Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=МЯГКОХЛІБ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Костянтинова С.  
Мовна стабільність як чинник політичної стабільності держави / С. Костянтинова // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 27. - С. 341-351. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мягкохліб Н. О. 
Клініко-лабораторна характеристика і лікування хворих на хламідійну інфекцію порожнини рота : Автореф. дис... канд. мед. наук / Н. О. Мягкохліб; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

З'ясовано частоту виявлення хламідій у ротовій порожнині хворих на урогенітальний хламідіоз і в осіб з хронічними запальними процесами у порожнині рота. Проведено порівняльні дослідження та виявлення хламідій у ротовій порожнині цих осіб. Вивчено морфологічні зміни щічного епітелію, пародонтальних кишень, задньої стінки глотки за хламідійних уражень, які характеризуються наявністю внутрішньоклітинних цитоплазматичних включень хламідій у плоскому епітелії та супроводжуються альтернативними та діспластичними змінами у цьому епітелії. Визначено діагностичну значимість вибору методу лабораторного дослідження та забору матеріалу з осередків ураження для виявлення хламідій з порожнини рота. Розроблено оригінальний комплексний метод лікування таких хворих з урахуванням клінічних проявів і цитоморфологічних змін слизової оболонки в осередках ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисович О. В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О. В. Борисович; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мягкохліб К. Б. 
Методи та системи електромагнітного збудження вібрацій та ударів : автореф. дис... канд. техн. наук / К. Б. Мягкохліб; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Удосконалено теорію електромагнітних збудників вібрації, що застосовуються у задачах віброударних випробувань на надійність машин, приладів та апаратури, а також для деяких технологічних процесів (вібролиття, віброрізання, вібросушіння). Вперше розглянуто динаміку збудників вібрації з урахуванням реактивних мас. Створено новий варіант методу оптимального гасіння післяударних коливань під час випробування на удар. Удосконалено метод визначення потужності електромагнітних віброзбуджувачів (ЕМВ) залежно від динамічних параметрів, електромагнітних і геометричних величин. Наведено метод визначення вагового навантаження, коефіцієнтів демпфірування та жорсткості, величин повітряних зазорів і площі перерізу полюсів магнітопроводів. Виведено формули зв'язку параметрів вібрації об'єктів з вихідними напругами електровимірювальних пристроїв. Створено системи ЕМВ для збудження вібрацій у технологічному процесі лиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисович В. И. 
Актуальные вопросы технического регулирования в сфере частотно-временного обеспечения телекоммуникаций / В. И. Борисович, Н. Р. Триска // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2013. - № 1. - С. 13-21. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проанализированы актуальные задачи технического регулирования в области телекоммуникаций и, в частности, в сфере частотно-временного обеспечения, с учетом общеевропейских подходов и возможностей регионального сотрудничества.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1 я81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мягкохліб Р. С. 
Формування параметрів мікроклімату в цехах сушіння деревини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.03 / Р. С. Мягкохліб; Харк. нац. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2013. - 24 c. - укp.

Увагу приділено проблемам покращення процесу сушіння шляхом відповідного визначення параметрів мікроклімату. Запропоновано для стаціонарного режиму сушіння складні граничні умови визначати як граничні умови першого роду, у яких психрометричний коефіцієнт К залежить від швидкості руху повітря біля поверхні дошки. Запропоновано підхід, який спрощує в цілому розрахунок процесів сушіння. Удосконалено фізичну модель процесу сушіння, на основі якої створено розрахунковий алгоритм і наведено блок-схему розрахунку процесу сушіння деревини, що надає можливість автоматизувати розрахунки. Розроблено алгоритм розрахунку температури повітря у цеху для сушіння деревини залежно від напружень, які виникають у деревині в процесі сушіння. Запропоновано новий підхід до формування параметрів мікроклімату у цехах із сушіння деревини.Температуру повітря у цеху визначено як функцію від вологовмісту та швидкості, але з урахуванням збереження якості матеріалу. Результати експериментального дослідження підтвердили достовірність одержаних аналітичних залежностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матяш О. В. 
Оцінювання безвідмовності металевих водопровідних труб / О. В. Матяш, І. С. Усенко, Р. С. Мягкохліб, С. О. Костенко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/1. - С. 35-41. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено причини відмов і значення питомого параметра потоку відмов металевих водопровідних труб. Аналіз статистичних даних щодо відмов надав можливість побудовати залежності питомого параметра потоку відмов від діаметра трубопровода. Виконано порівняльний аналіз одержаних даних і розроблено відповідні висновки та пропозиції. Одержані дані є корисними для розрахунків надійності систем водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-041.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Губська О. Ю. 
Вивчення генетичних особливостей хворих на глютенчутливі захворювання в Україні / О. Ю. Губська, А. А. Кузьмінець, В. В. Башинська, В. В. Мосейко, О. А. Долько, Я. С. Заплатніков, Ю. Г. Борисович, О. О. Загородня, О. К. Коляда, О. О. Наумова // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити поширення гаплотипів HLA-DQ2.5 і HLA-DQ8, алелів DQA1*05, DQB1*02, DQA1*03 і DRB1*04 або їх відсутність серед українських пацієнтів (на прикладі членів Української спілки целіакії) з попередньо встановленими діагнозами "целіакія" або "непереносність глютену без целіакії" (НГБЦ), а також серед осіб, яким не встановлено ці діагнози. У дослідженні взяли участь 148 осіб: 80 учасників Української спілки целіакії, з них 39 хворих на целіакію та 41 - на НГБЦ. Контрольну групу утворили 68 здорових добровольців. Усі пацієнти здали мазок букального епітелію, який піддавали генетичному аналізу в лабораторії "Діаген". Визначено генетичні маркери, відомі як чинники ризику розвитку целіакії, а саме алелі DQA1*05, DQB1*02, DQA1*03, DRB1*04 та гаплотипи DQ2.5 та DQ8, які з них складаються. Висновки: у дослідженій популяції хворі на целіакію частіше були носіями гаплотипу DQ2.5, ніж хворі на НГБЦ чи здорові особи. Хворі на целіакію частіше, ніж здорові особи, були носіями алеля DQA1*05 та частіше, ніж хворі на НГБЦ, носіями алеля DQA1*03. Різниця за частотою виявлення гаплотипу DQ8 між групами не досягла порогу статистичної значущості. Для уточнення даних необхідно провести дослідження із залученням більшої кількості осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309 + Р11(4УКР)026.241.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Солонська Н. Г. 
Українська канадіана : анот. покажч. видань з фонду Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського / Н. Г. Солонська, Г. О. Борисович; ред.: Г. І. Ковальчук; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. - Київ, 2017. - 171, [2] c. - укp.

Наведено інформацію про книги українською та англійською мовами з історії поселення українців у Канаді, які зберігаються у фондах відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Зазначено, що праця розрахована на істориків, політологів, етнологів, бібліографів, культурологів, емігрантознавців, дослідників української культури, працівників інформаційно-бібліотечних і видавничих структур, широке коло читачів, які виявляють інтерес до історії України, зокрема, до історії української діаспори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН9=УКР) я181 + Я181(4УКР-2К)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Губська О. Ю. 
Вивчення генетичних особливостей хворих на глютенчутливі захворювання в Україні / О. Ю. Губська, А. А. Кузьмінець, В. В. Башинська, В. В. Мосейко, О. А. Долько, Я. С. Заплатніков, Ю. Г. Борисович, О. О. Загородня, О. К. Коляда, О. О. Наумова // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити поширення гаплотипів HLA-DQ2.5 і HLA-DQ8, алелів DQA1*05, DQB1*02, DQA1*03 і DRB1*04 або їх відсутність серед українських пацієнтів (на прикладі членів Української спілки целіакії) з попередньо встановленими діагнозами "целіакія" або "непереносність глютену без целіакії" (НГБЦ), а також серед осіб, яким не встановлено ці діагнози. У дослідженні взяли участь 148 осіб: 80 учасників Української спілки целіакії, з них 39 хворих на целіакію та 41 - на НГБЦ. Контрольну групу утворили 68 здорових добровольців. Усі пацієнти здали мазок букального епітелію, який піддавали генетичному аналізу в лабораторії "Діаген". Визначено генетичні маркери, відомі як чинники ризику розвитку целіакії, а саме алелі DQA1*05, DQB1*02, DQA1*03, DRB1*04 та гаплотипи DQ2.5 та DQ8, які з них складаються. Висновки: у дослідженій популяції хворі на целіакію частіше були носіями гаплотипу DQ2.5, ніж хворі на НГБЦ чи здорові особи. Хворі на целіакію частіше, ніж здорові особи, були носіями алеля DQA1*05 та частіше, ніж хворі на НГБЦ, носіями алеля DQA1*03. Різниця за частотою виявлення гаплотипу DQ8 між групами не досягла порогу статистичної значущості. Для уточнення даних необхідно провести дослідження із залученням більшої кількості осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309 + Р11(4УКР)026.241.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Народна культура, фольклор і мова українців Канади : анот. бібліогр. покажч. вид. із фондів Нац. б-ки України ім. В. І. Вернадського / ред.: Т. Д. Антонюк; уклад.: Н. Г. Солонська, Г. О. Борисович; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : НБУВ, 2021. - 516 c. - укp.

Презентовано літературу із фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського із заявленої теми, представлено бібліографічні описи книг і статей, в яких відображено історію, стан і проблеми народної культури, мови, фольклору канадських українців, що набули дещо відмінних від культури історичної батьківщини рис. Подано бібліографічні описи опублікованих досліджень вітчизняних та канадсько-українських учених із зазначених проблем. Надано допоміжні покажчики: іменний, назв, алфавітно-предметний; періодичних та продовжуваних видань, географічних назв; видавництв і видавничих організацій Канади, які друкували праці з пропонованої теми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(7КАН=411.4) я1 + Ш100.30 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського