Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Пастухов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пастухов В. І. 
Обгрунтування вирощування картоплі за технологією Streep-Till / В. І. Пастухов, Р. В. Кириченко, М. В. Бакум, М. М. Крекот, О. М. Могильна, О. В. Мельник, В. В. Калашник, В. І. Михайлін // Інженерія природокористування. - 2020. - № 2. - С. 25-32. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета дослідження - розробка енергозбережувальної екологічноощадної технології Streep-Till вирощування картоплі на поверхні поля під шаром мульчі (соломи). Традиційна технологія вирощування картоплі потребує значних енергетичних витрат, пов'язаних із використанням сільськогосподарської техніки. Несприятливі согодні умови останніх років суттєво знизили врожайність і товарність цієї культури. Під час виконання технологічних операцій сучасні машинно-тракторні агрегати переущільнюють грунт, погіршують водно-повітряний баланс, що знижує його родючість. Сучасні промислові технології передбачають широке застосування пестицидів при вирощуванні картоплі. Крім того, зміна кліматичних умов в останні роки призвели до підвищення температур повітря та грунту в період вегетації рослин. Перелічені фактори негативно впливають на врожайність і товарність картоплі. Розроблена екологічноощадна технологія Streep-Till механізованого вирощування картоплі включає розкладання посадочного матеріалу картоплі на поверхню поля та накривання всієї площі поля, включаючи міжряддя, шаром мульчі (соломи) та виключає міжрядний обробіток грунту під час вегетації. Збирання врожаю картоплі спрощується і полягає лише у підбиранні бульб картоплі з поверхні поля картоплезбиральними машинами. Запропонована технологія забезпечує оптимальний температурний режим для формування врожаю картоплі, мінімізує вплив техніки на грунт, застосування пестицидів і зменшує енерговитрати.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельник В. І. 
Вирощування кормових культур в сумісних посівах / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. О. Циганенко, О. І. Анікєєв, О. А. Романашенко, В. В. Качанов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 199. - С. 95-102. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень в 2018 р. роботи дослідного зразка спеціалізованої 8-рядкової пневматичної сівалки для сумісних посівів кормових культур. Цю сівалку було створено в результаті плідної сумісної праці науковців ХНТУСГ та спеціалістів ПАТ "Ельворті". Дослідження роботи сівалки проводилися в державних дослідних господарствах Північного Сходу Національної академії аграрних наук України в 2017 р. в господарстві "Кутузівка" Харківського району, Харківської обл., а в 2018 р. в с. Сад Сумського району, Сумської обл. Необхідність дворічних досліджень диктувалася новизною конструкції сівалки, відсутністю аналогів в Україні. Для проведення досліджень було розроблено програму і методику, які передбачали визначення показників якості роботи сівалки, впливу на врожайність силосної маси з сумісних посівів, а також вплив силосу з сумісних посівів на продуктивність корів. Під час досліджень роботи розробленої сівалки траплялися відмови та недоліки запропонованої конструкції, які будуть основою для подальшого удосконалення сівалки. Галузь рослинництва в сільськогосподарському виробництві має важливе значення як для задоволення потреб населення у продуктах харчування та сировини для переробних підприємств, так і для виготовлення кормів в галузі тваринництва. Ефективність і продуктивність тваринництва в основному залежить від рівня забезпеченості його достатньою кількістю та якістю кормів. Це відноситься як до відгодівлі тварин і особливо для продуктивності молочного стада корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бакум М. В. 
Удосконалення зернової сівалки для підвищення точності висіву насіння по глибині / М. В. Бакум, В. І. Пастухов, І. В. Морозов, Р. В. Кириченко, О. І. Басов, Д. В. Крохмаль // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 47-51. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Викладено підходи до розробки мехатронних систем для зернових сівалок, які спроможні підвищити точність висіву насіння зернових культур по глибині за рахунок більш ефективного копіювання поверхні поля. Наведеноа удосконалену конструкцію зернової сівалки з мехатронним пристроєм для висіву насіння зернових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бакум М. В. 
Просапна сівалка з мехатронним пристроєм для якісної заробки насіння / М. В. Бакум, В. І. Пастухов, Р. В. Кириченко, О. І. Басов, О. А. Кириченко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 35-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено підходи до розробки мехатронних систем для просапних сівалок точного висіву, який спроможний підвищити рівномірність заробки насіння по глибині. Наведено удосконалену конструкцію просапної сівалки з мехатронним пристроєм для точного висіву насіння сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник В. І. 
Результати досліджень роботи дослідного зразка спеціалізованої сівалки для сумісних посівів кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. В. Бакум, М. О. Циганенко, С. М. Скофенко, О. А. Романашенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Інженерія природокористування. - 2019. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведені результати досліджень в 2017 та 2018 роках роботи дослідного зразка спеціальної сівалки на базі "Vega-8 Profi" для сумісних посівів зернових та бобових кормових культур. Дослідження проводились в виробничих умовах двох дослідних господарств - інституту Північного Сходу національної академії аграрних наук України в Харківський (2017 рік) та Сумській (2018 рік) областях. При дослідженнях, які проводились відповідно до розробленої програми та методики, визначались показники якості роботи сівалки, вплив сумісного посіву кукурудзи та сої на врожайність силосної маси, а також вплив отриманої силосної маси на продуктивність корів. Цінність сумісних посівів полягає в ефективному використанні земельних площ, а також більш якісному складу кормів. Найбільш ефективними є сумісні посіви кормових культур з бобовими, які не тільки збагачують грунт азотом, що утворюється на коренях бобових, а і збільшують кількість білка та протеїну в кормовій одиниці. Крім визначення переваг та позитивних сторін в роботі дослідного зразка сівалки, фіксувалися відмови та недоліки в роботі сівалки, які стали підставою для подальшого удосконалення її конструкції. Узагальнюючи результати дворічних досліджень роботи сівалки показали, що сумісні посіви кукурудзи та сої забезпечують урожайність силосної маси на 30 % вище, ніж при посівах тільки кукурудзи. Відповідно до програми досліджень, у 2018 році вивчався вплив силосної маси сумісних посівів на продуктивність корів. Методом господарського обліку визначались надої молока та його якість за умови, що в раціоні корів був силос сумісних посівів кукурудзи та сої, а також приріст ваги при відгодівлі телиць силосом з сумісних посівів. Годівля корів отриманим силосом забезпечила підвищення удою та жирності молока та приріст ваги при відгодівлі телиць в порівнянні з силосом тільки кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельник В. І. 
Результати досліджень роботи дослідного зразка спеціалізованої сівалки для сумісних посівів кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. В. Бакум, М. О. Циганенко, С. М. Скофенко, О. А. Романашенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Інженерія природокористування. - 2019. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведені результати досліджень в 2017 та 2018 роках роботи дослідного зразка спеціальної сівалки на базі "Vega-8 Profi" для сумісних посівів зернових та бобових кормових культур. Дослідження проводились в виробничих умовах двох дослідних господарств - інституту Північного Сходу національної академії аграрних наук України в Харківський (2017 рік) та Сумській (2018 рік) областях. При дослідженнях, які проводились відповідно до розробленої програми та методики, визначались показники якості роботи сівалки, вплив сумісного посіву кукурудзи та сої на врожайність силосної маси, а також вплив отриманої силосної маси на продуктивність корів. Цінність сумісних посівів полягає в ефективному використанні земельних площ, а також більш якісному складу кормів. Найбільш ефективними є сумісні посіви кормових культур з бобовими, які не тільки збагачують грунт азотом, що утворюється на коренях бобових, а і збільшують кількість білка та протеїну в кормовій одиниці. Крім визначення переваг та позитивних сторін в роботі дослідного зразка сівалки, фіксувалися відмови та недоліки в роботі сівалки, які стали підставою для подальшого удосконалення її конструкції. Узагальнюючи результати дворічних досліджень роботи сівалки показали, що сумісні посіви кукурудзи та сої забезпечують урожайність силосної маси на 30 % вище, ніж при посівах тільки кукурудзи. Відповідно до програми досліджень, у 2018 році вивчався вплив силосної маси сумісних посівів на продуктивність корів. Методом господарського обліку визначались надої молока та його якість за умови, що в раціоні корів був силос сумісних посівів кукурудзи та сої, а також приріст ваги при відгодівлі телиць силосом з сумісних посівів. Годівля корів отриманим силосом забезпечила підвищення удою та жирності молока та приріст ваги при відгодівлі телиць в порівнянні з силосом тільки кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мельник В. І. 
Нові можливості при сумісних посівах кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. О. Циганенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 37-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень сумісних посівів кормових експериментальною сівалкою на базі "Vega-8 Profi" виробництва ПАТ "Ельворті". Під час досліджень було визначено якісні показники роботи сівалки, динамічні й енергетичні показники посівного агрегату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник В. І. 
Нові можливості при сумісних посівах кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. О. Циганенко, О. І. Анікєєв, В. В. Качанов // Інженерія природокористування. - 2018. - № 2. - С. 32-36. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлені результати досліджень сумісних посівів кормових культур кукурудзи та сої, сорго та сої дослідною спеціалізованою сівалкою "Vega - 8 Profi" виробництва ПАТ "Ельворті". Дослідження проведені за виробничих умов дослідного господарства "Кутузівка" Харківського району, Харківської області. При дослідженнях визначенні якісні показники роботи сівалки при сівбі сумісних культур кукурудзи та сої. Одержані результати якості, що забезпечувала сівалка "Vega - 8 Profi" свідчать про можливість висівати по парі сумісних культур в один рядок. При необхідності є можливість висівати до восьми пар культур, в межах захвату сівалки. Показники якості сівби спеціалізованою сівалкою "Vega - 8 Profi" крім характеристик роботи сівалки будуть використані розробниками для подальшого її удосконалення. Результуючі показники сумісних посівів кукурудзи та сої свідчать про те, що навіть в умовах значної посухи сумісні посіви забезпечили врожайність силосної маси на 60 ц/га вище, ніж на контролі. При цьому врожайність окремо кукурудзи в сумісній сівби була також вища, ніж на контролі. Показники, що характеризують ще один варіант сумісних посівів , а саме сорго та сої, свідчать про значну посухостійкість сорго.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-451 + П212.92-451 + П213.6-451 + П072.41

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пастухов В. І. 
До впровадження промислової технології виробництва томатів / В. І. Пастухов, І. І. Сисенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 49-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі аналізу виробництва овочів та експериментальних досліджень надано практичні рекомендації щодо удосконалення механізованої технології вирощування і збирання томатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бакум М. В. 
Котушковий висівний апарат / М. В. Бакум, В. І. Пастухов, Р. В. Кириченко, Д. В. Крохмаль, О. І. Басов, А. С. Касаткін // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 24-29. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено нову конструкцію котушкового висівного апарата з підвищеною рівномірністю висіву насіння за рахунок додаткового висіву насіння активним клапаном.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пастухов В. І. 
Обзор конструкцій підвісок сошників сівалок / В. І. Пастухов, С. М. Скофенко, Д. В. Крохмаль // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 44-48. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто конструкції начіпок сошників сівалок, їх позитивні сторони, основні недоліки та запропоновано способи поліпшення копіювання грунту та рівномірність загортання насіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пастухов В. І. 
Дослідження стійкості руху механічних систем на структурних моделях / В. І. Пастухов, С. М. Скофенко, А. М. Міленін, Ю. О. Обущенко // Інженерія природокористування. - 2016. - № 2. - С. 63-67. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання нестійкого руху машинно-тракторного агрегату, що безпосередньо впливає на якість виконання технологічної операції, зокрема основного показника - глибини обробітку та глибини висіву, впливу схеми приєднувального пристрою на рух об'єктів грунтообробної та посівної механічної системи. Дослідження кутової стійкості грунтообробної машини в поздовжньо-вертикальній площині експериментальним шляхом є досить трудоміськими. Втрата якості операції виникає в більшій мірі від впливу кутових коливань остова трактора або рами сівалки на кутові відхилення рами плуга чи сошника. Найвагомішим критерієм оцінки якості роботи посівного та грунтообробного агрегатів є стійкість його руху в поздовжньо-вертикальній площині, що забезпечує виконання агротехнічних умов, тобто дотримання заданої глибини та рівномірності. Для покращення цих показників необхідне дослідження кінематичного зв'язку між стійкою (рама трактора або сівалки) та виконавчим органом, який безпосередньо контактує з грунтом, як між елементами однієї механічної системи, з визначенням передаточної функції приєднувального пристрою та виявленням факторів впливу на її послаблення. Дослідження починається з розробки структурної схеми механічної системи та її структурного аналізу. Для механічної системи "трактор - начіпка - плуг" процес виникнення вертикальних та кутових коливань моделюємо застосуванням поступального кулачка, форма якого теж моделюється. Використовуючи одержані структурні схеми, побудовано математичну модель кінематичного зв'язку між елементами системи. Для аналітичного розв'язання задачі про положення ланок плоского механізму використовувався метод замкнених векторних контурів. Одержана залежність характеризує передаточну функцію начіпного механізму. Застосування розробленої структурної схеми орного агрегату та одержаних раціональних конструктивних параметрів надає послаблення передаточної функції в 2,4 рази, з 0,256 до 0,108. Запровадження даного варіанту схеми значно зменшує негативний вплив кутових відхилень остова трактора на якість обробітку грунту. Запропонований підхід дозволяє розробити структурні моделі механічної системи "рама сівалки-сошник" та провести їх кінематичний аналіз методом замкнених векторних контурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пастухов В. І. 
Обгрунтування технології вирощування картоплі на поверхні поля під шаром соломи / В. І. Пастухов, Н. В. Бакум, А. І. Вісхам, М. М. Майборода, Д. В. Крохмаль, І. О. Головін, В. В. Адамчук, В. Г. Присяжний, А. Н. Борис, С. І. Корнієнко, О. М. Могильна, В. О. Муравйов, О. В. Мельник // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 173. - С. 5-13. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Порівняльними дослідженнями підтверджено не лише збільшення врожайності картоплі в 1,75 - 2,09 разу у разі вирощування на поверхні поля під шаром соломи у засушливий рік, а і зниження витрат праці та палива більше ніж на 4400 грн/га, у порівнянні з традиційною технологією вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мельник В. И. 
Материалы "круглого стола": "Совместный высев пропашных культур - технико-технологические проблемы и задачи" / В. И. Мельник, В. И. Пастухов, Н. В. Бакум, В. М. Лукьяненко, В. Г. Знайдюк, М. Ю. Середин, А. Н. Пискарев, С. М. Скофенко, Д. В. Крохмаль, И. А. Головин // Інженерія природокористування. - 2016. - № 2. - С. 29-37. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Основной причиной замедления темпов научных исследований в области механизации сельского хозяйства в нашей стране является недостаток финансирования. Чтобы ее преодолеть, предложена стратегия опережения: "технологическое завтра" проживем на том заделе, какой есть, а все ресурсы и научные исследования направим на "технологическое послезавтра". Реализация стратегии предполагает необходимость прогнозирования технологических перспектив. В соответствии с таким прогнозом, следующей за Strip-Till станет система земледелия Mix-Cropp, основанная на широком использовании смешанных посевов, а затем - система земледелия Rot-Mix, основанная на использовании севооборотов между смешанными посевами. В соответствии с разработанной тактикой, для осуществления стратегии опережения выбрано технико-технологические направление, удовлетворяющее условию пролонгированной актуальности, т.е. такое, в решении которого производственники заинтересованы уже сейчас, но которые в полной мере будут востребованы в будущем. Таким условиям отвечает потребность в технико-технологическом обеспечении совместных посевов кукурузы и сои по схеме "рядок в рядок". В этой связи начата работа по расширению функциональности посевных машин производства ПАО "Эльворти". Для этого следует решить ряд задач. Провести сравнительную оценку показателей качества посева сеялками Vega и Vesta. Провести исследования затрат мощности на привод высевающих аппаратов Profi. Оценить возможности разработки посевной секции на основе полозовидного сошника, которая обеспечивает качество выполнения технологического процесса как минимум на уровне известных посевных машин с двухдисковыми сошниками. Изучить возможности применения для привода высевающих аппаратов посевных машин электроприводов различных типов. Разработать электроприводной пневмо-механический высевающий аппарат. Наметить пути решения проблем электроснабжения будущих сельхозмашин. Изучить пути решения проблем, порождаемых одновременным использованием нескольких централизованных бункеров под различные технологические материалы: семена, удобрения, гербициды и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: П145.1 + П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вакарчук І. О. 
Ефективна маса атома sup4/supHe в надплинній і нормальній фазах / І. О. Вакарчук, О. І. Григорчак, В. С. Пастухов, Р. О. Притула // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 1. - С. 31-39. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Пастухов В. И. 
Оценка качества работы опытного образца культиватора-глубокорыхлителя в производственных условиях / В. И. Пастухов, Н. В. Бакум, А. Д. Михайлов, Р. В. Кириченко, А. Б. Козий, В. В. Качанов, А. А. Гриненко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 156. - С. 147-155. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Приведены результаты полевых испытаний опытного образца культиватора-глубокорыхлителя производства Лозовского кузнечно-механического завода в производственных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бакум М. В. 
До розробки мехатронних систем посівних машин точного висіву / М. В. Бакум, Р. В. Кириченко, А. Д. Михайлов, В. І. Пастухов, С. П. Нікітін, М. М. Крекот, Д. А. Ящук // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 156. - С. 156-161. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено підходи до розробки мехатронних систем сівалок точного висіву, які спроможні підвищити рівномірність розподілу насіння по полю. Наведено нову конструкцію механічної системи посівної секції для точного висіву насіння сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мельник В. И. 
Материалы "круглого стола": "Агробиологическое обоснование эффективности смешанных посевов" / В. И. Мельник, В. И. Пастухов, А. Д. Витанов, В. Н. Писаренко, И. В. Гноевой, В. В. Жмурко, В. Б. Соловей, Н. В. Бакум, В. М. Лукьяненко // Інженерія природокористування. - 2015. - № 2. - С. 29-45. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Отставание в аграрном секторе Украины, в частности, обусловлено ограниченностью материально-технических и финансовых ресурсов, которые доступны профильным учебным, научным и конструкторским учреждениям. Решить проблему отставания можно, если сосредоточиться на технико-технологическом будущем. Реализация стратегии опережения требует прогнозирования всех аспектов развития агропромышленного комплекса на несколько десятилетий вперед. Можно утверждать, что следующей за Strip-Till станет система земледелия Mix-Cropp, основанная на широком использовании смешанных посевов, а в более отдаленной перспективе - система земледелия Rot-Mix, основанная на использовании севооборотов между смешанными посевами. Осуществление стратегии опережения возможно, если есть такие технико-технологические направления, которые удовлетворяют условие пролонгированной актуальности, т.е. такие, в решении которых производственники заинтересованы уже сейчас, но которые в полной мере будут востребованы в будущем. Таким условиям в максимальной степени отвечает потребность в технико-технологическом обеспечении совместных посевов кукурузы и сои по схеме "рядок в рядок". В первую очередь это касается посевных машин. Актуальной остается подзадача согласования пар сортов между собой. Причем для каждой зоны должны быть подобраны пары раннеспелых, среднеспелых и позднеспелых сортов. Одной из подзадач, удовлетворяющей условию пролонгированной актуальности, является согласование темпов роста совместно выращиваемых культур. Работы над совершенствованием технологий выращивания картофеля под мульчирующим слоем соломы могут и должны послужить локомотивом по внедрению полосовых технологий в растениеводстве. Успешная реализация стратегии опережения на основе разработки технико-технологического обеспечения системы земледелия Mix-Cropp требует согласования действий исследователей, конструкторов, заводчан и хозяйственников. Только в этом случае те ограниченные ресурсы, которые мы сейчас имеем, будут достаточными для обеспечения технологического прорыва в агропромышленном комплексе Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пастухов В. І. 
Енергетичний аналіз роботи ротаційного органу культиватора міжрядного обробітку грунту / В. І. Пастухов, С. А. Бєловол // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 156. - С. 126-133. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено енергетичний аналіз роботи ротаційного робочого органу культиватора міжрядного обробітку грунту. Теоретично досліджено вплив кутової швидкості робочих органів та поступальної швидкості МТА на необхідну потужність робочого органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П146 + П072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пастухов В. І. 
Дослідження нестійкого руху грунтообробних механічних систем на фізичних моделях / В. І. Пастухов, С. М. Скофенко, В. В. Зиков // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 156. - С. 134-137. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано підхід до дослідження поздовжньо-вертикальної стійкості руху механічних систем з використанням фізичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського