Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАНЮТ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ІГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Саблук П. Т. 
Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії та методології / П. Т. Саблук, М. Й. Малік, В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки. - К., 2002. - 294 c. - Бібліогр.: с. 280-292. - укp.

Розкрито суть еквівалентності обміну, запропоновано теоретичну інтерпретацію генезису нееквівалентності міжгалузевих відносин, виявлено методологічні особливості регулювання міжгалузевого обміну. З використанням системного підходу обгрунтовано принципи формування міжгалузевих зв'язків, проаналізовано їх поточний стан в АПК. Визначено методологічні передумови формування економічного механізму в агропромисловому виробництві та напрями його вдосконалення в сфері ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Висвітлено методологічні аспекти дослідження щодо Марксового механізму функціонування економіки. Обговорено особливості формування ціни виробництва як регулятора міжгалузевого обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валентинов В. Л. 
Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2003. - 330 c. - Бібліогр.: с. 321-330. - укp.

У контексті теорії економічної організації розкрито методологічні засади поглиблення міжгалузевих відносин. Запропоновано систему важелів їх державного регулювання. Розкрито суть та цільове призначення аграрної політики, висвітлено її досвід у розвинутих країнах, наведено основні результати аграрної реформи в Україні. Обгрунтовано концепцію ініціативного вдосконалення інституційної структури АПК через поглиблення вертикальної координації та розвиток саморегулювальної діяльності товаровиробників.

В контексте теории экономической организации раскрыты методологические основы углубления межотраслевых отношений. Предложена система рычагов их государственного регулирования, проанализированы его особенности. Раскрыты содержание и целевое назначение аграрной политики, освещен ее опыт в развитых странах, приведены основные результаты аграрной реформы на Украине. Обоснована концепция инициативного усовершенствования институциональной структуры АПК на основе углубления вертикальной координации и развития саморегулирующей деятельности товаропроизводителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У532.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Погоріла Н. Ф. 
Аглютинувальні білки картоплі, фракціоновані з бульб у різні фази розвитку / Н. Ф. Погоріла, О. О. Панюта, Р. Р. Кухтей, З. О. Погоріла, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 36, № 1. - С. 78-83. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., бульби, калюс, фази розвитку, альбуміно-глобулінова фракція, лектини, аглютинувальна активність, сортові відмінності, вірусостійкість
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Капустян А. В. 
Активність пероксидази та зміна її ізоферментних форм за умов низькотемпературного стресу / А. В. Капустян, В. П. Кучеренко, О. О. Панюта, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 36, № 1. - С. 55-63. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Показано, що загартування та низькотемпературний стрес в озимих зернових підвищують кількість ізопероксидаз з відносною електрофоретичною рухливістю 0,14, 0,20 та 0,23. Підвищення активності окремих ізопероксидаз може бути одним із тестів, які характеризують зимостійкість рослин.


Ключ. слова: озимі зернові, низькотемпературний стрес, пероксидаза, ізоферменти, зимостійкість
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-275.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поляков А. Е. 
Эффективность применения синусоидальных модулированных токов у больных гипертонической болезнью с сопутствующим синдромом сонных апноэ / А. Е. Поляков, А. И. Панюта // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2007. - 13, № 3. - С. 44-48. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Зазначено, що патоморфоз гіпертонічної хвороби у випадку її поєднання з синдромом сонних апное обумовлює необхідність корекції останнього під час вибору адекватної терапії. Розглянуто методи лікування обструктивних порушень дихання під час сну, а також проблеми їх використання у хворих на артеріальну гіпертензію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Белава В. Н. 
Роль лектинів у захисних реакціях рослин до фітопатогенів / В. Н. Белава, О. О. Панюта, Н. Ю. Таран // Физиология и биохимия культур. растений. - 2009. - 41, № 3. - С. 221-234. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури щодо участі вуглеводзв'язувальних білків - лектинів у формуванні імунної відповіді рослин на дію патогенів. Розглянуто взаємовплив лектинів і фітогормонів, роль лектинів у реакції надчутливості, вплив екзогенного лектину на активування біохімічних ланок захисту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478-2 + Е50*725.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панюта О. І. 
Застосування синусоїдальних модульованих струмів в лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім синдромом апное уві сні : автореф. дис... канд. мед. наук / О. І. Панюта; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2008. - 22 c. - укp.

Установлено асоціативний зв'язок між ступенем тяжкості синдрому сонних апное та рівнем артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). На підставі вивчення основних ланок патогенезу ГХ з супутнім синдромом сонних апное, з урахуванням особливостей клінічного перебігу, а також, зважаючи на недостатню ефективність запроваджуваної у практиці медикаментозної терапії АГ з зазначеним супутнім синдромом, обгрунтовано можливість і доцільність застосування у комплексі з медикаментозною терапією синусоїдальних модульованих струмів у пацієнтів з зазначеною патологією. Розроблено методику з оптимальним добором параметрів впливу струмом на ділянку проекції коренів легенів. Виявлено, що застосування синусоїдальних модульованих струмів у стандартному режимі на ділянку коренів легенів на тлі медикаментозної терапії супроводжується позитивною динамікою ознак ГХ - зниженням початково підвищеного артеріального тиску (АТ), зрідженням епізодів нічної гіпертензії, а іноді (у хворих на ГХ I стадії у поєднанні з легкою формою синдрому сонних апное) нормалізацією АТ та зменшенням виразності синдрому сонних апное. Застосування синусоїдальних модульованих струмів згідно з біоритмами природного коливання АТ та функції зовнішнього дихання (двічі на добу) у хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное дозволило одержати позитивний ефект у хворих на ГХ II та III стадії за сполучення з середньотяжкою та тяжкою формами синдрому сонних апное. Показано, що застосування опрацьованої методики супроводжується зменшенням об'єму шиї та маси тіла, а також сприяє досягненню позитивного лікувального ефекту. Показано,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 + Р412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панюта В. І. 
Символічна влада в українському соціумі : Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В. І. Панюта; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Проаналізовано та узагальнено теоретико-методологічні уявлення про природу владних відносин, зокрема про суть символічного способу домінування. Доведено, що культурно-інформаційне панування є найбільш раціональним та ефективним способом влади у сучасному суспільстві. Запропоновано концептуальні інтерпретації понять влади, знання та символу. Розкрито та обгрунтовано можливості використання методології конструктивістського структуралізму для вивчення особливостей функціонування поля символічного виробництва. Досліджено його особливості та роль у регулюванні владних відносин, пов'язаних з символічним способом домінування. Проаналізовано діяльність та проблеми таких символічних виробників як українські видавництва навчальної та дитячої літератури. Розроблено практичні рекомендації щодо керування відношеннями у сфері символічного виробництва для потреб середньої та початкової освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.63 + С5*622.4 + Ч617.4(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Валентинов В. Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Коробкова К. С. 
Вплив мікоплазмової інфекції на жирнокислотний склад загальних ліпідів та морфологію клітин калюсів пшениці / К. С. Коробкова, Л. П. Панченко, А. М. Онищенко, А. М. Остапчук, О. О. Панюта // Мікробіологія і біотехнологія. - 2010. - № 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Белава В. Н. 
Экспрессия генов лектина и дефенсина у сортов пшеницы Мироновская 808 и Roazon при инфицировании IBPseudocercosporella herpotrichoidesD / В. Н. Белава, С. Б. Зеленый, О. А. Панюта, Н. Ю. Таран, П. В. Погребной // Biopolymers and Cell. - 2010. - 26, № 1. - С. 45-50. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 + П491.121.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Гагалюк Т. В. 
Роль вертикальної координації у збалансуванні міжгалузевих відносин в АПК / Т. В. Гагалюк, В. Л. Валентинов // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 250-259. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено еволюцію контрактних відносин в агропромисловому комплексі (АПК) у напрямку поглиблення вертикальної координації. Запропоновано теоретико-методологічне обгрунтування вертикальної координації як чинника збалансування міжгалузевих відносин в АПК. На підставі емпіричного аналізу встановлено, що головними проблемами розвитку вертикальної координації є недосконалість інфраструктури, високі трансакційні витрати, невисока якість продукції і процесів, недовіра в партнерських стосунках, а також фінансові аспекти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Родионов А. Я. 
Программно-технологический комплекс "ТОР" (воплощение давней мечты) / А. Я. Родионов, Ю. И. Панюта, М. А. Пробст, Г. Р. Эпштейн // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 8-я междунар. конф. "Крым-2001". - 2001. - 1. - С. 110-114. - рус.

Відзначено, що з моменту створення ВІНІТІ аналітико-синтетична переробка багатоаспектних першоджерел виконувалася паралельно в декількох галузевих редакціях, що призводило до дублювання робіт. Питання про впровадження одноразового реферування піднімалося в ВІНІТІ багато разів, але практичного втілення не знаходило. Комплексне переоснащення виробничо-видавничого комбінату, створення корпоративної комп'ютерної мережі, впровадження системи автоматизованої диспетчеризації виробництва РЖ дозволило фахівцям комбінату приступити до одноразового реферування. Для втілення принципів одноразового реферування в 2000 р. комбінатом розроблено програмно-технологічний комплекс "ТОР". Описано технологічну схему та принципи, покладені до основи програмно-технологічного комплексу "ТОР".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч236.244с51

Шифр НБУВ: В345647/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Погоріла З. О. 
Аглютинувальні білки рослин сої (IGlycine maxD L.), інфікованих патогеном вірусної природи / З. О. Погоріла, М. М. Мусієнко, А. Л. Бойко, Н. Ф. Погоріла, О. О. Панюта // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П213.6-27

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Панюта О. О. 
Жасмонова кислота та її участь у захисних реакціях рослинного організму / О. О. Панюта, В. А. Шаблій, В. Н. Белава // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 2. - С. 14-26. - Бібліогр.: 96 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи та індуктори біосинтезу жасмонової кислоти (ЖК) та її похідних; варіабельність їх вмісту залежно від типу клітин, тканини, органу і віку рослини, типу механічних подразнень, у т.ч. поранення та впливу патогенів; перспективність використання в експериментах і на практиці мутантних і трансгенних рослин із порушеним біосинтезом ЖК і чутливістю до неї та з'ясування її ролі в індукції захисних реакцій у рослин. Висвітлено властивості ензимів, які беруть участь у біосинтезі ЖК, а також синергічну (з абсцизовою кислотою, етиленом) та антагоністичну (із саліциловою кислотою) дію її на організм. Наведено відомості щодо стимуляції ЖК захисних реакцій у рослин на рівні активації генів, які кодують синтез тіонінів, екстенсинів, фітоалексинів і фенольних сполук. Акцентовано увагу на передачі сигналу для індукції захисних реакцій у рослин, яку досі вивчено недостатньо, а також на актуальності подальших досліджень у такому аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.389

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бондаренко О. В. 
Будівництво та монтаж волоконно-оптичних систем передачі : підручник / О. В. Бондаренко, П. П. Воробієнко, В. О. Андрєєв, І. М. Панюта; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. - Одеса, 2014. - 227 c. - Бібліогр.: с. 219-220 - укp.

Розглянуто питання будівництва, монтажу лінійного тракту волоконно-оптичних ліній передачі та обладнання волоконно-оптичних систем передачі. Увагу приділено питанням будівництва, вимірювання та монтажу оптичного кабелю у процесі будівництва волоконно-оптичних систем передачі. Запропоновано практичні задачі, пов'язані з будівництвом волоконно-оптичних систем передачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811-06 я73-1 + З889.811-5-081 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Панюта О. О. 
Дослідження фізіології хворої рослини та його практичне значення / О. О. Панюта, В. З. Улинець // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 9. - С. 20-23. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На підставі аналізу літературних даних з вивчення фізіологічних і біохімічних особливостей прояву захисних реакцій рослин до фітопатогенних мікроорганізмів показано можливість практичного застосування результатів цих досліджень у захисті рослин від захворювань.

На основании анализа литературных данных по изучению физиологических и биохимических особенностей проявления защитных реакций растений к фитопатогенным микроорганизмам показана возможность практического применения результатов этих исследований в защите растений от заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.316 + П415.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Валентинов В. Л. 
Можливі шляхи цінового регулювання в АПК / В. Л. Валентинов // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 4. - С. 73-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано досвід розвинутих країн світу щодо співвідношення можливих негативних і позитивних факторів ефективності регулювання цін на продукцію сільського господарства. Обгрунтовано напрями формування системи регулювання цін в АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.0-861-21 + У9(4УКР)320-861-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Валентинов В. Л. 
Методологічні аспекти моделювання цінової політики в АПК / В. Л. Валентинов // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 6. - С. 57-59. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено методологічні підходи щодо математичного програмування параметрів цінової підтримки сільськогосподарського виробництва. Запропоновано формулювання прямої задачі як максимізації добробуту товаровиробників, і зворотної - як мінімізації витрат розробки та реалізації аграрної політики.

Разработаны методологические подходы к математическому программированию параметров ценовой поддержки сельскохозяйственного производства. Предложено формулирование прямой задачи как максимизации благосостояния товаропроизводителей, и обратной - как минимизации издержек разработки и реализации аграрной политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Несен А. О. 
Коморбідність при хронічних неінфекційних захворюваннях у пацієнтів стаціонару з високим кардіоваскулярним ризиком / А. О. Несен, В. А. Чернишов, М. М. Грунченко, В. Л. Шкапо, О. В. Чирва, І. А. Валентинова // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 4. - С. 47-55. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського