Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=НАСТЕК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Настека Т. М. 
Види роду i Armeniaca /i Mill. у Лісостепу України (біолого-екологічні та морфологічні особливості, використання) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Т. М. Настека; НАН України, Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голдовський Б. М. 
Вплив стресу на показники варіабельності серцевого ритму в співробітників виїзного персоналу швидкої медичної допомоги / Б. М. Голдовський, С. О. Поталов, Є. В. Сідь, К. В. Серіков, Н. В. Настека, К. К. Малашенко // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 8. - С. 92-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На працівників швидкої медичної допомоги впливає комплекс факторів, основними з яких є психоемоційний стрес і систематичні фізичні навантаження, вимагає від організму постійного напруження регуляторних систем. Варіабельність серцевого ритму є одним із найбільш інформативних методів кількісної оцінки стану вегетативної нервової системи. Активність симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи є результатом системи регуляції кровообігу, що змінює в часі свої параметри для досягнення оптимальної пристосувальної відповіді, що відображає адаптаційну регуляцію всього організму. Об'єктом наукового дослідження стали 42 співробітники швидкої медичної допомоги віком у середньому 46 +- 2 роки. Усі представники цієї групи працювали на швидкій медичній допомозі як виїзний персонал та мали особливий ритм праці. Обстежено 17 чоловіків та 25 жінок із середнім індексом маси тіла, що становив 27,1 +- 0,8 кг/м2, середній час за межами бази з 24 годин становив 519,4 +- 19,5 хвилини. Обробку одержаних даних проводили із застосуванням пакета прикладних програм PSPP. Проведено аналіз розподілу за кожним вивченим критерієм. Статистична обробка отриманих результатів проводилася з використанням методів параметричної та непараметричної статистики. Аналіз варіабельності серцевого ритму, будучи неінвазивним методом дослідження, дозволяє оцінити зміни в рівнях регуляції серцево-судинної системи під впливом стресу. Зміни показників варіабельності серцевого ритму SDNN і ТР дають можливість судити про ступінь напруженості регуляторних систем під впливом навантажень у співробітників швидкої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 + Р410.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Цивунін В. В. 
Порівняльні психотропні та знеболювальні властивості інгібіторів натрійзалежного котранспортера глюкози 2 типу (SGLT2) дапагліфлозину й емпагліфлозину / В. В. Цивунін, С. Ю. Штриголь, М. В. Настека, Є. О. Нехороша // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2022. - 16, № 3. - С. 147-158. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити вплив інгібіторів натрій-глюкозного котранспортера 2 типу (SGLT2) дапагліфлозину та емпагліфлозину на емоційно-стресову реакцію інтактних тварин у тесті "Відкрите поле", на тривожність, депресивну поведінку, пам'ять, фізичну витривалість, а також на біль різного походження. Експерименти виконано на безпородних білих мишах. Протидіабетичні препарати групи інгібіторів SGLT2 дапагліфлозин (50 мг/кг) та емпагліфлозин (20 мг/кг) вводили в шлунок у вигляді суспензії подрібнених таблеток за 30 - 40 хв до тестування. Психотропні ефекти досліджували в тестах "Відкрите поле", "Піднесений хрестоподібний лабіринт", "Підвішування мишей за хвіст", "Умовна реакція пасивного уникання", "Плавання з навантаженням". Для вивчення впливу на центральний компонент больової чутливості використано тест "Гаряча пластина", на периферичний - тест "Оцтовокислі корчі". Дапагліфлозин та особливо емпагліфлозин зменшують депресивну поведінку в тесті "Підвішування за хвіст". Емпагліфлозин також виявляє ноотропні властивості, покращуючи пам'ять у тесті "Умовна реакція пасивного уникнення". На показники тривожності в тесті "Піднесений хрестоподібний лабіринт" і на поведінку мишей у тесті "Відкрите поле" обидва інгібітори SGLT2 суттєво не впливають (тенденційне збільшення орієнтовно-дослідницької активності в тесті "Відкрите поле" під впливом емпагліфлозину відповідає в цілому стимулювальній спрямованості дії препарату). Обидва препарати не збільшують фізичну витривалість у тесті "Плавання з навантаженням". Дапагліфлозин, але не емпагліфлозин, чинить знеболювальний ефект у тесті "Гаряча пластина", що вказує на центральний механізм знеболювальної дії. У тесті "Оцтовокислі корчі" обидва препарати не виявили ефекту, що свідчить про відсутність у них виразного периферичного компоненту аналгетичної активності. Таким чином, інгібітори SGLT2 мають плейотропні властивості. Емпагліфлозин характеризується стимулювальним впливом на ЦНС, чинить антидепресивний і ноотропні ефекти, що може бути корисним для корекції афективних і когнітивних порушень, а дапагліфлозин завдяки центральним знеболювальним властивостям може розглядатися як перспективний засіб для корекції больових синдромів при цукровому діабеті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Настека М. В. 
Імплементація принципів сталого розвитку сільськогосподарськими підприємствами України / М. В. Настека // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2022. - № 11/12. - С. 14-19. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано підхід до тлумачення поняття "сталий розвиток", що визначається як процес здійснення господарської діяльності, включаючи виробництво та реалізацію товарів, робіт і послуг, на основі синергетичного підходу до процесу взаємодії господарської діяльності, економіки, екології та соціальні системи, що забезпечують ефективність своїх функцій, набувають елементів подальшого розвитку в оперативно-стратегічний період. Зокрема, акцентовано увагу на корпоративній діяльності в умовах воєнного стану. Управління сталим розвитком сільськогосподарських підприємств (СГП) у глобальному середовищі є складним системним процесом, пов'язаним із такими аспектами управління підприємством, як управління конкурентоспроможністю, стратегічне управління, екологічне управління, управління соціальним розвитком, міжнародне управління та цілі. Одним із них є виробництво екологічно безпечних харчових продуктів, які задовольняють потреби споживачів з урахуванням сформованої культури споживання і прогнозованих потреб майбутніх поколінь. Виявлено особливості та розроблено принципи управління цим процесом. Основним завданням роботи є акцентування уваги на діяльності суб'єктів підприємницької діяльності під час воєнного стану та продовження реалізації ідей сталого розвитку, що запроваджуються Організацією Об'єднаних Націй. Використано комплекс загальнонаукових і спеціальних методів наукового пізнання. Відповідно до поставленої мети, об'єкта, предмета та завдань дослідження використано такі методи: діалектичний, формальний, порівняльний, синтезу та аналізу, юридичного тлумачення, історичний метод. У процесі дослідження сформовано основні завдання, що постають перед СГП України на шляху реалізації принципів сталого розвитку. Запровадження принципів сталого розвитку у діяльності українських СГП є важливим критерієм їх конкурентоспроможності на світовому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського