Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУТЯТІНА$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Путятіна Л. І. 
Лезово-зміцнювальна механічна обробка деталей з високоміцного чавуну інструментом з твердого сплаву та НТМ : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.01 / Л. І. Путятіна; Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. - К., 2004. - 19 c. - укp.

З метою удосконалення процесу чистової механічної обробки та поверхневого зміцнення деталей з високоміцного чавуну розроблено спосіб їх лезово-зміцнювальної механічної обробки інструментом з твердого сплаву та НТМ. Зазначено, що наступне алмазне вигладжування виконується для зниження шорсткості поверхні чавунних виробів. На підставі результатів проведених багатофакторних експериментів визначено вплив структури та властивостей чавуну, а також технологічних параметрів обробки на якісні показники поверхневого шару у процесі лезово-зміцнювальної механічної обробки та алмазного вигладжування дослідних зразків. Одержано розрахункову залежність стійкості інструмента від твердості високоміцного чавуну з різною структурою металевої матриці. На підставі результатів експериментальних досліджень розроблено практичні рекомендації щодо використання запропонованого процесу лезово-зміцнювальної механічної обробки деталей з високоміцного чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.099,23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Путятіна Г. М. 
Організаційні аспекти оптимізації діяльності спортивних шкіл на основі програмно-цільового управління : автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту / Г. М. Путятіна; Харк. держ. акад. фіз. культури. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено регіональну цільову комплексну програму та перспективний комплексний план оптимізації управління спортивними школами на 2007 - 2011 рр. До наукового обігу введено поняття "організаційні аспекти діяльності спортивних шкіл" і "регіональне управління спортивними школами". Визначено особливості функціонування спортивних шкіл за сучасних умов і виявлено організаційні резерви з окремих напрямків їх діяльності. Показано специфіку організації системи управління спортивними школами. Проведено системно-функціональний аналіз їх діяльності, визначено її зміст та основні напрямки подальшого розвитку. Досліджено вплив об'єктивних і суб'єктивних чинників на ефективність діяльності спортивних шкіл, розроблено рекомендації щодо її оптимізації на базі програмно-цільового управління. З використанням розробленої комплексної методології дослідження доповнено запропоновані раніше показники ефективності діяльності спортивних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р21(4УКР)18

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА355100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Путятіна О. В. 
Організація підприємництва в колективних сільськогосподарських підприємствах : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / О. В. Путятіна; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Викладено результати підприємницької діяльності колективних сільськогосподарських підприємств та показано причини неефективного господарювання, основними з яких є неврегульовані державою макроекономічні ринкові механізми; паритет цін між галузями народного господарства, фінансово-кредитна та податкова системи і недостатнє впровадження ринкових відносин всередині підприємств. Обгрунтовано та запропоновано заходи щодо підвищення економічної ефективності господарювання та розвитку в них підприємницької діяльності, головними з яких є: інтеграція виробництва - переробки - торгівлі та встановлення еквівалентних розрахункових цін між формуваннями всередині підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Приходько І. І. 
Стратегічний менеджмент розвитку сфери фізичної культури та спорту в Україні / І. І. Приходько, В. І. Мудрик, О. В. Горбенко, Г. М. Путятіна, І. Г. Хомко, С. О. Левадня, Н. В. Середа // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2010. - № 3. - С. 134-138. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено стратегію розвитку сфери фізичної культури і спорту до 2050 року. Метою стратегії є формування культури гармонійно розвиненої особистості, сталих переконань та традицій серед населення щодо виховання здорового покоління завдяки систематичним заняттям фізичною культурою і спортом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР) с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Путятіна Г. М. 
Організаційно-економічна модель підприємницької поведінки спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву / Г. М. Путятіна, І. В. Петренко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 2. - С. 183-186. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено моделювання підприємницької поведінки спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву з метою узагальнення та обгрунтування організаційних та економічних аспектів їх функціонування. Підприємницька поведінка - упорядкована сукупність усвідомлених, соціально і особистісно значущих дій підприємця, що відображають використовувані даним суб'єктом господарювання принципи відбору економічних альтернатив. Запропонована модель передбачає активне залучення внутрішніх резервів та адаптацію організації до сучасної економічної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р21(4УКР)18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Путятіна О. Є. 
Моделі стохастичних процесів у задачах оптимізації портфеля цінних паперів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. Є. Путятіна; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2014. - 20, [1] c. - укp.

Вперше одержано аналітичний розв'язок задачі оптимізації портфеля цінних паперів, коли поведінка цін акцій на ринку керується Броунівським рухом і дробовим шумом за наявності повної інформації. Сформульовано та доведено теорему верифікації (для випадку, коли ціна акції керується дробовим шумом). Вперше запропоновано модель поведінки ціни акції, яка керується Броунівським рухом і складеним процесом Пуассона замість дробового шуму. Зазначена модель зручна для моделювання ринкових процесів, оскільки стрибки складеного процесу Пуассона, на відміну від дробового шуму, не загасають з часом. Одержано розв'язок задачі оптимізації портфеля цінних паперів за повної та неповної інформації для моделі зі складеним процесом Пуассона. Запропоновано наближений метод розв'язання нескінченновимірної задачі фільтрації для процесів, керованих Броунівським рухом і комбінованими завадами. В результаті, замість дифузійного процесу зі стрибками одержано дифузійний процес без них, що дозволило у ході дослідження процесів вказаного класу застосувати фільтр Калмана. Вперше запропоновано лінеаризовану модель як вдосконалену модель Хестона та метод розв'язання задачі нелінійної нескінченновимірної фільтрації для моделі Хестона, в якій волатильність ціни акції та коефіцієнт прибутковості є випадковими процесами. Удосконалено метод розв'язання задачі оптимізації портфеля цінних паперів для моделі Хестона поведінки ціни акції за неповної інформації (спостерігаються тільки ціни акції, але не волатильність). Показано, що середні відхилення між оптимальною стратегією за наявності повної інформації та оптимальною стратегією за неповної інформації не мають суттєвої різниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292 в611.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Путятіна Г. М. 
Організаційний механізм регіонального управління сферою фізичної культури та спорту / Г. М. Путятіна, В. Є. Горбачов // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2013. - № 5. - С. 200-204. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто принципи державного регулювання розвитку сфери фізичної культури та спорту. Зазначено засади державної політики щодо розвитку сфери фізичної культури та спорту. Наведено аналіз публікацій з теорії та практики державного управління сферою фізичної культури та спорту, який надав змогу розкрити суть державного механізму управління. Зазначено проблеми удосконалення державно-управлінських відносин у сфері фізичної культури та спорту. Визначено основні складові організаційного механізму регіонального управління. Підкреслено роль органів регіонального управління у процесі становлення та розвитку фізкультурно-спортивного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Леонов Я. В. 
Стратегічні перспективи розвитку неолімпійського спорту в Україні / Я. В. Леонов, Г. М. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2014. - № 5. - С. 29-34. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначити стратегічні перспективи розвитку неолімпійського спорту в Україні. Використовували аналіз літературних джерел та документів, системний аналіз, організаційний аналіз, маркетинговий інструментарій, SWOT-аналіз, організаційне проектування, методи математичної статистики. В анкетуванні приймали участь 57 представників обласних федерацій неолімпійських видів спорту. Запропоновано модель сталого розвитку неолімпійського спорту. Доведено об'єктивну необхідність імплементації отриманих результатів дослідження в практику державного, галузевого та регіонального управління галуззю фізичної культури та спорту. Висновки: неолімпійський спорт є динамічним та швидко змінюючимся сектором економіки. Життєзабезпечення і розвиток неолімпійського спорту передбачає розробку і застосування організаційних проектів, управлінських технологій, "інтеграторів" місцевих ресурсів, дослідження внутрішнього ресурсу фізкультурно-спортивного руху, розробку програми фінансування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Путятіна Г. М. 
Раціоналізація праці керівників фізкультурно-спортивних організацій / Г. М. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 1. - С. 72-75. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - сформувати основні шляхи раціоналізації праці керівників фізкультурно-спортивних організацій (ФСО) у структурі їх наукової організації праці. Узагальнено зміст управлінської діяльності представників апарату регіонального управління сфери фізичної культури та спорту Харківської області, а також директорів спортивних шкіл м. Харків (57 респондентів). Проаналізовано літературні джерела; проведено організаційний аналіз, організаційний діагноз, опитування (анкетування); використано методи математичної статистики. Розглянуто сутність і зміст раціоналізації управлінської праці в сфері фізичної культури та спорту. Встановлено комплексний підхід до певних об'єктів раціоналізації управлінської праці у ФСО. Зроблено висновки, що основними шляхами раціоналізації праці керівників ФСО є: організація роботи щодо розробки мотиваційних механізмів діяльності керівників; підвищення економічної привабливості праці; формування ідеології здорового способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р21(4УКР)18 к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ажиппо О. 
Діалектичний підхід до структурно-функціонального менеджменту в системі оздоровчо-рекреаційної рухової активності населення / О. Ажиппо, Г. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2017. - № 6. - С. 7-10. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати зміст структурно-функціонального менеджменту (СФМ) системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Проаналізовано літературні джерела та документи, використано системний і діалектичний підхід, системно-функціональний та організаційний аналіз. Діалектика пізнання СФМ системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності передбачає зв'язок теорії та практики; принципи пізнання реального світу, детермінованості явищ, взаємодії зовнішнього і внутрішнього, об'єктивного і суб'єктивного. Зроблено висновки, що досягнення основної мети системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності населення на державному та регіональному рівнях забезпечується вирішенням комплексу завдань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ажиппо О. 
Аналіз сучасного стану реалізації кадрової політики фітнес-клубів / О. Ажиппо, Г. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 6. - С. 5-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено аналіз сучасного стану реалізації кадрової політики фітнес-клубів м. Харків. Запропоновано напрями реформування системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Мета роботи - розкрити основні положення механізму реалізації кадрової політики у системі оздоровчо-рекреаційної рухової активності (на прикладі фітнес-клубів). Метод аналізу наукової літератури та документальних джерел, аналіз передового вітчизняного досвіду, метод системного аналізу, метод соціологічного опитування, методи математичної статистики. Анкетування проведено з метою аналізу стану та перспектив розвитку системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності населення на регіональному рівні (зокрема, аспектів реалізації кадрової політики фітнес-клубами). В анкетуванні прийняли участь 53 респонденти, серед них 10 - представники органів управління ФКС та системи "Спорт для всіх", 12 - науково-педагогічні працівники, 31 - представники фітнес-клубів м. Харків. Розкрито механізм реалізації кадрової політики фітнес-клубами, проаналізовано стан та перспективи цього напряму роботи в галузі фітнесу. Висновки: у результаті проведеного дослідження узагальнено функції, які виконує компетентний фахівець фітнес-клубу. Сформовано механізм реалізації кадрової політики субєєктами галузі фітнесу та обгрунтовано принципи його реалізації. Встановлено першочергові заходи реформування галузі фітнесу в контексті реалізації кадрової політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР-4ХАР-2Х)77п9 + Ч516.522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лалазарова Н. О. 
Вплив термічної обробки на оброблюваність високоміцного чавуну / Н. О. Лалазарова, Д. О. Донченко, Л. І. Путятіна // Вестн. ХНАДУ : сб. науч. тр. - 2018. - Вып. 82. - С. 86-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Використання високоміцного чавуну з кулястим графітом у машинобудуванні стримується недостатньою його оброблюваністю різанням. Чавун характеризується значною хімічною та структурною неоднорідністю, що однозначно пов'язана з оброблюваністю і визначається коефіцієнтом неоднорідності. Для покращення оброблюваності запропоновано термічну обробку, за допомогою якої можна спрямовано змінювати структуру, тобто зменшувати неоднорідність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.43 + К651,23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Путятіна Г. 
Політико-економічні параметри оптимізації галузі фітнесу як соціоприродної системи / Г. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 1. - С. 25-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування методології дослідження політико-економічних параметрів оптимізації галузі фітнесу як самоорганізованої соціоприродної системи. Харківська державна академія фізичної культури, Харків, Україна. У ході дослідження використовувались наступні методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукових і методичних джерел використано для з'ясування проблемного поля функціонування галузі фітнесу та стану її науково-методологічного опрацювання. Для створення теоретичного підгрунтя концепції оптимізації галузі фітнесу застосовано методи індукції, дедукції, аналізу (структурно-функціонального аналізу), синтезу, узагальнення, порівняння, абстрагування, аналогії. Обгрунтовано доцільність використання методу математичного моделювання в процесі прогнозування розвитку галузі фітнесу. Використання основних положень теорії функціонування та розвитку самоорганізованих систем дозволяє визначити параметри галузі фітнесу як соціоприродної системи з метою її оптимізації, ефективного управління, прогнозування. Висновки: необхідними вимогами оптимізації управління в галузі фітнесу в цілісній структурі державної системи управління є такі параметри: неперервна синхронізація взаємообумовлених відносин, якими виступають потреби та необхідність їх задоволення; дотримання необхідного рівня спостереження за ходом розвитку галузі; достатня керованість галуззю; забезпечення сталості та надійності її функціонування. Фактична відсутність урегульованості державою показників функціонування та розвитку галузі призводить до неузгодженості взаємодії елементів її як цілісної системи. Цей процес може призвести до перенасиченості виробництва та росту кризового стану, руйнації та економічних збитків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.522 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лалазарова Н. О. 
Дослідження оброблюваності високоміцного чавуну за характеристиками процесу різання / Н. О. Лалазарова, О. Г. Попова, І. В. Дощечкіна, Л. І. Путятіна // Вопр. проектирования и пр-ва конструкций летат. аппаратов : сб. науч. тр. - 2018. - Вып. 1. - С. 136-140. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Процес впровадження високоміцних чавунів з кулястим графітом, що мають широкий діапазон експлуатаційних властивостей, стримується невисоким рівнем їх оброблюваності різанням. Результати досліджень сили різання та термоерс показали їх залежність від особливостей структури чавунів і якісний збіг з оцінкою оброблюваності за стійкістю. Характеристики процесу різання можна рекомендувати як непрямі методи оцінювання оброблюваності. Однак рекомендації щодо вибору оптимальних режимів різання у конкретних виробничих умовах можна зробити тільки після досліджень, що включають проведення стійкісних іспитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63,23 + К63-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Путятіна Т. В. 
Дослідження розв'язків нелінійних крайових задач за допомогою методу колокації : Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т. В. Путятіна; Академія наук України, Інститут математики. - К., 1993. - 108 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Путятіна Т. В. 
Дослідження розв'язків нелінійних крайових задач за допомогою методу колокації : Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т. В. Путятіна; Академія наук України, Інститут математики. - К., 1993. - 108 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Путятіна Г. 
Особливості організації оздоровчо-рекреаційної рухової активності жінок похилого віку / Г. Путятіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2020. - № 5. - С. 65-70. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - охарактеризувати сучасні підходи та методи організації оздоровчо-рекреаційної рухової активності (ОРРА) жінок похилого віку. У дослідженні застосовувався методологічний підхід, згідно з яким організація ОРРА жінок похилого віку розглядалася під кутом зору взаємодії систем різного порядку. Для досягнення поставленої мети використовувався комплекс взаємодоповнюючих методів: аналіз літературних джерел, документів і ресурсів мережі Інтернет; аналіз передового зарубіжного та вітчизняного досвіду, метод системного аналізу, метод порівняння та зіставлення, організаційний аналіз. З'ясовано, що у складі населення України чисельна перевага жінок над чоловіками спостерігається з 38 років і з віком збільшується. У віковій групі 65 років і старші чисельність жінок майже у 2 рази перевищує чисельність чоловіків. Обгрунтовано доцільність упровадження експериментального підходу до підвищення рівня ОРРА жінок похилого віку засобами оздоровчої фізичної культури. У результаті аналізу сучасного стану розвитку вітчизняної системи ОРРА визначено чинники, які посилюють роль оздоровчої рухової активності, зокрема жінок похилого віку: необхідність інформування громадян про переваги здорового способу життя, регулярних фізичних навантажень; необхідність впровадження ефективних механізмів профілактики хронічних неінфекційних захворювань, що стали основною причиною передчасної смертності людей; посилення негативного впливу на здоров'я людини внаслідок зменшення обсягу та інтенсивності рухової активності; низький рівень залучення осіб до спеціально організованої рухової активності (особливо жінок похилого віку), що суперечить загальним тенденціям розвитку цивілізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Путятіна Т. В. 
Дослідження розв'язків нелінійних крайових задач за допомогою методу колокації : Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т. В. Путятіна; Академія наук України, Інститут математики. - К., 1993. - 108 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Путятіна Т. В. 
Дослідження розв'язків нелінійних крайових задач за допомогою методу колокації : Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т. В. Путятіна; Академія наук України, Інститут математики. - К., 1993. - 108 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Рубан Л. А. 
Вплив оздоровчо-рухової активності на вегетативний баланс жінок похилого віку / Л. А. Рубан, Г. М. Путятіна, Н. В. Цигановська // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 5. - С. 34-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі аналізу сучасної спеціальної літератури вивчити вегетативний баланс в осіб похилого віку за допомогою проведення кардіоінтервалографії (КІГ) в динаміці оздоровчо-рухової активності (ОРА). До дослідження було залучено 60 жінок похилого віку. Жінки Гр. 1 (n = 24) відносно здорові; жінки Гр. 2 (n = 17) із періодично виникаючим підвищенням артеріального тиску (АТ) до 150/90 мм.рт.ст.; жінки Гр. 3 (n = 19) із постійними показниками FN 150/90 - 160/100 мм.рт.ст., проте, медикаментозну терапію не приймали. Запис КІГ зроблено за допомогою комп'ютерної системи CardiolabPlus. Результати: жінки Гр. 1 мали збалансований вплив симпатичного і парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи. В Гр. 2 на тлі нормального вихідного вегетативного тонусу при ортостатичній пробі спостерігали гіперсимпатикотонічну реактивність (ГСТР). У жінок Гр. 3 установлено розвиток в організмі напруги регуляторних вегетативних і гуморальних систем. Розроблено оздоровчу програму, яка була представлена освітньою частиною, ранковою гігієнічною гімнастикою та оздоровчою ходьбою. Динаміка змін у жінок Гр. 2 указала на поліпшення вегетостабілізувальних властивостей, зниження напруженості механізмів вегетативної регуляції ВНС, завдяки впливу ОРА. У жінок Гр. 3 спостерігали позитивну тенденцію. Проте, початковий вегетативний тонус коливався в межах ейтонії з вираженою . Високий показник індексу напруги після ортостатичної проби вказує на наявність в організмі жінок Гр. 3 напруги регуляторних вегетативних і гуморальних систем, що є наслідком неконтрольованого підвищення АТ. Результати проведеного дослідження вказують на наявність у жінок похилого віку вегетативного дисбалансу з переважанням активності симпатичного відділу ВНС і перенапругою регуляторних систем. Розробка програм ОРА буде сприяти покращанню стану здоров'я, продовженню активного та повноцінного життя осіб похилого та літнього віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського