Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛЄВА$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ЛЬВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Полєва Ю. Л. 
Засоби хімічного захисту культурбіогеоценозів як екологічний фактор (дія, оптимізація, стійкість, продуктивність) : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / Ю. Л. Полєва; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Полєва І. О. 
Продуктивні ознаки та технологічні властивості молока корів української чорно-рябої молочної породи з різними генотипами капа-казеїну : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / І. О. Полєва; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва. - Харків, 2021. - 24 c. - укp.

Визначено генетичну структуру популяції корів української чорно-рябої молочної породи базового господарства за геном капа-казеїну, білковий склад молока, його харчову, біологічну цінність, технологічні властивості і безпечність, а також сиру кисломолочного та сироватки в процесі зберігання залежно від лінійного походження, сезону року й генотипу за геном капа-казеїну. Обгрунтовано раціональний молокозсідальний ферментний препарат на тлі оцінки перебігу процесу сиропридатності і різного вмісту соматичних клітин у молоці та його технологічні властивості за виготовлення сиру кисломолочного. Доведено ефективність інфрачервоного низькоінтенсивного лазерного опромінювання молока в режимі: довжина хвилі 810 нм, потужність 100 мВт і експозиція впродовж 12 с на зменшення вмісту соматичних клітин у молоці, пригнічення росту мікроорганізмів та незначне покращення його хімічного складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П603.9 українська чорно-ряба молочна + Л95-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Полєва І. О. 
Біологічна цінність молока корів української чорно-рябої молочної породи із різними генотипами капа-казеїну (CSN3) та сиру кисломолочного / І. О. Полєва, І. В. Корх, Т. І. Карунна, В. С. Тендітник, Т. С. Кодак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 169-177. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Викладено експериментальні дані з дослідження амінокислотного складу та амінокислотного скору молока корів української чорно-рябої молочної породи з різними генотипами капаказеїну. Мета дослідження - виявлення зв'язку гену капа-казеїну (CSN3) з біологічною цінністю молока корів української чорно-рябої молочної породи та сиру кисломолочного. Дослідження виконували в умовах племінного заводу з розведення української чорнорябої молочної породи відділення "Профінтерн" ДП ДГ "Гонтарівка" Інституту тваринництва НААН. Опрацювання одержаних результатів та аналітичну частину проводили на дослідній базі Випробувального центру Інституту тваринництва НААН. Для проведення науково-господарського досліду сформували групу дійних корів української чорно-рябої молочної породи - 95 голів. Аналіз поліморфізму генів виконували методом PCR-RFLP. За результатами ДНК-тестування за геном капа-казеїну (CSN3) відібране поголів'я розподілили на три групи корів із генотипами: АА; АВ і ВВ. Ідентифікацію амінокислотного спектра молока та кисломолочного сиру проводили у п'яти висушених зразках із кожної підгрупи корів на базі РУП "Науково-практичний центр Національної академії наук Білорусі з тваринництва" методом рідинної хроматографії за умови використання автоматичного аналізатора амінокислот марки Hitachi-8900, згідно з вимогами ISO 13903. Кількісну оцінку амінокислотного складу молока і кисло-молочного сиру давали за загальною сумою незамінних і замінних амінокислот в 1 г білка. Амінокислотний індекс розраховували за співвідношенням незамінних до замінних амінокислот. У результаті проведених досліджень встановлено, що у корів із генотипом капа-казеїну CSN3ВВ була наявна тенденція до підвищення у ньому на 9,0 і 5,9 % співвідношення незамінних амінокислот до замінних порівняно з тваринами із генотипами АА і АВ. За оцінки відповідності біологічної цінності молока піддослідних корів ідеальному білку за шкалою ФАО/ВОЗ варто зауважити, що у тварин із генотипом CSN3ВВ воно мало вищу якість. Білок сиру кисломолочного, виготовленого з молока корів незалежно від їх генотипу, був бідний на ессенціальні амінокислоти. Скори всіх незамінних амінокислот перебували в діапазоні значень від 47,1 до 124,9 %. Встановлено, що молоко корів із генотипом ВВ за амінокислотним індексом та скором ідеального білка характеризується як продукт високої біологічної цінності. Виявлено, що завдяки збалансованій концентрації замінних і незамінних амінокислот у білку сиру кисломолочного, виготовленого з молока корів із генотипами АВ і ВВ, його харчова та біологічна цінність підвищилися проти продуктів тварин із генотипом АА.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського