Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ольшевський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Ольшевський В.  
Екологічні проблеми розвитку машинобудування / В. Ольшевський // Регіон. економіка. - 2001. - № 2. - С. 112-118. - укp.

Розкрито взаємозв'язки вирішення екологічних проблем і розвитку цивільного й оборонного машинобудування. Висвітлено шляхи здійснення зв'язків через виробництво і використання обладнання, механізмів, приладів з екологічними властивостями та застосування енерго- і ресурсоощадних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Слободян О. М. 
Фізіологічна атрезія в ембріогенезі дванадцятипалої кишки / О. М. Слободян, О. П. Антонюк, В. В. Ольшевський // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про формування фізіологічної атрезії дванадцятипалої кишки в ранньому ембріогенезі людини. Показано, що зворотний розвиток фізіологічної атрезії органа відбувається упродовж 7-го тижня і завершується на 8-му тижні внутрішньоутробного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ольшевський В. Л. 
Розсіяння і трансформація магніто-акустичних хвиль на сонячних плямах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / В. Л. Ольшевський; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Висвітлено, що зменшення амплітуд коливань швидкості у центрі сонячної плями та "акустичне гало" спричинені особливостями термодинамічної структури плями. Показано, що магнітне поле плями впливає на час розповсюдження, і цей вплив повинен враховуватись локальною геліосейсмологією. Вивчено утворення спектральної лінії Ва ІІ 455.5 нм в атмосфері Сонця з урахуванням відхилень від ЛТР у одно- та тривимірній моделях атмосфер. Проведено оцінку Ва в сонячній атмосцері: А = 2.16. Показано, що "яскраві точки" на допплерграмі в лінії Ва ІІ 455.4 нм можуть виникати на місці маломасштабних нисхідних за відсутності магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.464,022 + В652.464.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Могилатенко В. Г. 
Розчинення феробору у потоці чавуну / В. Г. Могилатенко, О. А. Чайковський, О. С. Хасан, Є. А. Литвинець, В. С. Ольшевський // Металл и литье Украины. - 2011. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено вплив температури заливання, площі взаємодії та вмісту бору у фероборі на ефективність розчинення феробору (фракція 1 - 5 мм) у потоці чавуну та на розподілення твердості по довжині технологічної проби. Визначено, що найбільший вплив на кількість розчиненого феробору має вміст бору у фероборі, тому що він зменшує температуру плавлення феробору. Встановлено, що для мікролегування чавуну у ливарній формі доцільно використовувати феробор марки ФБ6, оскільки він має температуру плавлення нижчу за температуру рідкого чавуну і добре розчиняється у потоці металу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.03-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чурілов А. В. 
Гінекологія : навч. посіб. / А. В. Чурілов, О. В. Ольшевська, С. О. Джеломанова, Д. В. Подоляка, В. С. Ольшевський; МОЗ України, Центр. метод. каб. з вищ. мед. освіти МОЗ України, НАМН України, Ін-т невідклад. та віднов. хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : Донбас, 2011. - 192 c. - Бібліогр.: 104 назв - укp.

Висвітлено сучасні досягнення вітчизняної та світової гінекологічної науки. Розглянуто погляди на етіологію, патогенез, клініку, діагностику, профілактику, лікування захворювань і функціональних порушень статевої системи жінки. Охарактеризовано порушення менструальної функції та нейроендокринні синдроми в гінекології, доброякісні пухлини, фонові та передракові захворювання жіночих статевих органів, а також злоякісні новоутворення геніталій та трофообластичні захворювання. Розкрито поняття "гострий живіт" в гінекології. Приділено увагу безплідному шлюбу, плануванню сім'ї та сучасним методам контрацепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чурілов А. В. 
Лактація у жінок з лейоміомою матки : монографія / А. В. Чурілов, В. С. Ольшевський, О. В. Ольшевська; МОЗ України, НАМН України, ДУ "Ін-т невідклад. та віднов. хірургії ім. В.К. Гусака", Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : Донбас, 2011. - 98 c. - Бібліогр.: 119 назв - укp.

Розкрито проблеми покращання функції лактації та зниження частоти гіпогалактії у жінок з лейоміомою матки (ЛМ). Висвітлено сучасні погляди на етіологію та патогенез ЛМ. Розкрито особливості перебігу вагітності, пологів, післяполового періоду, стану плода, новонародженого та нейроендокринної регуляції лактаційної функції у жінок з ЛМ. Охарактеризовано фактори ризику та фонові стани, які сприяють розвитку порушень лактації у жінок з ЛМ. Наведено методи та критерії оцінювання функціонального стану, ендокринного статусу, лактаційної функції у породіль з ЛМ. Розроблено етіологічно та патогенетично орієнтований комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на покращання лактації у даної категорії породіль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ольшевська О. В. 
Прееклампсія у вагітних з хронічним пієлонефритом (етіологія, патогенез, лікування) : монографія / О. В. Ольшевська, А. В. Чурілов, В. С. Ольшевський; НАМН України, ДУ "Ін-т невідклад. та віднов. хірургії ім. В.К. Гусака", МОЗ України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : Донбас, 2011. - 193 c. - Бібліогр.: 411 назв - укp.

Висвітлено проблеми зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень у випадку прееклампсії у вагітних з хронічним пієлонефритом. Проаналізовано функціональні особливості системи мати - плацента - плід, а також показники ендокринного статусу, мінерального обміну й інфікування у даної категорії вагітних. Визначено особливості патогенезу та клініки прееклампсії на тлі хронічного пієлонефриту. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів для вагітних з цією патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.216.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ольшевська О. В. 
Оптимізація пологів у жінок з прееклампсією на тлі хронічного пієлонефриту : монографія / О. В. Ольшевська, А. В. Чурілов, В. С. Ольшевський; НАМН України, ДУ "Ін-т невідклад. та віднов. хірургії ім. В.К. Гусака", МОЗ України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк : Донбас, 2011. - 159 c. - Бібліогр.: 320 назв - укp.

Висвітлено проблеми охорони здоров'я матері та дитини. Розкрито можливості оптимізації пологів, покращання адаптації роділлі й інтранатальної адаптації плода у жінок з прееклампсією на тлі хронічного пієлонефриту шляхом застосування розробленого етіологічного та патогенетично орієнтованого комплексу лікувально-профілактичних заходів. Розглянуто значення реактивності ендокринної системи й адаптаційних можливостей плода в перебігу пологів у даної категорії жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.216.696.54 + Р716.226.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ольшевський В. С. 
Становлення та особливості лактації у жінок з лейоміомою матки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. С. Ольшевський; НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Показано можливості зниження частоти порушень лактації у жінок з лейоміомою матки (ЛММ) на основі визначення особливостей ендокринної регуляції лактації, встановлення патогенетичних чинників порушень лактації та розробки комплексу лікувально-профілактичних заходів. У результаті комплексних досліджень у породіль з ЛММ природно розроджених і шляхом кесаревого розтину виявлено порушення лактації у періоді її становлення (кількісні та якісні зміни молозива і молока). Більш глибокі порушення лактації визначено у породіль абдомінально розроджених. Встановлено провідний патогенетичний чинник порушення становлення лактації у породіль з ЛММ: дисбаланс стероїдних гормонів (естрадіолу, прогестерону) та пролактину. Визначено патогенетичним компонентом порушення лактації у породіль з ЛММ, розроджених кесаревим розтином, тимчасову неможливість прикладання новонароджених до грудей, що уповільнює "запуск" нейроендокринних рефлексів становлення лактації. Доведено роль у порушенні ендокринної регуляції лактації підвищеної активості гіпофізарно-надниркової системи (збільшення рівня стрес-реалізуючих гормонів) і недостатнього тиреоїдного статусу. Такі чинники визначено компонентами ендокринної ланки патогенезу порушень лактації. Встановлено критерії ранньої діагностики порушень лактації та критерії порушень ендокринної регуляції становлення лактації у породіль з ЛММ. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів у породіль з ЛММ, спрямований на покращення ендокринної регуляції лактації, тим самим, на зниження частоти порушень лактації та збільшення її тривалості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ольшевський В. С. 
Оперативне родорозрішення жінок із доброякісними пухлинами матки = Operative delivery in women with benign uterine tumors / В. С. Ольшевський, О. В. Ольшевська // Репродуктив. эндокринология. - 2019. - № 4. - С. 68-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Тактика розродження жінок із доброякісними пухлинами матки (ЛМ) - самостійні пологи або оперативне родорозрішення шляхом кесаревого розтину - залежить від наступних чинників: типу ЛМ (I - IV), кількості вузлів, їхніх розмірів і локалізації; збігу розташування вузла/вузлів і пла центи; ускладнень, які розвинулись у гестаційному періоді та в пологах. Збіг розташування вузла/вузлів ЛМ II - IV типів і плаценти можна вважати патогенетичним підгрунтям плацентарної недостатності, відшарування плаценти в гестаційному періоді та в пологах, кровотечі, дистресу плода і прогностичним критерієм акушерських і перинатальних ускладнень. Патогенетично обгрунтованими критеріями до планового оперативного родорозрішення шляхом кесаревого розтину в жінок з доброякісними пухлинами матки можна вважати: збіг розташування плаценти та одного вузла ЛМ II - IV типів або множинних вузлів ЛМ I - IV типів; міомектомію до вагітності або в II триместрі; рубець на матці після попереднього кесаревого розтину. Самостійні пологи в жінок із ЛМ можливі при збігу розташування вузла ЛМ і типу та плаценти. Наявність у жінок із ЛМ зазначених критеріїв до оперативного родорозрішення визначає, що плановий кесарів розтин є методом вибору в тактиці розродження для запобігання акушерським і перинатальним ускладненням: передчасному відшаруванню плаценти, кровотечі, дистресу плода, розриву матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського