Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=НАМЕСТНІК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Наместнік В. В. 
Громадські організації як суб'єкти формування і реалізації державної екологічної політики : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. В. Наместнік; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вирішено завдання, що полягає в науково-теоретичному обгрунтуванні місця та ролі громадських організацій як суб'єктів формування та реалізації державної екологічної політики. Досліджено понятійно-категорійний апарат. Проведено порівняльний аналіз використання термінології в зарубіжній та вітчизняній практиці. Обгрунтовано специфіку використання термінології й уточнено визначення понять "громадський екологічний рух", "громадська екологічна організація". Проаналізовано нормативно-правову базу функціонування громадських екологічних організацій в Україні. Виявлено основні проблеми та запропоновано напрями її удосконалення. Досліджено основні форми взаємодії громадських організацій з органами державної влади та шляхи їх впливу на формування й реалізацію державної екологічної політики. На основі аналізу особливостей функціонування громадських організацій та консультативно-дорадчих органів при органах державної влади за кордоном розроблено механізм взаємодії громадських організацій з органами державної влади в Україні. Наведено шляхи його імплементації та надано рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правової бази та інституційного забезпечення державної екологічної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013:Б1 + Б1 е(4УКР) л5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куйбіда В. С. 
Цифрове врядування в Україні: базові дефініції понятійно-категоріального апарату / В. С. Куйбіда, О. В. Карпенко, В. В. Наместнік // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сформульовано базові дефініції понятійно-категоріального апарату сфери цифрового врядування в Україні. Здійснено етимологічний та семантичний аналіз термінів, які використовуються в зарубіжних і вітчизняних наукових дослідженнях із проблематики цифровізації (цифрових трансформацій) діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано неможливість практичного застосування в одному синонімічному ряду (значенні) таких дихотомічних термінів, як "цифровізація" і "оцифровування", "цифрова стратегія" та "ІТ-стратегія", "цифрові технології" й "інформаційні технології", "цифрове врядування" та "електронне урядування". Наведено рекомендації щодо коректної адаптації й належного використання термінологічних запозичень концепції "Ера цифрового врядування" (Digital Era Governance, "DEG") - світового наукового тренду реалізації цифрових управлінських трансформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наместнік В. В. 
Електронне, цифрове та smart-управління: сутність та співвідношення термінів / В. В. Наместнік, М. М. Павлов // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 1. - С. 115-121. - Бібліогр.: 120 назв. - укp.

Здійснено аналіз вітчизняних та зарубіжних наукових напрацювань для обгрунтування сутності, змісту та співвідношення понять: "електронне управління", "цифрове управління", "smart-управління". Встановлено відсутність єдиного наукового підходу до визначення вказаних понять, законодавчого закріплення, натомість спостерігається їх довільне трактування в окремих документах. Проаналізовано праці американських, німецьких, польських, португальських, іспанських, чеських, румунських науковців. Обгрунтовано, що різне трактування термінології насамперед є наслідком некоректного перекладу іншомовних термінів та калькування їх у нові українські дефініції. На основі проведеного аналізу запропоновано авторське визначення понять "електронне управління", "цифрове управління", "smart-управління" та окреслено їх співвідношення з огляду на еволюцію впровадження цифрових (інформаційно-комунікативних) технологій в діяльність органів публічної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053 + Х849(4/8)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського