Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Прийменко С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Прийменко С. Д. 
Резонансное возбуждение импедансного вибратора в круглом волноводе / С. Д. Прийменко, Н. А. Хижняк // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1998. - Вып. 109. - С. 3-10. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проаналізовано залежність резонансної частоти лінійного імпедансного вібратора у круглому хвилеводі від місця знаходження вібратора та його поверхневого імпедансу. Наведено результати для зв'язаного вібратора, який торкається стінок хвилеводу одним кінцем, та незв'язаного вібратора, а також дисперсійні рівняння, що в асимптотичному наближенні описують резонансну частоту вібратора. Результати розрахунків резонансної частоти незв'язаної антени, збуджуваної хвилею H11 у закритичному хвилеводі, зіставлено з даними експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.722

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прийменко С. Д. 
Функция Грина с явно выделенной особенностью для круглого волновода / С. Д. Прийменко, Н. А. Хижняк // Радиофизика и радиоастрономия. - 2000. - 5, № 2. - С. 182-194. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Тензорну функцію Гріна для векторного потенціалу отримано як розв'язок задачі дифракції розбіжної сферичної хвилі на внутрішній поверхні круглого хвилеводу, яку знайдено у вигляді суперпозиції тензорної функції Гріна нескінченного простору в замкненій формі та регулярної функції Гріна. Зображення функції Гріна та її похідних першого та другого порядків як сум сингулярної та регулярної частин дозволило створити алгоритм, що забезпечує необхідну точність розрахунку практично за умови довільних відстаней між джерелом струму та точкою спостереження. Алгоритм може ефективно використовуватись в задачах, що потребують розрахунків поля безпосередньо в області джерела струму та біля цієї області для навантажених круглих хвилеводів. Наведено приклад розрахунку функції Гріна та її похідної першого порядку для відстаней між джерелом струму та точкою спостереження від декількох сотих до половини довжини хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горпинич В. О. 
Катойконімія французької мови : монографія / В. О. Горпинич, С. Ю. Прийменко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2008. - 214 с. - (Ономастика і апелятиви; Вип. 32). - укp.

Описано морфемну будову ойконімів, зокрема, назв населених пунктів Франції. Висвітлено способи та правила творення катойконімів - назв осіб за місцем народження та проживання у сучасній французькій мові. Проаналізовано синтагматичні особливості катойконімних суфіксів у французькій мові.

Описана морфемная структура ойконимов, в частности, названий населенных пунктов Франции. Освещены способы и правила образования катойконимов - названий лиц по месту рождения и проживания в современном французском языке. Проанализированы синтагматические особенности катойконимных суффиксов в французском языке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прийменко С. Д. 
Розсіяння електромагнітних хвиль тонким імпедансним вібратором у круглому хвилеводі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / С. Д. Прийменко; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усікова. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено теорію збудження незв'язаних та зв'язаних тонких лінійних імпедансних вібраторів (ІВ) в електродинамічних структурах загального виду. Сформульовано тензорну крайову мету побудови функції Гріна для векторного потенціалу круглого хвилеводу. Визначено закономірності розподілу сили струму (СС) уздовж лінійного вібратора з урахуванням взаємного впливу симетричних та антисиметричних коливань СС вібратора. Досліджено, що в системі вібратор - хвилевід відбуваються гібридні коливання. Показано, що фундаментальне розв'язання тензорного рівняння Гельмгольца у вигляді неперервного спектра переходить у фундаментальне розв'язання у вигляді дискретного спектра стоячих циліндричних хвиль. Одержано асимптотичні вирази СС та характеристичного опору незв'язаного ІВ. Визначено граничні умови СС у місці дотику зв'язаного ІВ. Знайдено асимптотичні вирази струму та характеристичного опору в імпедансному дворазово зв'язаному вібраторі радіальної орієнтації в круглому хвилеводі. Досліджено вплив орієнтації, місцезнаходження та поверхневого імпедансу на електродинамічні характеристики у нескінченному та короткозамкненому хвилеводах у режимах резонансного та нерезонансного збудження вібратора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.723-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шапочка М. К. 
Перспективи функціонування гідроенергетики України як альтернативного джерела енергії / М. К. Шапочка, С. А. Прийменко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2011. - № 1. - С. 40-44. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На прикладі функціонування Київської ГЕС проаналізовано перспективи функціонування гідроенергетики України як складової енергетичного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)305.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Васильєва Т. А. 
Еколого-економічне оцінювання енергетичних ресурсів у контексті забезпечення енергетичної безпеки України / Т. А. Васильєва, С. А. Прийменко // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 10. - С. 252-260. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено поняття "енергетична залежність" через енергетичну безпеку усіх видів енергетичних ресурсів. Проаналізовано модель короткострокової енергетичної безпеки Джуелл, на основі якої оцінено еколого-економічну залежність електроенергетики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Прийменко С. А. 
Еколого-економічні засади управління життєвим циклом енергетичного продукту : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С. А. Прийменко; Нац. гірн. ун-т. - Дніпропетровськ, 2015. - 20 c. - укp.

Удосконалено теоретичні положення та науково-методичні підходи до управління життєвим циклом енергетичного продукту (ЖЦ ЕП) для забезпечення екологічної та природно-техногенної безпеки в Україні. Проаналізовано наукові підходи до визначення сутності понять "енергетичний продукт" і "життєвий цикл енергетичного продукту" й обгрунтовано наукові уявлення щодо структуризації ЖЦ ЕП, що базуються на необхідності врахування екологічних наслідків у процесі одержання ЕП і передбачаютьо виділення стадії ресурсного забезпечення, а також виокремлення на всіх стадіях ЖЦ ЕП етапів утворення та утилізації екологічно-шкідливих відходів. Розроблено науково-методичні підходи до формування стратегій розвитку електроенергетики на засадах концепції екологічно чистої енергетики на основі матричного методу та еколого-економічного обгрунтування оптимального терміну функціонування електростанцій, що передбачає мінімізацію інтегральних питомих дисконтованих еколого-економічних витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.721-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вакуленко І. А. 
Формування базису проведення енергетичних реформ із застосуванням "розумних" технологій / І. А. Вакуленко, С. І. Колосок, С. А. Прийменко, Ю. Т. Матвєєва // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 3. - С. 40-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Українська енергетична система є однією з найменш ефективних у світі. За показником енергоємності ВВП Україна посідає одне з останніх місць у відповідному світовому рейтингу. Необхідність зниження енергоємності виробництва є ключовим драйвером реформування енергетичного сектору економіки України. Міжнародні зобов'язання та стратегічний курс України, спрямований на інтеграцію з Європейським Союзом (ЄС) визначає пріоритети у енергетичній політиці держави. Енергетична стратегія України відображає ключові напрямки майбутнього розвитку галузі та розроблена з урахуванням світових тенденцій та досвіду ЄС. Однак реалізація стратегії потребує здійснення низки заходів, зокрема адаптації вітчизняного законодавства до вимог ЄС з метою формування нової моделі конкурентного енергетичного ринку. Окрім того, важливим аспектом здійснення енергетичних реформ є інноваційність заходів, передбачених до реалізації. Зокрема, особливої уваги потребує застосування технологій, що складатимуть основу енергетичної системи у середньо- та довгостроковому майбутньому. До таких технологій зокрема належать "розумні" енергомережі, які потребують системного підходу для їх масштабного розгортання. Розглянуто причини низької енергоефективності економіки України та динаміку показника енергоємності валового внутрішнього продукту України з початку 90-х років до сьогодення та його співвідношення із середньосвітовим. Розглянуто структуру енергетичного балансу країни та трансформацію ринку електричної енергії як одного з ключових напрямків реформування енергетичної системи країни. Окрім того визначено, що розбудова "розумних" енергетичних мереж на сьогодні є безальтернативним напрямком розвитку електроенергетики. Визначено значення постійної підтримки учасників енергетичного ринку для формування сприятливого бізнес- та інвестиційного середовища, а також ідентифіковано потенційні наслідки коливань державної політики суб'єктів енергетичного ринку на прикладі підтримки сонячної енергетики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.081 + У9(4УКР)305.70-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вакуленко І. А. 
Підходи до розгортання розумних енергетичних мереж / І. А. Вакуленко, С. І. Колосок, С. А. Прийменко, Ю. Т. Матвєєва // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 4. - С. 56-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто два принципово відмінні підходи до розгортання розумних екологічно безпечних енергетичних мереж. Визначено ключові аспекти формування ринкового та адміністративного механізму стимулювання розвитку альтернативної енергетики та трансформації традиційної енергетичної моделі із системним застосуванням принципу розподіленої енергогенерації. Для досягнення цілей дослідження використано досвід Європейського Союзу із створення адаптивної енергетичної системи, що поєднує традиційні енерготехнології та інноваційні розробки, спрямовані на підвищення ефективності функціонування енергосистеми та інтеграцію розрізнених енергосистем окремих країн, що належать до Європейського Союзу, у єдину пан-європейську енергомережу, в основу якої покладено широке використання "розумних" енергетичних технологій, що дозволить не лише сформувати ефективну модель енергогенерації, енергорозподілу та енергоспоживання, а також сприятиме розвитку концепції "розумного" міста, забезпечивши дотримання необхідних умов для використання енергосистеми як базового елемента інноваційного розвитку суспільства та акселерації технологічного прогресу. Визначено два принципові підходи до масштабної розбудови енергетичної системи із застосуванням розумних енергетичних мереж: ітераційний та проектний. Ітераційний підхід полягає у розвитку енергетичної системи в цілому з поступовим впровадженням енергетичних інновацій, що створює відповідні ітерації. Відповідно для даного підходу характерна наявність окремих логічно впорядкованих етапів, де виконання наступного етапу можливе лише після завершення попереднього. Проектний підхід полягає у реалізації локальних високотехнологічних проектів із застосуванням розумних енергомереж на обмеженій території з подальшим об'єднання розрізнених проектів у єдину енергетичну систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського