Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЛЬХОВИК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Цивільне право України : підруч. : [у 2 ч.]. Ч. 2. Особлива / Р. Б. Шишка, О. Є. Аврамова, В. В. Алямкін, А. С. Амеліна, О. І. Антонюк, Батожська, О. Г. Бондар, М. К. Галянтич, Г. В. Гоголіна, Є. А. Греков, А. Б. Гриняк, П. Д. Гуйван, А. Г. Дідук, О. С. Жидкова, Ю. М. Жорнокуй, В. Ю. Євко, В. О. Кожевникова, Н. В. Лаговська, В. П. Маковій, Т. М. Малиновська, Л. М. Мандрика, Л. В. Мілімко, І. І. Мельник, О. О. Мельник, П. В. Мельник, Є. О. Мічурін, К. О. Мудрицька, Л. А. Ольховик, Н. С. Панова, М. Д. Пленюк, Г. С. Резніченко, С. В. Резніченко, Г. В. Самойленко, В. В. Спіжов, М. О. Ткалич, І. Б. Утєхін, В. І. Фелик, І. О. Харь, Н. В. Шишка, О. Р. Шишка. - 3-тє вид., перероб. і допов. - Київ, 2022. - 947 c. - Бібліогр. на поч. гл., в знесках - укp.

Матеріали уточнено відповідно до оновленої програми Цивільне право України на основі концепту верховенства права і положень актів чинного цивільного законодавства, концептуального бачення рекодифікації, майбуття окремих його інститутів, з урахуванням вимог щодо знань, вмінь та компетенції фахівців за спеціалізацією «Право», оціночних елементів Болонської системи, досвіду регулювання цих відносин в інших країнах, сучасних теоретичних конструкцій окремих інститутів цивільного права, напрямів судової практики, накопиченого авторами досвіду викладання цієї навчальної дисципліни для різних спеціалізацій, передусім цивільної та господарської юстиції, суд, адвокатура. Розміщено огляди відомих теоретичних конструкцій інститутів і субінститутів цивільного права, у тому числі авторські, бачення розв’язання вузьких місць правотворення та правозастосування, зокрема судова практика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359220/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ольховик Ю. О. 
Кліматичні зміни і захоронення на місці об'єктів на майданчику Чорнобильської станції / Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2022. - Вип. 8. - С. 47-51. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
3.

Федоренко Ю. Г. 
Вплив рецептури на межу міцності геополімерних компаундів при цементуванні рідких радіоактивних відходів / Ю. Г. Федоренко, А. М. Розко, Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2021. - Вип. 5. - С. 50-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Рудичев Є. В. 
Радіаційно-захисні властивості упаковки для кондиціювання сольового плаву АЕС України / Є. В. Рудичев, Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2021. - Вип. 5. - С. 100-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

З огляду на невирішеність проблеми поводження з рідкими радіоактивними відходами АЕС України з реакторами ВВЕР зазначено, що сучасний рівень наукових доробок дає підстави для створення технології захоронення сольового плаву (СП) без його переробки. Оскільки потужність експозиційної дози (ПЕД) для бочок із СП може помітно перевищувати значення 5 мЗв/год, розглянуто радіаційно-захисні властивості гіпотетичної упаковки для кондиціювання сольового плаву, утвореної шляхом розміщення радіоактивних відходів (РАВ) у залізобетонному контейнері та їх іммобілізації. Моделювання потужності експозиційної дози здійснювалося за допомогою програмного комплексу PHITS (Японія). Розрахунки виконано для упаковки у складі 4 бочок із СП, розміщених в універсальному захисному контейнері (УЗЗК). Розглянуто варіанти із різними радіонуклідним складом СП, обумовленим тривалістю витримки АВ - від 100 % 137Cs до 137Cs-65 %, 134Cs-15 %, 60Co-20 %. Питома концентрація радіонуклідів приймалася від 5Е7 до 1Е9 Бк/кг. Також розглянуто 2 варіанти заповнення пустот: перший варіант передбачає заповнення пустот продуктом кондиціювання кубового залишку у вигляді лужного цементу із соленаповненням 25 %, тоді як другий варіант включення радіоактивних солей у лужний цемент не передбачав. Виконані розрахунки показали прийнятність запропонованого кондиціювання сольового плаву шляхом формування упаковки у складі 4 контейнерів типу КРО-200, універсального залізобетонного контейнера УЗЗК ТУ У 29.2-26444970-005 і заповнення пустот продуктом кондиціювання кубового залишку у вигляді лужного цементу із соленаповненням 25 % з точки зору радіаційно-захисних властивостей. Необхідною умовою для реалізації практичних заходів з кондиціювання сольового плаву, накопиченого в сховищах АЕС з реакторами ВВЕР, з наступною передачею на захоронення стали відповідні зміни у ОСПУ-2005 у частині класифікації СП і віднесення його до твердих РАВ.



Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Розко А. М. 
Межа міцності на стиск компаундів, отриманих при цементуванні високосольових борвміщуючих РРВ геополімерними зв'язуючими / А. М. Розко, Ю. Г. Федоренко, Ю. О. Ольховик, Г. П. Павлишин // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 4. - С. 96-101. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.209

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ольховик Ю. О. 
Геологічне сховище високоактивних відходів в Україні: проблеми та перспективи створення / Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 4. - С. 15-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З огляду на сучасні тенденції розвитку науково-технічних рішень щодо забезпечення довгострокової безпеки при геологічному захороненні високоактивних радіоактивних відходів (ВРВ) включно з відпрацьованим ядерним паливом, розглянуто наявні в Україні проблеми, які необхідно враховувати при створенні геологічного сховища. Відзначено необхідність інтенсифікації розробки та реалізації програм і стратегій поводження з відпрацьованим ядерним паливом і ВРВ із періодом планування до 100 - 150 років. Основою програм створення геологічного сховища мають стати результати опрацювання реєстру ВАВ і концептуальні рішення з геологічного захоронення, а самі програми та стратегії повинні відповідати вимогам відкритості та публічного обговорення науковою спільнотою. Наразі настає час законодавчого визначення - який саме ядерний паливний цикл: відкритий (без переробки відпрацьованого ядерного палива) чи закритий більше відповідатиме економічним, екологічним цілям і можливостям України. З огляду на зміни в законодавстві, підкреслено необхідність визначитися з очікуваними обсягами РВ, що можуть бути захоронені в геологічному сховищі, та для яких саме відходів необхідно створювати національне геологічне сховище. Значна невизначеність щодо об'ємів і строків надходження на захоронення притаманна відходам від переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-1000 на Красноярському гірничо-хімічному комбінаті. Оцінка обсягів відпрацьованого ядерного палива нових енергоблоків АЕС і термінів, протягом якого вони будуть утворюватися, має враховувати різні варіанти стратегії розвитку енергетичного комплексу України. Зазначено, що виключення з Концепції нової Загальнодержавної програми поводження з ВРВ питань щодо майбутнього захоронення відпрацьованого ядерного палива не відповідає міжнародно-правовим зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції з питань, що стосуються сфери безпеки використання ядерної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 + З47-43 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ольховик Л. А. 
Предмет морської іпотеки / Л. А. Ольховик, О. М. Іванова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - № 2. - С. 168-172. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано чинне законодавство, що регулює іпотеку, морську іпотеку й предмет морської іпотеки. Розглянуто заставу як спосіб забезпечення виконання зобов'язань та її види: іпотеку як заставу нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої особи й заклад як застава рухомого майна, що передається у володіння заставотримача або за його наказом - у володіння третій особі. Надано визначення терміну морська іпотека-застава морського судна та його приналежностей, що залишаються у володінні заставодавця або третьої особи. Запропоновано внести відповідні зміни до Кодексу торговельного мореплавства. Досліджено поняття морська іпотека й іпотека морського судна й зроблено висновок, що поняття морська іпотека значно ширше й містить і поняття іпотека морського судна. Розглянуто, що судно як майно (річ) є предметом морської іпотеки. Судно, що зареєстроване в Державному судновому реєстрі України чи в Судновій книзі України, може бути заставлене згідно із чинним законодавством судновласником (іпотечним заставодавцем) для забезпечення зобов'язання кредитору (іпотечному заставотримачу). Страхове покриття виражається в грошовій одиниці, яку також можна кваліфікувати як одиницю майна. Тому можна говорити, що страхове покриття є предметом іпотеки. Якщо фрахт розглядати як плату за послуги, то, відповідно до частини 3 статті 576 Цивільного кодексу, України право застави поширюється на плоди, продукцію та доходи, одержані від використання заставленого майна у випадках, встановлених договором. З огляду на це, можна стверджувати, що фрахт цілком може бути предметом застави. Судно, що будується, може бути предметом іпотеки, тому що частина 2 статті 5 Закону України "Про іпотеку" передбачає, що предметом іпотеки також може бути об'єкт незавершеного будівництва або інше нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуття ним у власність відповідного нерухомого майна в майбутньому. У результаті проведеного дослідження з'ясовано, що предметом морської іпотеки є судно, недобудоване судно, фрахт, страхове покриття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Неймаш В. Б. 
Вплив лазерного свiтла на формування i властивостi нанокристалiв кремнiю в шаруватих структурах a-Si/Sn / В. Б. Неймаш, А. С. Ніколенко, В. В. Стрельчук, П. Є. Шепелявий, П. М. Литвинчук, В. В. Мельник, І. В. Ольховик // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 6. - С. 517-526. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Методами комбінаційного розсіювання світла та оптичної мікроскопії досліджено вплив інтенсивності лазерного світла і температури на кристалізацію аморфного кремнію, індуковану оловом. Експериментально показано існування не теплових механізмів впливу лазерного світла на формування нанокристалів кремнію та на їх Раманівський спектр. Фотоіонізація кремнію та електрон-фононна взаємодія розглядаються як можливі причини виявлених ефектів. Обговорено перспективи їх застосування в нових технологіях виробництва плівкового нанокремнію для сонячних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В379.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ольховик Ю. О. 
Критерії безпеки приповерхневого захоронення радіоактивних відходів у зоні відчуження / Ю. О. Ольховик, С. В. Барбашев // Экология и пром-сть. - 2019. - № 2. - С. 16-22. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто доцільність використання альтернативного недозового геохімічного фактору для оцінки безпеки захоронення радіоактивних відходів у приповерхневих сховищах у зоні відчуження, а також визначення безпечних лімітів розміщення таких відходів. З огляду на очікувану відсутність населення на прилеглій до сховища території протягом тисяч років і відповідно до методики оцінювання безпеки об'єктів приповерхневого захоронення ISAM (Improvement of Safety Assessment Methodologies for Near Surface Disposal Facilities), яка рекомендує застосовувати не лише дозові критерії, запропоновано використання геохімічного критерію безпеки як фіксованого значення питомої активності індивідуального радіонукліду у воді четвертинного горизонту. Геохімічний підхід заснований на врахуванні деградаційних процесів, що відбуваються з інженерними бар'єрами під впливом факторів навколишнього природного середовища, та захисних властивостей геологічного середовища, які визначають міграційну здатність радіонуклідів. Альтернативний геохімічний індикатор надає змогу уникнути труднощів, з якими доводиться стикатися під час оцінювання безпеки та інтерпретації дози і ризику в умовах необмежених і непереборних невизначеностей. Наведено приклад застосування геохімічного індикатора для розрахунку безпечної межі радіонуклідів у радіоактивних відходах, які можуть бути розміщені в пункті захоронення радіоактивних відходів "Буряківка". Для 90Sr безпечний ліміт не перевищує 2Е14 Бк. Водночас наявна активність радіонукліда у траншеях становить близько 5,2Е14 Бк. Зазначено, що зменшення впливу невизначеностей на точність оцінки безпеки можна досягти вдосконаленням та розвитком системи радіоекологічного моніторингу території розташування сховищ комплексу "Вектор" та ін., що дасть можливість на підставі вибраних критеріїв обгрунтовано прогнозувати рівень безпеки захоронення радіоактивних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Неймаш В. Б. 
Формування наночастинок срібла у гідрогелі ПВС-ПЕГ під дією опромінення електронами / В. Б. Неймаш, Г. Д. Купянський, І. В. Ольховик, В. І. Стьопкін, В. Ю. Поварчук, П. М. Литвинчук, І. С. Рогуцький, Ю. О. Фурманов, С. М. Титаренко // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Неймаш В. Б. 
Вплив лазерного свiтла на формування i властивостi нанокристалiв кремнiю в шаруватих структурах a-Si/Sn / В. Б. Неймаш, А. С. Ніколенко, В. В. Стрельчук, П. Є. Шепелявий, П. М. Литвинчук, В. В. Мельник, І. В. Ольховик // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 6. - С. 517-526. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Методами комбінаційного розсіювання світла та оптичної мікроскопії досліджено вплив інтенсивності лазерного світла і температури на кристалізацію аморфного кремнію, індуковану оловом. Експериментально показано існування не теплових механізмів впливу лазерного світла на формування нанокристалів кремнію та на їх Раманівський спектр. Фотоіонізація кремнію та електрон-фононна взаємодія розглядаються як можливі причини виявлених ефектів. Обговорено перспективи їх застосування в нових технологіях виробництва плівкового нанокремнію для сонячних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В379.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ольховик Ю. О. 
Наукові основи прогнозування загроз забруднення довкілля при поверхневому захороненні радіоактивних відходів України : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / Ю. О. Ольховик; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ, 2018. - 67 c. - укp.

За результатами узагальнення світового досвіду та власних теоретичних і експериментальних досліджень вирішено актуальну науково-практичну проблему з екологічної безпеки - розкриття особливостей впливу міграції техногенних радіонуклідів крізь захисні інженерні і природні бар'єри як підґрунтя наукових основ прогнозування загроз забруднення довкілля при поверхневому захороненні радіоактивних відходів (РАВ) України. Дисертаційна робота включає розробку просторово-часової напівемпіричної моделі оцінки ізолюючих властивостей інженерних і природних бар'єрів при захороненні низько- та середньоактивних РАВ, визначення лімітів активності при захороненні РАВ на майданчиках комплексу виробництв "Вектор" і ПЗРВ "Буряківка", оцінку ізолюючих властивостей неорганічних матриць при кондиціюванні рідких РАВ АЕС України, розробку технічних рішень щодо кондиціювання лавових паливовмісних мас об'єкту "Укриття", оцінку прийнятності та відповідності вимогам законодавства України осклованих високоактивних відходів після переробки відпрацьованого ядерного палива ВВЕР-440 Рівненської АЕС у Росії. Одержані результати дисертаційних досліджень є науковим підґрунтям створення передумов зменшення загроз радіаційного забруднення довкілля та негативного впливу на безпеку життєдіяльності людини, враховуючи критичні ситуації під час захоронення РАВ у поверхневих сховищах на території Зони відчуження шляхом розвитку наукових основ прогнозування міграції радіонуклідів через інженерні і природні бар'єри, а також технологій підвищення ефективності інженерних бар'єрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яновська Е. С. 
Сорбційні властивості щодо іонів токсичних металів сапоніту, in situ модифікованого полі[N-(4-карбоксифеніл)метакриламідом] / Е. С. Яновська, І. О. Савченко, Я. В. Полонська, Л. А. Ольховик, Д. Стернік, О. Ю. Кичкирук // Укр. хим. журн.. - 2018. - 84, № 1/2. - С. 67-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Шляхом in situ іммобілізації полі[N-(4-карбоксифеніл)метакриламіду] на поверхні сапоніту Ташківського родовища одержано новий органо-мінеральний композитний матеріал. За результатами термогравіметричного аналізу знайдено, що маса іммобілізованого полімеру складає 11,38 %. Зафіксовано підвищення сорбційної здатності мінералу після модифікації обраним полімером щодо іонів Cu(II), Cd(II) та Fe(III).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Козаченко Д. М. 
Совершенствование организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов / Д. М. Козаченко, О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 45-52. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - оценка эффективности разных методов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Исследования выполнены на основе теории эксплуатационной работы железных дорог и технико-экономического анализа. Украина входит в десятку крупнейших мировых производителей зерна и является одним из лидеров экспорта сельскохозяйственной продукции. Выполнен анализ процесса доставки зерна в морские порты. Установлено, что одна из основных проблем отечественной логистической системы вызвана значительным числом станций погрузки зерна, отправляющих его повагонными отправками. Анализ мирового опыта показывает, что прогрессивным методом, обеспечивающим снижение стоимости перевозки зерновых грузов, является ступенчатая и отправительская маршрутизация. Исследованы методы организации местной работы на участках погрузки зерновых, такие как обслуживание их сборными поездами, ступенчатая и прямая отправительская маршрутизация. Научная новизна работы состоит в том, что ней предложены методы оценки эффективности разных способов организации местной работы железных дорог на участках погрузки зерновых грузов. Результаты исследований могут быть использованы для выполнения технико-экономических расчетов по оценке развития элеваторов, а также по совершенствованию взаимодействия элеваторов и железных дорог.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 + О284.891.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
17.

Мурадян О. В. 
Напрямки удосконалення перевезення зернових вантажів в Україні залізничним транспортом / О. В. Мурадян, В. В. Олег // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 15. - С. 58-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження методів організації перевезень зернових вантажів залізничним транспортом, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Дослідження виконані на основі методів аналізу стану розвитку процесів перевезення зернових вантажів в Україні та в інших державах, а також можливості їх впровадження в нашій країні. Проаналізовані основні методи перевезення зернових вантажів різними видами транспорту за кордоном та в Україні. Наукова новизна роботи полягає у тому, що в ній наведено дослідження методів організації перевезень зернових вантажів, що використовуються у світі та аналіз можливості їх застосування в Україні. Практична значимість роботи полягає у тому, що її результати можуть бути використані для удосконалення логістичних схемам доставки зерна у морські порти.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.891.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Неймаш В. Б. 
Фізичні властивості радіаційно-зшитих гідрогелів полівініловий спирт-поліетиленгліколь в контексті застосування в медичних пов'язках / В. Б. Неймаш, Г. Д. Купянський, І. В. Ольховик, В. Ю. Поварчук, І. С. Рогуцький // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 5. - С. 400-409. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено вплив компонентного складу, умов гідратації та електронного опромінення на механічні, оптичні, дифузійні та гідрофільні властивості радіаційно-зшитих гідрогелів на основі системи полівініловий спирт-поліетиленгліколь з точки зору їх застосування у виготовленні медичних пов'язок для лікування опіків та ран. Експериментально виявлено та проаналізовано значний вплив інтенсивності електронного опромінення і температури розчинів на процеси радіаційного зшивання високомолекулярних полімерів. Показано переважну залежність гідрофільності зшитих гідрогелів від дози опромінення над залежністю від композиційного складу. Визначено діапазони оптимальності режимів опромінення та концентрації полімерів, що забезпечують вимоги до радіаційно-зшитого гідрогелю як матеріалу для медичних пов'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л722.141 + Р. с0

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Петров С. В. 
Плазмохимическая обработка водных растворов с использованием импульсного электрического разряда. Создание промышленного оборудования : (обзор) / С. В. Петров, О. В. Ольховиков // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2016. - № 2. - С. 18-31. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

На основе современных представлений о закономерностях инициирования и развития разряда в жидких диэлектриках выполнено научно-техническое обоснование построения системы плазменной обработки водных растворов с перспективой масштабирования на большую производительность. Особое внимание уделяется генерированию высокореакционной плазмы с низким энергопотреблением. Это достигается за счет таких технических решений: резонансное разделение импульса на два канала, при этом от одного источника электропитания возбуждаются два независимых электрических разряда с энергиями около 1 Дж; создание в межэлектродных зазорах условий для горения самостоятельного объемного разряда на границах фазового перехода, при этом весь объем обрабатываемого раствора эффективно насыщается радикалами OH. Кроме того, за счет оптимального соотношения длительности импульса к частоте прохождения импульсов обеспечивается самофиксация (поддержание средней концентрации на заданном уровне) радикалов OH во всем объеме раствора. Создан образец установки, нацеленный на широкомасштабное использование. Данный комплекс, выполненный в модульном исполнении, легко встраивается в системы обработки водных растворов для очистки от тяжелых металлов, радионуклидов, солей жесткости, дезинфекции и т.д.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гощинський В. Б. 
Застосування ендоваскулярних оперативних втручань у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок / В. Б. Гощинський, О. Б. Луговий, В. В. Ольховик, М. Я. Сулимка, О. І. Ляліна // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 1). - С. 55-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Актуальним є питання вибору методів реваскуляризації кінцівки за критичної ішемії. Мета дослідження - визначити можливість застосування ендоваскулярних оперативних втручань та їх ефективність у хворих із критичною ішемією нижніх кінцівок. Об'єктом дослідження були 165 хворих на критичну ішемію нижніх кінцівок, віком від 53-х до 71-го років, яким було виконано ендоваскулярні оперативні втручання. Аналіз результатів евдоваскулярних оперативних втручань свідчить про те, що балонна ангіопластика з наступним стентуванням зони реконструкції та балонна ангіопластика балонами, покритими паклитакселом, надають менший відсоток геоклюзій та рестенозів у ранньому та пізньому післяопераційному періоді, ніж балонна ангіопластика артерій. Висновки: застосування ендоваскулярних оперативних втручань є перспективним методом лікування критичної ішемії нижніх кінцівок, особливо в осіб похилого та старечого віку, у них є високий ризик післяопераційних ускладнень; у разі критичної ішемії нижніх кінцівок слід використовувати балонну ангіопластику з наступним стентуванням або балонну ангіопластику балоном із лікувальним покриттям (паклитакселом).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського