Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Майструк М. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Майструк М. І. 
Ранній гістогенез підшлункової залози у людини в умовах маткової та трубної імплантації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / М. І. Майструк; ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше застосовано порівняльний комплексний підхід до проблеми гістогенезу підшлункової залози (ПЗ) у разі типової й атипової імплантації з використанням методів гістологічних, гісто-, імуно- та лектиногістохімічних досліджень, біометрії з статистичним аналізом, що дозволило достовірно порівняти особливості ембріонального гістогенезу (ЕГ) ПЗ в нормі та у разі атипової імплантації. Вперше наведено порівняльну характеристику їх послідовних гетерохронних гістогенетичних перебудов на ранніх термінах пренатального розвитку. Вперше проаналізовано взаємодію між мезенхімою й епітелієм у нормі та у разі вищезгаданої патології. Вперше на значному ембріологічному матеріалі показано ефект послідовного перерозподілу глікополімерів-рецепторів лектину в клітині, на їх поверхні та на позаклітинних тканинних структурах у процесі органоспецифічного диференціювання закладок ПЗ під час трубної вагітності. Вперше визначено послідовність біосинтезу й активність комплексу полісахаридної природи та їх роль у диференціюванні та структурних компонентів ПЗ в нормі та у разі атипової імплантації. Вперше наведено характеристику процесів апоптозу та проліферації клітин ПЗ на ранніх термінах пренатального розвитку. Вперше виявлено терміни появи та локалізації колагенових волокон I, II, III та IV типів у волокнистій стромі залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.7*333.4 + Р716.110.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Майструк М. І. 
Використання імуногістохімічного методу для визначення рецепторів естрогенів і прогестерону в органогенезі підшлункової залози ембріонів людини при матковій імплантації / М. І. Майструк // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 76-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У 48 ембріонів людини, розташованих за віковою шкалою від 21 дня до 12 тижнів внутрішньоутробного розвитку, яка включає Х - ХХIII стадію і початок плодового періоду (за класифікацією інституту Карнегі), імуногістохімічно вивчено індекс клітин, які мають рецептори статевих стероїдних гормонів естрогенів і прогестерону. В підшлунковій залозі клітини з рецепторами естрогенів виявлені у зародків, починаючи з віку 38 діб (10 мм довжини) серед епітеліоцитів закладок вивідних проток першого і другого порядків та в оточуючій їх мезенхімі. В міру розвитку залози кількість таких клітин зменшується. Клітини з рецепторами прогестерону виявлені у зародків, починаючи з віку 60 діб (30 мм довжини) у всіх структурах підшлункової залози, що розвивається. З віком кількість таких клітин наростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 + Е70*694.7*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Майструк М. І. 
Методичні аспекти проведення фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / М. І. Майструк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2015. - № 3. - С. 216-220. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) залишається однією з найважливіших проблем охорони здоров'я. Згідно з даними, опублікованими Світовим банком і ВООЗ, передбачається, що у 2020 р. вона вийде на 5-те місце за збитками, що наносяться хворобами в глобальному масштабі. Зважаючи на те, що ХОЗЛ - одна з провідних причин захворюваності та смертності в усьому світі, що призводить до істотного економічного та соціального збитку, виникає об'єктивна необхідність наукової розробки та впровадження концепції фізичної реабілітації цієї категорії пацієнтів. Тільки на підставі ретельного аналізу науково-методичної літератури та отриманих результатів обстеження хворих можливо розробити методичні аспекти для проведення фізичної реабілітації хворих на ХОЗЛ, які враховують основні завдання реабілітаційних заходів, методики, критерії дозування фізичного навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Ч510.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шляхи збереження і зміцнення здоров'я : зб. пр. наук.-метод. конф., 15 берез. 2018 р., Рівне / ред.: В. С. Мошинський, В. С. Сорока, Н. Б. Савіна, О. А. Лагоднюк, І. М. Григус, Н. Є. Нестерчук, А. В. Магльований, А. О. Ногас, О. Б. Нагорна, М. І. Майструк, М. І. Євтух, Л. Л. Примачок, М. В. Стасюк, О. А. Чернієнко, Т. В. Гамма; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2019. - 196 c. - укp.

Розглянуто психологічні особливості впливу поведінкових розладів на формування особистості підлітків, взаємозв'язку емоційних переживань та фізичного здоров'я людини. Висвітлено сучасні досягнення у збереженні та зміцненні здоров'я, психологічні особливості розвитку нозофобії у школярів різних вікових груп. Охарактеризовано найпоширеніші вади зору в сучасному світі, шляхи його відновлення та збереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР),1 я43 + Р11(4УКР)0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Майструк М. І. 
Теоретико-методичні основи фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень : автореф. дис. ... д-ра наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / М. І. Майструк; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2019. - 50 c. - укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано й розроблено концепцію фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Концепція ґрунтується на результатах констатувального експерименту, які дозволили визначити фактори, що впливають на ефективність фізичної реабілітації та обумовлюють її характер і спрямованість. Організаційні і методичні основи концепції базуються на побудові індивідуального реабілітаційного плану, заснованого на оцінці регуляторних і функціональних порушень, а також якості життя. Складовою частиною авторської концепції є технологія фізичної реабілітації, яка стратегічно орієнтована на підвищення ефективності процесів відновлення з використанням комплексного і диференційованого підходу до наповнення програм фізичними засобами і методами лікувальної фізичної культури. Наповнення програм відбувалося, виходячи з даних реабілітаційного діагнозу, що визначало використання певних засобів і методик фізичної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441236 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського