Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Мисак Й$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мисак Й. С. 
Оцінка енергетичної ефективності геліопокрівлі за математичними та експериментальними дослідженнями / Й. С. Мисак, О. М. Пона, С. П. Шаповал, М. Я. Кузнецова, Т. П. Коваленко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/8. - С. 26-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено математичну модель роботи геліопокрівлі у системі теплопостачання. Теоретично одержано математичну залежність розрахунку температури нагріву теплоносія в баці-акумуляторі від інтенсивності теплового потоку та часу опромінення. Проведено планування повного факторного експерименту, описано процес проведення замірів та вимірювальну апаратуру, математичне оброблення одержаних результатів та представлення у вигляді графіків, номограм та аналітичних залежностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мисак Й. С. 
Переведення пиловугільних котлів ТПП-210А Трипільської ТЕС на спалювання твердого палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних / Й. С. Мисак, Т. Ю. Кравець, С. Й. Мисак, Є. М. Якимів, Д. Д. Шатило // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 4-8. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

В Україні відбулося скорочення поставок донецького антрациту та пісного вугілля на ТЕС, що його використовували як основне паливо. У роботі вперше вдалося розв'язати науково-практичні проблеми, зокрема, забезпечити можливість безпечного та економічного спалювання твердого палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних, на котлах Трипільської ТЕС. Наведені результати випробувань котла ТПП-210А у діапазоні навантажень від 331/334 до 499/500 т/год (відповідно корпус А/корпус Б) у двокорпусному режимі роботи та у разі навантаження 415 т/год в однокорпусному режимі за спалювання палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних (вугілля з Південно-Африканської Республіки), надали змогу визначити вплив надлишку повітря у режимному перетині на роботу котла, а також відкоригувати режимну карту його роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулик М. П. 
Перспективи інтенсивного відновлення теплової енергетики України на базі комбінованих парогазових енергетичних установок / М. П. Кулик, Й. С. Мисак // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2017. - № 1. - С. 277-295. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Теплова енергетика України базується на вугільних енергоблоках, більшість з яких побудовані у 60 - 70 рр. минулого століття, та вичерпали свій технічний ресурс, знаходиться в критичному стані. На даний момент часу їх ще використовують для покриття у пікових навантажень, вони працюють у недовантаженому режимі, їх часто зупиняють, через що техніко-економічні показники їх роботи погіршуються, а у навколишнє середовище вони викидають значну кількість шкідливих речовин, будучи у списку лідерів найбільших забруднювачів атмосферного повітря, водних об'єктів і грунтів. Всі технологічні та екологічні проблеми теплової енергетики можна вирішити, наприклад, використовуючи в комбінованій парогазовій енергетичній установці паровий і газовий цикл генерації електричної енергії. Запропоновано можливі схеми компоновки таких установок. Характерною особливістю таких установок є використання для роботи газової частини продуктів спалювання твердого низькоякісного палива, зокрема кам'яного вугілля. Запропоновано різні варіанти формування робочого тіла газових турбін - від передачі тепла з котельного агрегату в контур газової турбіни за допомогою теплових трубок, використання двохступеневого спалювання помеленого вугілля, аж до розділення атмосферного повітря на суміші збагачені азотом і киснем. В останньому випадку перша з них циркулює у газовому циклі, а суміш, збагачена киснем, подається на спалювання, чим досягається значне зменшення утворених окиснів азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кулик М. П. 
Використання відомих показників маневровості та мобільності для оцінки ефективної роботи комбінованих парогазотурбінних енергетичних установок / М. П. Кулик, Й. С. Мисак // Нафтогаз. енергетика. - 2017. - № 1. - С. 116-122. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Енергетичне забезпечення суспільного життя будь-якої держави лежить в основі концепції його сталого розвитку. Енергетика України, зокрема теплова, перебуває в передкризовому стані з причини майже повної зношеності технологічного обладнання та великих обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря. Акцентовано увагу на необхідності її технічного переоснащення з врахуванням сучасних досягнень, наукових розробок та існуючих проблем у покритті пікових навантажень з одночасним зниженням екологічних ризиків. Таке завдання вирішується шляхом використання для генерування електричної енергії комбінованих парогазотурбінних енергетичних установок, які можуть працювати на вітчизняному вугіллі низької якості. Робота газового циклу генерування забезпечується продуктами газифікації кам'яного вугілля з використанням циркулюючого киплячого шару, а також додаткової топки циклонного типу. Проведено аналіз придатності відомих коефіцієнтів маневровості та мобільності, а також запропоновано коефіцієнти питомих валових викидів для оцінювання екологічності та ефективності роботи комбінованих парогазотурбінних енергетичних установок, у випадку спільного використання генерування за паровим і газовим циклами. Це дозволить значно "м'якше" проходити пікові навантаження, збільшити діапазон зміни потужності енергоблоків та суттєво зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: З374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мисак Й. С. 
Дослідження експлуатаційного парохімічного очищення котла ТГМП-344А Мінської ТЕЦ-4 / Й. С. Мисак, В. С. Федоришин, С. Й. Мисак, Т. П. Коваленко, О. О. Ханас // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 20-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Мисак Й. С. 
Дослідження економічних показників роботи модернізованого РПП-98 / Й. С. Мисак, М. Ф. Заяць, Т. І. Римар // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 27-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Аналіз існуючих способів та схем підігрівання повітря продуктами згоряння палива у хвостових поверхнях нагрівання котла вказує на те, що такі заходи надають змогу підвищити економічність і надійність енергоустановок, а також підвищити ккд котельних установок. Наведено результати дослідження економічних показників роботи модернізованого РПП-98 котла ТГМП-314А енергоблоку 300 МВт на природному газі в діапазоні зміни навантаження енергоблоку 160 - 260 МВт та на мазуті у діапазоні зміни навантаження енергоблоку 200 - 260 МВт. Досліди проводилися за стабільного режиму роботи котла у два етапи: за відключеної та за включеної схемами відсмоктування середовища з ущільнень РПП. Середнє збільшення ккд котла брутто складає 0,35 % під час роботи котла на природному газі та на мазуті у зазначеному діапазоні навантажень. Присмокти повітря у РПП за навантажень енергоблоку 160 - 260 МВт за включеної схеми зменшуються у порівнянні з відключеною схемою у середньому на 7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мисак Й. С. 
Випробування котла фірми SEFAKO при спалюванні біопалива / Й. С. Мисак, М. П. Кузик, М. Ф. Заяць // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Враховуючи екологічну ситуацію, яка є на сьогоднішній день, котел ВР5-CEX-22-64-485 фірми SEFAKO з паливнею BioGrate є економічним та екологічно ефективним елементом енергетичного блоку. Він забезпечує номінальні параметри температури та тиску перегрітої пари у пароводяному тракті, допустиму нормами концентрацію агресивних газів на виході з котла у діапазоні навантажень від 40 до 100 % номінального під час спалювання біопалива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361 + З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мисак Й. С. 
Дослідження процесу газифікації деревної біомаси у суцільному шарі / Й. С. Мисак, С. С. Лис // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 14-20. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Технологія газифікації деревної біомаси є актуальною задачею, вирішення якої надасть змогу створити екологічно чисте джерело енергії, яке є альтернативою спалюванню викопних палив та газифікації вугілля. Вона надає змогу розв'язати проблеми екологічної утилізації промислових і побутових відходів деревини, одержання дешевої енергії та покращання екологічного стану довкілля. На основі аналізу теоретичних положень та експериментальних досліджень доведено можливість перероблення деревини під час газифікації у газогенераторі з суцільним шаром на газоподібне паливо з нижчою теплотворною здатністю у 1,5 разу більшою, ніж у газоподібного палива, одержаного іншими газогенераторами такого типу. За результатами експериментальних досліджень одержано регресійні залежності теплоти згоряння синтез-газу під час газифікації низькосортних палив від фракційного складу палива, кількості повітря, висоти шару палива. Одержані рівняння регресії можуть бути основою для проведення досліджуваного процесу та раціонального керування ним. Маючи рівняння залежності вхідних факторів від вихідного параметра, можна прогнозувати всі можливі значення параметра оцінки досліджуваного процесу за будь-яких значень факторів, що знаходяться між верхнім та нижнім рівнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.7 + З361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мисак Й. С. 
Розроблення математичних моделей та розрахунки елементів конвективних систем передачі тепла / Й. С. Мисак, І. Р. Галянчук, М. Я. Кузнецова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 4/8. - С. 33-41. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розроблено принципи побудови математичної моделі системи передачі тепла, найпростішими елементами якої вибрано елементарний теплообмінник, дільники та змішувачі потоків теплоносія, для яких характерна найпростіша схема руху теплоносіїв. Це нанадає можливість реалізувати математичний опис різних систем передачі тепла без наступного виділення дискретних складових частин теплообмінних апаратів, що надасть змогу підвищити ефективність аналізу роботи теплообмінників.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мисак Й. С. 
Одержання поліметакрилатних присадок та дослідження експлуатаційних властивостей легованої індустріальної оливи / Й. С. Мисак, Т. П. Коваленко, В. О. Сердюк, Т. Ю. Кравець, М. А. Мартиняк-Андрушко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 3/6. - С. 9-15. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено кінетику гомополімеризації лаурилметакрилату в бензолі. Одержано поліметакрилатні присадки кополімеризацією лаурилметакрилату з метилакрилатом у бензолі та досліджено їх фізико-хімічні властивості. Показано вплив концентрації та складу присадки на реологічні властивості індустріальної оливи І-20А. Встановлено оптимальну концентрацію присадки в оливі І-20А, за якої покращуються в'язкісно-температурні, депресорні та протизношувальні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.3-106.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пона О. М. 
Ефективність використання сонячного колектора, суміщеного з покрівлею будинку в системі сонячного теплопостачання / О. М. Пона, Й. С. Мисак, О. С. Дацько, С. П. Шаповал // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 164-168. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано перспективи розвитку сонячної енергетики у світі. З існуючих видів поновлюваних джерел енергії найбільш перспективною за масштабами ресурсів, екологічною чистотою та поширеністю є сонячна енергія (СЕ). Це підтверджують результати експериментальних робіт, проведених у галузі геліоенергетики. Перевагами СЕ у порівнянні з традиційними видами палива, є: можливість використання СЕ практично на всіх ділянках земної поверхні; можливість безпосереднього перетворення СЕ на теплову або електричну; можливість одержання високотемпературних теплоносіїв. Кількість СЕ, яка надходить на Землю, перевищує енергію всіх світових запасів нафти, газу, вугілля та інших енергетичних ресурсів. Встановлено, що найбільш доцільним та економічно вигідним є поєднання сонячного колектора з конструктивними елементами будівлі. Описано результати досліджень надходження сонячного випромінювання на сонячний колектор. Досліджено енергетичну ефективність геліопокрівлі у гравітаційній системі сонячного теплопостачання. Встановлено залежність ефективності геліопокрівлі від кутів падіння теплового потоку та його інтенсивності. Визначено вплив факторів на ефективність геліопокрівлі. Проаналізовано зміну кількості теплоти в баку-акумуляторі залежно від інтенсивності теплового потоку та часу опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Галянчук І. Р. 
Визначення наслідків режимних змін повітропідігрівача котла ТП-100 / І. Р. Галянчук, Й. С. Мисак, М. Я. Кузнецова // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2015. - № 1. - С. 64-72. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми, які виникають під час розв'язання задачі оптимізації роботи теплотехнічного устаткування, коли за умов експлуатації фактичний стан його суттєво відрізняється від проектного. Застосовано метод режимних розрахунків, який надає змогу визначити наслідки внесених змін у теплопередавальну систему на основі відомих тільки вхідних та вихідних температур теплоносіїв у початковому режимі. Котел ТП-100 зображено у вигляді поєднання конвективних поверхонь нагріву (повітропідігрівач, економайзер, первинний пароперегрівач та проміжний пароперегрівач), які розглядаються як конвективна теплопередавальна система котла. Розроблено спеціальну структурну схему та відповідну математичну модель повітропідігрівача котла ТП-100 як системи взаємозв'язаних теплообмінників. Одержані результати можна використати як новий методичний апарат розрахунків повітропідігрівачів, а також як апарат для виявлення можливих удосконалень об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-045.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шаповал С. П. 
Енергетична ефективність комбінованого із зовнішнім захищенням будівлі геліоколектора / С. П. Шаповал, Й. С. Мисак // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2015. - № 6. - С. 34-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано результати експериментальних досліджень системи сонячного телпостачання із геліостіною в режимі цирикуляції. Описано результати досліджень надходження випромінювання на геліостіну. Встановлено графічні залежності температури нагріву теплоносія на вході та виході геліостіни, а також в баку-акумуляторі та кількості тепла, що отримала геліоустановка від часу опромінення її джерелом тепла.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартиняк М. А. 
Аналіз роботи систем централізованого постачання тепла споживачам / М. А. Мартиняк, Й. С. Мисак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 792. - С. 17-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто методику розрахунку ефективності роботи систем централізованого теплопостачання на основі теплових балансів з урахуванням втрат тепла.


Індекс рубрикатора НБУВ: З380.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мисак Й. С. 
Сонячна енергетика: теорія та практика : монографія / Й. С. Мисак, О. Т. Возняк, О. С. Дацько, С. П. Шаповал. - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. - 339 c. - Бібліогр.: с. 323-337 - укp.

Висвітлено актуальні проблеми підвищення ефективності систем сонячного теплопостачання із плоскими сонячними колекторами та комбінованими геліонагрівниками. Розглянуто проблему використання енергії сонячного випромінювання, його практичного застосування у виробництві та в побуті та місце геліоенергетики у Державній програмі енергозбереження України. Охарактеризовано сучасний стан сонячного теплопостачання, планування експериментів у наукових дослідженнях систем сонячного теплопостачання та опрацювання експериментальних даних. Увагу приділено дослідженням із дискретною та потрійною орієнтацією сонячних колекторів. Наведено лабораторні та натурні дослідження систем теплопостачання, подано рекомендації щодо практичного використання результатів досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637 + З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мисак Й. С. 
Сушіння зовнішніх поверхонь нагрівання котлів ТП-10 за допомогою теплоти живильної води / Й. С. Мисак, М. П. Кузик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 795. - С. 26-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто процедуру водяного миття та подальшого сушіння котла ТП-10. Термічне сушіння зовнішніх поверхонь нагрівання котла здійснюється подачею в його пароводяний тракт живильної води з загальностанційного трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мисак Й. С. 
Одержання легованої індустріальної оливи для устаткування електростанцій / Й. С. Мисак, Т. П. Коваленко, В. О. Сердюк // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2014. - № 4. - С. 21-27. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено переваги використання присадок в індустріальних оливах. Одержано поліметакрилатні присадки на основі лаурилметакрилату та метилакрилату в бензолі та досліджено їх фізико-хімічні властивості. Якісний склад присадки підтверджено результатами інфрачервоної спектроскопії. Показано вплив концентрації та складу присадки на реологічні властивості оливи І-20А. Описано криві в'язкості для одержаних систем. За одержаними величинами кінематичної в'язкості знайдено значення індекса в'язкості для кожного зразка. Досліджено депресорні властивості мастильного матеріалу. Зведено у таблицю експлуатаційні властивості індустріальної оливи з вмістом присадки 1 - 4 % (мас.). На чотирикульковій машині тертя проведено випробування протизношувальних властивостей легованої індустріальної оливи І-20А. Встановлено оптимальну концентрацію присадки в оливі, за якої покращуються в'язкісно-температурні, депресорні та протизношувальні властивості. Запропоновано застосовувати одержаний мастильний матеріал для боротьби з тертям і зносом елементів устаткування електричних станцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.307.2-32

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мисак Й. С. 
Методи захисту поверхонь нагрівання котлів від корозії під час їхнього простоювання / Й. С. Мисак, Я. Ф. Івасик, Є. М. Якимів, Т. П. Коваленко, Н. М. Лашковська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 795. - С. 33-39. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто процес корозії зовнішніх поверхонь нагрівання водогрійних котлів ПТВМ-180 і КВГМ-180, а також котлів ТЕС під час простоювання їх у резерві та розроблено методи боротьби з нею, враховуючи конструктивні особливості устаткування. Запропоновано заходи та схему для забезпечення оптимальних умов перебування котлів у резерві.


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лабай В. Й. 
Оцінювання ексергетичної ефективності холодильних машин split-кондиціонерів фірми "FUJITSU" / В. Й. Лабай, Й. С. Мисак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 758. - С. 6-9. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Використано розроблений ексергетичний метод аналізу роботи одноступеневих хладонових холодильних машин split-кондиціонерів. Встановлено ексергетичний ккд і втрати ексергії для split-кондиціонерів фірми "FUJITSU" різної холодопродуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мартиняк М. А. 
Узагальнена математична модель теплового режиму приміщення та системи теплопостачання будинку / М. А. Мартиняк, Й. С. Мисак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 758. - С. 40-45. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розв'язано актуальну наукову задачу, що полягає у розробленні математичної моделі теплового режиму приміщення та системи теплопостачання будинку з урахуванням теплообміну на зовнішніх огороджувальних конструкціях і на теплопередавальних поверхнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського