Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлов А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сучасні промислові революції та удосконалення механізмів сестейнового соціально-економічного розвитку: досвід ЄС та практика України : монографія / Л. Г. Мельник, О. М. Маценко, Ю. М. Завдов'єва, В. О. Бабенко, Т. П. Близнюк, А. О. Бойко, В. Г. Боронос, І. М. Бурлакова, С. К. Василик, Л. Генс, О. С. Гончаренко, А. І. Грузина, І. Б. Дегтярьова, Ю. М. Дерев'янко, А. О. Дериколенко, О. М. Дериколенко, О. В. Демченко, В. Дурановскі, А. В. Дяченко, Д. В. Дячков, Ю. В. Євдокимов, К. Ю. Завражний, М. В. Зось-Кіор, Л. Л. Калініченко, І. І. Кальченко, О. А. Канова, О. І. Карінцева, Б. Л. Ковальов, Д. В. Козлов, С. М. Козьменко, Е. В. Кривобок, О. Вас. Кубатко, О. Вік. Кубатко, Т. І. Лепейко, О. А. Лукаш, О. В. Майстренко, Ю. О. Мазін, І. А. Маркіна, О. І. Маценко, В. Ю. Медвідь, В. Л. Мельник, Ю. М. Мельник, М. С. Мисловська, А. М. Михайлов, Л. І. Михайлова, О. В. Нечипорук, О. П. Павленко, А. А. Пакуліна, А. А. Панченко, Ю. М. Петрушенко, В. С. Півень, Є. А. Переход, В. В. Погодіна, М. В. Полюхович, О. І. Пушкар, О. О. Рудаченко, В. В. Сабадаш, С. О. Самаль, І. М. Сотник, М. І. Сьомич, Т. Тамбовцева, С. В. Тарасенко, Ю. Л. Татаринцева, І. В. Торба, І. І. Устінова, С. М. Федина, К. А. Федченко, Я. М. Хайло, Т. О. Хайло, М. О. Харченко, Ю. В. Химченко, Є. В. Хілько, О. В. Ходаківська, О. В. Шкарупа; ред.: Л. Г. Мельник, О. М. Маценко. - Суми : Університетськка книга, 2021. - 415 c. - укp.

Розкрито зміст і взаємообумовленість сучасних промислових революцій (Industries 3.0, 4.0, 5.0). Охарактеризовано механізми забезпечення сестейнового розвитку на різних рівнях функціонування соціально-економічних систем. Висвітлено хід трансформаційних процесів на територіальному рівні та в окремих секторах господарства (енергетика, агровиробництво, транспорт). Особливу увагу приділено таким актуальним трендам сучасного розвитку, як інтелектуалізація соціально-економічних систем, цифровізація економіки, дематеріалізація процесів виробництва та споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300 + У9(4УКР)300-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайлов А. І. 
Міжатомна взаємодія та ідентифікація сполук легких елементів за суміщеним рентгенівським спектром : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. І. Михайлов; Національна академія наук України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. - Харків, 2021. - 28 c. - укp.

Досліджено багатокомпонентні сполуки хімічних елементів з атомним номером менш ніж 12 та розроблено гібридний рентгенівський метод аналізу, який заснований на використанні комплексу ефектів взаємодії рентгенівських фотонів із матеріалом: флуоресценції, дифракції та розсіювання. Ці явища запропоновано вивчати по суміщеному спектру, що вперше отриманий завдяки використанню оригінальних рентгенооптичних схем та вторинних випромінювачів нового типу (багатошарові, комплексні, тощо). Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено розширення можливостей рентгенівського аналізу фізичних явищ по суміщеним спектрам флуоресценції, дифракції та розсіювання. Це дало можливість використання рентгенівських методів у нових галузях: вперше використано співвідношення інтегральних інтенсивностей піків некогерентного (Compton) та когерентного (Rayleigh) розсіювання для кількісного аналізу складу сполук легких елементів та визначено параметри самоузгодженого поля Хартрі електронів в атомах цих сполук. Дифракційні відбиття вперше застосовані з використанням нетрадиційної для XRD довжини хвилі від 3,03 до 4,75 А. Вони налаштовані на "вільніФ діапазони спектру флуоресценції, та дають змогу проводити кількісний рентгенофазовий аналіз сумісно з елементним аналізом по лініям флуоресценції. Надвисока контрастність суміщених спектрів забезпечує рекордні для рентгенофлуоресцентного аналізу межі виявлення (~ 0,07ррт).


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477,022 + В346.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Штерн М. Б. 
Узагальнена континуальна модель пластичності порошкових та пористих матеріалів / М. Б. Штерн, О. В. Михайлов, А. О. Михайлов // Порошкова металургія. - 2021. - № 1/2. - С. 27-44. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Сформульовано нову модель поведінки пористих та порошкових тіл, яка націлена на врахування особливостей структури і внутрішньої будови нових класів матеріалів. Більшість з існуючих моделей базуються на припущенні, що єдиним параметром матеріалу є пористість. Натомість численні спостереження структури порошкових і пористих матеріалів свідчать про суттєвий вплив на їх властивості інших типів недосконалостей, до яких можуть бути віднесені щілиноподібні дефекти. Саме ці дефекти впродовж деформування можуть сприяти виникненню розшарувальних щілин із подальшим руйнуванням виробу ще під час його одержання. Крім того, більшість існуючих моделей не є чутливими до різноопірності за умов стиснення та розтягу, а також за можливої зміни об'єму за відсутності гідростатичного тиску. З метою подолання наведених недоліків запропоновано нову чотирипараметричну теорію пластичності для опису поведінки порошків та пористих напівфабрикатів, до якої поряд із пористістю та осередненою деформацією твердої фази пористого тіла введено два нові параметри. Вони безпосередньо відображають вплив різноопірності та наявність дилатансії. З урахуванням цих параметрів сформульовано вираз для дисипативного потенціалу та поверхні навантаження чотирипараметричного матеріалу. Головна відмінність запропонованої моделі від існуючих полягає в тому, що вона описує матеріал, який може перебувати як у сипкому стані, так і в пористому. При цьому враховується, що границя текучості на всебічний розтяг матеріалу у сипкому стані дорівнює нулю. Натомість границі текучості на розтяг та стиснення пористих матеріалів за умов ідеального контакту та повного зчеплення мають рівні значення. З'ясовано фізичну суть двох нових матеріальних параметрів. Встановлено їх вплив на виникнення розшарувальних щілин за одержання виробів складної форми. Сформульовано доцільність використання запропонованої моделі для 3D принтингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.4-18 + Ж362.04 + Ж365.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бакум М. В. 
Лабораторно-польові дослідження ефективності впливу сортування насіння за розмірами на урожайність сафлору / М. В. Бакум, М. М. Крекот, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій, М. М. Майборода, В. К. Пузік, О. С. Чалая, В. В. Безпалько, О. В. Панкова, В. О. Гробов // Інженерія природокористування. - 2020. - № 3. - С. 36-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Однією з перспективних культур для посушливих умов сходу України є сафлор красильний. Але технологія його вирощування в Україні розроблена недостатньо. Немає чітких рекомендацій виробництву за термінами, способами, нормами посіву та вимогами до посівного матеріалу, в тому числі і до фракційного складу насіння культури. Сортування насіннєвого матеріалу за розмірами - відома складова підготовки високоякісного посівного матеріалу, ефективність впливу якої на урожайність сафлору вивчена ще не повною мірою. Для визначення закономірності формування продуктивності сафлору красильного залежно від розмірів висіяного насіння виконані лабораторно - польові дослідження. Для перевірки впливу розмірів насіння на врожайність сафлору відсортовано 3 фракції: велике насіння (сходова фракція решета з круглими отворами діаметром 5,0 мм, яка становила 18,24 % від маси вихідного матеріалу), середнє (сходова фракція решета з прямокутними отворами шириною 3,0 мм, яка становила 58,21 % від маси вихідного матеріалу), дрібне (проходова фракція решета з прямокутними отворами шириною 3,0 мм, яка становила 23,55 % від маси вихідного матеріалу). На основі показників росту та розвитку, структури врожаю та врожайності, що були отримані при вирощуванні насіння сафлору різного фракційного складу, встановлено, що найбільш оптимальним є використання у сівбі середньої фракції насіння сафлору. Таке насіння мало найбільший показник врожайності, при достатньо високих показниках росту та продуктивних якостей і найкращий показник виживаємості рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.193-37

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михайлова Л. І. 
Управління персоналом : навч. посіб. для студентів ВНЗ / Л. І. Михайлова, А. М. Михайлов. - Суми : Литовченко Є. Б., 2020. - 283 c. - Бібліогр.: с. 280-283 - укp.

Висвітлено теоретичні основи управління персоналом. Проаналізовано сучасні підходи до формування кадрового складу організацій в умовах стрімких змін і викликів зовнішнього середовища. Викладено практичні завдання та варіанти їх розв'язання. Наведено методичні рекомендації до проведення ділових ігор, тренінгів, ситуаційних вправ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.355.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бакум М. В. 
Доочищення та сортування насіння сафлору на віброфрикційному сепараторі / М. В. Бакум, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій, О. С. Чалая, В. В. Беляєв, В. В. Никоненко, Р. Ю. Сивопляс // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 12-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень доочищення та сортування насіння сафлору на віброфрикційному сепараторі. Використання сепаратора надає змогу з некондиційної насіннєвої суміші одержати висококондиційне насіння сафлору.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.192-483 + П072.854.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Національний менеджмент в умовах інтеграційних та глобалізаційних викликів : [колект. монографія] / В. Л. Гриценко, Л. О. Дашутіна, І. С. Данілова, Л. І. Калачевська, Т. О. Кириченко, Л. В. Коренівська, В. В. Лисенко, А. М. Михайлов, Л. І. Михайлова, Л. М. Могильна, В. В. Нехай, Л. Ф. Соколенко, Н. В. Стоянець, С. Г. Турчіна, Т. О. Харченко, Т. І. Шевченко; ред.: Л. І. Михайлова. - Суми : Литовченко Є.Б., 2019. - 313 c. - укp.

Увагу приділено теоретичним і практичним питанням розвитку системи національного менеджменту на різних рівнях управління економіки країни, що формуються під впливом інтеграційних і глобалізаційних викликів. Викладено особливості розвитку зовнішньоекономічної діяльності та євроінтеграційних процесів в умовах глобалізації, концептуальні засади управління інноваційно-інвестиційним розвитком регіонів у контексті сталого розвитку. Визначено напрями вдосконалення галузевого управління в аграрному секторі економіки в умовах ринкових трансформацій і глобалізації економіки. Обгрунтовано науково-методичний підхід до оцінки рівня фінансово-економічної готовності сільськогосподарських підприємств до інноваційної діяльності техніко-технологічного напряму в умовах глобалізаційних змін. Окреслено сучасні завдання екологічного менеджменту в умовах глобалізації світової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.1 + У9(4УКР)821.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бакум М. В. 
Обгрунтування ефективності використання решетних сепараторів для підготовки посівного матеріалу сафлору / М. В. Бакум, М. М. Крекот, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій, М. М. Майборода, В. К. Пузік, О. С. Чалая, О. І. Басов, М. В. Циба // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 18-25. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На основі аналізу розмірних характеристик компонентів насіннєвих сумішей сафлору обгрунтовано оптимальну схему роботи решітного сепаратора. Підтверджено високу ефективність послідовного відокремлення насіння інших сільськогосподарських культур та бур'янів у сходову фракцію решета з круглими отворами діаметром 5,0 мм і сходову фракцію решета з прямокутними отворами шириною 3 мм.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.192-483 + П072.854.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бакум М. В. 
Вплив кривизни решета на ефективність очищення насіння гороху від його половинок / М. В. Бакум, М. М. Крекот, А. Д. Михайлов, М. М. Абдуєв, М. В. Циба, О. І. Басов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 73-80. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу основних параметрів решітних сепараторів на ефективність очищення насіння гороху від його половинок. Підтверджено збільшення повноти розділення на криволінійному решеті на 20,94 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-483 + П072.854

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бакум М. В. 
Доочищення та сортування насіння сої на вібраційній насіннєочисній машині / М. В. Бакум, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 26-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень доочищення та сортування насіння сої на вібраційній насіннєочисній машині. З некондиційної насіннєвої суміші є можливість одержання насіння сої з високими посівними якостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-483

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бакум М. В. 
Результати сортування насіння гороху на віброфрикційному сепараторі / М. В. Бакум, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 21-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень сортування насіння гороху на віброфрикційному сепараторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-483

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Михайлов А. М. 
Імплементація різних методів мотивації до праці в системі управління персоналом підприємств / А. М. Михайлов, В. М. Мантула, Т. О. Кириченко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2018. - № 2. - С. 39-46. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Доведено актуальність імплементації різних методів мотивації до праці в системі управління персоналом підприємств, виявлено проблеми мотивації та визначено їх вплив на результативність діяльності підприємства. Доведено, що для посилення мотиваційного впливу на персонал підприємства доцільним є поєднання матеріальної та нематеріальної складової мотивації працівників. Обгрунтовано, що при вдалому поєднанні різних методів мотивації можна активізувати роботу працівників та підвищити їх інтерес до неї. Імплементація різних методів мотивації в системі управління персоналом сприятиме його самовдосконаленню і самореалізації, а також вплине на ефективність діяльності підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Михайлов А. М. 
Формування інвестиційних ресурсів в аграрному секторі економіки: теорія, методологія, практика : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / А. М. Михайлов; Сумський державний університет. - Суми, 2018. - 37 c. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади формування інвестиційних ресурсів в аграрному секторі економіки з урахуванням глобалізаційних трендів, регіональних диспропорцій та національних особливостей агробізнесу в Україні. Визначено сутність та концептуальні основи формування інвестиційних ресурсів в аграрному секторі економіки, розроблено методологію прогнозування їх обсягів у країні в цілому та їх впливу на макроекономічну динаміку, прогнозування інвестиційної сприйнятливості аграрного сектору. Запропоновано методичне підґрунтя обґрунтування інвестиційних детермінант формування доданої вартості в аграрному секторі та прогнозування її регіональної динаміки, ранжування регіонів за рівнем ефективності освоєння інвестицій в сільське господарство та сценарного прогнозування інвестиційної активності в регіонах, обґрунтовано доцільність створення в Україні Фонду інфраструктурних інвестицій в аграрний сектор, розроблено критерії відбору агрокомпаній – реципієнтів ресурсів з цього Фонду та вибору оптимальних фінансових інструментів формування інвестиційних ресурсів в аграрному секторі економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бакум М. В. 
Особливості вібросепарації насіння ріпаку / М. В. Бакум, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій, М. М. Абдуєв // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 19-23. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень доочищення та сортування насіння ріпаку на вібраційній насіннєочисній машині.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-483 + П072.854.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Михайлов А. В. 
Информационные аспекты внедрения систем контроля и планирования энергопотребления на котельных ЦСТ / А. В. Михайлов, Е. П. Фомичев, Е. П. Нечипорук // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2017. - № 2. - С. 96-106. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проанализированы данные суточных ведомостей работы оборудования 11 котельных; кпд по прямому балансу нигде не определяется, поэтому оценить достоверность информации нельзя; если кпд определить, то окажется, что котел № 1 котельной X квартал ЮЗМ за 14 января 2013 г. большую часть времени суток работал с кпд 0,95 - 1,01, а котел № 2 - целые сутки проработал с кпд 1,21. Проверка для этого дня в суточной ведомости котельной показывает ошибочность записей, что обнаруживают и учитывают при макетировании в ПТО. Проведено сравнение скорректированного кпд по прямому балансу с данными посуточного макетирования преобразования энергии, выполняемого ПТО предприятия. Рассмотрены погрешности определения кпд по прямому балансу и возможность использования скорректированных данных суточной ведомости журнала оператора для мониторинга показателей энергоэффективности через кпд и через удельный расход газа на выработку тепла. Описан регрессионный анализ качества управления отпуском теплоты и погодным регулированием. Службой энергетического менеджмента запущенна программа энергетического мониторинга всех ТЭР по районным и квартальным котельным города; программа позволяет на основании электронной ведомости определить эффективность работы котельной. При содействии служб тепловой автоматики и измерений, информационных технологий была разработана и запущена программа, позволяющая оперативному персоналу котельных отслеживать кпд работы котлов в реальном времени, что на практике позволит определить эффективность регулирования работы котлов оперативным персоналом котельных.


Індекс рубрикатора НБУВ: З384

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бакум М. В. 
Обгрунтування вибору машин для заготівлі трав на сіно / М. В. Бакум, А. Д. Михайлов, О. Б. Козій, Р. В. Кириченко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 30-38. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень обгрунтованого вибору сінозбиральних машин для раціонального їх використання за збирання трав на сіно високої якості та з мінімальними втратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Михайлов А. М. 
Класифікаційні детермінанти інвестиційних ресурсів в контексті глобалізаційних змін / А. М. Михайлов // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2017. - № 2. - С. 34-40. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено класифікаційні детермінанти інвестиційних ресурсів, що зумовлені стрімкими глобалізаційними трансформаціями. Обгрунтовано необхідність розгляду та здійснення системного аналізу понять "інвестиції" через визначення класифікаційних ознак та розмежування сутності категорій: інвестиційний ресурс, інвестиційний процес, інвестиційна діяльність, інвестиційне забезпечення, інвестиційний ринок. На основі узагальнення досліджень вчених щодо багатоваріантності різновидів інвестиційних ресурсів, які спрямовуються в розвиток аграрного сектору національної економіки країни, викладено характеристику окремих груп інвестицій: фінансових, інноваційних, інтелектуальних, реальних. Підтверджено наявність значної кількості класифікаційних ознак щодо розподілу інвестицій та складно структурованість даної економічної категорії. На основі узагальнення сучасних підходів згруповано класифікаційні ознаки розподілу інвестиційних ресурсів за джерелами формування, характером залучення коштів, натурально-речовою формою, для забезпечення стадій інвестиційного процесу. В контексті провадження інвестиційної та інноваційної діяльності та в залежності від фази інвестиційного проекту виділяються інвестиційні ресурси, що мають відповідну назву. Узагальнено характеристики окремих категорій: інвестиційна діяльність, інвестиційне забезпечення, інвестиційний процес. Викладено сутність інвестиційних ресурсів аграрного сектора як сукупність ресурсів в грошовій, фінансовій, матеріальній та нематеріальній формах, котрі забезпечують формування конкурентоспроможного аграрного середовища через досягнення економічного або соціального ефекту від впровадження в об'єкти інвестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Михайлов А. В. 
О происхождении металлических включений в составе лавообразных топливосодержащих масс НБК-ОУ ЧАЭС / А. В. Михайлов // Ядер. фізика та енергетика. - 2017. - 18, № 2. - С. 161-169. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Приведена версия материального происхождения металлических включений в силикатной матрице лавообразных топливосодержащих масс (ЛТСМ), образовавшихся во время аварии на 4-м блоке ЧАЭС. На основании сравнительной количественной характеристики наблюдаемых массовых соотношений железа, хрома и никеля в различных скоплениях ЛТСМ и потенциальных источниках их появления - металлоконструкциях - дана оценка степени влияния различных факторов на формирование металлической компоненты чернобыльского кориума (МКК). Сделан вывод о том, что исходный состав МКК образовался на основе расплава нержавеющей стали 08Х18Н10Т, из которой были изготовлены элементы конструкций топливных каналов и нижних водяных коммуникаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-042.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Брюховецький І. М. 
Розвиток аграрного бізнесу в Україні : монографія / І. М. Брюховецький, В. М. Жмайлов, О. М. Маслак, С. М. Гужвенко, В. А. Єфанов, І. В. Куценко, А. М. Михайлов, Н. Г. Маслак, А. В. Чупіс, М. М. Геєнко, І. І. Коблянська, В. І. Сапич, Н. М. Сапич, С. Г. Дубовик, Т. І. Драбчук; ред.: І. М. Брюховецький; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми : Сум. нац. аграр. ун-т, 2016. - 364 c. - Бібліогр.: с. 339-364 - укp.

Висвітлено стан та основні напрямки розвитку аграрного бізнесу в Україні. Розглянуто стратегічні напрями та інтелектуальне забезпечення розвитку аграрного сектору економіки. Досліджено наукове, кадрове та фінансове забезпечення аграрного бізнесу як передумову інноваційної діяльності аграрного виробництва. Увагу приділено зовнішньоекономічній діяльності суб'єктів аграрного бізнесу за умов глобалізаційних викликів, становленню ринкових земельних відносин. Проаналізовано використання ефективної системи менеджменту суб'єктами аграрного бізнесу. Охарактеризовано розвиток малих організаційних форм аграрного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Михайлов А. В. 
К вопросу о материальных и энергетических источниках образования топливосодержащих материалов во время аварии на 4-м блоке ЧАЭС / А. В. Михайлов // Ядер. фізика та енергетика. - 2016. - 17, № 4. - С. 354-363. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Наведено результати аналізу джерел матеріального наповнення лавоподібних паливовмісних матеріалів (ПВМ) і скупчень із високою концентрацією урану. Для оптимальної композиції жертовних матеріалів і ПВМ зведено матеріально-енергетичний баланс у моделі процесів. Здійснено кількісну оцінку залишкового тепловиділення відпрацьованого ядерного палива в ряду інших джерел теплової енергії тепла в шахті реактора. Зроблено висновок, що за умови 50 % втрат тепла кількості "корисного" тепла, що може залишитися, достатньо для реалізації доменної версії сценарію утворення ПВМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського