Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАРАСКЄЄВА$<.>+<.>A=АЛЬОН$<.>+<.>A=МАГОМЕДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Параскєєва А. М. 
Оцінка впливу тінізації діяльності вугільних шахт на фінансову результативність : Автореф. дис... канд. екон. наук / А. М. Параскєєва; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2006. - 18 c. - укp.

Висвітлено роль і значення вугільної промисловості у народногосподарському комплексі країни. Виявлено основні чинники, що зумовлюють масову збитковість підприємств галузі, серед яких виділено чинник тінізації господарської діяльності вугільних шахт. Розкрито суть поняття "тіньова економічна діяльність" і супутніх термінів. Класифіковано види тіньової діяльності у вугільній галузі. Виявлено їх особливості на підприємствах різних форм власності. Проведено систематизацію тіньових операцій на офіційних підприємствах за рівнем регламентації та способом здійснення, за якою конкретизовано його форми на вугільних шахтах. Виявлено галузеві ознаки господарської діяльності підприємств вугільної галузі, що зумовлюють можливість здійснення тіньових операцій. Розроблено принциповий підхід до визначення наслідків впливу обсягів тінізації на фінансову результативність діяльності вугільних шахт. Наведено їх класифікацію за ознакою ступеня покращення їх фінансового стану за умов мобілізації визначеного фінансового потенціалу. Запропоновано систему заходів щодо детінізації господарської діяльності підприємств даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Альонкін О. А. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання та гарантії його реалізації в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. А. Альонкін; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Визначено доктринальні основи конституційної дефініції та правового регулювання в Україні права людини на свободу світогляду та віросповідання. Розкрито методологічні засади дослідження та визначено місце в системі прав і свобод людини та громадянина. Охарактеризовано та проведено систематизацію нормативної бази конституційно-правового регулювання даного суб'єктивного права особи. Визначено, що складовими даної системи є міжнародні договори універсального та регіонального характеру та вітчизняні нормативно-правові акти України. Наведено пропозиції щодо конституційно-правового закріплення права людини. Досліджено загальносуспільні й юридичні гарантії реалізації, охорони та захисту права людини на свободу світогляду та віросповідання. Звернено увагу на необхідність правового вдосконалення загальносуспільних та юридичних гарантій реалізації, охорони та захисту права людини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Х809(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Альонкін О. 
Конституційно-правовий статус українського народу / О. Альонкін, О. Колодій // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 1. - С. 5-12. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Здійснено системно-структурний аналіз сучасного вітчизняного законодавства щодо правового забезпечення статусу українського народу. Сформульовано поняття, ознаки, види та елементи його конституційно-правового статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Альонкін О. 
Охорона культурних прав людини в Україні / О. Альонкін, С. Корецький // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 5. - С. 17-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сучасне вітчизняне законодавство з правового забезпечення культурних прав людини в Україні. Визначено, що теорія конституційного права та чинне конституційне законодавство до культурних прав і свобод людини відносять суто освітньо-культурні. Проаналізовано Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25.04.2019 щодо відповідності забезпечення прав, свобод і законних інтересів громадян України - представників як титульної нації, так і національних меншин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Альонкін О. 
Мирні зібрання в Україні: забезпечення права / О. Альонкін // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 1. - С. 71-80. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено сучасне національне законодавство з правового забезпечення права на мирні зібрання в Україні. Визначено, що це право можна розглядати як у широкому, так і вузькому його значенні. Встановлено, що право на мирні зібрання в Україні на конституційному рівні загалом відповідає міжнародним стандартам прав людини. Зазначено, що це право потребує чіткої юридичної регламентації в українському законодавстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Альонкін О. 
Право підприємства на професійну правничу допомогу і судове представництво / О. Альонкін // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 1. - С. 97-106. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Право підприємства на професійну правничу допомогу та процедуру здійснення його представництва в суді є одним з фундаментальних прав реалізації підприємницької діяльності. Глобальні проблеми сучасності як природного, так і техногенного характеру, та пов'язані з ними політичні й економічні трансформації вимагають систематичного перегляду та постійної актуалізації забезпечення права особи загалом і підприємства зокрема на професійну правничу допомогу та процедуру здійснення його представництва в суді. Мета статті - теоретико-прикладне осмислення змісту поняття "право підприємства на професійну правничу допомогу і процедуру здійснення його представництва в суді" і стану та перспектив його нормативно-правого забезпечення в Україні. Під час дослідження застосовано такі методи: діалектичний, герменевтичний, системний, аналізу та синтезу, індукції й дедукції, формально-юридичний тощо. Визначено, що чинне законодавство України не повною мірою відповідає сучасній теорії конституційного права та Конституції України щодо права підприємства на професійну правничу допомогу та процедуру здійснення його представництва в суді. Проведено частковий аналіз відповідних нормативних актів і виявлено певні неузгодженості. Висновки: зміст права особи, а також підприємства, на професійну правничу допомогу та процедуру здійснення його представництва в суді потребує певного корегування на рівні Конституції, а також цілої низки законодавчих актів України. На сьогодні в Україні є певна потреба в ухвалені Закону України про юридичну службу, зокрема й на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського