Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Автореферати дисертацій (63)Книжкові видання та компакт-диски (1134)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>A=НГУЄН$<.>+<.>A=ВАН$<.>+<.>A=ТХАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 804
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Історія України без міфів: Ґенеза національної стійкості крізь призму наукових досліджень : монографія / О. Г. Боднарчук, І. М. Вановська, С. Л. Коломоєць, О. Д. Коломоєць, М. Б. Караіванов, С. В. Пєтков, Б. О. Попков, М. А. Трубчанінов, Є. В. Хан; ред.: Б. О. Попков, С. В. Пєтков; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2024. - 278 c. - Бібліогр.: с. 256-271 - укp.

Представлено колективну монографію, яка містить творчий доробок вчених різних галузей науки і присвячене воїнам Збройних Сил України, які виконують священну місію - героїчно боронять Вітчизну від рашистських загарбників. Зазначено, що історія України протягом останніх століть писалась на догоду імперським політикам, підміна понять, ідеологічні штампи, політичні темники стали звичним явищем в середовищі дослідників, унікальні артефакти вивозились до столиці радянських імперії або нищились за для приховування ролі українського народу в розбудові європейської цивілізації. Акцентовано увагу на необхідності осмислення свого місця в державотворенні на теренах Європейського континенту, усвідомлення себе нащадками скіфів, русів, половців, не словом, а ді¬лом розбудовувати козацьку державу, яка славиться високою духовністю та військовою майстерністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) + С5*425*332.111.3-231.1(=411.4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ван Д. 
Управління запасами як складова процесу диджіталізації на підприємствах ресторанного бізнесу / Д. Ван, О. М. Красноносова // Бізнес Інформ. - 2023. - № 5. - С. 121-126. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Протягом 20-х років ХХI століття значні зусилля представників малого бізнесу спрямовуються на пошук можливостей для продовження діяльності в умовах існування пандемії COVID-19. Спостерігається порушення ланцюгів поставок, виникає негативний вплив на попит. Пандемія явила собою руйнівну силу для сфери харчових послуг в умовах ринкової економіки. Мета роботи - аналіз галузевих тенденцій диджиталізації управління на підприємствах ресторанного бізнесу щодо пошуку конкурентних переваг, таких як можливі зміни ланцюгів постачальників продуктів та обсяги запасів. Незважаючи на наявні кризові явища, спричинені пандемією, та поточні економічні виклики, таки як інфляція, проблеми ланцюгів поставок, зростаючі ціни на енергоносії та нестача персоналу, сучасні цифрові технології можуть допомогти в забезпеченні стабільної діяльності. Нові технології, повсюдне використання інноваційного програмного забезпечення та різноманітних гаджетів, глобалізація сервісів, перехід сфери послуг і продажів у режим онлайн - усе це необхідно враховувати в діяльності компаній і підприємств. Цифровізація внутрішніх процесів діяльності набуває реальності в багатьох галузях економіки, але в діяльності закладів ресторанного бізнесу просувається повільніше. Це пов'язано з тим, що існує велика кількість закладів харчування з невеликою кількістю персоналу та невеличких сімейних ресторанів. Для вирішення проблеми з нормуванням запасів використовуються різні методики та розрахунки із застосуванням прикладних пакетів програм. Pапропоновано їх адаптацію до умов ресторанного бізнесу. Зроблено висновок, що диджиталізація та використання цифрових технологій є найбільш ефективним шляхом розвитку для підприємств ресторанного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.1 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ідеальні першооснови націй і мистецьких відкриттів : монографія / Д. В. Андросова, З. П. Буркацький, Ван Мінцзе, І. М. Власенко, Г. В. Волкова, Лінь Цзюньда, Л. В. Зима, Л. О. Іванова, М. В. Крупей, А. К. Мазур, О. М. Маркова, О. В. Муравська, О. Л. Олійник, О. О. Рижова, А. В. Соколова, Н. М. Чупріна, Шан Юн, Л. М. Шевченко, С. А. Шевченко, Г. С. Шпак; Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової. - Київ : Ліра-К, 2023. - 459 c. - укp.

Увагу присвячено питанням культурології та музикознавства, які заявлені та розроблені на кафедрі теоретичної та прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової та отримали розвиток і підтримку в плідній науковій роботі представників інших кафедр закладу. Розглянуто проблематику: метафізики історії музики, ідеально-релігійних вимірів початків культурно-мистецької діяльності, релігійно-міфологічно усвідомлених засад музичної семіотики в оригінальній концепції аналізу артефактів від культурної ідеї їхнього створення та виконавського буття. Розглянуто жанр ліричної опери й амплуа ліричного сопрано як оперне відродження церковних засад мислення. Увагу приділено українській ментальній ліричності у формуванні традиціоналізму музики XX століття і національного фортепіанного мислення. Розглянуто ритуальну діяльність як спосіб трансляції культурних цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 г(4) + Ч111.153

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прикладні аспекти діяльності психологів та соціальних працівників в соціономічній сфері : колект. монографія / Н. В. Волинець, С. М. Кондратюк, Л. В. Левицька, О. С. Ковтун, В. В. Осмолян, В. В. Вандоляк, А. М. Бучучану, Я. З. Радомська, А. І. Гуцалюк, І. І. Нестерова, Г. П. Чуфай, І. Ю. Жилкіна, І. І. Кульчицька; ред.: Н. В. Волинець, М. Є. Чайковський; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", Хмельницький інститут соціальних технологій . - Київ : Ун-т "Україна", 2023. - 544 c. - Бібліогр.: с. 357-371 - укp.

Представлена монографія являє собою результат виконання викладачами кафедри психології та соціальної роботи Хмельницького інституту соціальних технологій трирічної науково-дослідної роботи. Висвітлено психолого-педагогічні технології роботи з різними категоріями клієнтів, а також соціологічні й соціально-психологічні виміри корпоративної культури господарської організації. Запропоновано рекомендації та програми психологічних практик для роботи з соціально-психологічним розвитком особистості в молодшому шкільному та підлітковому віці, з особистісним розвитком дітей-аутистів та роботи з покрашення психологічного благополуччя жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1 + Ю949.241

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА862607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ванджурак Р. В. 
Вплив давньогрецької філософії права на сучасну українську юриспруденцію : монографія / Р. В. Ванджурак; ред.: М. В. Костицький. - Київ : Вістка, 2023. - 247 c. - Бібліогр.: с. 225-244 - укp.

У монографії викладено результати дослідження концептуальної зна¬чущості давньогрецької філософії права для реформування української юриспруденції на сучасному етапі. Обгрунтовано, що в контексті євроінте- граційного курсу нашої держави процеси узгодження українського права з європейським передбачають його координацію з тими ідейними витоками останнього, які були сформовані у філософсько-правових уявленнях Анти¬чної Греції. Автором відстоюється позиція, згідно з якою першорядна мета звернення до античної спадщини у ході історико-правових досліджень має полягати не лише у виявленні відмінностей і генетичних зв’язків між мину¬лим та сучасним правом, але й насамперед, у з’ясуванні як «першооснов» виникнення численних проблем та суперечностей, з якими стикається су¬часна юриспруденція, так і забутих чи недооцінених способів їх ефективно¬го вирішення, розроблених у далекому минулому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Україна під час російсько-української війни 2014-2023 рр. : [колект.] монографія / І. М. Вановська, О. А. Джус, О. О. Іляшко, І. М. Копотун, І. О. Первак, С. В. Пєтков, Б. О. Попков, О. Л. Скрябін, С. П. Стецюк, Р. М. Скриньковський, Л. І. Сопільник, М. А. Трубчанінов, Є. В. Хан, В. В. Шемчук; ред.: Б. О. Попков, С. В. Пєтков; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2023. - 270 c. - Бібліогр.: с. 237-259 - укp.

В Україні протягом останніх десятиліть сформовані потужні наукові школи історії, права, соціології, психології, філології, педагогіки. Хто як не вчені, які присвятили роки свого життя вивченню проблематики становлення та реформування держав, державних інститутів, механізмів правового впливу на процеси, що відбуваються у суспільстві, мають дати відповідь на голов- не питання, яке стоїть нині перед українським і світовим суспільством: Як стабілізувати суспільно-політичну ситуацію яка склалась в північно-східній частині Євразійського континенту? Бо Світу потрібно вирішити глобальну проблему приведення в адекватний стан Російську Федерацію, її політичних лідерів і громадян, які вважають себе вправі нищити інших на догоду своїм ідеологічним штампам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) + Ц35(4УКР)5.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Нгуєн Трунг Дунг 
Порівняльне дослідження чинників, які впливають на обробку тринітротолуолової червоної води коагуляцією та електро-фентон процесом / Нгуєн Трунг Дунг, Нгуєн Куанг Дат, Гоанг Ксуан Тао, Ле Тан Сон, Нгуєн Нат Гьюі // Хімія і технологія води. - 2023. - 45, № 1. - С. 100-109. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Згуровський М. З. 
Спадщина академіка Глушкова в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського / М. З. Згуровський; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ : Політехніка, 2023. - 76 c. - Бібліогр.: с. 75-76 - укp. - англ.

Розглянуто роль академіка Віктора Глушкова у створенні наукових шкіл у галузі кібернетики, обчислювальної техніки та інформатики в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Завдяки цьому університет став потужним національним центром підготовки фахівців та проведення наукових досліджень у цій галузі. Показано значний вплив ідей академіка Глушкова на формування поколінь вчених, які і до сьогодні продовжують розбудовувати цифрове суспільство в Україні і далеко за її межами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81 р(4УКР)3 г + З97 р(4УКР)3 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ваніна Н. М. 
Соціально-економічні передумови консультування з питань молодіжного підприємництва в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у період воєнного стану та повоєнного відновлення економіки України / Н. М. Ваніна // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр. - 2023. - № 2. - С. 21-28. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто важливість вивчення соціально-економічних передумов консультування з питань молодіжного підприємництва у відновленні соціально-орієнтованого ринкового господарства та економіки України в цілому в період воєнного та повоєнного стану. Визначено актуальність розгляду процесу розвитку молодіжного підприємництва та обгрунтовано важливість створення єдиної системи соціально-економічних передумов для консультування з питань молодіжного підприємництва. Досліджено поняття "молодіжне підприємництво" та окреслено його особливість як ефективної форми підприємницької діяльності. Розглянуто властивості малих підприємств та їхню здатність мобілізувати значні фінансові й виробничі ресурси населення. Висвітлено актуальні завдання глобального суспільного значення та вплив молодіжного підприємництва на їх виконання. Описано характерні особливості діяльності молоді, якій властиві освіченість, ерудованість, енергійність, честолюбність. Ці риси, а також володіння інтернет-технологіями робить її дуже конкурентоспроможною. Охарактеризовано ознаки та умови переходу на шлях економічної відбудови України, їх співвідношення з процесом консультування з питань молодіжного підприємництва в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Проаналізовано загальні тенденції у молодіжному середовищі за основними його характеристиками та зроблено відповідні висновки. Окреслено види консультування з питань молодіжного підприємництва в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Виділено фактори, які необхідно враховувати під час розробки системи управління соціально-економічною активністю молоді. Обгрунтовано доцільність застосування запропонованих принципів створення єдиної системи соціально-економічних передумов для консультування з питань молодіжного підприємництва та заходів, що сприятимуть масовому залученню молодих людей до підприємницької діяльності та відновлення економіки України.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Яструбська О. В. 
Китайська мова для студентів університету : навч. посіб. / О. В. Яструбська, Ван Чжунцзюнь; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2022. - 175 c. - Бібліогр.: с. 134 - укp. - chi.

Зазначено, що посібник складається із п'ятнадцяти розділів, що охоплюють навчальний матеріал, необхідний для складання сертифікаційного тесту HSK 1. Матеріал посібника відповідає типовій програмі підготовки, яку затвердили Інститут Конфуція та Центр з міжнародного тестування (СТІ). Наведено необхідну лексику та синтаксичні конструкції, які забезпечують розуміння китайської мови на початковому рівні. Подано інформацію про правила китайської фонетичної транскрипції, основні графічні елементи китайського ієрогліфа, особливості позначення тону та скорочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.1-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Перович Л. 
Універсальний підхід до оцінки територій / Л. Перович, І. Перович, Р. Ванчура, К. Смолій // Техн. науки та технології. - 2022. - № 3. - С. 178-185. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Оцінка якості окремих частин земної поверхні (територій) завжди викликає певний науковий і практичний інтерес і є базисом життєдіяльності людей. Дослідження процесів і розробка методикоцінки якості територій завжди залишаються важливою проблемою, особливо коли настає процес функціонального зонування території України. Мета цієї публікації - розробка методичного підходу, здатного уніфікувати процедуру оцінювання територій різного функціонального призначення. Запропонований методичний підхід до оцінки якості територій можуть ефективно використовуватись органами державної влади й місцевого самоврядування при розробці проєктів функціонального зонування територій, а також при встановлені нормативів грошової ціни територій певного функціонального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Книш М. М. 
Регіональна економічна і соціальна географія світу (Латинська Америка та Карибські країни, Африка, Азія, Океанія) : навч. посіб. / М. М. Книш, О. І. Мамчур, І. В. Ванда; ред.: О. І. Шаблій; Львівський національний університет імені Івана Франка. - 2-ге вид., випр. і допов. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. - 371, [2] c. - Бібліогр.: с. 26-34 - укp.

“Регіональна економічна і соціальна географія світу” є важливою складовою в системі фундаментальних навчальних дисциплін у вищій школі України для підготовки фахівців зі спеціальності “Географія“. Допомогає сформувати у студентів систему знань про сутність та структуру актуальних регіональних проблем, причини виникнення, гостроту їхнього прояву у різних макрорегіонах, наслідки та шляхи їхнього вирішення; ознайомити із методикою регіональних економіко- та соціально-географічних досліджень; навчити студентів орієнтуватися у динамічних процесах, які відбуваються у макрорегіонах світу та вміти визначати в них місце України. Навчально-методичний посібник забезпечує цілісність навчального процесу із курсу “Регіональна економічна і соціальна географія світу”. Змістова частина охоплює тематику з вивчення макрорегіонів Латинської Америки та Карибських країн, Африки, Азії (окрім країн Центральної Азії та Росії) та Океанії. Посібник налічує три розділи - організаційно-методичний, власне навчально-методичний та інформаційно-аналітичний. Організаційно-методичний розділ містить структуру навчальної дисципліни; критерії оцінювання результатів роботи студентів з цієї дисципліни; програму навчальної дисципліни; рекомендовану літературу (базову та допоміжну) та інтернет-ресурси. У навчальній програмі порушено енциклопедичні традиції і запропоновано проблемний та міждисциплінарний підходи. Фактичний матеріал кожного розділу висвітлено через низку актуальних проблем, які розкривають його особливості. Важливе значення має постановка цих проблем, розкриття їхньої структури та індикаторів, міждисциплінарний підхід. Навчально-методичний розділ складається з двох змістовних модулів та індивідуального науково-дослідного завдання. Кожен змістовний модуль містить завдання для аудиторної та самостійної робіт та тести для контролю знань. При композиції практичних робіт здійснено системний уніфікований підхід до побудови їхньої структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: У04 я73 + С5*18:Д8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Литвиненко О. Ю. 
Судово-медичне визначення давності утворення ушкоджень внутрішніх органів людини методом реконструкції оптичної активності гістологічних зрізів / О. Ю. Литвиненко, О. Я. Ванчуляк // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 3. - С. 52-60. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення судово-медичної методики визначення давності ушкодження внутрішніх органів людини за допомогою цифрових методів поляризаційної реконструкції циркулярного двопроменезаломлення молекулярних комплексів. Об'єктом дослідження були гістологічні зразки внутрішніх органів людини (мозок, нирка та печінка) з різною давністю ушкодження від 1-ї до 120-ї год. Для контролю використовували зразки біологічних тканин померлих від ішемічної хвороби серця з різною давністю ушкодження від 1-ї до 120-ї год. Дослідження проводили, використовуючи методику поляризаційної реконструкції циркулярного двопроменезаломлення молекулярних комплексів. Визначено набір діагностично-актуальних взаємозв'язків між часовими змінами статистичної структури топографічних мап циркулярного двопроменезаломлення оптично активних молекулярних комплексів гістологічних зрізів внутрішніх органів людини з різною давністю ушкодження та варіаціями величини середнього, дисперсії, асиметрії та ексцесу, які характеризують розподіли величини даного параметра анізотропії. Висновки: розроблено новий оригінальний метод томографії оптичної активності молекулярних комплексів тканин внутрішніх органів людини у цифровому гістологічному дослідженні давності ушкодження тканин мозку, печінки та нирки, а також міокарда і легеневої тканини на часовому інтервалі від 1-ї до 120-ї год.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
14.

Ванєєва О. О. 
Класифікація ліївських редукцій узагальнених рівнянь Кавахари зі змінними коефіцієнтами / О. О. Ванєєва, О. Ю. Жалій, О. В. Магда // Доп. НАН України. - 2022. - № 6. - С. 3-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Клас узагальнених рівнянь Кавахари з коефіцієнтами, що залежать від часу, розглянуто з симетрїйної точки зору. Проведено класифікацію ліївських редукцій рівнянь з такого класу. Для кожного випадку розширення ліївської симетрії визначено тип максимальної алегбри інваріантності відповідного рівняння Кавахари, побудовано оптимальну систему одновимірних підалгебр такої алгебри, які використано для знаходження ліївських анзаців. Виконано редукції рівняння Кавахари до звичайних диференціальних рівнянь, а також побудовано деякі точні ліївські інваріантні розв'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Особливості моніторингу та кадастрового забезпечення робіт на землях автомобільного транспорту : монографія / Р. Б. Ванчура, К. Б. Смолій, І. Л. Перович, А. О. Вітровий, О. В. Серант, М. І. Гуменний. - Тернопіль : Осадца Ю. В., 2022. - 159 c. - Бібліогр.: с. 137-155 - укp.

Представлено монографію, в якій наведено результати моніторингу земель автомобільного транспорту, зроблено їх екологічну оцінку, оцінено стан їх забруднення залишками пестицидів та важкими металами та радіаційне забруднення території. Запропоновано сучасні шляхи кадастрового забезпечення робіт на землях автомобільного транспорту. Розроблено заходи із покращення екологічного стану даних доріг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,021 + Б1 в2:О,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ван Бинцзи 
Метафорические модели образования фразеологических единиц с буквенными компонентами / Ван Бинцзи // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2022. - № 38. - С. 55-63. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Мета роботи - розкрити співвідношення семантики фразеологічних одиниць (ФО) зі значенням їх прототипів, що містять у своїй структурі імена букв, і розглянути механізм формування цих ФО в когнітивному аспекті. Об'єкт аналізу - ФО з метафорично переосмисленими компонентами - назвами букв, а також їх образні складові. Предмет дослідження - структурно-семантичні особливості метафорично переосмислених компонентів ФО, когнітивні механізми метафоризації та її роль у формуванні ФО з буквеними компонентами. У дослідженні використані методи етимологічного, когнітивного, ономасіологічного й семантичного аналізу, а також описовий метод. Результати дослідження: виявлено структурно-семантичні ознаки ФО з літерними компонентами і розкрито механізм метафоризації їх формування. Висновки: у процесі фразоутворення важлива роль належить алфавітним метафорам, що служать способом осмислення різноманітних фактів дійсності й вираження емоцій, когнітивною матрицею для їх інтерпретації. У російській мові утворення ФО з компонентами - назвами букв здійснюється за сімома метафоричними моделями. Більшість таких одиниць мотивована зоровим образом букви, її місцем в алфавіті. Дві моделі, в яких в якості основи переосмислення виділяються орфографія й нумеративна функція, унікальні. Практичне застосування результатів дослідження полягає в тому, що вони можуть бути використані в навчально-педагогічній практиці під час читання курсів з фразеології російської мови, у розробці курсів з когнітивної лінгвістики й лінгвокультурології, у складанні словників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ванін В. А. 
Гідравлічні моделі в задачах дослідження енергоефективності систем власних потреб ТЕС / В. А. Ванін, М. М. Кругол // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження енергоефективності систем власних потреб теплових електричних станцій. Основними механізмами в системах власних потреб є відцентрові механізми (ВЦМ), які працюють в складних гідравлічних мережах зі змінною продуктивністю. Основними способами регулювання параметрів ВЦМ є зміна швидкості обертання робочого колеса, зміна кута відкриття направляючого апарату та дроселювання. Проведено аналіз режиму роботи складної гідравлічної мережі в яку включена група ВЦМ із замішаною схемою з'єднання. На основі законів Кірхгофа отримано систему рівнянь, що характеризує стан гідравлічної мережі. Робочі характеристики ВЦМ групи задані апроксимаційними залежностями, що були отримані за допомогою методу найменших квадратів і законів подібності. Для аналізу ефективності різних способів регулювання параметрів ВЦМ групи поставлено та вирішено задачі знаходження оптимальних параметрів керування механізмами групи. Обмеженнями для таких задач виступили система рівнянь, що описує функціонування системи, технічні обмеження щодо значень параметрів керування та додаткові обмеження, які залежать від способу регулювання. При вирішенні таких задач отримано значення оптимальних параметрів і середньозважених ккд механізмів групи. Дослідження показали, що найбільш ефективним способом регулювання параметрів ВЦМ є використання індивідуального частотного приводу, найменш ефективним - використання лише зміни кута відкриття направляючого апарату ВЦМ. Використання групового регулювання має високу ефективність, і майже не уступає індивідуальному частотному приводу. Проте це твердження є коректним за схожості робочих характеристик і режимів роботи ВЦМ групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
18.

Зоська Я. В. 
Вплив соціально-просторових особливостей регіону на відтворення соціальних практик молоді / Я. В. Зоська, Д. А. Матюхін, А. Г. Стадник, О. Ф. Ванюшина // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 2. - С. 149-157. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета дослідження - розкрити специфіку впливу соціального простору регіону на конструювання різних форм соціальних практик у молодіжному середовищі. Методологічну основу становлять загальнонаукові методи пізнання соціальних явищ і процесів та соціологічні методи одержання емпіричних даних. У ході дослідження використано такі методи: логіко-історичного, структурно-функціонального й порівняльного аналізу - для виявлення етапів еволюційного розвитку наукових підходів до трактування концепту "соціальна практика" в соціологічній науці та сучасного його інтерпретування. Розкрито концептуальний зміст поняття "регіон" у контексті формування й відтворення соціальних практик локальних спільнот. Визначено, що соціологічна інтерпретація поняття "регіон" пов'язана, насамперед, з його просторовою суттю: у концепціях класичного соціологічного періоду просторова детермінанта регіону домінує, причому особливу увагу приділяють соціальним характеристикам регіону як території та соціальним спільнотам у локальному середовищі, позиціям і статусам індивідів у соціальному просторі регіону та інтегральній ролі соціального простору регіону у формуванні й відтворенні соціальних практик регіональної спільноти; у сучасній зарубіжній соціології соціальний простір регіону пов'язують зі спільними моделями соціальної поведінки й соціальних практик, сформованістю регіональної ідентичності. Удосконалено визначення регіону як соціально-територіальної спільноти, онтогенетично локалізованої в соціальному просторі, якій притаманна певна специфічна конфігурація етнокультурних ідентичностей, спільність економічних умов та соціальної організації, схожість відтворювальних соціальних практик, інституціоналізація яких відбувається за умови сформованості регіональної ідентичності територіальної спільності. Практичне значення полягає в тому, що сформульовані висновки мають цінність для подальшого дослідження чинників і механізмів інституціоналізації соціальних практик сучасної молоді в умовах трансформації українського суспільства та в контексті особливостей регіонального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Тревого І. 
Ювілейна XXV МНТК "Геофорум" / І. Тревого, П. Ткачук, С. Савчук, Б. Четверіков, О. Ванчура // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 2. - С. 5-10. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено головні події в роботі XXV ювілейної Міжнародної науково-технічної конференції "Геофорум", яка працювала 9 - 11 червня 2021 р. у Львові - Брюховичах - Яворові. Розглянуто підготовку та проведення конференції, урочисте відкриття, роботу пленарних засідань, наукових секцій і презентацій, потужної виставки нових технологій та обладнання, унікальних вимірювальних комплексів, програмних продуктів тощо. Оцінено стан і перспективи розвитку геодезичних, топографічних, картографічних і кадастрових робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ван Юй 
Імагологічний дискурс втілення образу Турандот у світовому музичному мистецтві : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Ван Юй; Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

Прослідковано історичну еволюцію музичних втілень образу Турандот, впродовж його 300-річного існування у світовій культурі. Акцентовано, що імагологічний напрям дослідження дозволив окреслити та типологізувати героїню за імагосемантикою Сходу у площині орієнтально-екзотичної тематики Заходу. Простежено кореспондування музичних втілень образу Турандот з мистецькими стилями і напрямками: бароко, класицизм, романтизм, модерн, веризм, неокласицизм, експресіонізм, постмодернізм тощо, співвідносно з етапами європейського екзотизму. Висвітлено особливості прочитання образу Турандот представниками різних національних шкіл: французької, австро-німецької, італійської, скандинавської, російської, американської, української, китайської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(0)5/6-37 + Щ317.413(0)5/6-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського