Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Миронюк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бібліографічний покажчик праць викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 1992 - 2006: У 3 т. Т. 3 / ред.: І. Ф. Миронюк, О. М. Білоус; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. Наук. б-ка, Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. - Івано-Франківськ. - 371 c. - укp.

Наведено бібліографічний опис наукових праць викладачів Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, які були надруковані у 1992 - 2006 рр. Вміщено бібліографічну інформацію про наукові розробки працівників Наукового центру досліджень українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, а також НДЦ "Педагогіка і психологія вищої школи" та НМЦ "Українська етнопедагогіка і народознавство" Інституту вищої освіти АПН України і Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Приведено библиографическое описание научных трудов преподавателей Прикарпатского национального университета им. В.Стефаника, изданных в 1992 - 2006 гг. Приведена библиографическая информация о научных разработках сотрудников Научного центра исследования украинского национально-освободительного движения Прикарпатского национального университета им. В.Стефаника и Института политических и этнонациональных исследований НАН Украины, а также НИЦ "Педагогика и психология высшей школы" и НМЦ "Украинская этнопедагогика и народоведение" Института высшего образования АПН Украины и Прикарпатского национального университета им. В.Стефаника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР3)711.9 + Я175(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Лепканич А. О. 
Особливості та структура залученості до мережі Інтернет студентської молоді різних курсів навчання в умовах карантинних обмежень / А. О. Лепканич, І. С. Миронюк // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 2. - С. 12-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення рівня та структури залученості до віртуального простору мережі інтернет студентської молоді в залежності від року навчання здобувача освіти в період дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень. Матеріали та методи. Використано метод спеціального соціологічного дослідження, медико-статистичний та метод порівняльного аналізу. Основою став метод анонімного опитування з використанням оригінальної анкети, сформованої у сервісі Google-форми, студентів ДВНЗ "УжНУ" очної форми навчання. Результати. Серед студентської молоді лише близько 10 % витрачають час в мережі Інтернет під час дистанційного навчання до 3-х годин на добу), від 4 до 6 годин щоденно витрачають на перебування в мережі Інтернет трохи менше половини представників студентів бакалаврату молодших і старших курсів (47,3 та 42,7 %, відповідно). Звертає на себе увагу, що значна частка студентів як молодших, так і старших курсів бакалаврату (41,3 та 49,3 %) під час дистанційного навчання щоденно перебувають в мережі інтернет більше 7 годин. Лише 20 % студентів магістерських програм щоденно перебувають в мережі Інтернет 7 і більше годин. Структура основних витрат часу в мережі Інтернет в усіх групах дослідження є ідентичною. Так, більшість опитаних визначають основним видом діяльності в мережі інтернет під час дистанційного навчання саме навчання або роботу (335 респондентів, 64,1 % опитаних) і частка таких зростає в залежності від курсу навчання. Висновки: рівень залученості до перебування в мережі інтернер під час дистанційного навчання має відмінності в залежності від курсу навчання опитаних здобувачів освіти, у студентів старших курсів він нижче. Структура основних витрат часу в мережі Інтернет в респондентів усіх курсів навчання є ідентичною. Більшість опитаних визначають основним видом діяльності в мережі Інтернет під час дистанційного навчання навчання або роботу.



Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слабкий Г. О. 
Сучасні підходи до збереження здоров'я дітей у віці до п'яти років життя / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, С. В. Дудник // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 1. - С. 79-83. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити сучасні підходи до збереження здоров'я дітей у віці до п'яти років життя. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стала система медико-соціальної допомоги дітям до п'яти років життя. В ході дослідження використано статистичний та бібліосемантичний методи та метод структурно-логічного аналізу. Результати. Обгрунтована та розроблена сучасна система збереження здоров'я дітей у віці до п'яти років життя, яка носить міжсекторальний характер та включає всі рівні державного управління. Вказане забезпечує доступність, комплексність, етапність, наступність, якість медичної допомоги. Висновки: запропонована система відповідає напрямам реформування національної медичної галузі та кращим світовим взірцям і рекомендується для впровадження в охорону здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лепканич А. О. 
Оцінка рівня залученості до інтернету студентської молоді в період карантинних обмежень, пов'язаних з пандемією COVID-19 / А. О. Лепканич, І. С. Миронюк // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 1. - С. 22-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення і оцінка зміни рівня щоденної залученості до інтернету студентської молоді в періоди очного і дистанційного навчання, пов'язаними з карантинними обмеженнями пандемії COVID-19. Матеріали та методи. В ході виконання дослідження було використано загальнонаукові та спеціальні методи: медико-статистичний та метод порівняльного аналізу. Основу дослідження склав соціологічний метод, що передбачав анонімне опитування з використанням оригінальної анкети, сформованої у форматі Google-форми, студентів денної форми навчання 5 факультетів Ужгородського національного університету та статистична обробка результатів. Результати. У ході виконаного дослідження було виявлено, що під час очного навчання більшість опитаних здобувачів освіти проводили в мережі Інтернет менше 3 годин на добу (58,7 % опитаних студентів). Група опитаних, які під час очного навчання перебували в мережі більше 7 годин склала лише 7,8 % респондентів. Під час дистанційного навчання розподіл респондентів за групами суттєво відрізняється. Так, група 1 склала лише 10,3 % опитаних, що є відображенням переходу значної частки (38,2 %) усіх опитаних в групи 2 та 3. При цьому 42,8 % опитаних студентів під час дистанційного навчання проводять в мережі Інтернет 7 і більше годин на добу. Висновки. В умовах, що склалися, є ризики розвитку Інтернет-залежності у даної категорії студентів, особливо зважаючи на тривалі періоди дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень. Такі суттєві зміни розподілу часу на різні форми активності протягом доби можуть призводити до формування шкідливих поведінкових моделей, які можуть стати стійкими і після виходу студентської молоді з дистанційного навчання на очне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Миронюк І. С. 
До питання оцінки ефективності інформаційно-комунікаційних кампаній у системі громадського здоров'я / І. С. Миронюк, С. В. Лінніков // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 3. - С. 5-11. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - огляд та аналіз підходів та інструментів оцінки ефективності інформаційно-комунікативних кампаній (ІКК) з метою ефективного планування і впровадження інтервенцій соціального маркетингу для створення громадських оздоровчих втручань. Застосовано бібліосемантичний метод, методи структурно-логічного аналізу та узагальнення. Матеріали дослідження - теоретичні положення, результати досліджень та методичних напрацювань зарубіжних та вітчизняних учених у сфері управління зв'язків з громадськістю та соціальної реклами. Представлено аналіз еволюції підходів та інструментів оцінки ефективності ІКК в сфері підприємницької діяльності та подібний досвід в галузі охорони і збереження здоров'я населення. Аргументовано, що сфера охорони здоров'я не може повністю калькувати методи оцінки кампаній з бізнес-моделей, оскільки загальною метою PR-кампаній у громадському здоров'ї є зниження захворюваності та продовження тривалості здорового життя на відміну від сфери бізнесу де головним є прибуток. Проте деякі засади оцінки можуть бути тотожними. Висновки: на тлі значних досягнень в розробці і реалізації методика і систем оцінки ефективності PR-кампаній у сфері підприємництва та бізнесу є можливість використання кращих світових практик підходів до розробки простих і доступних, але ефективних інструментів для оцінки ефективності ІКК у сфері збереження і укріплення здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Миронюк І. С. 
Розвиток науки про комунікації в охороні здоров'я України: аналітичний огляд / І. С. Миронюк, Р. Ю. Погоріляк // Україна. Здоров'я нації. - 2022. - № 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз наукових публікацій українських вчених за 2010 - 2022 рр. за тематикою комунікацій в охороні здоров'я. Проаналізовані електронний каталог Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, сайти наукових фахових видань за спеціальностями "соціальна медицина" та "громадське здоров'я", інституційні репозитарії закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальностями "медицина" або "громадське здоров'я", проведений пошук у наукометричній базі Scopus. Для подальшого аналізу були обрані наукові публікації, що відповідають пошуковому запиту "комунікації/інформаційно-комунікаційні технології/адвокація" та водночас розглядають ці питання у зв'язку з функціонуванням сфери охорони здоров'я. Проаналізовані 33 наукові праці українських вчених опубліковані з 2010 по 2022 рік за напрямом комунікації в охороні здоров'я. Встановлено, що основними напрямами публікацій були: праці, що відображають концептуальні підходи до сфери комунікації; праці, що розглядають комунікаційні механізми для подолання окремих проблем системи охорони здоров'я, такі як фізична реабілітація, неінфекційні захворювання, вакцинація тощо; праці, що відображають проблематику підготовки медичних кадрів. Висновки: за результатами здійсненого аналізу можна констатувати, що в Україні формується низка дослідницьких осередків з вивчення напряму комунікацій в охороні здоров'я, які можуть забезпечити істотний прогрес у подоланні або мінімізації критично важливих на сучасному етапі проблем галузі охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Слабкий Г. О. 
Щодо викладання магістрам громадського здоров'я дисципліни "Організація охорони здоров'я в Україні" / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, В. В. Брич, В. Й. Білак-Лук'янчук, М. В. Рябінчук // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 3. - С. 28-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати методичні підходи до викладання здобувачам освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 229 "Громадське здоров'я" дисципліни "Організація охорони здоров'я в Україні" в ДВНЗ "Ужгородський національний університет". Матеріали та методи. В ході виконання роботи використано наступні методи: бібліосемантичний та структурно-логічного аналізу. Матеріалами дослідження стали: Освітньо-наукова програма "Громадське здоров'я" другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 229 "Громадське здоров'я" галузі знань 22 "Охорона здоров'я" ДВНЗ "Ужгородський національний університет" та Робоча програма з відповідним методичним забезпеченням обов'язкової компоненти освітнього процесу "Організація охорони здоров'я в Україні". Результати. Наведено методичні основи викладання здобувачам освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 229 "Громадське здоров'я" в ДВНЗ "Ужгородський національний університет" дисципліни "Організація охорони здоров'я в Україні". Висновки: викладання здобувачам освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 229 "Громадське здоров'я" дисципліни "Організація охорони здоров'я в Україні" в ДВНЗ "Ужгородський національний університет" займає 4 кредити (120 навчальних годин), із яких 48 навчальних годин передбачають аудиторну підготовку та 72 навчальні години - самостійну роботу студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Слабкий Г. О. 
Актуальні питання організації науково-виробничої практики магістрів громадського здоров'я / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, В. В. Брич, В. Й. Білак-Лук'янчук, О. Л. Корольчук, О. С. Бутусов, І. Я. Гуцол, О. Ю. Качур, І. І. Фейса // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 1. - С. 51-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити та представити методологію організації науково-виробничої практики магістрів громадського здоров'я в УжНУ. Матеріали та методи. В ході виконання роботи матеріалами дослідження стали робоча програма науково-виробничої практики магістрів громадського здоров'я в УжНУ та наукові публікації із зазначеної теми. Методами дослідження стали бібліосемантичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Результати. Представлено методологію організації науково-виробничої практики магістрів громадського здоров'я в УжНУ. Висновки: представлена методологія має забезпечити результативне проходження студентами виробничої практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слабкий Г. О. 
Аборти, пологи та інфекції, що передаються статевим шляхом у дівчат та дівчат-підлітків, як проблема системи громадського здоров'я / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, О. Ю. Качур // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 2. - С. 29-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити рівень абортів, пологів та інфекцій, що передаються статевим шляхом серед дівчат віком 10 - 14 років та дівчат-підлітків (15 - 17 років) України в динаміці 2015 - 2019 років. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали дані галузевої статистичної звітності України за період 2015 - 2019 років. При проведені дослідження використано статистичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Результати. Результати проведеного дослідження вказують на те, що частина дівчат віком 10 - 14 років та дівчат-підлітків віком 15 - 17 років починають раннє статеве життя та мають небезпечну статеву поведінку по відношенню до попередження небажаної вагітності та захворювання на іПСШ. На це вказує, на зважаючи на зменшення показників за роки дослідження, високий рівень абортів та захворювань на інфекції, що передаються статевим шляхом. Також зареєстровано високий рівень пологів у дівчат-підлітків: 6,03 на 1000 дівчат-підлітків віком 15 - 17 років життя. Висновки: вказана ситуація потребує від системи громадського здоров'я комплексної цілеспрямованої роботи серед підлітків з формування у них мотивованої поведінки утримання від раннього початку статевого життя та формування безпечної поведінки та навичок з безпечної поведінки з попередження небажаної вагітності та профілактики інфекціями, що передаються статевим шляхом. Така робота має проводиться як на рівні сім'ї, навчального закладу , де вони навчаються так і в неформальних колективах підлітків використовуючи метод "Рівний рівному".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.9 + Р733.516.12 + Р733.716.218.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Потокій Н. Й. 
Визначення місця кінезітерапії в комплексному лікуванні анкілозуючого спондилоартриту (за результатами опитування пацієнтів) / Н. Й. Потокій, Г. В. Дудаш, І. С. Миронюк // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 1. - С. 88-93. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити обізнаність та усвідомлення хворими з анкілозуючим спондилоартритом (АС) місця і ролі кінезітерапії, як напрямку фізичної терапії, в комплексному лікуванні захворювання (на прикладі Закарпатській області). Матеріали та методи. В дослідженні було використано наступні методи: бібліосемантичний, соціологічний, статистичний та метод системного підходу і системного аналізу. Спеціальний опитувальних включав питання, що стосуються загальних характеристик пацієнтів; групу питань, за допомогою яких визначалася активність захворювання (індекс BASDAI) та зміни функції хребта і суглобів (індекс BASFI), а також ряду запитань щодо обізнаності про роль кінезіотерапії в комплексному лікуванні АС. Дослідження проведено на базі Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака серед жителів Закарпатської області, які хворіють на АС. Результати. Результати опитування 24 чоловіків, хворих на АС, показали низький рівень усвідомлення опитаними важливості кінезіотерапії. Так, хоча більшість опитаних знає, що фізичні вправи такі ж важливі, як і медикаментозне лікування (87,5 %, 21 особа), однак лише трохи більше половини опитаних (54,2 %) вважають, що фізичні вправи при АС слід виконувати щодня, а 75 % хибно вважають, що виконувати фізичні вправи при високому рівні болю в спині не варто взагалі. Практичне застосування пацієнтами та усвідомлення потреби в регулярній фізичній активності теж незадовільне - щоденно ранкову гігієнічну гімнастику виконує лише 6 із 24 осіб (25,0 % опитаних), а 4 (16,7 %) респондента не роблять ранкову гімнастику взагалі. Висновки: на фоні досить високого рівня інформованості щодо важливості кінезіотерапії як важливої складової комплексного лікування захворювання, спостерігається низький рівень використання пацієнтами різних форм фізичної активності у повсякденному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.400-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Потокій Н. Й. 
Доступність послуг з фізичної реабілітації для пацієнтів Закарпатської області з центральною формою анкілозуючого спондилоартриту (за результатами опитування пацієнтів) / Н. Й. Потокій, Г. В. Дудаш, І. С. Миронюк // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 3. - С. 121-126. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити доступність послуг з фізичної реабілітації для пацієнтів Закарпатської області з центральною формою анкілозуючого спондилоартриту та визначити основні проблеми в забезпеченні немедикаментозної складової лікування даної групи пацієнтів. Матеріали та методи. Комплексне соціологічне дослідження проводились на базі КНП "Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака" ЗОР, під час якого було опитано 24 особи, жителів села та міста чоловічої статі, які хворіють на анкілозуючий спондилоартрит. При виконанні дослідження окрім соціологічного, було використано наступні методи дослідження: бібліосемантичий, статистичний та метод системного підходу і системного аналізу. Результати. Жоден з опитаних пацієнтів за весь час хвороби не приймав участь в групових заняттях для хворих з анкілозуючим спондіолоартритом і, навіть, не інформований чи такі групи існують; не займався фізичною терапією або лікувальною гімнастикою за індивідуальним планом реабілітації, не проходив навчання щодо організації самостійних занять лікувальної гімнастики. Значна частка хворих - 54,2 % взагалі не виконують фізичних вправ. 72,7 % опитаних використовують інформацію із доступних джерел мережі Інтернет. Інші консультувалися з фітнес-тренером або лікуючим лікарем (ревматологом). 66,7 % опитаних відмітили відсутність власне фахівця, з яким можна було б проконсультуватися та 58,3 % респондентів відмітили фінансові проблеми в можливості залучення приватно практикуючих фахівців. Висновки: отримані дані свідчать про абсолютну недоступність для хворих з анкілозуючим спондилоартритом, жителів Закарпатської області, спеціалізованих послуг з фізичної терапії. Визначено групи перешкод в належному забезпеченні нефармакологічного лікування анкілозуючого спондилоартриту в Закарпатській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.400-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Миронюк І. Ф. 
Титан діоксид: структура, методи синтезу, властивості та застосування : монографія / І. Ф. Миронюк, Л. М. Солтис, Т. Р. Татарчук. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника, 2021. - 182 c. - Бібліогр.: с. 146-182 - укp.

У монографії наведено фізико-хімічні властивості титан діоксиду, нові методи його синтезу, огшсано вплив поверхневого модифікування кислотними групами на адсорбційні властивості ТЮг. Приділено увагу новим підходам до керування перебігом структуроут- ворюючих процесів під час рідкофазного синтезу титаноксидних сорбентів. Велику цінність для науки і практики має розроблений авторами оригінальний спосіб хімічного прищеплення фосфатних, карбонатних та арсенатних груп до поверхні металооксидних сорбентів. Мо¬нографія включає як доробок авторів, так і огляд сучасних наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Л288.46 + Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Васильєва Г. 
Використання діоксиду титану для адсорбції йонів цирконію та виділення їх із багатокомпонентної суміші / Г. Васильєва, І. Миронюк, І. Микитин, M. Стрільчук, І. Малюк, В. Тришин, Х. Савка // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - 22, № 3. - С. 460-469. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мулеса О. Ю. 
Інформаційна технологія оцінки робочого навантаження медичних працівників стоматологічної клініки як інструмент планування кадрового забезпечення / О. Ю. Мулеса, І. С. Миронюк, В. З. Іваськевич // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 4. - С. 51-56. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - розробка технології для інформаційно-аналітичного супроводу процесів прийняття рішень щодо розподілу навантаження між працівниками стоматологічної клініки. Матеріали та методи. В ході виконання дослідження було використано загальнонаукові та математичні методи: аналізу і синтезу, системного підходу, методи математичного моделювання тощо. Основу дослідження складають моделі і методи оцінювання показників діяльності працівників медичних закладів. Результати. У ході виконаного дослідження спроектовано інформаційно-аналітичну систему оцінювання показників діяльності медичних працівників стоматологічних клінік. Аналітичне ядро розробленої системи утворюють моделі та методи оцінювання кадрового потенціалу закладу охорони здоров'я. Аналіз показників діяльності працівників стоматологічної клініки полягає у порівнянні нормативних та фактично відпрацьованих кредитів. Висновки: за результатами обчислень можливим є виконання аналізу розподілу витрат робочого часу працівників за різними послугами. Результатом порівняння фактичного та нормативного навантажень працівників може бути вироблення та прийняття управлінських рішень щодо розширення штату працівників, їх перекваліфікації, розширення кількості послуг, які надаються працівниками клініки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Миронюк І. С. 
Територіальні громади як базовий рівень забезпечення зміцнення та збереження здоров'я населення / І. С. Миронюк, Г. О. Слабкий, В. В. Шафранський, В. В. Брич, В. Й. Білак-Лук'янчук // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 4. - С. 57-62. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров'я населення на рівні територіальних громад. Матеріали та методи. В ході виконання дослідження використано наступні методи: бібліосемантичний, структурно-логічного аналізу, медико-статистичний, системного підходу. Матеріалами дослідження виступили законодавчі та нормативно-правові акти, дані галузевої статистичної звітності. Результати. В ході реформування територіального устрою Закарпатської області створено 6 адміністративних територій в складі яких зформовано 64 спроможних територіальних громади. В ході дослідження встановлено основні медико-демографічні проблеми територіальних громад та основні сучасні проблеми забезпечення зміцнення і збереження здоров'я населення на рівні територіальних громад. На базі отриманих даних розроблені концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров'я населення на рівні територіальних громад які включають задачі, необхідні умови та шляхи забезпечення. Висновки: на сучасному етапі реформування системи державного управління та системи охорони здоров'я в Україні територіальні громади мають стати базовим рівнем по зміцненню та збереженню здоров'я населення. Для виконання вказаної функції територіальні громади в своєму складі повинні мати необхідних спеціалістів, володіти сучасними методами аналізу та стратегічного планування, а також мотивацію та ресурси для здійснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Слабкий Г. О. 
Щодо оволодіння магістрами теоретичними та практичними компетенціями відповідно до основних оперативних функцій громадського здоров'я / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, В. Й. Білак-Лук'янчук // Україна. Здоров'я нації. - 2020. - № 1. - С. 47-56. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - розробити шляхи оволодіння магістрами громадського здоров'я сучасними компетенціями. Матеріали та методи. Використано методи: контент-аналізу, структурно-логічного аналізу, описового моделювання. Матеріали дослідження: документи ВООЗ та України з питань підготовки магістрів громадського здоров'я та їх компетенції. Результати. Встановлена невідповідність компетенцій кадрів громадського здоров'я, які розробила ВООЗ та які визначені стандартом вищої освіти і освітніми програмами в Україні. Навчальний план освітньо-наукової програми магістратури нерівномірно забезпечує оволодіння магістрами сучасними компетенціями відповідно до основних оперативних функцій громадського здоров'я. Висновки: узгодити компетенції для кадрів громадського здоров'я, які розробила ВООЗ та визначені стандартом вищої освіти і освітніми програмами підготовки магістрів в Україні. Проаналізований навчальний план освітньо-наукової програми магістратури за спеціальністю "Громадське здоров'я" підлягає корекції по забезпеченню оволодіння особами, що навчаються сучасними компетенціями відповідно до основних оперативних функцій громадського здоров'я. В навчальному процесі рекомендується широко застосовувати сучасні методи та форми навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)0 + Р11(4Укр)р3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Миронюк І. С. 
Короткозорість серед дитячого населення Закарпатської області як виклик в сфері охорони громадського здоров'я / І. С. Миронюк, К. В. Бабич, Н. Й. Потокій // Україна. Здоров'я нації. - 2020. - № 2. - С. 67-72. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити тенденції змін показників захворюваності та поширеності хвороб групи захворювань органів зору, зокрема міопії, серед дитячого населення Закарпатської області протягом 2011 - 2018 років. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження виступили дані галузевої регіональної звітності щодо показників захворюваності та поширеності хвороб в розрізі окремих нозологічних одиниць серед населення різних вікових груп Закарпатської області за період 2011 - 2018 років. Методи дослідження: контент-аналізу доступних даних результатів наукових досліджень та структурно-логічного аналізу. Результати. Поширеність усіх нозологічних одиниць групи "Хвороби ока та придаткового апарату" серед дитячого населення Закарпатської області у період з 2011 по 2018 років істотно не змінювалась, хоча спостерігається тенденція до зниження. В той же час, поширеність міопії в даній віковій групі населення в обраний період дослідження мала тенденцію до постійного зростання - майже на 21 % у 2018 році у порівнянні з 2011 роком. Аналіз відносних показників захворюваності дитячого населення Закарпатської області на хвороби ока та придаткового апарату протягом 2011 - 2018 років показує тенденцію до зниження: у 2011 році захворюваність по цій групі хвороб складала 40,75 випадків на 1000 дитячого населення, а у 2018 році склала, відповідно, 35,51. Щодо аналогічного показника захворюваності на міопію спостерігається протилежна ситуація: у 2018 році відносний показник захворюваності на міопію серед дітей регіону зріс порівняно з 2011 роком на 13,4 %. Висновки: на тлі загалом стабільної протягом останніх років ситуації щодо захворюваності та поширеності по групі захворювань "Хвороби ока та придаткового апарату" серед дитячого населення області спостерігається зростання показників захворюваності та поширеності міопії. Дане явище може бути зумовлено і негативними наслідками впливу надмірного користування інформаційними технологіями серед дитячого населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2 + Р11(4Укр-4Зак)026.426.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мандзюк В. І. 
Структурно-морфологічні та електропровідні властивості вуглецевих матеріалів, отриманих на основі сахарози і лимонної кислоти / В. І. Мандзюк, І. Ф. Миронюк, Ю. О. Кулик // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 3. - С. 486-491. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Із використанням методів малокутового Х-променевого розсіяння, низькотемпературної порометрії та імпедансної спектроскопії досліджено вплив лимонної кислоти як пороутворювача на структуру, морфологію та електропровідні властивості пористих вуглецевих матеріалів (ПВМ), отриманих із вуглецевого прекурсору (сахарози). З'ясовано, що в зразках формується об'ємна фрактальна структура, причому фрактальна розмірність зменшується від 2,15 до 1,91 у разі додавання лимонної кислоти за рахунок розрихлення поверхні. Встановлено, що застосування 20 мас. % лимонної кислоти зумовлює найбільш ефективну модифікацію пористої структури матеріалу - збільшення питомої поверхні в 1,35 разу, загального об'єму пор у 1,14 разу та значний розвиток мікро- і мезопористості. Показано, що використання лимонної кислоти як пороутворювача призводить до зростання питомої електропровідності ПВМ майже у 5 разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Терміни в системі громадського здоров'я : термінол. слов. Ч. 2 / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, В. В. Брич, В. Й. Білак-Лук'янчук, В. В. Скрип, В. В. Кручаниця, А. Ф. Іваць-Чабіна, В. І. Миронюк, І. Я. Гуцол, М. М. Дуб, Н. Й. Потокій, Н. Г. Левенець, В. А. Дуфинець, О. Д. Бутусов, О. Л. Корольчук, Н. О. Кабацій, Л. В. Левко; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2020. - 209, [1] c. - Бібліогр.: с. [210] - укp.

Наведено найбільш поширені терміни, які використовуються в системі реформування охорони здоров'я України. Зазначено, що частина із них є новими для організаторів охорони здоров'я. Крім того в термінологічному словнику подано терміни, які використовуються в таких галузях, як соціальна робота, охорона праці, цивільна оборона, невідкладна медична допомога, управління якістю медичної допомоги. Розкрито сутність таких понять, як автономізація медичних закладів, електронна медична карта, клінічна настанова, швидкий тест, аутогенне тренування, токсикофобія, детонаційне горіння, евакуаційне освітлення, доказова медицина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358462/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Слабкий Г. О. 
Освітньо-наукова програма підготовки магістрів громадського здоров'я Ужгородського національного університету очима стейкхолдерів / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, В. В. Брич, В. Й. Білак-Лук'янчук, В. П. Маркович, Н. Й. Потокій, А. Т. Яцина, І. І. Фейса, І. Я. Гуцол // Україна. Здоров'я нації. - 2020. - № 3. - С. 67-72. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - провести оцінку освітньо-наукової програми підготовки магістрів громадського здоров'я Ужгородського національного університету стейкхолдерами з метою її удосконалення. Матеріали та методи. Всього в досліджені взяла участь наступна кількість стейкхолдерів: представники академічної спільноти - 9, майбутні роботодавці - 11, студенти - 15. Викладачі кафедри прийняли участь в обговорені результатів опитування стейкхолдерів та висловлювали свої пропозиції. Дослідження проводилося в період травня-червня 2020 року, що визначало період закінчення першого навчального року. Результати. Представники академічної спільноти запропонували об'єднати в одну навчальну дисципліну наступні навчальні дисципліни "Організація та презентація наукових досліджень" і "Наукові комунікації у галузі громадського здоров'я" з загальною кількістю кредитів 6,5 з передачею 1,5 кредитів на предмет "Епідеміологія інфекційних захворювань". В першому семестрі не викладати предмети за вибором. Майбутні роботодавці запропонували більше уваги приділити прикладній медичній статистиці та аналізу отриманих даних відповідно до місцевих та регіональних умов, навчання студентів методології епідеміологічних досліджень та моніторингу і оцінці серед трудових мігрантів та їх найближчого оточення, проведення серед них профілактичної роботи. Студенти: збільшити кількість навчальних годин з епідеміології та вивчати методику проведення епідеміологічного дослідження при інфекційних захворюваннях. Викладачі: перейти на циклову форму проведення занять и практикувати проведення занять на можливих базах майбутньої роботи студентів. Висновки: запропоновані стейкхолдерами пропозиції щодо удосконалення освітньо-наукової програми мають бути обговорені на засіданні кафедри і враховані при розробці нового варіанту програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського