Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Погоріла Л. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Погоріла Л. М. 
Феномен жінки в інтерпретації Римо-католицької церкви: цивілізаційні виклики сучасності : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. М. Погоріла; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2011. - 19 c. - укp.

Послідовно та цілісно розглянуто феномен жінки в інтерпретації Римо-католицької церкви за умов цивілізаційних викликів сучасності. Доведено, що в тлумаченні Римо-католицької церкви жінка розглядається як повноцінна та повноправна особистість із особливими біологічними та психологічними відмінностями, які становлять її неповторну самостійну індивідуальність. Обгрунтовано основні шляхи самореалізації жінки за вченням Римо-католицької церкви: шлюбу та сімейних взаємовідносин і дівицтва як духовно-світоглядного удосконалення. Доведено, що в контексті соціального вчення Римо-католицької церкви жінка визначається активним суб'єктом дії та носієм соціальних функцій, на яку в основному покладено процес євангелізації суспільства як членів родини, так і широкого загалу. Проаналізовано процес взаємовпливу феміністичних рефлексій сучасності та католицького віровчення, що передбачає в майбутньому діалогічну площину взаємовідносин. Встановлено безпосередню значимість жінки у біоетичних поглядах католицизму: стрижнева проблема аборту, репродуктивних технологій і сурогатного материнства більшою мірою залежить від жіночого вибору та переконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-112.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Невінський В. О. 
Дослідження будови та сорбційних властивостей комплексів Cu(II) з хітозаном методом п'єзокварцевого мікрозважування / В. О. Невінський, В. М. Гребенніков, Л. М. Погоріла, П. А. Манорик, О. В. Шульженко // Укр. хим. журн. - 2009. - 75, № 11/12. - С. 23-28. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розроблено методику формування тонких полімерних плівок хітозану на поверхні електродів п'єзокварцевого резонатора. Проведено контрольований синтез тонких плівок комплексу Cu(II) з хітозаном у водному середовищі. Досліджено структуру одержаних тонких плівок комплексів хітозану з міддю та їх сорбційні властивості по відношенню до водяної пари методом п'єзокварцевого мікрозважування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Погоріла Л. М. 
Релігійний аспект у гендерному підході як принципово новій теорії, заснованій на толерантності жінок і чоловіків / Л. М. Погоріла // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2008. - Вип. 42. - С. 8-11. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблеми гендерного дослідження релігії, проаналізовано ставлення церкви до гендерної науки. Висвітлено джерела розвитку гендерної критики релігії, гендерну рівність у різних релігіях.

Рассмотрены проблемы гендерного исследования в сфере религии, а также проанализировано отношение церкви к гендерной науке. Изучены источники развития гендерной критики религии, гендерное равенство во всех религиях. Определено место, роль и положение женщины в цветном религиозном мире.

The article regards the problems of gender research in religion sphere. Also it analyses the church attitude to gender science. The sources of gender critics of religion are studied, and the gender equality in different religions is investigated.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Погоріла Л. М. 
Ключові фактори і принципи соціально відповідального споживання / Л. М. Погоріла // Бізнес Інформ. - 2015. - № 2. - С. 30-34. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження визначальних факторів соціально відповідального споживання і розробка концептуальної моделі соціально відповідального споживача, яка враховує їх сучасну типологізацію та архітектоніку. Визначено ключові фактори соціально відповідального споживання, їх структуру і основні функціональні характеристики. Розроблено модель соціально відповідального споживача із урахуванням ключових факторів і тенденцій. Розкрито основні стійкі структурні особливості моделі соціально відповідального споживача, що складаються із зеленого (органічного), етичного, сталого, раціонального та обмеженого споживання. На основі міжнародних даних досліджено сучасні тенденції соціально відповідального споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-967

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лаврич Ю. М. 
Методологічний підхід до побудови енергоощадної системи аварійного освітлення / Ю. М. Лаврич, Л. М. Погоріла, А. Ю. Подчасов // Електротехніка та електроенергетика. - 2017. - № 2. - С. 67-73. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методологічного підходу до побудови надійної і ефективної системи аварійного освітлення, що працює від електрики, вироблюваної в результаті фотоелектричного перетворення світла штучного випромінювання видимого діапазону спектру лампи робочого (загального) освітлення без використовування стаціонарних електричних мереж. Проведені експериментальні дослідження щодо побудови енергоощадної освітлювальної системи, яка працює без використанні стаціонарних джерел живлення. В ході дослідження побудована експериментальна модель світильника, яка продемонструвала можливість реалізації аварійного освітлення на базі найбільш розповсюджених конструкцій люмінесцентних світильників стельового типу загального освітлення за рахунок електроенергії, що виробляється в наслідок перетворення штучного світлового потоку люмінесцентних ламп розміщеними на їх поверхнях сонячними панелями. У межах розробленого методологічного підходу вперш була показана можливість побудови багатофункціонального енергозберігаючого світильника, що поєднує функції робочого і аварійного освітлення, без використання стаціонарних систем живлення. На основі розробленого методологічного підходу можливо створення на базі стандартних конструкцій люмінесцентних освітлювальних систем багатофункціонального енергозберігаючого світильника, що допоможе вирішити проблему енергозбереження, яка придбала за останні роки особливу важливість в зв'язку, у тому числі, зі все зростаючим споживанням електроенергії на освітлювальні потреби.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.27 + З294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лаврич Ю. М. 
Деякі особливості прикладної надійності радіолокаційних станцій контролю космічного простору / Ю. М. Лаврич, С. В. Плаксін, Л. М. Погоріла, М. І. Бистров // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 3. - С. 13-27. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз деяких аспектів забезпечення надійності, зумовлених особливостями процесу розробки і виготовлення радіолокаційних станцій (РЛС) контролю космічного простору, обгрунтування можливості використання досвіду вітчизняного розробника під час вирішення задач надійності в нових зразках. У роботі використано порівняльний аналіз методів розробки, виготовлення і випробувань складних технічних систем, чинних стандартів і стандарту Головного конструктора. Наведено деякі характерні риси РЛС контролю космічного простору - унікальність, виробництво в одному екземплярі, мала повторюваність і велика номенклатура, неможливість виготовлення і випробувань функціонально закінчених систем безпосередньо в умовах виробника. Розглянуто ряд особливостей проєктування і виготовлення за стандартом Головного конструктора, відсутніх у чинних стандартах, обгрунтовано необхідність гозробки нових нормативних документів, які враховують особливості проектування та виготовлення РЛС контролю космічного простору. З прикладної точки зору наведено ряд конкретних науково-практичних рішень забезпечення надійності РЛС контролю космічного простору вітчизняного розробника для використання подальших розробках. Встановлено, що кількість термінів у сучасній теорії надійності не мають прикладної спрямованості і не надають змогу підвищити точність класифікації стану об'єкта. Показано, що створення нових поколінь РЛС контролю космічного простору супроводжується появою нових, невідомих науці науково-практичних завдань, вирішення яких пов'язано із застосуванням нових наукових ідей, власних розробок комплектувальних елементів. Показано, що застосування сучасної елементної бази під час проектування РЛС контролю космічного простору створює складності забезпечення надійності ієрархічних рівнів, через те, що випробування за наявними стандартами можливі лише для нижчих рівнів ієрархії. Встановлено, що наявні стандарти загальнотехнічних вимог і методів контролю та випробувань для виробів і РЛС не завжди ідентичні, тому, застосовуючи високонадійну гіементну базу, неможливо забезпечити таку ж надійність РЛС. Вочевидь, новий етап забезпечення надійності маэ бути пов'язаний з індивідуальною надійністю самих елементів. Обгрунтовано важливість наукової здачі, пов'язаної з вибором параметрів контролю сучасного покоління РЛС в умовах неможливості застосування традиційного контролю, що вимагає припинення цільового функціонування. Як параметр оцінки стану виробів запропоновано температуру як функцію часу. Запропоновано ряд способів забезпечення надійності нових поколінь РЛС контролю космічного простору, заснованих на використанні нових інформаційних сигналів, вбудованих в елементну базу моделей надійності для створення системи збору, нагромадження й аналізу інформації та єдиної для всіх стадій життєвого циклу радіоелектронної апаратури. Висновки: врахування особливостей проектування і виготовлення РЛС контролю космічного простору і практичного досвіду вітчизняного розробника для вирішення проблем надійності надасть змогу забезпечити створення технології високонадійних поколінь РЛС контролю космічного простору і розроблення станцій "високої заводської готовності".


Індекс рубрикатора НБУВ: О671.55

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Муха А. М. 
Комбінована система синхронізованого керування рухом і підвісом магнітоплана / А. М. Муха, С. В. Плаксін, Л. М. Погоріла, Д. В. Устименко, Ю. В. Шкіль // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2022. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Основна мета роботи - формування концептуальних підходів до побудови ефективної інтегрованої системи синхронізованого керування рухом та підвісом магнітолевітаційного транспортного засобу - магнітоплана. Використано метод одночасного керування рухом і підвісом магнітолевітаційного транспортного засобу, взаємоузгоджене застосування обох способів левітації - електромагнітного та електродинамічного - через індивідуальне керування енергопостачанням кожної шляхової котушки. Обгрунтовано концептуальні принципи керування тягово-левітаційною системою в гібридному режимі її роботи. Розкрито взаємодію шляхової структури та транспортного засобу на електродинамічному підвісі з лінійним приводом, висвітлено особливості реалізації силової частини. Показано, що значного поліпшення магнітолевітаційної технології можна досягнути завдяки взаємоузгодженій комбінації електромагнітного й електродинамічного способів левітації та використання принципово іншої побудови маглев-траси - не із довгих секцій з трифазними силовими обмотками, а з дискретних коротких котушок, які одночасно є і тяговими котушками лінійного двигуна, і складовим елементом (навантаженням) сонячної шляхової енергоустановки (СШЕУ), розміщеної уздовж шляхопроводу. До складу СШЕУ входять фотоелектричний модуль (сонячна батарея), що перетворює сонячну енергію в електроенергію, накопичувач та інвертор. Така будова робить можливим незалежне, автономне живлення кожної шляхової котушки та автономне керування нею з перемиканням або в тяговий режим, або в режим левітації. Концепція керування полягає в тому, щоб кожна шляхова котушка могла брати участь як у створенні статичного підвісу за рахунок взаємодії магнітного поля бортового надпровідного магніту та магнітного поля шляхових котушок під час подачі на них постійного струму певної величини, так і динамічного підвісу в процесі руху поїзда в результаті взаємодії магнітного поля бортового надпровідного магніту та магнітних полів, створюваних у шляхових котушках струмами, що надходять до них під час перетину магнітних полів бортового надпровідного магніту. Використання такої комбінованої системи керування рухом та підвісом магнітоплана призведе до якісного поліпшення маглев-технології, збільшення ефективності та надійності високошвидкісного наземного транспорту на основі електродинамічної левітації з використанням надпровідних магнітів.



Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського