Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Потяк О. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Потяк О. Ю. 
Стан периферійного нервового апарату жувальних м'язів при загальній глибокій гіпотермії / О. Ю. Потяк, В. М. Іваночко // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 66-68. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

В експерименті на лабораторних щурах змодельовано загальну глибоку гіпотермію і досліджено гістоультраструктурні та гістохімічні зміни м'язових волокон і периферійного нервового апарату жувальних м'язів на 1, 3, 7, 14, 30 добу постгіпотермічного періоду. Встановлено, що постхолодові процеси проходять реактивно-дистрофічну, деструктивно-відновну і компенсаторно-адаптаційну фази, внаслідок чого відбуваються структурні зміни та перекалібровка внутрішньом'язових мієлінових нервових волокон. В разі цього створено вкрай несприятливі умови для їх функціонального відновлення за рахунок морфологічних змін мікроциркулярного русла, які спричиняють затримку регенераторних процесів, сповільнення процесів резорбції продуктів розпаду мієліну, паралітичну вазодилатацію та екстравазальний набряк.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.21-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іваночко В. М. 
Особливості нейродистрофічних змін жувального м'язу після загальної глибокої гіпотермії / В. М. Іваночко, О. Ю. Потяк // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 91-93. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Предметом даного дослідження є вплив загальної глибокої гіпотермії на структуру жувального м'яза у ранні терміни відновного періоду. Мета роботи - порівняти результати гістологічних і електронно мікроскопічних показників при холодовій міопатії жувального м'яза щура. Для світлової та електронної мікроскопії матеріал готувався за стандартними методиками. Гістологічні зрізи фарбували гематоксиліном та еозином, напівтонкі епон-аралдітові - за методом Ніссля, а ультратонкі контрастували цитратом свинцю по Рейнольдсу і уранілацетатом. Виявлено, що холодова травма нервів викликає грубі деструктивні зміни в нервовій тканині у вигляді ділянок вторинного міолізу із зникненням міофібріл та органел, скупчення в окремих м'язових волокнах змінених мітохондрій і заміщення ними в окремих випадках Z-дисків. Морфологічні зміни, що встановлені у жувальному м'язі, свідчать про низький регенераторний потенціал пошкоджених нервово-м'язових закінчень, а нейродистрофічні зміни м'язових волокон залежать від патерну регенерації пошкоджених аксонів, наявності і збереженні нервово-м'язових синапсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Потяк О. Ю. 
Морфологічна характеристика жувального м'яза в нормі та під дією загальної глибокої гіпотермії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. Ю. Потяк; Івано-Франківський національний медичний університет. - Івано-Франківськ, 2021. - 20, [1] c. - укp.

За допомогою комплексних методів дослідження уперше встановлено кількісний перерозподіл різних фенотипів м’язових волокон та дано їх якісні і кількісні характеристики упродовж постгіпотермічного періоду. Новими є дані про зміни нейром’язових закінчень та їх структурних компонентів у різні терміни після дії холодового фактору. Істотно доповнено відомості про особливості морфологічних змін кровоносного русла жувального м’яза у різні терміни постгіпотермічного періоду. Уперше встановлено зміни макроелементного складу жувального м’яза в нормі та в різні терміни постгіпотермічного періоду, що дозволило провести паралелі між морфологічними змінами та метаболічними процесами в досліджуваному м’язі в нормі та після впливу загальної глибокої гіпотермії. Уперше в динаміці морфологічних змін жувального м’яза після дії загальної глибокої гіпотермії виділено три стадії: реактивно- деструктивних процесів (3-а доба); виражених деструктивних змін (7-а доба); компенсаторно-відновних процесів (14-30-а доби).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.431 + Е60*698.431-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського