Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Марченко Т. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Марченко Т. Ю. 
Вихідний матеріал для селекції сортів сої інтенсивного типу в умовах зрошення півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т. Ю. Марченко; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше за умов зрошення південного Степу України виявлено рівень мінливості тривалості періоду вегетації та інших кількісних ознак у колекційних зразків та гібридів сої. Визначено ознаки, що обумовлюють адаптивність та продуктивність сортозразків. Встановлено характер успадкування основних ознак гібридами першого та другого поколінь. Виділено константні лінії різних груп стиглості, які за комплексом господарсько-важливих ознак перевищили стандарт. Створено та передано до державного сортовипробування новий сорт сої Венера 30.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31(4УКР)

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА331256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марченко Т. Ю. 
Значення гальки домезозойських порід для вирішення проблем палеогеографії та тектоніки Українських Карпат / Т. Ю. Марченко // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто роль конгломератів з галькою домезозойських порід серед різноманітних відкладів Українських Карпат. Наведено стислий історичний огляд і сучасний стан проблеми. Звернено увагу на значення домезозойських порід для реконструкції геологічного минулого регіону, зокрема для палеогеографічних та палеотектонічних побудов. Наведено види досліджень грубоуламкового матеріалу, що не застосовувалися достатньою мірою на території Українських Карпат. Підкреслено інформативність поверхні гальок, вивчення якої дає відомості щодо агентів переносу матеріалу, умови формування осаду та катагенетичні зміни. Описано загальний вплив тектонічних напружень на деформацію гальок дислокованих конгломератів і яким чином конгломерати ускладнюють розвиток складчастості. Висвітлено проблеми вивчення й можливості використання гальки домезозойських порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР3)21 + Д59(45УКР3)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марченко Т. Ю. 
Теоретичні основи та практичні результати селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу для умов зрошення : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / Т. Ю. Марченко; Національна академія аграрних наук України, Інститут зрошуваного землеробства. - Херсон, 2020. - 44 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення важливої наукової проблеми встановлення особливостей селекції кукурудзи звичайної зернового напряму використання в умовах зрошення шляхом селекційно-орієнтованого аналізу оцінки відмінностей селекційного матеріалу за реакцією на зміну середовища, визначення селекційної цінності ліній - батьківських компонентів та прогнозування перспективних гібридних комбінацій при схрещуванні ліній різних генетичних плазм, установлення особливостей створених тесткросів та створення гібридів з комплексом цінних господарських ознак, придатних для виробництва, впровадження новостворених ліній у селекційні програми та гібридів у виробництво, що має стратегічне, економічно обґрунтоване значення в галузі селекції та насінництва кукурудзи звичайної. Встановлено закономірності прояву та мінливості ознак у ліній - батьківських компонентів та гібридів кукурудзи за використання різних генетичних плазм при зрошенні. В умовах зрошення створено новий вихідний матеріал - батьківські компоненти різних груп ФАО та на основі різних генетичних плазм для селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу. Встановлено продуктивність ліній - батьківських компонентів гібридів кукурудзи залежно від способів поливу, густоти рослин та дії рістрегулюючих препаратів; параметри мінливості господарськоцінних ознак гібридів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 + П212.2-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вожегова Р. А. 
Теоретичні основи та практичні результати селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу для умов зрошення : монографія / Р. А. Вожегова, Ю. О. Лавриненко, Т. Ю. Марченко; Національна академія аграрних наук України, Інститут зрошуваного землеробства. - Херсон : Олді плюс, 2021. - 337 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення важливої наукової проблеми встановлення особливостей селекції кукурудзи звичайної зернового напряму використання в умовах зрошення шляхом селекційно-орієнтованого аналізу оцінки відмінностей селекційного матеріалу за реакцією на зміну середовища. Визначено селекційну цінність ліній - батьківських компонентів та прогнозування перспективних гібридних комбінацій при схрещуванні ліній різних генетичних плазм. Установлено особливості створених тесткросів та створення гібридів з комплексом цінних господарських ознак, придатних для виробництва, впровадження новостворених ліній у селекційні програми та гібридів у виробництво, що має стратегічне, економічно обгрунтоване значення в галузі селекції та насінництва кукурудзи звичайної.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 + П212.2-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського