Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕРФІЛЬЄВА$<.>+<.>A=АНАСТАСІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Ярмолюк Г. І. 
Ботанічна та ембріологічна характеристика iStevia rebaudiana/i Bertoni (Asteraceae) / Г. І. Ярмолюк, В. О. Білоус, Л. П. Перфільєва, Л. А. Січкар // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 3. - С. 321-327. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: стевія, квітка, тичинки, зав'язь, насіннєвий зачаток, зародковий мішок, насіння, живильне середовище, стевіозид
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Перфільєва А. О. 
Індігенізаційний підхід у сучасному дискурсі політичної модернізації : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А. О. Перфільєва; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено проблеми обгрунтування теоретико-методологічних засад і можливостей застосування індигенізаційного підходу до аналізу сучасних процесів політичної модернізації, що передбачає розкриття теоретичних положень формування індигенізаційного підходу у сучасному дискурсі політичної модернізації, онтологічних передумов виникнення феномену індигенізації як реакції на кризу вестернізації в незахідних суспільствах, аналіз концептуального змісту поняття індигенізації й обгрунтування доцільності його використання як методологічного інструменту дослідження сучасних процесів політичної модернізації. Базуючись на принципі поліваріантності суспільного розвитку, визначено світоглядно-методологічні можливості індигенізаційного підходу, обгрунтовано критерії аналізу структури індигенізації як політичної практики, що породжує специфічну модель політичної модернізації, а також критерії функціонального аналізу індигенізації як політичної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф037.3 + Ф015.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Перфільєва Т. О. 
Спільна діяльність батьків і дошкільного закладу у вихованні глухих дошкільників / Т. О. Перфільєва // Дефектологія. - 2009. - № 2. - С. 26-29. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Підкреслено, що трудове виховання має велике значення для розвитку словесного мовлення глухих дітей, розширенні їх словникового запасу, вихованні потреби в спілкуванні. Розкрито особливості трудової діяльності людей з вадами слуху під час організації трудового виховання у сім'ї, зокрема, щодо розвитку словесного мовлення. Акцентовано увагу на поступовості ускладнення і систематичності праці дитини, ролі особистого прикладу батьків, господарсько-побутовій праці та праці в природі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.91 + Ч491.08 + Ч432.266

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перфільєва М. В. 
Релігія як основний інститут соціалізації осіб з обмеженими можливостями в польському суспільстві / М. В. Перфільєва // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 3. - С. 311-317. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що церква завжди підтримувала знедолених та скалічених людей. Суть релігійних доктрин дозволяє визначити місце божественного в кожній людині, знайти відповіді на важкі життєві питання, спонукає людину піклуватися і гідно відноситись до інших. Розглянуто діяльність Христа, зміст його вчення, його відношення до страждущих та знедолених. З огляду на життєві та релігійні позиції Івана Павла ІІ по відношенню до рівності та прав людей, усунення дискримінації запропоновано введення такої моделі виховання, що розвиває пошану до гідності людської особи в кожному її аспекті. Особливу увагу приділено ролі сім'ї в релігійних традиціях, підтримці хворого члена сім'ї, допомозі у взаємодії з навколишнім світом. Визначено основні труднощі, з якими стикається сім'я, що має в своєму складі особу з обмеженими психофізичними можливостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Э211.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Перфільєва М. В. 
Соціальне виховання дітей та молоді з обмеженими можливостями у Польщі : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / М. В. Перфільєва; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. - Умань, 2012. - 20 c. - укp.

Розкрито поняття "педагогічні умови соціального виховання дітей та молоді з обмеженими можливостями" та уточнено сутність ключових понять дослідження: "особа з обмеженими можливостями", "соціальне виховання", "соціальне виховання осіб з обмеженими можливостями". Конкретизовано періодизацію становлення та розвитку соціального виховання осіб з обмеженими можливостями в історичному контексті. Подальшого розвитку набув аналіз нормативно-правового забезпечення (законодавчі акти України, Республіки Польща, Ради Європи, ООН) з питань соціального захисту, освіти, професійної реабілітації та охорони здоров'я, що є юридичним підгрунтям реалізації педагогічних умов соціального виховання дітей та молоді з обмеженими можливостями у Польщі. Розроблено рекомендації щодо використання позитивного польського досвіду соціального виховання дітей та молоді з обмеженими можливостями у вітчизняній практиці (на законодавчому, освітньому, соціально-реабілітаційному та теоретичному рівнях).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Перфільєва М. 
Проблема соціалізації дітей з обмеженими можливостями в контексті історичних змін в країнах Європи (Польща) / М. Перфільєва // Зб. наук. пр. Уман. держ. пед. ун-ту ім. П. Тичини. - 2011. - Ч. 2. - С. 177-185. - укp.

Проаналізовано історичний досвід щодо проблеми соціалізації дітей з обмеженими можливостями в контексті історичної періодизації від античності до сьогодення на території Польщі та інших європейських країнах. Зазначено, що аналіз історичного минулого дає можливість кращого розуміння тих проблем, які сьогодні заважають особі з певними вадами бути соціально-рівню одиницею, відчути себе повноцінною особистістю через низьку соціальну активність.

Проанализирован опыт изучения проблемы социализации детей с ограниченными возможностями в контексте исторической периодизации от античности до современности на территории Польши и других европейских стран. Отмечено, что анализ исторического прошлого дает возможность лучшего понимания тех проблем, которые сегодня мешают лицу с определенными недостатками быть социально-активным гражданином.

Analysis of historical experience on problems of socialization for children with disabilities in the context of historical periodization from antiquity to the present in Poland and other European countries.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.4(4ПОЛ) + Ч430.3(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іщенко І. В. 
Сучасний дискурс міжнародних відносин : колект. монографія / І. В. Іщенко, О. Ю. Висоцький, Т. О. Грачевська, О. С. Двуреченська, Н. Є. Конон, Н. М. Микитчук, М. А. Міхейченко, В. О. Пермінов, А. О. Перфільєва, В. М. Щербак, П. Г. Петров; ред.: І. В. Іщенко; Дніпр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро : Середняк Т.К., 2018. - 228 c. - Бібліогр.: 229 назв - укp.

Досліджено сучасні проблеми міжнародних відносин, зумовлені процесами інтеграції та глобалізації. В рамках зазначеної проблематики суб'єкти міжнародних відносин потребують чітко визначеного інструментарію. Саме дискурс є одним з таких інструментів, який здатен подолати сучасні виклики міжнародних відносин, сприяє досягненню внутрішньо- та зовнішньополітичних цілей держави, нівелюванню можливих конфліктів, просуванню демократичних норм і стандартів. Розглянуто теоретичні та практичні засади дискурсу в контексті класичної та публічної дипломатії, його роль у легітимації інтересів суб'єктів міжнародних відносин, реалізації модернізаційних процесів держав, що здійснюють демократичний транзит. Визначено місце дискурсу в межах світової та регіональної системи взаємин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Інновації в початковій освіті: теоретичний та практичний аспекти : колект. монографія / Г. П. Волошина, П. В. Дячук, Г. І. Коберник, Л. В. Красюк, О. П. Муковіз, Л. П. Перфільєва, В. М. Чичук, Б. А. Якимчук, І. П. Якимчук, О. М. Ящук; ред.: О. П. Муковіз; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Умань : Сочінський М. М., 2021. - 359 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто інновації в початковій освіті, розкрито сутність поняття "зміст освіти", теоретико-методологічний вимір дослідження початкової освіти в європейському просторі. Охарактеризовано формування професійно-педагогічної компетентності та конструктивно-проективних умінь у майбутніх учителів початкової школи як психолого-педагогічну проблему. Розкрито роль інтерактивної технології та її застосування в процесі навчання молодших школярів. Висвітлено формування основ професіоналізму майбутніх учителів початкових класів як психолого-педагогічну проблему. Проаналізовано систему дистанційного навчання вчителів початкової школи у вимірах її оновлених стратегічних орієнтирів, теоретичні основи підготовки майбутніх учителів до формування логічних умінь в учнів початкової школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852020 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського