Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Петрушенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Петрушенко В. В. 
До питання про вплив методу реконструкції шлунково-кишкового тракту на розвиток холелітіазу / В. В. Петрушенко // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 148-149. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено 140 хворих, які перенесли оперативні втручання на шлунку, дванадцятипалій кишці та ваготомію (ШЛ, ДВК, ВТ). Визначено, що частота холелітіазу вища за умов виключення дванадцятипалої кишки з процесів травлення (Py - 21,6 %, Більрот II - 32,4 %, гастректомія - 37,8 %). За умов збереження пасажу хімусу вздовж дванадцятипалої кишки ризик значно нижчий (Більрот I - 12,1 %, стовбурова ваготомія - 15,1 %, селективна проксимальна ваготомія - 9,9 %). Наведені дані сприяють розробці раціональної тактики щодо вивчення необхідності та вибору обсягів оперативного втручання на жовчних шляхах під час операцій на ШЛ, ДВК, ВТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрушенко В. Л. 
Епістемологія як філософська теорія знання / В. Л. Петрушенко; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 296 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Розглянуто співвідношення гносеології та епістемології, особливості тлумачення знання, ієрархічну будову процесу його формування, форми вираження істини у знанні, функціонування знання у культурі, а також його онтологічні аспекти. Окреслено зміст основних дослідницьких та світоглядних позицій у гносеології та епістемології, що дає можливість краще зрозуміти багатоаспектність знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петрушенко В. Л. 
Філософія : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти I-IV рівнів акредитації / В. Л. Петрушенко; ред.: В. М. Піча. - К. : Каравела; Л.: Новий світ, 2001. - 448 c. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: 321 назв. - укp.

Висвітлено історію світової та вітчизняної філософської думки. Досліджено основні теоретичні проблеми сучасної філософії: онтологію пізнання, природу свідомості, людського буття тощо. Особливу увагу приділено філософії історії, культурі, питанням науки і техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я73

Шифр НБУВ: ВА606514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрушенко В.  
Епістемологічний аргумент в онтологічному доведенні / В. Петрушенко // Філософ. думка. - 2002. - № 2. - С. 3-20. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0в06

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Петрушенко В.  
Епістемологія в контексті історико-філософських традицій / В. Петрушенко // Людина і політика. - 2002. - № 5. - С. 112-128. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто питання про розвиток філософського знання та зміну філософських орієнтирів в Україні. Проаналізовано розвиток епістемологічних досліджень в англомовних країнах. Зазначено, що спосіб епістемологічних досліджень, запроваджений на Заході, може сприяти розвитку науки та технології, проте навряд чи зможе сприяти людському самовизначенню та самоусвідомленню.


Ключ. слова: епістемологія, гносеологія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрушенко В.  
Онтологія знання: поняття та різновиди когнітивних структур / В. Петрушенко // Філософ. думка. - 2002. - № 6. - С. 6-18. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Петрушенко В. Л. 
Філософія : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. освіти / В. Л. Петрушенко. - 2-е вид., виправл. і доповн. - К. : Каравела; Л.: Новий світ-2000, 2002. - 539 c. - Бібліогр.: 337 назв. - укp.

Висвітлено історію світової та вітчизняної філософської думки, основні теоретичні проблеми сучасної філософії (онтологію пізнання, природу свідомості, людського буття). Особливу увагу приділено філософії історії, культури, науки, техніки. Розкрито структуру та функції філософського знання. Описано особливості східного та західного типів філософування. Розглянуто етапи розвитку та загальні особливості античної філософії, західноєвропейської філософії середньовіччя, філософії Відродження, Нового часу, німецької класичної філософії. Охарактеризовано історико-філософський процес у Європі ХІХ ст. Проаналізовано загальні тенденції духовних процесів і розвитку філософії у ХХ ст., особливості розвитку української філософії ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я73

Шифр НБУВ: ВА622021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петрушенко В. В. 
Холелітіаз після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (фактори ризику, особливості патогенезу, профілактика) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Петрушенко; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2002. - 22 c. - укp.

На підставі результатів комплексного обстеження визначено співвідношення постваготомічних та пострезекційних ускладнень, пов'язаних з ураженням жовчовивідної системи. Розглянуто характер моторно-евакуаторних змін жовчного міхура та встановлено чіткий кореляційний взаємозв'язок між гіпотонічно-гіпокінетичними розладами, ступенем вираженості запальних, дегенеративно-дистрофічних та атрофічних процесів у слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки та розвитком холелітіазу. Досліджено основні біохімічні зміни жовчі у хворих після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці, що призводить до пігментного холелітіазу. Визначено, що морфофункціональні зміни печінки у хворих з післяоперативним холелітіазом мають ознаки неспецифічного реактивного гепатиту. Встановлено фактори ризику та особливості патогенезу пігментного холелітіазу після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Петрушенко В. Л. 
Основи філософських знань : Курс лекцій. Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти I - II рівнів акредитації / В. Л. Петрушенко. - 2-е вид., стер. - Л. : Новий Світ-2000, 2003. - 292 c. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: с. 281-291. - укp.

Висвітлено історію світової та вітчизняної філософської думки, а також основні теоретичні проблеми сучасної філософії (онтології, пізнання, природи свідомості, буття людини та її свободи). Розглянуто питання філософії історії та соціальної історії, а також проблеми культури та цивілізації, методу та методології в сучасній філософії. Розкрито суть понять цивілізації та пізнання. Визначено основні елементи суспільного життя та їх взаємозв'язок. Розкрито природу релігійного сприйняття світу, охарактеризовано релігію як соціально-історичний феномен.

Освещены история мировой и отечественной философской мысли, а также основные теоретические проблемы современной философии (онтологии, познания, природы сознания, бытия человека и его свободы). Рассмотрены вопросы философии истории и социальной философии, а также проблемы культуры и цивилизации, метода и методологии в современной философии. Раскрыто содержание понятий цивилизации и познания. Определены основные элементы общественной жизни и их взаимосвязь. Раскрыта природа религиозного восприятия мира, охарактеризована религия как социально-исторический феномен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я73

Шифр НБУВ: ВА639333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петрушенко В. Л. 
Знання як форма зв'язку свідомості і буття : Автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.02 / В. Л. Петрушенко; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2003. - 36 c. - укp.

Подано філософську концепцію знання як цілісної інтелектуальної форми, що репрезентує буття для свідомості. Аргументовано необхідність розвитку епістемології як філософської теорії знання на відміну від західних епістемологічних студій, що подають епістемологію як метатеорію наукового знання, тобто як інструментальну науку. Детально проаналізовано знання в аспектах: екзистенціальних особливостей становища людини в світі, соціального відношення, структури образу як вихідної одиниці людини в світі та базової одиниці знання; вихідних компонентів знання в його зв'язках з пізнавальними процесами. Розглянуто знання у трикомпонентній будові (наданості, конструктивності, смисловому компоненті) та як форму і результат активної конструктивної діяльності людської свідомості стосовно видобування універсуму людського бачення дійсності, в якому провідну роль грають смислові орієнтири, іманентні природі свідомості та фундаментальні за значущістю. Висвітлено аспекти зв'язку епістемології з культурними та історико-філософськими традиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в61 + Ю22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Філософські науки / ред.: В. Л. Петрушенко. - Л., 2004. - 155 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 498). - укp.

Висвітлено проблеми онтології, гносеології, української філософії, релігієзнавства, етики та естетики. Проаналізовано своєрідність формування барокової концепції людини в українській філософії XVII - першої половини XVIII ст., вплив протестантизму на реформування православної церкви в Україні, ідейне протистояння органів радянської влади та мусульманських громад Севастополя в 1920-х рр. Розкрито соціально-психологічні аспекти формування цінностей в сучасному суспільстві.

Освещены проблемы онтологии, гносеологии, украинской философии, религиоведения, этики и эстетики. Проанализированы своеобразие формирования барокковой концепции человека в украинской философии XVII - первой половины XVIII ст., влияние протестантизма на реформирование православной церкви в Украине, идейное противостояние органов советской власти и мусульманских обществ Севастополя в 1920-х гг. Раскрыты социально-психологические аспекты формирования ценностей в современном обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я52(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сурмай І. М. 
Релігієзнавство : Навч. посіб. для студ. / І. М. Сурмай, В. Л. Петрушенко, М. П. Скалецький, М. М. Одарченко, С. М. Повторєва, З. І. Тіменик, Г. Ф. Карвацька, О. В. Демків, Ю. Е. Берт, О. П. Петрушенко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2004. - 339 c. - укp.

Висвітлено генезис релігії, основні релігієзнавчі концепції, описано форми релігійних вірувань та їх ознаки. Розглянуто проблему історичної послідовності виникнення та розвитку ранніх релігійних вірувань. Визначено особливості релігій стародавніх цивілізацій, зокрема, Єгипту, Стародавніх Греції та Риму, історичні форми індуїзму та юдаїзму, суспільно-історичні передумови виникнення та ідейні джерела буддизму, особливості віровчення і культу ісламу. Проаналізовано шляхи поширення та утвердження в Київській Русі християнства до середини ХІІІ ст., в період Київської Митрополії (середина ХІІІ ст. - друга половина XVII ст.), епоху Відродження, екуменічних зв'язків і створення Українського Патріархату в ХХ ст., а також місце релігії в житті сучасного суспільства, особливості міжконфесійних відносин в Україні.

Освещены генезис религии, основные религиоведческие концепции, формы религиозных верований и их свойства. Рассмотрена проблема исторической последовательности возникновения и развития ранних религиозных верований. Изучены особенности религий древних цивилизаций, в частности, Египта, Древних Греции и Рима, исторические формы индуизма и юдаизма, общественно-исторические предпосылки возникновения и идейные источники буддизма, особенности вероучения и культа ислама. Проанализированы пути распространения и утверждения в Киевской Руси христианства к середине ХІІІ ст., в период Киевской Митрополии (середина ХІІІ ст. - вторая половина XVII ст.), эпоху Возрождения, экуменических связей и создания Украинского Патриархата в ХХ ст., а также место религии в жизни современного общества, особенности межконфессионных отношений в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Петрушенко В. В. 
Методические аспекты отбора газоустойчивых растений / В. В. Петрушенко, Г. Н. Шихалеева // Інтродукція рослин. - 2005. - № 1. - С. 38-45. - Библиогр.: 49 назв. - рус.

Описано методи відбору газостійких видів рослин у контексті основних положень теорії інтродукції й акліматизації рослин. Проаналізовано фізіологічні механізми газостійкості рослин, їх здатність до абсорбції забруднювачів атмосфери та показники їх адаптації за умов промислового забруднення. Запропоновано використовувати як комплексну ознаку газостійкості фактор спряженості внутрішніх і зовнішніх параметрів системи рослина - довкілля. Останнє підтверджено результатами математичного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.596

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Петрушенко В. Л. 
Людська чуттєвість в епістемологічному та онтологічному вимірах / В. Л. Петрушенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 525. - С. 3-8. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Поставлено за мету довести невиправданість переважно негативного, зневажливого ставлення до чуттєвості в традиціях європейської філософії та окреслити ті її прояви (перш за все - онтологічні та епістемологічні), які дозволяють рельєфно побачити її значущість для філософського осмислення дійсності та людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Петрушенко В. Л. 
Проблема виявлення і використання духовного потенціалу давніх архітектурних споруд / В. Л. Петрушенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 531. - С. 29-30. - укp.

In the article the author considers the meaning of the building character as a sensible creation through which people enter the dialog with the reality display. The image consists of three independent components: the ability to belong, constructiveness and sense component.


Ключ. слова: образ, наданість, конструктивний акт, смисловий компонент, епіцентр, стратегічний орієнтир, духовне надбання, сенсотвірний чинник, продукт сакрального натхнення, ієрархія цінностей
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.065 + Щ113(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Петрушенко В. В. 
Семен Бутовський та становлення українського оперного театру / В. В. Петрушенко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2005. - № 3. - С. 66-69. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4УКР)6-83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Петрушенко В.  
Межі знання і знання меж / В. Петрушенко // Філософ. думка. - 2005. - № 3. - С. 3-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Філософські науки / ред.: В. Л. Петрушенко. - Л., 2005. - 143 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 525). - укp.

Розглянуто питання онтології, гносеології, української філософії, релігієзнавства, етики та естетики. Проаналізовано людську чуттєвість в епістемологічному та онтологічному вимірах. Розкрито гносеологічний аспект структуралізму і постмодернізму. Висвітлено формування основних засад європейської техніки в творах філософів Нового часу, зміст і напрямок онтологічних пошуків у досократівській філософії, проблеми значення самосвідомості у "Критиці чистого розуму" І.Канта, ідентичності в німецькій трансцендентальній філософії. Викладено методологічні підходи до вивчення феномену утопії. Визначено особливості вияву релігійної свідомості в духовних творах митрополита Іларіона (Огієнка) в 1940 - 1944 рр., перспективи економічної діяльності Української греко-католицької церкви за сучасних умов.

Рассмотрены вопросы онтологии, гносеологии, украинской философии, религиоведения, этики и эстетики. Проанализирована человеческая чувствительность в эпистемологическом и онтологическом измерениях. Раскрыт гносеологический аспект структурализма и постмодернизма. Освещены формирование основ европейской техники в произведениях философов Нового времени, содержание и направление онтологических поисков в досократовской философии, проблемы значения самосознания в "Критике чистого разума" И.Канта, идентичности в немецкой трансцендентальной философии. Изложены методологические подходы к изучению феномена утопии. Определены особенности проявления религиозного сознания в духовных произведениях митрополита Иллариона (Огиенка) в 1940 - 1944 гг., перспективы экономической деятельности Украинской греко-католической церкви в современных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: ЮОя54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Петрушенко В. Л. 
Філософія знання: онтологія, епістемологія, аксіологія : моногр. / В. Л. Петрушенко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Ахілл, 2005. - 320 c. - укp.

Розглянуто проблему знання в контексті фундаментальних проблем філософії, зокрема, як іманентну складову людського відношення до дійсності, як форму репрезентації буття для свідомості. Проаналізовано сутність та структуру образу, складові знання та рівні пізнання, когнітивні складові культури та культурні компоненти знання, епістемологію та філософську традицію. Аналіз здійснено в межах онтологічного, соціального, епістемологічного, екзистенціального, культурологічного підходів.

Рассмотрена проблема знания в контексте фундаментальных проблем философии, в частности, как имманентная составляющая человеческого отношения к действительности, как форма репрезентации бытия для сознания. Проанализирована сущность и структура образа, составные знания и уровни познания, когнитивные составные культуры и культурные компоненты знания, эпистемология и философская традиция. Анализ осуществлен в рамках онтологического, социального, эпистемологического, экзистенциального, культурологического подходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25в

Шифр НБУВ: ВА692347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Петрушенко В. Л. 
Постмодернізм як культурологічне явище / В. Л. Петрушенко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2006. - Вип. 9. - С. 153-160. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано ті положення постмодернізму, що дозволяють розглядати його як культурологічне явище, спрямоване на певне осмислення та подальший розвиток культури. На підставі експлікації тверджень постмодерністів про текстовий характер реальності, цінності, герменевтичний дискурс зроблено висновок, що навіть у разі критичного ставлення до основних тез постмодернізму не можна не визнати його культурологічного значення.


Ключ. слова: культура, знакова реальність, цінності, дискурс, комунікація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-670 + Ч111.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського