Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мамчур О. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мамчур О. В. 
Каталітична оксидація 2-метилнафталіну озоноповітряною сумішшю в середовищі льодяної оцтової кислоти / О. В. Мамчур, Г. А. Галстян, Е. В. Потапенко // Укр. хим. журн. - 2003. - 69, № 9-10. - С. 63-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено низькотемпературну оксидацію 2-метилнафталіну озоноповітряною сумішшю в середовищі льодяної оцтової кислоти за присутності каталізаторів, металів змінної валентності. Показано, що за умов каталізу значною мірою запобігається електрофільна реакція озону з ароматичним кільцем, яка веде до його руйнування, та зростає швидкість селективної оксидації за метильною групою з утворенням 2-нафтойної кислоти. Розглянуто механізм оксидаційно-відновного каталізу діацетатом кобальту та кобальтбромідним комплексом, який пояснює експериментальні факти та дозволяє керувати селективністю процесу оксидації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.141-271.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андреєв П. Ю. 
2,6-динітробензойна кислота. Отримання каталітичним озонуванням / П. Ю. Андреєв, О. В. Мамчур, Е. В. Потапенко // Хім. пром-сть України. - 2008. - № 3. - С. 3-5. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено озонування 2,6-динітротолуолу у розчині оцтової кислоти за присутності кобальту (II) ацетату. Встановлено, що реакція перебігає у напрямку оксидації метильної групи з утворенням 2,6-динітробензойної кислоти, вихід якої становить 74 %. Під час окиснення сполуками шестивалентного хрому і марганцю утворюється значна кількість токсичних відходів та низький вихід цільового продукту (40 - 50 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.716-4

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мамчур О. В. 
Похідні нафталіну. Окиснення озонованими сполуками металів / О. В. Мамчур, П. Ю. Андреєв, Е. В. Потапенко, Т. А. Ржецька // Хім. пром-сть України. - 2009. - № 1. - С. 6-8. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено [1, 2], що під час окиснення похідних нафталіну сполуками шестивалентного хрому реакція значною мірою перебігає по C-H зв'язку ароматичного кільця з утворенням відповідних хінонів. Спроби проведення селективного окиснення ароматичного кільця похідних нафталіну озоном у розчині оцтової кислоти з метою одержання відповідних хінонів були невдалими. Дослідження свідчать про можливість використання озону для одержання озонованих сполук металів змінного ступеня оксидації, якими далі й проводять окиснення ароматичного кільця з досить високим виходом хінону. Досліджено можливість одержання 2-метил-1,4-нафтохінону з 2-метилнафталіну і 5-гідрокси-1,4-нафтохінону з 1,5-дигідроксинафталіну за умов двостадійного окиснення озонованими сполуками хрому та марганцю. Розроблено нові маловідходні методи селективного одержання нафтохінонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мамчур О. В. 
Дослідження реакції оксидації нафталіну та його похідних озоном у рідинній фазі : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. В. Мамчур; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. - Донецьк, 2004. - 18 c. - укp.

На підставі вивчення процесів озонування нафталіну та його похідних у розчині оцтової кислоти доведено, що реакція відбувається переважно за подвійними зв'язками одного ароматичного кільця, основними продуктами озонування є продукти руйнування ароматичної системи - пероксидні сполуки. Вперше у процесі озонування нафталіну та 2-метилнафталіну одержано відповідні хінони та 2-нафтойна кислота. Показано, що введення в ароматичне кільце нафталіну метильної групи активує молекулу в реакції з озоном, під час якої ефективна константа швидкості зростає вдвічі. З'ясовано, що введення в систему 2-метилнафталін - озон - оцтова кислота діацетату кобальту лише незначною мірою запобігає озонолізу ароматичного кільця і лише додавання бромідів лужних металів дозволяє спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи з утворенням 2-нафтойної кислоти. Зазначено, що використання двостадійної оксидації озонованими соплуками хрому та марганцю сприяє одержанню 2-метил-1,4-нафтохінону та 5-гідрокси-1,4-нафтохінону як кінцевих продуктів з високим виходом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.141-271.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мамчур О. В. 
Фізіологічні основи продуктивності рослин кукурудзи за дії регуляторів росту зеастимуліну та емістиму C : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.12 / О. В. Мамчур; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2010. - 20 c. - укp.

Показано, що формування елементів продуктивності у відповідних етапах органогенезу, врожайності та структури врожаю зеленої маси кукурудзи на сірих лісових поверхнево-оглеєних грунтах за умов західного Лісостепу України (Львівщини) залежить від рівня удобрення, застосування добрив і регуляторів росту Зеастимуліну та Емістиму С. Встановлено, що за дії Зеастимуліну й Емістиму С у листках рослин кукурудзи сорту Закарпатська жовта зубоподібна нагромаджується більше пігментів фотосинтезу та знижується вміст водорозчинних цукрів. Виявлено зниження частки листків і зростання частки качанів у структурі врожаю кукурудзи сорту Закарпатська жовта зубоподібна за дії цих регуляторів у поєднанні з органо-мінеральною та мінеральною системами удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537.8 + П212.2-434 + П212.2-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мамчур О. В. 
Реакція озону з нафталіном та 2-метилнафталіном у льодяній оцтовій кислоті / О. В. Мамчур, П. Ю. Андреєв, Е. В. Потапенко, Т. А. Ржецька // Хім. пром-сть України. - 2009. - № 4. - С. 6-9. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Установлено, що у розчині оцтової кислоти озон реагує з нафталіном і 2-метилнафталіном переважно за подвійними зв'язками одного ароматичного кільця. Основними ідентифікованими продуктами озонування нафталіну та 2-метилнафталіну є мономерні пероксиди, поряд з якими утворюються смолоподібні продукти. Вперше запропоновано можливий механізм утворення нафтохінонів у разі оксидації нафталіну та 2-метилнафталіну озоном у рідкій формі. Показано, що введення в ароматичне кільце нафталіну метильної групи активізує молекулу під час реакції з озоном, у цьому випадку ефективна константа швидкості збільшується вдвічі. Встановлено, що нафталін і 2-метилнафталін окиснюються озоном за іонно-радикальним механізмом. У реакції з нафталіном озон витрачається за наступним механізмом: неланцюговим - на стадії ініціювання та ланцюговим - у реакціях із продуктами озонолізу ароматичного кільця. У реакції з 2-метилнафталіном озон витрачається тільки неланцюговим шляхом. Розглянуто можливий механізм утворення нафтохінонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.1-17 + Г252.141-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фізіологія та біохімія рослин : підручник. Т. 1 / М. С. Кобилецька, О. І. Пацула, Н. Д. Романюк, О. І. Терек, В. І. Баранов, О. В. Мамчур. - Львів, 2023. - 360 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

У першому томі розкрито важливе питання, для чого вивчають рослини, їх фізіологічні та біохімічні процеси. Наведено також короткий екскурс в історію становлення і розвитку фізіології рослин. На сучасному рівні описано особливості структури і функціонування рослинних клітин та мембранне транспортування речовин. Розглянуто також фізико-хімічні закономірності водообміну і механізми транспортування води по рослині. Значну увагу приділено кореневому живленню рослин, механізмам поглинання мінеральних елементів та їх значенню для практики сільського господарства. Описано також гетеротрофне живлення рослин та виділення ними речовин. З метою розуміння цих складних фізіолого-біохімічних процесів представлені сучасні знання систем регуляції та інтеграції фізіологічних процесів у цілісному рослинному організмі. Показано широке використання природних регуляторів росту у фундаментальних і прикладних, практичних дослідженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*73 я73-1 + Е50*72 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359822/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського