Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Плотнікова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Плотнікова М. Ф. 
Економічна ефективність структуризації хлібопродуктового підкомплексу : Автореф. дис. ... канд. екон. наук / М. Ф. Плотнікова; Держ. агроекол. ун-т. - Житомир, 2006. - 20 c. - укp.

Вперше визначено поняття структуризації хлібопродуктового підкомплексу як системотвірного інтегратора під час формування господарських та галузевих пропорцій у виробничих сферах підкомплексу з метою гармонізації взаємодії виробників зерна та продуктів його переробки на корпоративних засадах, що забезпечує підвищення економічної ефективності виробництва внаслідок одержання синергійного ефекту. Досліджено систему показників економічної ефективності структуризації, до яких віднесено ступені освоєння ринку, продаж конкурентоспроможної продукції, рівні рентабельності, технічного забезпечення, продуктивності праці, а також показники, що характеризують фінансову стійкість та раціональне використання всіх видів ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.6-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Присяжнюк О. Ф. 
Напрямки удосконалення управління інноваційними проектами в Україні / О. Ф. Присяжнюк, М. Ф. Плотнікова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 776. - С. 303-308. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто управлінський аспект реалізації інноваційних проектів України з урахуванням різних підходів проектного менеджменту (класичного, за циклом вирішення проблеми, за стадією життєвого циклу проекту), виявлено проблеми з управління такими проектами. Наведено заходи щодо вдосконалення управління ними, що поєднані в єдину схему управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Плотнікова М. В. 
Правові акти Національного банку України як засіб державного регулювання діяльності банків в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. В. Плотнікова; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних аспектів видання Національного банку України (НБУ) правових актів, які виступають засобами здійснення державного регулювання діяльності банків в Україні. Зокрема на основі аналізу змісту державного регулювання діяльності банків, яке здійснює НБУ, визначається, що правові акти НБУ виступають правовими засобами такого регулювання. Проаналізовано та розкрито зміст поняття правові акти НБУ, визначено й охарактеризовано притаманні їм ознаки, проведено класифікацію правових актів НБУ. Підкреслено, що різноманіття правових актів НБУ зумовлено змістом повноважень НБУ як суб'єкта, який здійснює державне регулювання діяльності банків, що передбачає створення, застосування та реалізацію правових норм. Охарактеризовано правотворчу, інтерпретаційну, рекомендаційну діяльність НБУ та видані в результаті цієї діяльності правові акти, які є засобами державного регулювання діяльності банків в Україні. Визначено сферу дії нормативно-правових актів НБУ, проаналізовано умови набрання чинності та скасування нормативно-правових актів НБУ, надано пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання видання й оприлюднення нормативно-правових актів НБУ. Проаналізовано регуляторну діяльність НБУ та запропоновано розширити перелік функцій НБУ, які передбачають видання регуляторних актів НБУ. Розкрито особливості індивідуальних актів НБУ в порівнянні з адміністративними актами інших органів влади, визначено недоліки правового регулювання видання та скасування індивідуальних актів НБУ. Проаналізовано договірне регулювання діяльності банків, яке передбачає укладення договорів між НБУ та банками для реалізації індикативних способів регулювання діяльності банків. Визначено й охарактеризовано договори, які є засобами державного регулювання діяльності банків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1 + У9(4УКР)262.100

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Плотнікова М. Ф. 
Методика оцінки ефективності зернової галузі / М. Ф. Плотнікова // Вісн. аграр. науки. - 2006. - № 1. - С. 75-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Узагальнено теоретичні засади визначення ефективності виробництва зерна. Запропоновано методику її оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Плотнікова М. Ф. 
Інноваційно-інвестиційна практика сільського розвитку як стійкої суспільно-економічної системи / М. Ф. Плотнікова // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2016. - № 1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розвиток є обов'язковим елементом існування систем, що являють собою невпинний рух, еволюцію простору і структур в ньому. Мета роботи - пошук та обгрунтування напрямів та механізмів вирішення соціальних проблем населення на засадах сталого розвитку за умови активізації внутрішнього потенціалу території. Людина та простір (територія) як живі системи, що розвивається, нерозривно пов'язані з процесом самовдосконалення. Людина змінюючи себе, змінює середовища свого існування. Життєдіяльність Людини можлива лише в гармонії з природою, що досягається завдяки природодоцільній безвідходній життєдіяльності, цілісному біоадекватному підходу до освіти та вихованню, веденню органічного землеробства і пермакультурного дизайну. Наукова новизна досліджень полягає у системному підході до вивчення теоретико-методологічних та практичних аспектів сільського розвитку з позиції забезпечення його внутрішнього характеру, активізації ролі приватних інвестицій, впровадження інновацій в життєдіяльність та умови господарювання на засадах приватно-державного партнерства. Аналітичний характер досліджень з позицій його статистичного аналізу забезпечує практичну значущість представлених даних. Перспективи подальших досліджень базуються на методичному впровадженні механізму розвитку сільських територій через реалізацію концепції "Родова садиба".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 + У9(4УКР)320-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Плотнікова М. Ф. 
Механізм активізації розвитку сільських територій у контексті трансформації суспільних відносин / М. Ф. Плотнікова // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 161. - С. 260-268. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Виявлено основні проблеми розвитку сільських територій в контексті трансформації суспільних відносин. Розкрито суть пріоритетів і орієнтирів потенційних інвесторів як визначальних реалізаторів стратегії сталого розвитку територій, зокрема у напрямі збереження та відновлення навколишнього середовища та людини. Враховано модельні підходи до визначення величини ризику, пов'язаного з інноваційно-інвестиційною діяльністю. Розмір ризику визначає результативність і перспективи інвестування в аграрному секторі. Намічено напрями активізації процесів сільського розвитку як механізму управління ним з позицій багатофункціонального підходу. Окреслено критерії та показники оцінки рівня інвестиційної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Публічне управління та адміністрування : навч. посіб. / О. В. Скидан, В. П. Якобчук, Н. В. Дацій, Є. І. Ходаківський, А. Б. Войтенко, Л. І. Симоненко, М. І. Сайкевич, В. А. Довженко, М. Ф. Плотнікова, О. В. Захаріна, С. В. Тищенко, О. Б. Німко; ред.: О. В. Скидан; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир : ЖНАЕУ, 2017. - 704 c. - укp.

На основі наукових концепцій визначено методологічні підходи до адміністрування в публічному управлінні, встановлено роль і значення адміністрування в системах законодавчої, виконавчої та судової влади. Акцентовано увагу на економічній і адміністративній ролі органів державної виконавчої влади у забезпеченні суспільного розвитку в умовах існуючих загроз національній безпеці. Зазначено, що особливого значення в умовах децентралізації набуває управління територіальним розвитком і формування локальної ідентичності. Обгрунтовано застосування світових практик, особливо комунікацій в публічній сфері для реформування публічного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Інструменти і практики публічного управління в контексті децентралізації : [матеріали I Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю, 19 черв. 2018 р.] / ред.: О. В. Скидан, Т. О. Зінчук, В. П. Якобчук, Н. В. Дацій, Є. І. Ходаківський, І. А. Мельничук, І. Л. Литвинчук, М. Ф. Плотнікова, В. М. Бражевський; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир : ЖНАЕУ, 2018. - 495 c. - укp.

Увагу приділено проблемам публічного управління у сфері національної безпеки України, реформування системи органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності, лідерства та професіоналізму в публічній службі, а також публічних комунікацій і психології управління. Досліджено механізм забезпечення гендерного паритету в органах державної влади. Проаналізовано зарубіжний досвід децентралізації публічного управління, визначено основні напрями та пріоритети здійснення відповідних реформ для децентралізації влади в Україні. Обгрунтовано систему алокаційного механізму управління екологічної безпеки як складової державного регулювання природокористування. Досліджено структуру та функції органів державного управління у сфері інтелектуальної власності Німеччини в контексті можливості імплементації дієвих практик в українських реаліях. Проведено діагностику умов і можливостей розвитку інвестиційного забезпечення інноваційних проектів машинобудівних підприємств ракетно-космічної галузі в середньо- та довгостроковій перспективі за методологією передбачення - сценарного планування методом "конуса правдоподібності". Визначено роль особистих селянських господарств у виробництві агропродукції в Житомирській області в умовах децентралізації. Наведено пропозиції для усунення проблем і прискорення переходу до сервісноорієнтованої держави на локальному та загальнонаціональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Становлення механізму публічного управління розвитком сільських територій як пріоритет державної політики децентралізації : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 4 груд. 2018 р., Житомир / ред.: О. Скидан, Ю. Луценко, С. Кваша, П. Саблук, М. Жудро, Я. Жуковскіс, Ю. Раманаускас, В. Якобчук, Т. В. Швець, М. Плотнікова; Житомир. нац. агроекол. ун-т, Білорус. держ. екон. ун-т, Клайпед. ун-т , НААН України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Нац. наук. центр ''Ін-т аграр. економіки'', Ун-т ім. А. Стульгінскіса. - Житомир : ЖНАЕУ, 2018. - 556 c. - укp.

Увагу приділено діяльності кредитних спілок в системі фінансування агробізнесу. Визначено вплив бюджетної децентралізації на розвиток територіальних громад в Україні. Розглянуто міжнародний агропромисловий краудсорсинг як інноваційний напрямок розвитку бізнесу на сільських територіях. Досліджено можливості врахування досвіду країн ЄС в організації розвитку сільських територій. Розглянуто публічний маркетинг в контексті децентралізації. Висвітлено теоретичні аспекти формування джерел забезпечення фінансової надійності. Увагу приділено питанню формування управлінської еліти сільських територій. Розглянуто сільський та екологічний туризм як інструмент піднесення та розвитку регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Публічна адміністрація і громадяни: адміністративно-правове регулювання відносин : [колект.] монографія / О. Ф. Андрійко, О. А. Банчук, В. А. Дерець, Ж. В. Завальна, Т. Є. Кагановська, Л. Є. Кисіль, К. О. Крахмальова, Д. М. Лук'янець, В. П. Нагребельний, М. В. Плотнікова, К. Ю. Пуданс, М. В. Старинський, В. П. Тимощук; ред.: О. Ф. Андрійко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2017. - 374 c. - укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правового регулювання відносин органів публічної адміністрації з громадянами з урахуванням процесів оновлення Конституції України, адміністративної та адміністративно-територіальної реформ, змін адміністративного та фінансового законодавства. Увагу приділено дослідженню адміністративно-правової природи відносин органів публічної адміністрації з громадянами, основних принципів правового регулювання, гарантій реалізації прав громадян у відносинах з органами публічної адміністрації, процесуальних аспектів цих відносин, адміністративно-правовому регулюванню відносин, що виникають за ініціативою одного із суб'єктів відносин. Виокремлено правові аспекти договірного регулювання адміністративних відносин органів публічної влади та громадян, їх взаємодії у фінансовій сфері, судового захисту прав громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.013.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Органи публічної влади в Україні: теорія та практика : колект. монографія / М. М. Бліхар, Д. Є. Волкова, П. Д. Гуйван, Л. М. Дорофеєва, З. А. Іванцова, О. В. Китайка, Р. О. Коваленко, О. М. Кравченко, С. В. Осауленко, Р. І. Панчишин, М. В. Плотнікова, С. Р. Станік, О. А. Швагер; ред.: Н. В. Мішина; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Гельветика, 2019. - 299 c. - укp. - англ.

Обговорено актуальні питання формування та функціонування органів публічної влади в Україні, можливості застосування зарубіжного досвіду для подальшого удосконалення цих процесів. Розглянуто сучасні проблеми кожної з гілок державної влади, найновіші дослідження щодо чергового етапу реформи місцевого самоврядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сталий розвиток економіки: світовий досвід та перспективи України : монографія / В. І. Ткачук, Т. О. Зінчук, В. М. Микитюк, Г. В. Черевко, Н. М. Куцмус, Н. І. Кравчук, С. О. Лавриненко, М. С. Коценко, М. І. Яремова, О. С. Кільнціцька, М. Ф. Плотнікова, І. Ф. Грабчук, К. А. Разумна, І. В. Черевко, В. М. Ходаківський, О. М. Буднік, А. С. Осіпчук, Л. В. Тарасович, В. В. Бугайчук, О. А. Опалов, А. О. Соколова, Т. В. Усюк, О. Д. Ковальчук; ред.: В. І. Ткачук; Поліський національний університет. - Житомир : Поліс. нац. ун-т, 2021. - 178 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Представлено монографію, яку присвячено перспективам переходу економіки України на шлях сталого розвитку (далі - СР). Розглянуто теоретико-методологічні засади СР, актуальні проблеми галузевої економіки в контексті СР, світовий досвід та можливості його імплементації за умов вітчизняної економіки. Акцентовано увагу, що зміст монографії сприяє формуванню підприємницьких бізнес-ініціатив, розвитку інтелектуального потенціалу, подальшому пошуку збалансованості та пропорційності соціо-еколого-економічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У50-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Плотнікова М. Ф. 
Багатофункціональний розвиток сільських територій в умовах децентралізації: теоретико-методологічні підходи : монографія / М. Ф. Плотнікова; Поліський національний університет. - Житомир : Поліс. нац. ун-т, 2022. - 387 c. - Бібліогр.: с. 289-333 - укp.

Досліджено сутність і значення розвитку сільських територій. Визначено його роль, складові та показники, а також значення у становленні держави та суспільства. Відображено історичну сутність, специфіку розвитку сільських територій України та причини кризових явищ. Встановлено поліфункціональний характер проблем і напрями їх вирішення в умовах децентралізації. Обгрунтовано основні напрямки, механізми, інструменти та нормативно-правовий базис розвитку сільських територій на рівні громад. Наведено передовий світовий досвід вирішення завдань багатофункціонального розвитку сільських територій. Розроблено пропозиції щодо оптимізації соціально-еколого-економічного механізму активізації інвестиційної діяльності в умовах сільських територій України без додаткового фінансування з бюджетів усіх рівнів. Досліджено теоретичні та методологічні проблеми демографічного та житлового забезпечення як ключових пріоритетів державної соціальної політики. Визначено вектор збалансованого розвитку сільських територій через удосконалення соціально-екологічної політики країни, в тому числі з позиції формування базису продовольчої та економічної безпеки населення. Запропоновано альтернативний підхід до реалізації регуляторної функції держави та її агроекологічної політики на основі реалізації ідеї "Родова садиба".


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25-21 + У049(4УКР)60-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Економіка підприємництва: організаційні, управлінські та фінансові пріоритети розвитку : [колект.] монографія / А. Новаківська, А. Паламарчук, В. Коліщак, В. Вольська, В. Бугайчук, В. Рудницький, В. Божко, В. Данилюк, В. Ходаківський, Д. Савенко, І. Аврамець, І. Акуленко, І. Грабчук, І. Саган, К. Сич, К. Коваль, К. Сидорчук, М. Шевчук, М. Коценко, М. Плотнікова, М. Маслюківська, М. Мартинюк, Н. Валінкевич, Н. Євдоченко, О. Опалов, О. Франчук, О. Булуй, О. Кільницька, Р. Єрьоменко, М. Рибак, Р. Смагін, Т. Швець, Ю. Курінна, Ю. Мартинчук, Ю. Циганець, Я. Хом'як; ред.: Н. В. Валінкевич; Поліський національний університет. - Житомир : Поліс. нац. ун-т, 2023. - 623 c. - укp.

Розглянуто теоретико-прикладні засади функціонування та розвитку суб'єктів підприємницької діяльності. Значну увагу приділено формуванню та використанню потенціалу підприємства в цілому й окремих його складових; інвестиційно-інноваційній складовій підприємницької діяльності; аналізу тенденцій розвитку та проблем функціонування підприємств окремих галузей національної економіки. Викладено питання формування ринкової позиції підприємств сфери агробізнесу. Висвітлено теоретико-методичні основи розробки кадрової стратегії підприємства. Розкрито проблеми обгрунтування місії та вибору цілей функціонування підприємства. Розглянуто питання діагностики конкурентоспроможності продукції підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Актуальні проблеми правового регулювання фінансово-кредитних відносин : тези доп. II Міжнар. наук.-практ. конф. (10-11 черв. 2011 р.) / ред.: А. О. Єпіфанов, С. М. Козьменко, І. Б. Усенко, В. В. Сухонос, В. Д. Чернадчук, Д. М. Лук'янець, А. О. Ткаченко, С. В. Мирославський, М. В. Плотнікова, М. П. Ткач; Національний банк України, "Українська академія банківської справи Національного банку України", державний вищий навчальний заклад, Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Міжнародна асоціація істориків права, "Актуальні проблеми правового регулювання фінансово-кредитних відносин", міжнародна науково-практична конференція. - Суми : ДВНЗ "УАБС НБУ", 2011. - 255 c. - укp. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: МАІП ВА2 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського