Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Михальчук І. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ільницький Л. Я. 
Антенна решітка обертованої поляризації з керованою діаграмою спрямованості / Л. Я. Ільницький, О. А. Щербина, І. І. Михальчук // Пробл. інформатизації та упр.. - 2010. - Вип. 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто принцип дії малоелементної антенної решітки обертованої поляризації з керованою діаграмою спрямованості, яку можна використати для мобільних систем зв'язку на терміналах, що встановлюються на рухомих об'єктах, під час розв'зку задачі вимірювання напруженості електромагнітного поля. В результаті використання фазового керування діаграмою спрямованості антенної решітки значно підвищується точність пеленгації та швидкодія процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ільницький Л. Я. 
Напрямлені властивості параболічної антени супутникового телебачення / Л. Я. Ільницький, І. І. Михальчук, С. П. Мартиненко // Електроніка та системи упр. - 2009. - № 4. - С. 149-153. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На базі апертурного методу обрано характеристику напрямленості опромінювача, аналітичний вираз, що описує характеристику напрямленості опромінювача. За характеристикою елемента Гюйгенса як характеристикою напрямленості опромінювача визначено поле випромінювання параболічної антени.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.432-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Габрусенко Є. І. 
Запобігання витоку інформації у бездротових мережах / Є. І. Габрусенко, В. Г. Павлов, І. І. Михальчук // Безпека інформації. - 2014. - 20, № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано методику прогнозування зон досяжності бездротових мереж, яка здійснюється у два етапи: попереднє обчислення усередненого радіусу зони та подальше його уточнення геометричними способами за окремими напрямами із суттєвими ділянками місцевості. Недооцінювання даного фактору може бути причиною як відсутності сигналу, що призводить до порушення доступності інформації, так й поширення радіохвиль поза зоною призначення, що створює передумови для витоку інформації та її перехоплення на фізичному рівні. Одержані результати дозволять підвищити рівень інформаційної цілісності, доступності та безпеки бездротових мереж за рахунок запобігання поширення радіохвиль поза призначенням. Вказані чинники сприятимуть зменшенню ймовірність витоку інформації та її перехоплення на фізичному рівні, а також забезпеченню потрібного рівня доступності та цілісності інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Щербина О. А. 
Антенна система для станцій радіомоніторингу / О. А. Щербина, Л. Я. Ільницький, І. І. Михальчук // Наукоєм. технології. - 2020. - № 1. - С. 28-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто принципи побудови антенної системи з розширеними можливостями для станцій радіомоніторингу та радіоконтролю. Розроблена малоелементна антенна решітка з пристроєм первинної обробки сигналів забезпечує виконання низки важливих для радіомоніторингу функцій: автоматизований огляд простору та виявлення джерела випромінювання; автоматичне визначення кутових координат джерел випромінювання; придушення завади на частотах близьких до частоти контрольованого радіовипромінювання; вимірювання напруженості електричного поля; вимірювання параметрів поляризації поля випромінювання. Синтезована структурна схема антенної системи, яка забезпечена колами автоконтроля, що гарантує своєчасне виявлення відмов та підтримання системи в робочому стані. Розглянуто принципи керування положенням діаграми спрямованості для антенних решіток з малою кількістю елементів. При електричному керуванні положенням променів виникає деформація діаграми спрямованості. Це може спричинити суттєві ускладнення у виокремленні сигналу за наявності завади на частотах близьких до частоти сигналу. При механічному скануванні форма діаграми спрямованості зберігається незмінною, що забезпечує більшу точність при наведенні на джерело випромінювання, ніж при електричному скануванні. Враховуючи це, доцільним є застосування механічного керування положенням антени в просторі. Сумарна діаграма спрямованості використовується для огляду простору і виявлення джерел випромінювання. За наявності завади на частоті близькій до частоти контрольованого джерела випромінювання, переходять до різницевої діаграми спрямованості, яка дає можливість визначити кутове положення джерел випромінювання. Головний нуль цієї діаграми поступовим обертальним рухом апертури системи суміщається з напрямом випромінювання джерел і таким чином визначаємо пеленги.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Щербина О. А. 
Кільцева антенна решітка для систем радіомоніторингу / О. А. Щербина, Л. Я. Ільницький, І. І. Михальчук // Наукоєм. технології. - 2020. - № 2. - С. 153-164. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто принципи побудови антенної решітки з кільцевими елементами для станцій радіомоніторингу та радіоконтролю. Кільцеві випромінювачі в порівнянні з турнікетними антенами на пасивних вібраторах мають декілька вагомих переваг: менші геометричні розміри, можливість використання колового ортогонального поляризаційного базису, дещо ширша смуга робочих частот, спрощені методики обчислення параметрів поля випромінювання і т.д. Створена кільцева антенна система для радіомоніторингу та описані її функціональні можливості. Крім того, створено ефективний математичний апарат для обробки інформаційних сигналів, які будуть отримані на виходах антенної системи. Об'єднання пристроїв обробки сигналів з антенними малоелементними решітками дає можливість створити багатофункціональні системи моніторингу при відносно невеликих габаритах апертур. Антенні решітки з розмірністю 2 x 2 на кільцевих випромінювачах забезпечують функції пеленгації джерела випромінювання, придушення завади, яка має поле випромінювання на тій же довжині хвилі, що і поле сигналу, за яким ведеться спостереження. Також кільцева антенна решітка забезпечує вимірювання основних параметрів поля випромінювання і поляризаційних параметрів. Отримані аналітичні вирази, які дають можливість використовувати вимірювання електричних полів в коловому поляризаційному ортогональному базисі і обчислювати складові плоскополяризованих хвиль, а також навпаки - вимірювати напруженість лінійно поляризованих хвиль в коловому поляризаційному базисі. Для кільцевих антен виведена аналітична формула діючої довжини, яка забезпечує визначення електрорушійної сили на затискачах антени за відомими значеннями напруженості правополяризованих та лівополяризованих хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-045

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михальчук І. І. 
Компактні антени в системах радіомоніторингу з первинною обробкою сигналу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / І. І. Михальчук; Національний авіаційний університет. - Київ, 2021. - 27 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади зменшення геометричних розмірів вібраторних антен та створення багатофункціональних малогабаритних антенних решіток. Вирішено актуальну науково-прикладну задачу, що полягає в збільшенні ефективності використання антен в системах мобільного радіомоніторингу шляхом застосування малоелементних антенних решіток з розширеними можливостями. Запропоновано решітки з лінійними антенними елементами дають можливість здійснювати пеленгацію, вимірювати поляризаційні параметри сигналу, придушувати заваду на близькій частоті, обчислювати модуль вектора напруженості електричного поля та визначати напрям приходу хвилі. Розглянуто решітки з кільцевими елементами дозволяють виконувати не тільки всі зазначені функції, а й вимірювати параметри електромагнітного поля в коловому ортогональному поляризаційному базисі та виокремлювати хвилі правого та лівого обертання вектора напруженості електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Лаптєв О. А. 
Виявлення та блокування повільних DDoS-атак за допомогою прогнозування поведінки користувача / О. А. Лаптєв, С. С. Бучик, В. А. Савченко, В. С. Наконечний, І. І. Михальчук, Я. В. Шестак // Наукоєм. технології. - 2022. - № 3. - С. 184-192. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Особливістю повільної DDoS-атаки є використання вразливості в протоколі TCP/IP, де навмисно чи ненавмисно можуть бути викликані переривання в результаті затримки в каналах зв'язку. Розглянуто проблему виявлення повільної розподіленої атаки відмови в обслуговуванні. Відомо, що виявлення повільних DDoS-атак відрізняється від атак на основі обсягу трафіку, оскільки вони не збільшують інтенсивність трафіку в мережі. Замість створення раптового надлишку трафіку, повільні малопотужні атаки проводяться з мінімальною активністю і не реєструються системами. Вони спрямовані на те, щоб вивести об'єкт з ладу непомітно, створюючи мінімальну кількість підключень та залишаючи їх незавершеними якомога довше. Як правило, зловмисники відправляють часткові запити HTTP і невеликі пакети даних або повідомлення для перевірки активності, щоб підключення залишалося активним. Подібні атаки важко заблокувати, і складно виявити. У зв'язку з малим обсягом трафіку, а також з тим, що атаки можуть виглядати як стандартні підключення, потрібна інша технологія запобігання. Джерела атак необхідно блокувати, виходячи з особливостей виконання запитів, а не на основі їх репутації. Тому було зроблено припущення про залежність успішної повільної DDoS-атаки залежить та поведінки користувача. На основі моделювання методу виявлення повільних атак було проведено дослідження та прогнозування поведінки особистості, запропоновано траєкторію поведінки конкретного користувача. Можливості застосування такого методу підтверджено моделюванням атак RUDY на HTTP-сервіси. Отримані характеристики точності прогнозування залежно від відображуваного накопиченого трафіку і статистики атак. Дослідження доводить, такий метод можна використовувати для виявлення різних типів по вільних DDoS-атак.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського