Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕПОП$<.>+<.>A=ЛІДІЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Непоп Л. В. 
Лексичні особливості польських говірок на території Хмельницької та Житомирської областей : моногр. / Л. В. Непоп; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 212 c. - (Б-ка Ін-ту філол.). - Бібліогр.: с. 165-199. - укp.

Проаналізовано особливості польських острівних говірок на території Хмельниччини та Житомирщини. Наведено комплексну класифікаційну схему, яка поєднує ареальний, типологічний і генетичний критерії. Визначено внутрішньо- та позамовні чинники співвідношення статики та динаміки в еволюції лексичного складу південного варіанта польського периферійного діалекту.

Проанализированы особенности польских островных говоров на территории Хмельницкой и Житомирской областей. Приведена комплексная классификационная схема, объединяющая ареальный, типологический и генетический критерии. Определены внутренне- и внеязыковые факторы соотношения статики и динамики в эволюции лексического состава южного варианта польского периферического диалекта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-672

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Непоп Л. В. 
Лексичні особливості польських говірок на території Хмельницької та Житомирської областей : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л. В. Непоп; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2003. - 23 c. - укp.

Проаналізовано лексичний склад польських острівних говірок сіл Буртин, Гречани, Зелена, Олешківці та Червоні Хатки в Україні. Розроблено комплексну класифікаційну схему, яка поєднує ареальний, типологічний та генетичний критерії. Зазначено, що згідно з даними критеріями у лексиці польських острівних говірок розрізнено польську лексику (а в її межах - говіркову, яка має польські діалектні відповідники (це можуть бути периферійно-діалектні, материкові або архаїчні діалектні відповідники), та говіркову лексику, яка має польські архаїчні відповідники); говіркову лексику, яка має східнослов'янські етимологічні паралелі (дана група складається із тих самих підгруп, що і власне польська лексика, відмінність полягає лише у наявності східнослов'янських етимологічних відповідників); запозичені лексичні елементи (власне лексичні запозичення, словотворні кальки, гібридні та семантичні запозичення, семантичні кальки та запозичення, що мають польські архаїчні відповідники); слова, які допускають множинну інтерпретацію; польські лексеми, що відрізняються частотністю вживання; інновації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-672.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Непоп Л. В. 
Візова політика Європейського Союзу як засіб розвитку громадянського суспільства в країнах-аплікантах (на прикладі України) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Л. В. Непоп; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив візової політики ЄС на розвиток громадянського суспільства в країнах-аплікантах на прикладі України. Проаналізовано Кодекс Шенгенських кордонів та Візовий кодекс ЄС, підходи ЄС до візових діалогів із державами Західних Балкан, "Східного партнерства" та Росією з погляду на їх зв'язок з розбудовою громадянського суспільства. Вивчено вплив ціннісних вимог Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України на розвиток громадянського суспільства і роль громадських організацій у візовій лібералізації. Показано зв'язок між Планом дій та виконанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, співробітництвом у сферах науки, освіти, молодіжної політики тощо. Доведено, що процес візової лібералізації є важливим засобом просування демократичних цінностей та зміцнення громадянського суспільства у країнах-аплікантах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Х819(4)112.033.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Айдачич Д. 
Порівняльна сербсько-українська фразеологія : навч. посіб. / Д. Айдачич, Л. Непоп-Айдачич; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 259 c. - (Б-ка Ін-ту філології). - Бібліогр.: с. 253-257 - укp.

Висвітлено взаємовідносини, спільні та відмінні риси фразеологічних систем сербської та української мов. Розглянуто теоретичні засади та терміни порівняльної фразеології слов'янських мов. Подано інформацію про фразеологічні словники сербської, української мов і багатомовні словник сталих порівнянь слов'янських мов. Увагу приділено застарілим, частовживаним та новим фразеологізмам, еквівалентним і нееквівалентним фразеологічним одиницям, фразеологічній синонімії. Наведено порявняння сербських і українських фразеологізмів пареміологічного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.641-933.3 + Ш141.14-933.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Культурна дипломатія : навч. посіб. / В. Матвієнко, Т. Шинкаренко, І. Хоменська, І. Матяш, С. Устименко, Т. Філевська, Ю. Федів, В. Москаленко, А. Тертична, Т. Ковпак, І. Осташ, Т. Рендюк, А. Дещиця, Л. Непоп, І. Лукачук, А. Сибіга, Є. Бершеда, В. Удовік, М. Гримич; ред.: І. Матяш, В. Матвієнко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Громадська організація "Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин". - Київ : ГДІП, 2021. - 248, [2] c. - Бібліогр.: с. [249-250] - укp.

Розглянуто основні теоретичні та практичні аспекти культурної дипломатії. Висвітлено українську й іноземну історіографію досліджень у цій сфері. Подано відомості про витоки української культурної дипломатії та ідеологічні інструменти культурної дипломатії УРСР; про роботу інститутів культурної дипломатії сучасної України, зокрема й культурно-гуманітарну діяльність українських дипломатичних установ за кордоном, яку репрезентують Надзвичайні та Повноважні Посли України в різних державах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.1 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Українсько-англійсько-литовсько-польсько-грецько-латинський словник лінгвістичної термінології : навч. посіб. / О. Ніка, С. Гриценко, І. Корольов, О. Левко, Н. Корольова, Ю. Олешко, Л. Непоп-Айдачич; ред.: О. Ніка, С. Гриценко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Суми : Університетська кинига, 2022. - 219 c. - Бібліогр.: с. 218-219 - укp. - англ. - lit. - пол. - грец. - лат.

Вміщено терміни з різних галузей лінгвістики, які становлять метамову традиційного історичного, загального, системно-структурного мовознавства, і нову, що активно використовується в сучасних лінгвістичних напрямах. У визначеннях термінів запропоновано їхнє сучасне потрактування, враховано неоднакове розуміння окремих термінів у різних наукових традиціях і лінгвістичних напрямах. Зазначено, що перекладна частина є багатомовною і містить переклад лінгвістичних термінів англійською, литовською, польською, грецькою, латинською мовами. Розкрито також значення запозичених слів та етимологію їхніх складників, що необхідно для розуміння походження термінів і впливу на формування сучасних терміносистем. Багатоступеневий спосіб етимологічного аналізу грецьких і латинських слів дозволяє продемонструвати семантичні зв'язки та розбіжності між близькими за змістом словами і є особливо корисним для тих, хто володіє класичними мовами на недостатньому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я212 + Ш12-434:Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського