели молота
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5с

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чудаєва І. Б. 
Управління персоналом (Кадровий менеджмент) : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. Б. Чудаєва, В. Д. Миленький, В. П. Погребняк, В. М. Шарапов; Черкас. держ. технол. ун-т. - Черкаси, 2004. - 119 c. - Бібліогр.: с. 119. - укp.

Наведено сучасні підходи до управління персоналом (УП). Розкрито сутність кадрового планування, визначено стратегію УП. Розглянуто основні етапи добору та наймання персоналу, викладено нетрадиційні способи, які використовуються під час його добору. Запропоновано методику ділової оцінки персоналу, показано значення його професійного розвитку, описано види професійного навчання та особливості підвищення кваліфікації працівників.

Приведены современные подходы к управлению персоналом (П). Раскрыта сущность кадрового планирования, определена стратегия управления П. Рассмотрены основные этапы подбора и найма П, изложены нетрадиционные способы, использующиеся при его отборе. Приведена методика деловой оценки П. Показано значение профессионального развития П, описаны виды профессионального обучения П и особенности повышения квалификации работников.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-212.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Миленька Г. Д. 
Історія зарубіжного театру (від античності до просвітництва) : навч. посіб. / Г. Д. Миленька; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2007. - 281 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку театрального мистецтва від періоду Античності до XVIII ст. Проаналізовано особливості становлення драматургії та сценічної практики в загальному художньо-естетичному контексті, зокрема, світогляд античної Греції та його вплив на формування професійної драматургії та театру, витоки римського театру. Описано світоглядні та естетичні особливості театру доби Середньовіччя, Відродження, Класицизму, Просвітництва.

Освещена история развития театрального искусства от периода Античности до XVIII ст. Проанализированы особенности становления драматургии и сценической практики в общем художественно-эстетическом контексте, в частности, мировоззрение античной Греции и его влияние на формирование профессиональной драматургии и театра, истоки римского театра. Описаны мировоззренческие и эстетические особенности театра эпох Средневековья, Возрождения, Классицизма, Просветительства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(0)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Миленький М. А. 
Законодавство України про роль і значення місцевих органів виконавчої та представницької влади у вирішенні завдань охорони праці / М. А. Миленький // Пробл. охорони праці в Україні. - 2001. - Вип. 4. - С. 105-110. - укp.

Досліджено чинні законодавчі акти про правові основи діяльності місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування стосовно реалізації державної політики у сфері безпеки та захисту здоров'я найманих працівників, визначені Конституцією України та Законом "Про охорону праці". Наведено приклади неузгодженості правових норм з цього питання різних законів. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", які дозволяють усунути наявні недоліки, підвищити рівень правового забезпечення охорони праці в державі, поліпшити управління охороною праці на місцевому рівні за умов запровадження ринкових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24 + Х819(4Укр)011.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Миленький В. М. 
Вступ України до Світової організації торгівлі: переваги та ризики / В. М. Миленький // НТІ. - 2004. - № 4. - С. 8-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто переваги та ризики вступу України до Світової організації торгівлі. Розкрито такі переваги: підвищення конкурентоспроможності національного виробництва, сприяння технологічному оновленню та переозброєнню виробництва, збільшення експорту високотехнологічної продукції, залучення іноземних інвестицій. Виокремлено певні ризики, зокрема, підвищення конкурентоспроможності з боку іноземних постачальників товарів на внутрішній ринок, зниження рівня товарного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-65 + У9(4УКР)843.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Парпан В. І. 
Вміст вільного проліну у листках деревних рослин як індикаційна ознака екологічного стану урбанізованих територій / В. І. Парпан, М. М. Миленька // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2009. - Вип. 25. - С. 155-160. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + Е50*691.5*725.111.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Миленька М. М. 
Біоіндикаційна оцінка екологічного стану Бурштинської урбоекосистеми : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / М. М. Миленька; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 23 c. - укp.

Досліджено екологічний стан Бурштинської урбоекосистеми з використанням методів екологічного діагностування, біотестування та біоіндикації. Встановлено неоднорідність напруги екологічних факторів у межах різнофункціональних екотопів за всіма застосованими критеріями. Показано просторову гетерогенність забруднення важкими металами грунтів міста та листкового опаду деревних рослин. Виявлено видоспецифічні особливості металоакумулювальної здатності фотоіндикаторів. Установлено зростання токсико-мутагенного фону території за показниками цитотоксичності, кластогенності та гаметоцидності факторів. Досліджено зміни біохімічних і морфометричних параметрів деревних рослин-індикаторів під впливом урботеногенних стресорів. Виділено найбільш інформативні тест-ознаки на кожному рівні біоіндикаційних досліжень. Визначено ступінь кореляційно-регресійних залежностей між цитогенетичними, біохімічними та морфологічним показниками біоіндикаторів і рівнем металонавантаження. Нааведено комплексну інтегральну оцінку екологічного стану різнофункціональних зон Бурштинської урбоекосистеми. Рекомендовано деревні види для формування еколого-ефективних культур фітоценозів і видів, найбільш придатних для активного та пасивного моніторингу урбанізованих і техногенно змінених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + П032.342.9 важкі метали

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Миленький Д. В. 
Маркетинговий стратегічний аналіз ринку : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Миленький; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2011. - 19 c. - укp.

Вперше розроблено модель процесу маркетингового стратегічного аналізу (МСА) як складової системи стратегічного управління (СУ) підприємством, яка заснована на аналітичному та методичному апараті наукового пізнання, що дозволяє її гнучке пристосування до конкретних ринкових умов і забезпечує ефективність маркетингової стратегії підприємства. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат стратегічного маркетингу в аспекті категорій "маркетингова стратегія" та "маркетинговий стратегічний аналіз". Виявлено три вимоги до стратегії підприємства: орієнтація на стратега, орієнтація на ринок і гнучкість реакції на зміни навколишнього середовища. Розвинуто науковий погляд на стратегію як на модель ринку та визначено роль МСА як процесу, який забезпечує її відповідальність трьом вищезазначеним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.21-211.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Миленький В. М. 
Розвиток соціально орієнтованої економіки в умовах міжнародної інтеграції : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В. М. Миленький; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено сучасні стратегії створення факторних передумов участі країни у системі міжнародного поділу праці (МПП). Визначено місце інформатизації соціально-економічного життя в системі пріоритетів сучасної інтернаціоналізації. Визначено соціально-економічні детермінанти становлення та розвитку інтеграційних і регіональних структур. Досліджено регулятивну діяльність міжнародних інститутів у сфері соціального розвитку. Проаналізовано міжнародну практику стимулювання конкурентоспроможності засобами реалізації соціальних пріоритетів. Визначено особливості діяльності державних інститутів щодо забезпечення пріоритетів інноваційного розвитку національних економік за умов міжнародної конкуренції. Наведено характеристики сучасної соціальної політики у системі структурного регулювання з боку держави. Розглянуто інструменти впливу на доходи та подолання бідності у стратегії підвищення життєвих стандартів у відкритій економіці. Визначено основні завдання регулювання соціально-економічної сфери у контексті інноваційної стратегії в Україні. Виділено соціально-економічні пріоритети оптимізації національної позиції у системі глобальної конкуренції. Розроблено фінансові інструменти інноваційного розвитку у системі завдань формування ефективної відкритої економіки. Визначено цілі формування програмно-цільового підходу соціально-економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Долінська Г. Й. 
Моделювання економічних показників гофрованого картону / Г. Й. Долінська, В. М. Мороз, В. В. Миленький // Упаковка. - 2010. - № 2. - С. 9-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15241 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Миленька Г. Д. 
Культуротворчий потенціал теоретичної спадщини Г. Е. Лессінга : [монографія] / Г. Д. Миленька. - К. : Освіта України, 2013. - 311 c. - Бібліогр.: с. 297-311 - укp.

Досліджено естетико-мистецтвознавчу спадщину Просвітництва. Простежено динаміку розвитку театральної естетики Німеччини. Проаналізовано естетико-мистецтвознавчий паритет спадщини Ф. Шиллера. Вивчено особливості методологічних орієнтирів у русі від Аристотеля до Г. Е. Лессінга. Визначено місце трактату "Лаокоон" у структурі проблеми видової специфіки мистецтва. Висвітлено проблему національного у теоретичній спадщині Г. Е. Лессінга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-535.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Старовойт І. 
Політика і стратегія оновлення вищої освіти в Україні / І. Старовойт, Г. Миленька // Вища шк.. - 2008. - № 3. - С. 19-23. - укp.

Політику та стратегію оновлення вищої освіти в Україні розглянуто через призму реформування системи підготовки й атестації наукових і науково-педагогічних кадрів.

Политику и стратегию обновления высшего образования в Украине рассмотрено сквозь призму реформирования системы подготовки и аттестации научных и научно-педагогических кадров.

The policy and strategy of revitalizing higher education in Ukraine is being considered in the light of reforming the system of the training and attestation of scientific and scientific-pedagogical personnel.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) п2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Миленька М. 
Цитогенетична оцінка стану грунтів Бурштинської урбоекосистеми / М. Миленька // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2009. - Вип. 49. - С. 128-137. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + Е50*801.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Миленька Г. Д. 
Теорія сценічного мистецтва Г. Е. Лессінга: дослідницький досвід XIX - XXI століття / Г. Д. Миленька // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2014. - № 1. - С. 187-195. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Узагальнено аналіз теоретичних здобутків Г. Е. Лессінга в галузі сценічної творчості у наукових дослідженнях XIX - XXI ст., зокрема щодо специфіки акторського мистецтва, пов'язаної з вербальними та візуальними засобами виразності. Для дослідження цього аспекту естетико-мистецтвознавчих поглядів просвітника залучено як висновки теоретиків XIX ст., так і українських та зарубіжних науковців XX - XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Миленька Г. Д. 
Теоретична спадщина Г. Е. Лессінга в контексті європейського культуротворення : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознавства : 26.00.01 / Г. Д. Миленька; НАН України, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Київ, 2015. - 40 c. - укp.

Узагальнено досвід досліджень естетико-мистецтвознавчої спадщини Г. Е. Лессінга в галузі драматургії та театру. Показано специфіку виробленого Г. Е. Лессінгом понятійно-категоріального апарату в галузі естетики та мистецтва та особливості її концептуалізації. Осмислено культурологічний аспект естетико-мистецтвознавчих розвідок німецького мислителя. Підкреслено зв'язок естетичних ідей німецького Просвітництва із теоретичним осмисленням Г. Е. Лессінгом проблем театральної культури. Простежено динаміку розвитку театральної естетики Німеччини доби Просвітництва. Виявлено розбіжність у поглядах Г. Е. Лессінга та Й. X. Готшеда щодо моделі професіоналізації німецького театру. Визначено спільне концептуальне поле театральних поглядів Г. Е. Лессінга і Й. В. Гете в контексті фундаментальних просвітницьких ідей та здійснено їх порівняльний аналіз. Розкрито особливості штюрмерського періоду в структурі естетико-мистецтвознавчої думки Німеччини другої половини XVIII ст. Виявлено концептуальні перетини у поглядах Г. Е. Лессінга і Ф. Шіллера щодо завдань і специфіки театру в контексті культуротворчих процесів німецького Просвітництва. Досліджено внесок Г. Е. Лессінга у розробку проблеми видів мистецтва. Розглянуто інтерпретацію "теорії знаків" Г. Е. Лессінга у праці Й. Г. Гердера та аналіз "семантичної" проблематики "Лаокоону" в естетичній думці XX ст. Проаналізовано положення Г. Е. Лессінга щодо специфіки акторської творчості. Показано вплив німецької народної культури на формування естетико-мистецтвознавчих орієнтирів Г. Е. Лессінга і Й. В. Гете. Виявлено проекції естетико-мистецтвознавчих ідей Г. Е. Лессінга в європейському культуротворенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-535.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Миленький В. М. 
Методика визначення різноякісних факторів у відтворювальному процесі функціонування регіону / В. М. Миленький, О. А. Строкань // Бізнес Інформ. - 2015. - № 8. - С. 58-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено різні методи оцінки інноваційної підсистеми регіональної економіки та розробка алгоритму індикативної оцінки відтворювальної діяльності регіону. Обгрунтовано та реалізовано механізм оцінки інноваційно-економічних можливостей регіонів з урахуванням чисельності занятих в економіці та якості людського капіталу, обсягів інвестицій і основних фондів, а також інноваційної складової, що дозволяє, з урахуванням підсумків здійснюваної економічної діяльності, проводити оцінку використання наявних об'єктивних можливостей суб'єктів господарювання. Дослідження багатопланової та складної проблеми відтворювальної діяльності територій здійснюється в рамках семи етапів, починаючи від ситуаційно-трансформаційного аналізу показників по регіонах за періоди і закінчуючи інтегральною оцінкою використання інноваційно-економічних ресурсів, тобто, наявних об'єктивних можливостей. Формування, функціонування та розвиток інноваційної підсистеми регіональної економіки характеризується сукупністю орієнтуючих покажчиків, якими є, по-перше, ресурси (у рамках інституційного забезпечення, числовності персоналу та підготовки наукових кадрів, а також характеристик інтенсивності), по-друге, підсумки, по-третє, ефективність використання наявних інноваційних можливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського