Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕСІМКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Несімко О. Д. 
Економічна культура юриста: правовий аспект : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Д. Несімко; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми формування економічної культури юриста. Сформульовано визначення та проаналізовано зміст понять, принципи, функції, критерії та фактори економічної культури юриста правової держави з ринковими відносинами, а також чинники впливу на її формування у контексті сучасної економічної та правової науки. Проведено наукове узагальнення економіко-правових проблем юридичної діяльності за сучасних умов. Досліджено співвідношення економіки та права у структурі загальноцивілізаційної культури. Розкрито вплив економічних процесів перехідного періоду на формування моделі економічної культури юриста. Зазначено, що дослідження має практичне значення для формування професійної культури юриста, її теоретико-правового трактування, для подальшого розвитку теорії держави та права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242.11 + Х8(4УКР)П:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Несімко О. Д. 
Особливості договору морського чартеру / О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 180-186. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що найбільшого поширення договори чартеру набули у сфері морських і повітряних перевезень. Проте, незважаючи на те, що договори морського та повітряного чартеру мають однакову правову природу, вони мають багато відмінностей. Це пояснюється, зокрема, тим, що технічні та економічні характеристики повітряних перевезень істотно відрізняються від характеристик морських. Розглянуто юридичну характеристику морського чартеру, його особливості та місце у системі договірного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.942-8 + Х932.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Несімко О. Д. 
Особливості договору чартеру повітряного судна / О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 824. - С. 179-185. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Найбільшого поширення договори чартеру набули у сфері морських і повітряних перевезень. Проте, незважаючи на те, що договори морського та повітряного чартеру мають однакову правову природу, вони мають низку відмінностей. Це пояснюється зокрема тим, що технічні та економічні характеристики повітряних перевезень істотно відрізняються від характеристик морських. Розглянуто юридичну характеристику договору чартеру повітряного судна, його особливості та місце в системі договірного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.950.4-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Несімко О. Д. 
Тінізація господарської діяльності як економічна небезпека для України / О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 845. - С. 285-290. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Необхідно пам'ятати, що більшість економічних злочинів відбувається у тіньовій економіці, яка в силу певних об'єктивних і суб'єктивних причин важко піддається контролю зі сторони юридичних структур. Посилення тіньової економічної діяльності у світовій економіці викликає занепокоєння владних та правоохоронних органів розвинених держав світу, спонукає до пошуку спільних форм протистояння її негативним наслідкам. Розглянуто тіньову економічну діяльність підприємств та її вплив на державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х819(4УКР)12 + У9(4УКР)290-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Несімко О. Д. 
Правопорушення в сфері економіки - конфлікт економічних інтересів / О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 526-532. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Необхідно пам'ятати, що більшість економічних злочинів відбувається у "тіні" економічної діяльності, яка в силу певних об'єктивних і суб'єктивних причин важко піддається контролю з боку силових структур. Розглянуто економічну злочинність як сукупність корисливих злочинів, що здійснюються у сфері економіки певними особами під час їхньої професійної діяльності, у зв'язку з цією діяльністю і такими, що посягають на власність або інші інтереси споживачів, партнерів, конкурентів і держави, а також на порядок управління економікою в різних галузях господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Несімко О. 
Суб'єкти експертизи заявок на об'єкти промислової власності / О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 522-528. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Поняття "експертиза" сприймається як визначення відповідності якісних і кількісних характеристик об'єкта встановленим нормам, бажаному рівню. Об'єкт, що піддається експертизі, перевіряють на відповідність його встановленим чи бажаним параметрам. Отже, експертиза - це передусім перевірка, дослідження й вирішення за участю досвідчених людей питання, що вимагає спеціальних знань. За сучасних умов необхідність проведення експертизи постає у різних напрямах і ланках людської діяльності. Ці фактори зумовлюють різноманітність експертиз, що здійснюються у будь-якій галузі суспільної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.944.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Несімко О. 
Відповідальність за екологічні правопорушення, зокрема за ст. 246 - незаконна порубка лісу / О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 861. - С. 387-394. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Знищення лісових насаджень в Україні є однією з найактуальніших проблем сьогодення, що турбує не лише екологів, а й простих громадян. Неконтрольоване вирубування лісів, особливо в зимовий період, досягає критичного рівня. Щодня нелегально вирубують тисячі дерев. Експерти зазначають, що найоб'єктивніше про зменшення площі українських лісів і про вирубування найстаріших масивів свідчать знімки з космосу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Несімко О. 
Особливості висновків, які виносяться експертами / О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 865. - С. 467-473. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Поняття "експертиза" сприймається як визначення відповідності якісних і кількісних характеристик об'єкта встановленим нормам, бажаному рівню. Об'єкт, що піддається експертизі, перевіряють на відповідність його встановленим чи бажаним параметрам. Отже, експертиза - це передусім перевірка, дослідження та вирішення за участю досвідчених людей питання, що вимагає спеціальних знань. За сучасних умов необхідність проведення експертизи постає у різних напрямах і ланках людської діяльності. Ці фактори зумовлюють різноманітність експертиз, що здійснюються у будь-якій галузі суспільної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бараняк В. 
Судовий експерт як суб'єкт судово-експертної діяльності / В. Бараняк, О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 876. - С. 244-248. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто сутність професії судового експерта та природу експертних досліджень відповідно до сучасних вимог судово-слідчої практики. Збільшення кількості судових експертиз, виникнення нових її родів та видів, упровадження в експертну практику технічних новацій потребує постійної уваги до підвищення професійного рівня судових експертів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бараняк В. 
Судовий експерт як суб'єкт судово-експертної діяльності / В. Бараняк, О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 884. - С. 218-222. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто сутність професії судового експерта та природу експертних досліджень відповідно до сучасних вимог судово-слідчої практики. Збільшення кількості судових експертиз, виникнення нових її родів і видів, впровадження в експертну практику технічних новацій вимагає постійної уваги до розвитку професійного рівня судових експертів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бараняк В. 
Особливості проведення експертного дослідження у кримінальному провадженні / В. Бараняк, О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 906. - С. 124-128. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На підставі аналізу нормативно-правових актів розглянуто особливості проведення експертного дослідження у кримінальному провадженні. Враховуючи спільність процесу, під експертним дослідженням що проводиться у кримінальному провадженні за ініціативою органу досудового розслідування, слід розуміти судову експертизу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бараняк В. М. 
Правова природа адвокатури в системі захисту прав і свобод людини і громадянина / В. М. Бараняк, О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 21. - С. 26-33. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У цивілізованих демократичних державах невід'ємним фактором правової системи й основним недержавним інститутом захисту особистості, її прав і свобод є адвокатура. Адвокатура, в повному розумінні слова, визначає собою правозаступництво чи правову допомогу, яку правознавці надають особам, які мають в цьому потребу. Адвокатура - надзвичайно важливий інструмент демократії, бо за своєю суттю вона є організацією професійних адвокатів і виконує таку суспільну функцію, як захист основних прав особи. Захист прав людини є головним призначенням адвокатури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(УКР)8 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Несімко О. 
Проблемні питання призначення судової експертизи у кримінальному провадженні / О. Несімко, В. Бараняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 22. - С. 195-198. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На підставі аналізу нормативно-правових актів розглянуто проблемні питання призначення судової експертизи у кримінальному провадженні. Визначено необхідність внесення відповідних змін до Закону України "Про судову експертизу" з метою узгодження його норм із нормами КПК щодо процедури призначення судових експертиз у кримінальному провадженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бараняк В. М. 
Особливості механізму захисту прав людини у кримінальному провадженні / В. М. Бараняк, О. Д. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 23. - С. 68-75. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Належний правовий захист у кримінальному процесі відіграє провідну роль, оскільки є надзвичайно важливим та обов'язковим елементом державного та суспільного розвитку, виступає основою для формування демократичної правової держави та громадянського суспільства. Розбудова правової держави неможлива без дотримання гарантій захисту прав людини, без забезпечення чіткого механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура. Значення правових інститутів, як покликані захищати права людини, істотно зростає у теперішніх умовах. Їхня дієвість та суспільна вартість повинна розглядатися через призму їх здатності гарантувати задекларовані та визнані права і свободи кожної людини. Без створення гарантій юридичного захисту побудувати демократичне правове суспільство неможливо. Дуже важливо задля виконання поставленої мети забезпечити механізм діяльності адвокатури як спеціального правозахисного інституту. Від її розвитку великою мірою залежить рівень захисту людини. Всі завдання та функції, які покладені на адвокатуру, вимагають від неї, щоб вона була самостійною та високопрофесійною. Для її успішної діяльності та забезпечення громадян фаховою юридичною допомогою, а у встановлених законом окремих випадках навіть безоплатною, держава зобов'язується створити всі відповідні умови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Несімко О. 
Суть поняття декларування щодо прав людини у кримінальному провадженні / О. Несімко, М. Гузела // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 1. - С. 210-216. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У цивілізованих демократичних державах невід'ємним фактором правової системи та основним недержавним інститутом захисту особистості, її прав і свобод є адвокатура. Так, адвокатура, в повному розумінні слова, визначає правозаступництво чи правову допомогу, яку надають правознавці особам, які мають потребу. Адвокатура - надзвичайно важливий інструмент демократії, бо за своєю суттю вона є організацією професійних адвокатів і виконує таку суспільну функцію, як захист основних прав особи. Захист прав людини є головним призначенням адвокатури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гузела М. 
Верховенство права в системі засад кримінального провадження / М. Гузела, О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 2. - С. 231-235. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему реалізації засади верховенства права в системі засад кримінального провадження (КП). На основі аналізу кримінального процесуального законодавства України та наукових джерел досліджено питання універсальності верховенства права в системі засад КП через поширення дії зазначеної засади на інститути КП. Зроблено висновок, що в засаді верховенства права проявляється вимога процесуальної неупередженості, яка формально зв'язана раціональними та розумними обмеженнями, встановленими законом. Дотримуючись одночасно вимог верховенства права та законності, у центрі кожної процесуальної дії повинно бути не лише формальне виконання законодавчого припису. Йдеться про принципово нові вимоги процесуального законодавства до реалізації учасниками процесуальної діяльності, спрямованої на дотримання прав і свобод людини, що в кінцевому підсумку забезпечує належну правову процедуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Несімко О. 
Проблеми інституту адвокатури у кримінальному процесі та їх подолання / О. Несімко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 4. - С. 257-265. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У цивілізованих демократичних державах невід'ємним фактором правової системи й основним недержавним інститутом захисту особистості, її прав і свобод є адвокатура. У сучасних умовах, коли нагальним стає питання ефективного реформування правової системи держави, наближення її до європейських стандартів - стандартів країн із більш досконалою правосвідомістю та правовою культурою, постають проблемні питання становлення та розвитку правової допомоги як гарантії правопорядку та законності в громадянському суспільстві в Україні. Належний правовий захист у кримінальному процесі відіграє провідну роль, оскільки є надзвичайно важливим та обов'язковим елементом державного та суспільного розвитку, виступає основою для формування демократичної правової держави та громадянського суспільства. Розбудова правової держави є неможливою без дотримання гарантій захисту прав людини, без забезпечення чіткого механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура. Адвокатура - надзвичайно важливий інструмент демократії, бо за своєю суттю вона є організацією професійних адвокатів і виконує таку суспільну функцію, як захист основних прав особи. Захист прав людини є головним призначенням адвокатури. На підставі аналізу нормативно-правових актів розглянуто ті проблемні питання які сьогодні, на нашу думку, постають перед адвокатурою України, та можливі шляхи подолання цих протиріч.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського