Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАРИШКУР$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Паришкура В. В. 
Юридична відповідальність суддів в Україні та країнах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / В. В. Паришкура; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено питання, пов'язані із притягенням суддів до юридичної відповідальності як в Україні, так і країнах Європейського Союзу, зокрема Німеччині, Франції, Португалії та Литві. Встановлено, що характерними для Німеччини, Франції, Португалії та Литви є дисциплінарна, цивільна та кримінальна юридична відповідальність суддів. Конституційна відповідальність суддів притаманна Німеччині й Литві, адміністративна - лише Литві, а відповідальність за порушення порядку (підвид кримінальної відповідальності) застосовується у Німеччині та Португалії. На підставі аналізу українського законодавства та відповідної правозастосовної практики визначено основні передумови, які негативно впливають на ефективність притягнення суддів до дисциплінарної, цивільно-правової, кримінальної та адміністративної відповідальності. Узагальнено правовий досвід Німеччини, Франції, Португалії та Литви та запропоновано рекомендації, спрямовані на вдосконалення правового регулювання юридичної відповідальності суддів в Україні. Обгрунтовано необхідність запровадження в законодавство України дисциплінарної відповідальності суддів у відставці. Запропоновано передбачити положення, згідно з якими Вища рада правосуддя має приймати рішення про взяття до уваги або відхилення анонімної заяви чи повідомлення про порушення з боку суддів з урахуванням конкретних обставин. Доведено, що запровадження в Україні інституту імпічменту, що полягає в можливості звільнення судді в особливому процедурному порядку, не відповідає принципу незалежності судової гілки влади та загальновизнаним демократичним стандартам судочинства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-711 + Х891.9(4)1-711 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського