Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Пшик Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пшик Б. І. 
Напрями зміцнення фінансової безпеки домогосподарств у процесах фінансування житлового будівництва / Б. І. Пшик, І. В. Тяжкороб, Н. Р. Галайко, З. Я. Лапішко, О. П. Сідельник // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 84-97. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Гарантування захисту фінансових інтересів інвесторів у житлове будівництво є актуальною проблемою для України, оскільки інвестиції громадян у житлове будівництво не захищені жодним економічним механізмом. Наявні законні шляхи фінансування будівництва об'єктів нерухомості нездатні повною мірою захистити інтереси громадян у цій сфері та забезпечити прозоре залучення коштів. Проведений аналіз динаміки обсягів упродовж 2012 - 2020 рр. надав змогу зафіксувати тенденцію до зниження обсягів будівництва житла, зумовленої зростанням цін на нерухомість, підвищенням процентних ставок за іпотечними кредитами, а найбільше - погіршенням фінансового стану населення внаслідок поширення коронавірусної пандемії COVID-19. У процесі аналізу виявлено суттєву різницю між обсягами введеного в експлуатацію та розпочатого будівництва житла, що свідчить не лише про зниження платоспроможного попиту на вітчизняному ринку житлової нерухомості, а також імовірність збільшення кількості недобудованого житла та поглиблення фінансових ризиків громадян, які вклали гроші в зазначене житло на початковому етапі його будівництва. Розроблено підхід до зміцнення фінансової безпеки громадян у процесі житлового будівництва, який базується на укладенні договорів інвесторами не з забудовником, а з фінансовою установою, яка контролює хід будівництва та перераховує кошти відповідно до графіка виконаних робіт. Обгрунтовано впровадження системи довгострокових житлових депозитів, що передбачає державне фінансове стимулювання їхніх власників у формі додаткових премій до процентної ставки. Це надасть можливість накопичувати житлові заощадження на рахунках, які будуть використані для поліпшення житлових умов. Сформульовано пріоритети державної політики, спрямованої на захист фінансових інтересів домогосподарств на ринку житлової нерухомості в Україні: формування бази даних із достовірною та прозорою інформацією про діяльність забудовників та її ретельний аналіз з метою недопущення виникнення проблемних об'єктів житлового будівництва; залучення банків, страхових компаній та інших фінансових посередників до участі у фінансуванні житлового будівництва шляхом розроблення відповідних депозитних, кредитних і гарантійних продуктів; упровадження системи довгострокових житлових депозитів, що передбачає державне фінансове стимулювання їхніх власників у формі додаткових премій до процентної ставки; створення гарантійних механізмів для виплат компенсацій інвесторам житлового будівництва в разі банкрутства забудовника; запровадження обов'язкового страхування відповідальності забудовників при фінансуванні об'єктів житлового будівництва; здійснення інвентаризації проблемних незавершених об'єктів житлової нерухомості та розроблення фінансових механізмів для забезпечення їх добудови та введення в експлуатацію; окреслення правових механізмів для гарантування державою майнових прав на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості, у які вкладено кошти громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Пшик Б. І. 
Механізми активізації інвестиційного потенціалу домогосподарств в Україні: макроекономічний аспект / Б. І. Пшик, А. А. Сидорчук, М. С. Адамик, Н. В. Медуна, Р. М. Михалевич // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 4. - С. 349-361. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Заощадження населення є вагомим внутрішнім джерелом інвестиційного потенціалу держави, завдяки якому формується національний добробут розвинених країн. Інвестиційний потенціал домогосподарства запропоновано розглядати з позицій їхніх можливостей здійснювати заощадження, схильності до ощадливості та намірів трансформувати неспоживчі ресурси в інвестиційні. Проведений аналіз динаміки доходів і витрат, депозитів і внесків до недержавних пенсійних фондів населення України у 2010 - 2020 рр. надав змогу виявити обмеження у формуванні та ефективному використанні інвестиційного потенціалу домогосподарств: низький рівень оплати найманої праці та брак фінансових ресурсів у домогосподарств для формування їхнього інвестиційного потенціалу; збереження значних заощаджень домогосподарств поза межами фінансової системи; слабкий розвиток ринків цінних паперів і небанківських фінансових послуг, недостатній рівень охоплення ними населення; низький рівень довіри до фінансових інститутів; несформованість у населення ментальності інвестора вітчизняної економіки. Розроблено підхід до стимулювання участі населення в інвестиційному процесі, який передбачає акумулювання домогосподарствами власних заощаджень на спеціальних рахунках, відкритих у банках із подальшим спрямуванням цих коштів в інвестиційні та інноваційні проекти, які реалізуються в тих галузях економіки, що мають стратегічне і пріоритетне значення для соціально-економічного розвитку національної економіки. Обгрунтовано механізм створення та функціонування Фонду компенсування інвестицій фізичних осіб, призначеного для відшкодування збитків, заподіяних професійними інвесторами. Для підвищення активності домогосподарств підтримувати соціальні проекти запропоновано заходи з популяризації ідеї створення ендавмент-фондів серед вітчизняних некомерційних організації та підвищення їхньої привабливості перед потенційними інвесторами та партнерами. Сформульовано пріоритети державної політики активізації інвестиційного потенціалу домогосподарств в Україні: забезпечення умов для розширення інвестиційного потенціалу домогосподарств за рахунок зростання реальних доходів населення; розроблення комплексу заходів для забезпечення гарантій для участі домогосподарств в інвестиційних процесах; створення ефективної системи залучення заощаджень домогосподарств в інвестиційну діяльність за допомогою широкого спектра надійних і зрозумілих для пересічного громадянина фінансових механізмів; підвищення рівня фінансової грамотності українців у контексті активного їх залучення до інвестиційних процесів на фінансовому ринку; відновлення довіри населення до національної валюти та діяльності фінансових посередників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Тяжкороб І. В. 
Консалтинг у фінансово-інвестиційному забезпеченні розвитку регіональної економіки / І. В. Тяжкороб, Б. І. Пшик, Р. О. Циганчук, О. О. Халабова, Д. С. Сокирка // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 6. - С. 147-160. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Визначено, що інформатизація економічного простору зумовлює зростання ролі консалтингу у фінансово-інвестиційному забезпеченні розвитку економік українських регіонів. Установлено на основі результатів регіонального виміру рівня локалізації консалтингової діяльності в Україні наявність диспропорцій у розвитку управлінського консалтингу у 2014 - 2019 рр. Констатовано, що споживання консалтингових послуг у регіонах має дискретний, фрагментарний характер. Виокремлено групи регіонів залежно від рівня попиту на послуги управлінського консалтингу. Виявлено, що особливості концентрації консалтингу обумовлені економічним становищем регіонів, їхньою спеціалізацією, територіальним зосередженням бізнесу у великих містах, наявністю гострої конкуренції серед консалтингових фірм. З'ясовано, що перешкодою до зростання ринку консалтингових послуг у регіонах є слабке розуміння керівниками територіальних органів влади та бізнес-структур ефективності професійного консалтингу при вирішенні конкретних соціально-економічних завдань. Запропоновано для поширення консалтингу в регіонах України створення регіональних центрів розвитку консалтингового співтовариства на підставі організації мережі філій у напрямку від центру регіонального консалтингового ринку (обласних центрів) до прилеглих територіальних утворень. Зазначено, що поліпшенню консалтингового клімату в регіонах сприятиме формування дієвої системи правового регулювання консалтингової діяльності, розроблення механізмів ефективної взаємодії консалтингових структур, активізація діяльності професійних об'єднань консультантів, формування єдиної системи довідкової інформації про надавачів консалтингових послуг, оприлюднення результатів діяльності консалтингових фірм у засобах масової інформації, а також удосконалення консалтингової діяльності банківських установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У049(4УКР)60-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фінансова безпека домогосподарств в Україні: сучасні проблеми та механізм забезпечення : [колект.] монографія / Б. І. Пшик, М. С. Зварич, Я. М. Кашуба, Л. Я. Слобода; ред.: Б. І. Пшик; Університет банківської справи. - Львів : СПОЛОМ, 2020. - 273 c. - Бібліогр.: с. 208-234 - укp.

Обґрунтовано концептуальні підходи, теоретико-методологічні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму забезпечення фінансової безпеки домогосподарств в Україні. Проаналізовано підходи до визначення суті поняття "фінансова безпека домогосподарства", виділено її функції й особливості. З'ясовано чинники та загрози фінансовій безпеці домогосподарств. Розглянуто необхідність удосконалення механізму забезпечення фінансової безпеки домогосподарств, визначено його методологічні засади й основні компоненти. Обґрунтовано науково-методичний підхід до дослідження фінансової безпеки домогосподарств. Розроблено систему показників оцінки стану фінансової безпеки з позицій держави та домогосподарства. Критично оцінено стан функціонування механізму забезпечення фінансової безпеки домогосподарств в Україні. Виявлено проблеми, недоліки та нерозв'язані питання функціонування цього механізму в частині методів, інструментів і важелів. Розроблено інструментарій забезпечення фінансової безпеки домогосподарств. Запропоновано низку заходів удосконалення державного впливу на забезпечення фінансової безпеки домогосподарств. Обґрунтовано необхідність удосконалення законодавчої бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Оцінка якості трансформаційних процесів у фінансовому секторі національної економіки : [колект.] монографія / Г. М. Азаренкова, О. І. Барановський, В. Г. Барановська, І. М. Боярко, О. Й. Гірна, І. Ю. Думанська, О. В. Кліщук, В. В. Огородник, І. О. Оніщенко, М. І. Хмелярчук, І. В. Шкодіна, Б. І. Пшик, В. М. Чаплига, В. В. Чаплига, М. Е. Хуторна; ред.: О. І. Барановський; ДВНЗ "Ун-т банк. справи". - Київ : ДВНЗ "Ун-т банк. справи", 2018. - 511 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення і наведено нове розв'язання важливої наукової проблеми з комплексного розвитку теоретико- методологічних засад оцінки якості трансформаційних процесів у фінансовому секторі національної економіки. Розглянуто широке коло питань теоретико-методологічного, аналітичного, прогностичного і прикладного характеру, пов'язаних із формуванням цілісної прогностично-аналітичної системи оцінки і передбачення розвитку трансформаційних процесів у фінансовому секторі (ФС) економіки країни. Висвітлено актуальні питання у галузі банківської справи, фінансів і кредиту, а також діагностики стану, моделювання і прогнозування розвитку ФС країни. Оцінено якість та ефективність трансформації ФС в умовах становлення постіндустріального суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Трансформаційні процеси у фінансовому секторі національної економіки: теорія, методологія та моделювання : монографія / Г. М. Азаренкова, О. І. Барановський, В. Г. Барановська, І. М. Боярко, О. О. Другов, С. Ю. Колодій, М. М. Квасній, Б.І. Пшик, М. В. Руденко, К. М. Хвічія, М. І. Хмелярчук, В. М. Чаплига, В. В. Чаплига, І. В. Шкодіна; ред.: О. І. Барановський; Держ. ВНЗ "Ун-т банк. справи". - Київ : ДВНЗ "Ун-т банк. справи", 2017. - 487, [1] c. - укp.

Розглянуто сутність фінансового сектору національної економіки, його роль у національній економіці, напрями взаємодії фінансового і реального секторів економіки. Досліджено природу, зміст та ознаки трансформації, розглянуто чинники, сценарії та механізми розвитку трансформаційних процесів у фінансовому секторі національної економіки, їх вплив на макроекономічну стабільність і економічне зростання. Систематизовано методологічні засади дослідження трансформаційних процесів у фінансовому секторі та управління ними. Подано генезис методологічних засад економіко- математичного моделювання та базові положення синергетичної концепції трансформаційних процесів у фінансовому секторі економіки країни в умовах розвитку глобального інформаційного постіндустріального суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА824028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Інвестиційний банкінг : навч. посіб. / Б. І. Пшик, М. А. Вознюк, Л. А. Дудинець, Г. В. Дурицька, В. Й. Карпінець; ред.: Б. І. Пшик; Ун-т банк. справи. - Київ : ДВНЗ ''Ун-т банк. справи'', 2017. - 431 c. - Бібліогр.: с. 425-431 - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти діяльності фінансових посередників у сфері інвестиційного банкінгу. Охарактеризовано різноманітні інвестиційні операції та послуги з управління клієнтськими інвестиціями. Описано особливості управління ризиками та проаналізовано діяльність у сфері інвестиційного банкінгу з метою прийняття грунтовних управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-56 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Банківська діяльність у сфері інвестицій: проблеми розвитку, напрями вдосконалення, механізми управління : монографія / Б. І. Пшик, М. А. Вознюк, О. О. Вон Романов Кріспін, К. А. Герасимова, С. І. Качмар; ред.: Б. І. Пшик; Ун-т банк. справи, Нац. банк України. - Київ : УБС НБУ, 2015. - 398 c. - Бібліогр.: с. 381-392 - укp.

Увагу приділено теоретичним і прикладним проблемам, що стосуються діяльності банків у сфері інвестицій. Розглянуто теоретичні засади формування механізму банківського інвестування, розкрито особливості банківського обслуговування інвестиційної діяльності клієнтів. Проведено аналіз процесів формування та розміщення банками інвестиційних ресурсів. Подано пропозиції щодо формування організаційних та економічних умов забезпечення розвитку банківської діяльності у сфері інвестицій та управління нею. Викладено напрями ефективного управління банківськими ризиками у сфері інвестиційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рекуненко І. І. 
Науково-методологічні аспекти визначення активності професійних учасників фінансового ринку / І. І. Рекуненко, Б. І. Пшик // Фін.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 1. - С. 267-274. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Роглянуто сутність поняття "індикатор" та "індекс", охарактеризовано підходи до їх формування та названо критерії яким вони повинні відповідати. Запропоновано індекс активності професійних учасників фінансового ринку. Охарактеризовано його сутність і надано методологію його розрахунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козаченко Г. В. 
Система економічної безпеки: держава, регіон, підприємство : монографія : [у 3 т.]. Т. 3 / Г. В. Козаченко, С. К. Рамазанов, О. М. Ляшенко, Ю. С. Погорелов, Б. І. Пшик. - Луганськ : Промдрук, 2014. - 336 c. - укp.

Надано результати дослідження економічної безпеки за рівнями системи держава - регіон - підприємство. Вивчено сучасні проблеми і напрями підвищення рівня фінансової безпеки небанківських фінансово-кредитних установ, властивості системи тіньової економіки та її вплив на економічну безпеку регіону, сутність та характер економічної безпеки у системі вищої освіти України. Надано концептуальний підхід до економічної безпеки стратегічного альянсу, напрями забезпечення фінансової безпеки малих підприємств. Показано вплив опортунізму на економічну безпеку підприємства. Розглянуто способи забезпечення узгодженості управління економічною безпекою інтегрованих структур промисловості та застосування теорії функціональних систем до системотворення в економічній безпеці підприємства. Розглянуто загрози економічній безпеці держави, основні напрями підвищення економічної безпеки ВНЗ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)290-995 + У010.295.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353804/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пшик Б. І. 
Актуальні проблеми розвитку банківської інвестиційної діяльності в Україні / Б. І. Пшик, О. О. Печенко // Фін.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 2. - С. 24-32. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено характеристику основних проблем, які стримують процеси банківської інвестиційної діяльності в Україні та обгрунтовано напрями їх вирішення. Увагу акцентовано на заходах щодо розширення ресурсної бази, активізації банківських вкладень у реальні та фінансові активи, створення та функціонування інвестиційних банків, посилення заходів державного впливу, спрямованих на підвищення прибутковості та зниження ризиків банківського інвестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пшик Б. І. 
Теоретичне обгрунтування критеріїв раціональності у формуванні фінансово-кредитних відносин на фінансовому ринку / Б. І. Пшик // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 1. - С. 229-236. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування критеріїв раціональності фінансово-кредитних відносин, які проявляються на фінансовому ринку між основними його суб'єктами: державою, фінансово-кредитними установами, підприємствами, домогосподарствами. Визначено напрями дослідження раціональності формування фінансово-кредитних відносин і механізмів її забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пшик Б. І. 
Перспективи розвитку депозитарної системи України / Б. І. Пшик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 767. - С. 350-356. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми функціонування Національної депозитарної системи (ДС), проаналізовано організацію ДС зарубіжних країн та в Україні. Запропоновано авторське бачення організації ДС України на підставі функціонування єдиного Центрального депозитарію та депозитарію Національного банку України, визначено їх функції та напрямки взаємодії з учасниками фінансового ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.6 + У9(4УКР)262.296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пшик Б. І. 
Становлення і розвиток фінансово-кредитних відносин в Україні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Б. І. Пшик; Ун-т банк. справи Нац. банку України. - К., 2012. - 41 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади дослідження фінансово-кредитних відносин, визначено особливості їх прояву на фінансовому ринку та проблеми реалізації за умов ринкової економіки. Опрацьовано теоретико-методологічні засади дослідження фінансово-кредитних відносин та управління ними на фінансовому ринку. Запропоновано науково-методичний підхід до аналізу фінансово-кредитних відносин, що мають місце між суб'єктами фінансового ринку. Проаналізовано фінансово-кредитні відносини у розрізі банків, небанківських фінансових установ та інших економічних суб'єктів, оцінено вплив фінансово-кредитних відносин на соціально-економічний розвиток держави. Обгрунтовано напрями розвитку фінансово-кредитних відносин комерційних банків, страхових компаній, інститутів спільного інвестування України, а також у сферах фондового ринку та пенсійного забезпечення. Досліджено концепцію розвитку фінансово-кредитних відносин, спрямовану на забезпечення економічного зростання через механізми фінансового ринку з огляду на його пріоритети, сегменти, об'єкти і координувальну та стимулювальну роль держави з метою сприяння структурній перебудові національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Козоріз М. А. 
Концептуальні засади формування і оцінки фінансового потенціалу регіону : наук. доп. / М. А. Козоріз, Г. В. Возняк, О. М. Люткевич, Я. Я. Пушак, Б. І. Пшик; ред.: М. А. Козоріз; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2011. - 99 c. - Бібліогр.: с. 96-98. - укp.

Висвітлено нові методичні підходи до аналізу й оцінювання фінансового потенціалу регіону. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності його використання за умов наростання економічної нестабільності в країні та світі. Основний акцент зроблено на необхідності визначення основних джерел створення фінансового потенціалу регіону, напрямів його використання, розподілу та перерозподілу між державним і місцевими бюджетами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)682.6 + У9(4УКР-4ЛЬВ)260

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Табачук Г. П. 
Система управлінської інформації в банку : монографія / Г. П. Табачук, П. М. Сенищ, Б. І. Пшик, О. О. Печенко, С. І. Качмар, О. М. Кандибка, Л. П. Снігурська, В. І. Ричаківська; ред.: Р. А. Слав'юк; Нац. банк України, У-т банк. справи. - К. : УБС НБУ, 2011. - 459 c. - Бібліогр. 194 назв - укp.

Розкрито методологічні основи формування та використання управлінської інформації в діяльності банку. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення управлінської інформації. Проаналізовано сучасні особливості використання інформації в управлінні банком. Розкрито роль інформації в управлінні ризиками. Запропоновано і сформовано методологічну основу для використання нових форм звітності з метою управління ризиками. Виокремлено методологічні основи і практичне значення показників вартості банку, капіталу, активів у системі управління банком у посткризовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-21 + У9(4УКР)262.10-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кузнєцова А. Я. 
Проблеми цінової та фінансової стабільності й інноваційного розвитку в Україні : монографія / А. Я. Кузнєцова, Т. С. Смовженко, О. І. Петрик, Б. І. Пшик, Ю. О. Половньов; ред.: А. Я. Кузнєцова; Нац. банк України, Ун-т банк. справи. - К. : УБС НБУ, 2010. - 263 c. - Бібліогр.: с. 256-263. - укp.

Розглянуто монетарні передумови інноваційного розвитку економіки України за умов фінансової нестабільності. Акцентовано увагу на сучасних тенденціях розвитку інноваційної діяльності, проаналізовано чинники розвитку фінансової кризи в світових фінансових ринках та в Україні. Наведено пропозиції щодо впровадження оптимального монетарного режиму для забезпечення інноваційного розвитку економіки України. Висвітлено напрями вдосконалення монетарної політики за умов забезпечення цінової та фінансової стабільності в Україні, зокрема, впровадження режиму інфляційного таргетування, посилення незалежності Національного банку, застосування механізмів банківського фінансування інноваційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Козоріз М. А. 
Концептуальні основи оцінки рівня капіталізації регіону : наук. доп. / М. А. Козоріз, О. М. Люткевич, Я. Я. Пушак, Б. І. Пшик, Г. В. Возняк, Л. Я. Беновська; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. - Л., 2009. - 134 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади дослідження капіталізації за умов наростання впливу глобалізаційних процесів. Проаналізовано проблеми обліку регіональних активів, вибору методів оцінки рівня капіталізації активів основних суб'єктів економіки, зокрема, промислових підприємств, банківських і небанківських установ. Запропоновано принципи управління капіталізацією інноваційно активних підприємств.

Обоснованы теоретические и методологические основы исследования капитализации в условиях наростания влияния глобализационных процессов. Проанализированы проблемы учета региональных активов, выбора методов оценки уровня капитализации активов основных субъектов экономики, в частности, промышленных предприятий, банковских и внебанковских учреждений. Предложены принципы управления капитализацией инновационно активных предприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У052.9(4УКР)20-145.73 + У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пшик Б. І. 
Удосконалення системи управління активами на базі їх капіталізації: регіональний аспект / Б. І. Пшик // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. Упр. активами регіону на основі їх капіталізації: зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 3. - С. 70-80. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Пшик Б. І. 
Перспективні напрями розвитку співпраці банків і страхових компаній / Б. І. Пшик // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2009. - Вип. 2. - С. 241-250. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)261.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського